E-cigarete

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#776 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

sedma_7 wrote:
biggrin wrote:VAPER u Kulovica, sto se tekucina tice, je prema mom iskustvu ispodprosječan
To je vaper.ba?

Nisam iz Sarajeva.

Tekućine sam gledala kod Marka (infamous), I ktsove kod ejoy.

Jos nisam odlučila koje bih
Jeste vaper.ba je Vaper shop u Kulovica u Sarajevu.
Marko je https://vapeshop.ba ili na FB infamous.
Ako ti je svejedno zbog postarine i cekanja. Onda definitivno Marko. Markove posiljke stignu nekada i za manje od 12 sati.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#777 Re: E-cigarete

Post by biggrin »

čujem baš večeras da je ovaj "german flavors" u Vaper-u ok. Gledam na stranici, 18 KM, al ne piše koliko. Ako je 30ml to je onda ok.

Kod E Joy sam probao i ove nekakve malezijske...i više su loše nego dobre
sedma_7
Posts: 711
Joined: 03/04/2007 18:24

#778 Re: E-cigarete

Post by sedma_7 »

biggrin wrote:
sedma_7 wrote:
biggrin wrote:VAPER u Kulovica, sto se tekucina tice, je prema mom iskustvu ispodprosječan
To je vaper.ba?

Nisam iz Sarajeva.

Tekućine sam gledala kod Marka (infamous), I ktsove kod ejoy.

Jos nisam odlučila koje bih
Vaper je ovo https://www.olx.ba/profil/VaperVAPESHOP i imaju radnju u ulici Kulovića...i tu ne kupuj tekućine :D

KTS mi je ok, a infamous nisam probao
Uzela bih KTS, jer nekako mi šmekerska aroma, a i više volim kupovat u pederaciji :D Samo mi je diskutabilno da li su ovo originalne KTS- arome ili ih ovi mućkaju pa lijepe nalijepnice.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#779 Re: E-cigarete

Post by biggrin »

sedma_7 wrote: Uzela bih KTS, jer nekako mi šmekerska aroma, a i više volim kupovat u pederaciji :D Samo mi je diskutabilno da li su ovo originalne KTS- arome ili ih ovi mućkaju pa lijepe nalijepnice.
PA dobro,nije KTS baš neki svjetski brand, niti je to tržište baš toliko izbirikano da bi se neko peglao sa džonjenjem njihovih naljepnica. Preporuka za "Death"
sedma_7
Posts: 711
Joined: 03/04/2007 18:24

#780 Re: E-cigarete

Post by sedma_7 »

biggrin wrote:
sedma_7 wrote: Uzela bih KTS, jer nekako mi šmekerska aroma, a i više volim kupovat u pederaciji :D Samo mi je diskutabilno da li su ovo originalne KTS- arome ili ih ovi mućkaju pa lijepe nalijepnice.
PA dobro,nije KTS baš neki svjetski brand, niti je to tržište baš toliko izbirikano da bi se neko peglao sa džonjenjem njihovih naljepnica. Preporuka za "Death"

Hvala.

Ja trenutno imam ego twist bateriju i kangertech mini protank 2 kojem ne mogu odvrnuti grijač, jer nije odvrtan 2 godine i spekao skroz :D

neka preporuka za e.cigaretu/mod?

uslovi:

1. da nije nešto previše komplikovano


Valjal čemu ovo:

SMOK T-PRIV STARTER KIT 220W
91.00 KM

SMOK T-Priv Komplet dolazi sa TFV8 Big Baby tankom kapaciteta 5ml.
Izdvojite se iz mase drugih modova sa jedinstvenim Priv-T modelom koji ima mogućnost mjenjanja 9 različitih LED boja, pokreću ga 2x 18650 baterije, te lako ćitljivim OLED ekranom sa gornje strane uređaja.

Sa markove stranice?
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#781 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Valja, to bi ti bio skok kao sa fiće na Mercedes. :D
Sa tim da trebas ukalkulisati da ti trebaju uz mod barem dvije 18650 baterije i punjac ( mozes ih puniti i preko MOD-, ali se preporucuje koristenje punjaca). Onda, Smok-ovi Beast tankovi trose bas kao i pomenuti Mercedes, ali zato i daju pare i ukusa po zelji.
Coili su im kvalitetni i traju dosta dugo.
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#782 Re: E-cigarete

Post by emric »

samsonsam wrote:eto raja, a vi gledajte sa kojim ukusom cete sta da izgubite :izet:
Sa normalnim uređajima koje koriste normalni ljudi ovo se NIKAD nije desilo, jer postoje zaštite od svih vrsta elektronskih kvarova (kratak spoj, neodgovarajući napon, predugo zagrijavanje itd itd). Kad god se desila eksplozija vaping uređaja radilo se o skalamerijama gdje nije vođeno računa o vrsti, kvalitetu i ispravnosti baterije, izolacijama i tako dalje. Ukratko - user error.

User avatar
LuvDemBugs
Posts: 146
Joined: 17/06/2016 00:20

#783 Re: E-cigarete

Post by LuvDemBugs »

Kakav je SMOK Vape Pen 22? Mislio sam da se prebacim sa pravih na ove elektricne, pa ne bih bas davao velike novce na to za pocetak. Bitno mi je da puno dimi :D
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#784 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Dobar, prelazi ne cekaj. :D
Ozbiljno, pretrpi sedam dana samo pareci, znaci bez obicnih cigareta (bez i jedne zapaljene) i vidjet ces razlike.
Meni je leglo ovo sa elektricnim, totalno mi je zamjenilo regularne cigarete, nekima jednostavno ne pase i djaba.
User avatar
krofnaa*
Posts: 189
Joined: 30/04/2013 00:50

#785 Re: E-cigarete

Post by krofnaa* »

SMOK vape pen 22 je DL uredjaj ako se ne varam?

Bitno je znati razliku izmdju DL uredjaja gdje se para uvlaci direktno u pluca i MTL uredjaja gdje se e cigareta konzumira kao i obicna cigareta dim se zadrzi u ustima a zatim se uvlaci u pluca.

Najbolje ti je isprobaj obe varijante prije nego sto kupis.

DL daje vise pare i aroma je nesto jaca i intenzivnija dok MTL vise simulira osjecaj pusenja.

Ja koristim e cigarete skoro godinu dana i zasad mi vise odgovaraju manji i kompaktni mtl uredjaji za svakodnevnu upotrebu. Uostalom i diskretniji su ako planiras koristiti u kaficu ili na radnom mjestu.

Prestanak konzumiranja cigareta je lagan, uz povremene zelje za cigaretom koje nekad ni e cigareta ne moze da zasiti, ali i ti trenuci jako brzo prodju, i mnogo je lakse prebroditi te krize uz e cigaretu nego bez. Cim pocnes koristiti e cigaretu smanjit ces i konzumiranje obicnih cigareta bar upola.

Sretno :)
adi75
Posts: 4
Joined: 22/12/2015 14:35

#786 Re: E-cigarete

Post by adi75 »

jeli ko probao sa ovim da pravi tecnosti
https://www.umbrellashop.ba/e-cigarete/ ... -500ml-905
https://www.umbrellashop.ba/e-cigarete/ ... -500ml-903

i kakve su ocjene cijene vise nego dobre
takone97
Posts: 22
Joined: 27/04/2018 17:42

#787 Re: E-cigarete

Post by takone97 »

adi75 wrote:jeli ko probao sa ovim da pravi tecnosti
https://www.umbrellashop.ba/e-cigarete/ ... -500ml-905
https://www.umbrellashop.ba/e-cigarete/ ... -500ml-903

i kakve su ocjene cijene vise nego dobre
I mene to zanima, još samo nikotin fali jer ovdje dobijes 1l i treba prilična količina nikotina za 6 mg hmm
kingsting
Posts: 68
Joined: 08/08/2014 00:46

#788 Re: E-cigarete

Post by kingsting »

Koristim Smok infinix pod uredjaj, prije tog Smok pen 22 ( curila) , Smoke v8 i nije losa bila , smoke stick sa onim Prince tankom. I moram reci da za pusaca pod sistem je top.topova da se odvikne od cigareta. Da li ste upoznati sa nikotinskim solima , tecnosti. I one koji se razumiju da li mogu koristiri.regularne tecnosti tipa 70/30 vg pg u pod sistemima ?
los_trip
Posts: 44
Joined: 08/08/2012 01:28

#789 Re: E-cigarete

Post by los_trip »

Pozz

Kanim se od kad da probam sa ovim e cigarama i probat batalit ove duhanske
Par svjeta koji model uzet da ste vec zadovoljni do jedno 100KM al mi je bitno da mogu to nosat po torbici da nece curit,ako ima tako nesto.
i gdje je najbolje tecnost uzimat i koju ?
Slobodno jos koji savjet a da ce biti koristan .

Hvala i LP
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#790 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Imas stranicu ranije vec sve napisano. Jos je aktualno :D .
User avatar
magicno_tragican
Posts: 39
Joined: 30/01/2019 19:04

#791 Re: E-cigarete

Post by magicno_tragican »

Poz raja, imam dva pitanja..
Koliko se inace ceja sa fasttecha kad se narucuje?
Gdje u Sa ima kupiti pristojne tecnosti?
:run:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#792 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

@magicno_tragican nece poruke da idu, valjda ode svasta sam ti napisao! :D
DaD00
Posts: 91
Joined: 03/07/2009 13:48

#793 Re: E-cigarete

Post by DaD00 »

dobro veče... nakon 10 godina pušenja cigareta prešao sam na električnu cigaretu evo ima oko nekih 10 dana . raspitivao sam se dosta i dobio sam preporuku za početnika da je taman Vape peen 22. cigareta je odlična al imam problem sa tečnostima uzeo sam neku od 6 mg sa okusom duhana al mi nije nešto ne odgovara mi. pa imate li vi neku preporuku šta uzeti i gdje je najbolje uzeti tečnosti.
User avatar
LuvDemBugs
Posts: 146
Joined: 17/06/2016 00:20

#794 Re: E-cigarete

Post by LuvDemBugs »

Moze li mi neko objasniti sta je mod tj. mogu li ja kupiti ovaj vejp sa linka https://www.olx.ba/artikal/29910302/vap ... -e-cigara/ i kupiti tecnost i to je to ili moram kupovati jos neke dijelove kako bi bio funkcionalan?
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#795 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

LuvDemBugs wrote:Moze li mi neko objasniti sta je mod tj. mogu li ja kupiti ovaj vejp sa linka https://www.olx.ba/artikal/29910302/vap ... -e-cigara/ i kupiti tecnost i to je to ili moram kupovati jos neke dijelove kako bi bio funkcionalan?
To je to. Ne treba ti nista vise osim tecnosti. Vidim da ima integrisanu bateriju i po meni mu je to mana. A nije ni jeftin.
Bolje je kupiti MOD sa izmjenjivim baterijama. I zbog kvara kao i zbog mogucnosti da imas pune zamjenske baterije.
MOD = oprema za parenje sastavljena od vise dijelova ( Atomizer (tank), baterije, tijelo MOD-a) pa ti sklapas po sebi.
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#796 Re: E-cigarete

Post by muha_sa »

jeble vas cigare da bil jeble :-) jal prave jal E :D

zgužvate kutiju i kažete sebi ENDE :thumbup: kad sam mogo JA more svak :D
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#797 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Bjez` ba Muha, samo mi to ostalo...
Ne pijem, ne drogiram se, ne kockam, ne svaleram....

:skoljka:
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#798 Re: E-cigarete

Post by muha_sa »

Pitar sa Kariba wrote:Bjez` ba Muha, samo mi to ostalo...
Ne pijem, ne drogiram se, ne kockam, ne svaleram....

:skoljka:
pojma nemaš šta propuštaš :lol:
User avatar
LuvDemBugs
Posts: 146
Joined: 17/06/2016 00:20

#799 Re: E-cigarete

Post by LuvDemBugs »

Pitar sa Kariba wrote:
LuvDemBugs wrote:Moze li mi neko objasniti sta je mod tj. mogu li ja kupiti ovaj vejp sa linka https://www.olx.ba/artikal/29910302/vap ... -e-cigara/ i kupiti tecnost i to je to ili moram kupovati jos neke dijelove kako bi bio funkcionalan?
To je to. Ne treba ti nista vise osim tecnosti. Vidim da ima integrisanu bateriju i po meni mu je to mana. A nije ni jeftin.
Bolje je kupiti MOD sa izmjenjivim baterijama. I zbog kvara kao i zbog mogucnosti da imas pune zamjenske baterije.
MOD = oprema za parenje sastavljena od vise dijelova ( Atomizer (tank), baterije, tijelo MOD-a) pa ti sklapas po sebi.
Pa uzeo bih ja Vaporesso Revenger koji kosta 140-150 KM ali su problem baterije koje kostaju dodatnih 40-60KM.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#800 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Bolje "externe" baterije i poslije uzmes dobar punjac (20-50KM) kad ti bude na ruku + jos koju bateriju i miran si.
Cijenom ti svakako dodje tu negdje. Baterije nemaju neogranicen vijek trajanja, sta kad ti oslabi ova njegova? Ne znam sad kako se mijenja ova integrisana nisam gledao. Ako se ne moze zamijeniti ja ne bih ovaj, uzeo bih "X" i baterije.
Post Reply