E-cigarete

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
LuvDemBugs
Posts: 146
Joined: 17/06/2016 00:20

#801 Re: E-cigarete

Post by LuvDemBugs »

Pitar sa Kariba wrote:Bolje "externe" baterije i poslije uzmes dobar punjac (20-50KM) kad ti bude na ruku + jos koju bateriju i miran si.
Cijenom ti svakako dodje tu negdje. Baterije nemaju neogranicen vijek trajanja, sta kad ti oslabi ova njegova? Ne znam sad kako se mijenja ova integrisana nisam gledao ako se ne moze zamijeniti ja ne bih ovaj, uzeo bih "X" i baterije.
Ma imam punjac, to sam dobio nekad uz aparat. Ima li sta u tom cjenovnom rangu da je slicno Revengeru?
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8550
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#802 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Uzmi REVENGER X, ako ti se bas ovaj MOD svidja.
User avatar
LuvDemBugs
Posts: 146
Joined: 17/06/2016 00:20

#803 Re: E-cigarete

Post by LuvDemBugs »

Pitar sa Kariba wrote:Uzmi REVENGER X, ako ti se bas ovaj MOD svidja.
Pa svidja mi se i estetski i funkcionalno. I evo trenutno sam u potrazi za njim :D nego, jel' se mogu ove baterije puniti na punjac za baterije normalan ili treba neki poseban?

Ovakav je kod mene, za dvije baterije, ne znam proizvodjaca

https://thewirecutter.com/wp-content/up ... ed-630.jpg
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8550
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#804 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

@LuvDemBugs welcome to the club! :D
User avatar
gradskadjeca
Posts: 472
Joined: 01/07/2009 10:00

#805 Re: E-cigarete

Post by gradskadjeca »

Vozdra, nisam pario 2 godine cini mi se. Da ne pricam razloge itd, selio se i jos raznih gluposti mi se desilo u zivotu.

Namjeravam opet, Samo MTL, vjerovatno cu uzeti AMMIT i CUBE kao MOD, i zelim ponovo da napravim magnetic stirrer i da mijesam tekucine. Imam neke linkove koji su mozda i outdated, pa gdje se sada uzimaju arome, baze i nicotin shotovi, ako jos uvijek to ide preko inawere ( cije linkove imam ), a i ovo da se ne placa carina do 300 KM mi omogucava da uzmem malo vise juice-a odjednom da se namirim za par mjeseci.

Poznajem i Marka i uzimao sam iz njegovog vapeshop-a, ali mi je to preskupa opcija

Dakle samo mi treba preporuka odakle da nabavim PG/VG 30/70 preferiram i nikotinske shotove, ostalo cu sam sracunati sa preko 1239948124 dostupnih online kalkulatora ?

Hvala unaprijed,
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8550
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#806 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Ja nemam pojma, samo gotove tecnosti kupujem. :D
noviforumas
Posts: 2967
Joined: 12/08/2016 22:28

#807 Re: E-cigarete

Post by noviforumas »

.
Kenan94
Posts: 29
Joined: 29/06/2018 16:21

#808 Re: E-cigarete

Post by Kenan94 »

Pozdrav, iako je prethodno pisano o tome zanima me odakle mogu naruciti gotove baze ili vg pg i nikotin ?
Gledao sam na vapemolin i rasprodato je i na molinshop ne izbacuje mi koliko kosta shiping.
Novi sam u ovom pa ako mozete i u pp da mi posaljete linkove odakle vi narucujete. Uzeo bih od 1l sirovine ili ako su dobre ove unbrela da uzmem njih , Hvlala , Lp
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#809 Re: E-cigarete

Post by zateznistub »

Ako je ovo tema i za IQOS neka mi neko kaze za sta sluzi bt na onoj kutiji... :?:
User avatar
Prof_Okultis
Posts: 85
Joined: 27/07/2013 15:54

#810 Re: E-cigarete

Post by Prof_Okultis »

Podijelio bih ovdje negativno iskustvo sa domacim sellerima... Za samo 3 mjeseca sam uspio kupiti dva odvratno losa punjaca NiteCore New i2... Prvi je kupljen sa sajta Vaper.ba (Sarajevo)... Punjac se pretjerano grijao (mnogo vise nego sto je normalno), a radio nepuna 2 mjeseca i prestao da puni...

Isti taj punjac NiteCore New i2 sam potom narucio sa PIK-a od lika iz Bosanskog Grahova (nick: VapeOnlineShop)... Decidno sam mu rekao za moje lose iskustvo i trazio da garantuje kvalitet i autenticnost punjaca. Punjac je radio tacno 8 dana, a onda je lijevi slot prestao da puni. Cak ni desni ne puni strujom od 1A jer mu treba neprimjereno mnogo vremena da napuni bateriju VTC5... Satro kaze, vrati punjac i plati postarinu... Pa nisam poludio... Da platim jos dvije (brze) postarine (koja za fizicka lica i nije mala) pa da mi zamijeni za opet neko govno od punjaca...Radije cu kupiti LiitoKalu ili isti ovaj punjac sa nekog stranog sajta... Osam godina sam vaper i NIKAD nisam imao problema sa kupovinom sa tih kineskih ili poljskih sajtova... Pamet u glavu, naucite na mojim greskama...
Ne bih da dovodim u pitanje brend NiteCore, mislim da je stvar u fush robi koju valjaju nasi sverceri...

Sve sto vam treba mozete kupiti mnogo povoljnije sa stranih sajtova kao sto su GearBest, FastTech i drugih... Ovi nasi sverceri kupe na istim tim sajtovima i bezobrazno dignu cijenu od 50-75 posto...Akop mi neko ne vjeruje, provjerite samo cijene... Nerijetko oni uzimaju i sa kineskih sajtova tipa Alliexpress jako sumnjivu robu koja je cesto obicno govno, a tamo dobiju i popust na kolicinu...
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#811

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 07/06/2023 21:58, edited 1 time in total.
User avatar
Prof_Okultis
Posts: 85
Joined: 27/07/2013 15:54

#812 Re: E-cigarete

Post by Prof_Okultis »

Sve je to tacno sto si rekao ali je bolje kupiti tu robu na FT nego istu tu kod domacih prevaranata po duplo vecoj cijeni... Ja, primjerice, jos korisitim kayfun sa FT iako je klon... Ima tamo jako dobrih klonova, samo treba pogledati iskustva korisnika...Uz to imaju i free shippping. Od domacih prodavaca bih jedino pohvalio lika koji drzi sajt vapeshop.ba... Nikad s njim nisam imao problema, profesionalnost na nivou, a isporuka ekstremno brza... Jedino kod njega ne bih uzimao modove i atomizere zbog cijene. Na Gearbestu i Fasttechu je dosta jeftinije a ima artikala koji su sa prefiksom Authentic...Naravno, izbor je takodje tamo veci...
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#813 Re: E-cigarete

Post by itekako »

jedno pitanje;

da li je neko od vas pokusao da samostalno napravi odredjenu aromu koju bi kasnije mijesao sa bazom? da li je to moguce i na koji nacin?
Dee-Dee_13
Posts: 394
Joined: 12/11/2011 21:57

#814 Re: E-cigarete

Post by Dee-Dee_13 »

Da li neko zna kada je FT prestao dostavljati u BiH? Uvijek sam tekućine naručivala sa FT, sad ne postoji opcija za dostavu u BIH :sad: Da li privremeno zbog Corone ili...?! Odakle vi naručujete tekućine on-line? Ako neko ima neku informaciju, bila bih zahvalna :)
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#815

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 07/06/2023 21:59, edited 1 time in total.
Dee-Dee_13
Posts: 394
Joined: 12/11/2011 21:57

#816 Re: E-cigarete

Post by Dee-Dee_13 »

...
Last edited by Dee-Dee_13 on 16/04/2020 22:05, edited 1 time in total.
Dee-Dee_13
Posts: 394
Joined: 12/11/2011 21:57

#817 Re: E-cigarete

Post by Dee-Dee_13 »

Hvala ti puno za odgovor. U međuvremenu dobila sam i mail od FT i baš je tako kao što si rekao. Samo tekućine i baterije ne dostavljaju. Sad sam tekućine uzela od VP shop on line, dostava brzom poštom. Sad dok "sazriju" ...valjda budu dob
Lauferistikus
Posts: 4
Joined: 30/07/2020 09:14

#818 Re: E-cigarete

Post by Lauferistikus »

Eh ovako raja, vejpam već par godina, pušio sam obične cigarete, a onda prešao prvo na pen, zatim na malo sofisticiranije uređaje. Uglavnom sam uzimao kod umbrelle ili ovih lokalnih vape shopova. Ugl MTL preferiram, vise nego DTL, a s obzirom da vidim da MTL skoro koristimo svi, preporucujem Aspire Zelos kao MTL uredjaj. Parim ga vec nekoliko mjeseci i fenomenalan je. Mislim ponekad mi se desi da malo tekucina curi iz tanka, i nije bas lahko nadopuniti tank tekucinom, ali sve ostalo je cista desetka. uglavnom parim 0.7 ili 0.8 ohma, ovaj drugi je za MTL bolji. Sve u svemu Aspire Zelos moze se koristiti kao i restricted MTL. Tako da ne kupujte obicne DTL uredjaje sa boxovima, jer ja sam uzeo SMOK Prince pen na pocetku misleci u fazonu kao sto je veca parilica vise dima i uzivanja, medjutim shvatio sam da nije bas moj fazon taj DTL. Pretrazite prije nego sto kupite odredjeni uredjaj sve o njemu.
Pozz :-D
kio01
Posts: 1095
Joined: 19/08/2017 15:56

#819 Re: E-cigarete

Post by kio01 »

Pozdrav, nisam pusac ali mi se u zadnje vrijeme pojavljuje nuzda za nekakvom nezdravom adikcijom :D pa kontam kupiti e-cigaretu. Odmah da naglasim da znam da je to bolje izbjegavat, nema potrebe da tako odgovarate( ako ima takvih na ovom temi). Ionako ne planiram konstanto pusit, vjerovatno ce vise skupljat prasinu nego sto cu ga koristiti.

Sta preporucujete kao najzdraviju, odnosno najmanje stetnu opciju, i gdje se moze kupiti( zivim u Sarajevu btw)? Koliko ja vidim, sto vise VG, sto manje nikotina, i sto manje okusa.
Ima li toga kod nas?
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8550
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#820 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Imas u SCC-u tri standa sa vape opremom. Svi su na prvom spratu. E-joy odmah kod pokrentih stepenica, u produzetku Marko (najbolji i najskuplji) te malo dalje na onom "mostu" imas Umbrellu te Vaper.ba u Kulovica.
Mozda ti je najbolje otici do jedne od ovih prodavnica i tamo se konsultovati. Ofc imas i na PIK-u more njih.
Da, imas u prizemlju i stand za ovaj IQOS, pa i to mozes pogledati.
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#821 Re: E-cigarete

Post by aerodinamika »

potrosis duplo vise para misleci da pusis jeftinije i ydravije, jer ces ionako ispusit istu kolicinu cigara
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8550
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#822 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

aerodinamika wrote: 04/10/2020 12:45 potrosis duplo vise para misleci da pusis jeftinije i ydravije, jer ces ionako ispusit istu kolicinu cigara
:-)

Poyyy....
Soldier0209
Posts: 132
Joined: 19/01/2020 19:34

#823 Re: E-cigarete

Post by Soldier0209 »

Pozz svima, e ovako planiram da kupim sebi e-cigaretu i odlučio sam otp oko ove 3, ako moze pomoc u odabiru:
1. Umbrella aio pod vape- 1500mah
2. Geekvape Wenax stylux pod system- 1100mah
3. Vaporesso podstick pod - 900mah
Ako je neko imao iskustva ili koristi trenutno neka napise hvala!
dudlov
Posts: 1903
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#824 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

Počastio sam se danas novom e cigaretom i evo je testiram uz kafu. U pitanju je vaporesso sky solo plus. Obiđoh štandove u scc-u i na kraju pazarih u vaperu.
hava123
Posts: 648
Joined: 24/12/2011 08:37

#825 Re: E-cigarete

Post by hava123 »

Da li je bolje placati PayPal-om ili ukucati Visu kad se narucuje preko Facttech-a?
Post Reply