For ladies only

Sve o zdravlju...
Post Reply
Carrie Bradshaw

#1 For ladies only

Post by Carrie Bradshaw » 01/03/2013 23:23

Drage dame, imam jedan problem i nadam se da ćete mi savjetima pomoći. Uvijek sam imala čisto lice, ali u posljednjih godinu dana pojavljuju mi se bubuljice, sve češće pogotovo na lijevom obrazu i čelu. Pokušavala sam raznim sredstvima da ih uklonim, ali bez velikog pomaka. Evo i sad mi je čelo doslovce prepuno sitnih bubuljica :(
Da stvar bude gora, pojavile su mi se ispod oka i BIJELE bubuljice koje nikako ne prolaze!

Znam da loša ishrana i stres utiču na sve to, mada ja vježbam i hranim se prilično zdravo, ali treba mi savjet u vezi dermatologa ili bilo kakav drugi savjet koji bi pomogao. Inače, da li se dermatologu ide privatnim putem za oveprobleme ili postoji u i državnoj ustanovi ? Ako da, čeka li se mnogo i da li je bilo ko od vas imao problem sa ovim ?

Unaprijed hvala na odgovorima.

Krone

#2 Re: For ladies only

Post by Krone » 01/03/2013 23:28

vise keksa :D

žuta lala

#3 Re: For ladies only

Post by žuta lala » 01/03/2013 23:32

Moja drugarica je imala puno problema s tim bubuljicama (ima i danas, ali znatno manje). Išla je kod dermatologa i on joj je rekao da bi bilo najbolje da počne koristiti pilule (ne znam piješ li ih ti inače, ali one regulišu hormone, a bubuljice se uglavnom javljaju i zbog toga). Ona nije htjela, ali je naša jedna drugarica išla u Njemačku kod dermatologa i prepisao joj je neku kremu (ima je samo kupiti tamo, pomogla je dosta i jednoj i drugoj)...

Pokušaj korisititi neke maske (imaš na internetu recepte za njih) ili odi u apoteku i pitaj, imaju oni onih nekih svojih kremica (mojoj rodici pomaže cinkovo... nešto - čini mi se, ne sjećam se tačno šta mi reče).

Najbolje je dermatologogu da odeš (ima i u Domu zdravlja, ne moraš ići privatniku).

bebeSa

#4 Re: For ladies only

Post by bebeSa » 01/03/2013 23:52

Dijete idi doktoru... moze biti da je ishrana, moze biti da su hormoni, moze biti alergija na nesto...moze biti svasta. Ne eksperimentisi. Doktoru das sve podatke pa pomalo do izljecenja. Sretno!

Carrie Bradshaw

#5 Re: For ladies only

Post by Carrie Bradshaw » 02/03/2013 15:29

Hvala vam puno!

blufonka

#6 Re: For ladies only

Post by blufonka » 02/03/2013 16:09

Moj savjet bi mozda vise odgovarao na temu "vjerovali ili ne" ali ja cu ipak napisati i ovdje :D pa mozd me neko i poslusa!
Elem, kao klinka, pubertetlija a bogami i cura konstantno sam imala bubuljicavo lice, bile su to zapravo razne kombinacije i tipovi bubuljica koji su se smjenjivali periodicno ili su mi "napadale" lice istovremeno, ukratko jedna vrlo nezavidna i koza lica loseg kvaliteta i izgleda.
Nerijetko sam uz sve to imala i nekakve crvene flekice koje su bubuljicama davale divnu potporu :-)
Dugo godina sam pokusavajuci da rijesim taj problem koristila sve meni dostupne metode i preparate, savjetovala se sa apotekarima, kupovala kreme i kremice kod njih, ma cuda cinila ali mi nista nije pomoglo a i ako jeste rezultati su bili vrlo slabi i kratkotrajni!
Jednog lijepog suncanog dana mi je puknuo film i rekla sam "e sad necu koristiti nista, nek ide sve dodjavola ionako mi je trud uzaludan nizasta", cak sam prestala i prati lice svaki dan :shock: a kad bi ga oprala nakon dva tri dana to sam radila najobicnijim sapunom i vodom te poslije toga namazala becutanom, niveom ili nekom drugom "obicnom" kremom tek toliko da me ne zateze koza poslije pranja.
E sad dolazimo na onaj dio vjerovali ili ne, nakon jedno dva tri mjeseca koza je pocela da se peruta i kao da mi je s lica spadala u fragmentima maska koju sam godinama nosila, to ljustenje je bilo samo po sebi ruzno za vidjeti ali sam tada koji putt znala uraditi piling obicnim secerom, da dobro ste procitali obicnim sitnim secerom :shock:
Sumirano nakon jedno pola godine nikakvih tretmana moje lice je dobilo onaj zdravi cisti ten i takvo ostalo do danas!
Ja i dalje lice perem samo obicnim sapunom i vodom i koristim niveu a rezultati su i vise nego odlicni!
Ekspres rjesenja nema ni za jedan problem, te silne preparate koje ljudi koriste ja uzimam danas kao obicni marketinski trik i prevaru za uzimanja para, pusti prirodu da ucini svoje, malo strpljenja i vidjeces da ces mi zahvaljivati :-D

Carrie Bradshaw

#7 Re: For ladies only

Post by Carrie Bradshaw » 07/03/2013 14:27

blufonka wrote:Moj savjet bi mozda vise odgovarao na temu "vjerovali ili ne" ali ja cu ipak napisati i ovdje :D pa mozd me neko i poslusa!
Elem, kao klinka, pubertetlija a bogami i cura konstantno sam imala bubuljicavo lice, bile su to zapravo razne kombinacije i tipovi bubuljica koji su se smjenjivali periodicno ili su mi "napadale" lice istovremeno, ukratko jedna vrlo nezavidna i koza lica loseg kvaliteta i izgleda.
Nerijetko sam uz sve to imala i nekakve crvene flekice koje su bubuljicama davale divnu potporu :-)
Dugo godina sam pokusavajuci da rijesim taj problem koristila sve meni dostupne metode i preparate, savjetovala se sa apotekarima, kupovala kreme i kremice kod njih, ma cuda cinila ali mi nista nije pomoglo a i ako jeste rezultati su bili vrlo slabi i kratkotrajni!
Jednog lijepog suncanog dana mi je puknuo film i rekla sam "e sad necu koristiti nista, nek ide sve dodjavola ionako mi je trud uzaludan nizasta", cak sam prestala i prati lice svaki dan :shock: a kad bi ga oprala nakon dva tri dana to sam radila najobicnijim sapunom i vodom te poslije toga namazala becutanom, niveom ili nekom drugom "obicnom" kremom tek toliko da me ne zateze koza poslije pranja.
E sad dolazimo na onaj dio vjerovali ili ne, nakon jedno dva tri mjeseca koza je pocela da se peruta i kao da mi je s lica spadala u fragmentima maska koju sam godinama nosila, to ljustenje je bilo samo po sebi ruzno za vidjeti ali sam tada koji putt znala uraditi piling obicnim secerom, da dobro ste procitali obicnim sitnim secerom :shock:
Sumirano nakon jedno pola godine nikakvih tretmana moje lice je dobilo onaj zdravi cisti ten i takvo ostalo do danas!
Ja i dalje lice perem samo obicnim sapunom i vodom i koristim niveu a rezultati su i vise nego odlicni!
Ekspres rjesenja nema ni za jedan problem, te silne preparate koje ljudi koriste ja uzimam danas kao obicni marketinski trik i prevaru za uzimanja para, pusti prirodu da ucini svoje, malo strpljenja i vidjeces da ces mi zahvaljivati :-D
Imas pp :-D

Post Reply