E-cigarete

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1251 Re: E-cigarete

Post by beni-bu-man »

bakir97 wrote: 23/07/2022 14:46
beni-bu-man wrote: 23/07/2022 14:39

Imam isti atomizer i ja kod.ovog odma po 5 komada kupim
Govorio sam vlasniku ejoy-a Sedatu da ih mabavi stavio ih je na spisak al nikad ih nije narucio

Al sto jede zeus tekucinu to je cudo
Image
Javljao sam se i njemu nema ni on vise na stanju ni z1 ni z2. Meni je zeus daleko najbolji jer mi odgovara preko ljeta sa hladnijim okusima :-D
Preporuka za dobro hladilo imas u ejoy

Image
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1252 Re: E-cigarete

Post by beni-bu-man »

beni-bu-man wrote: 23/07/2022 15:42
bakir97 wrote: 23/07/2022 14:46
Javljao sam se i njemu nema ni on vise na stanju ni z1 ni z2. Meni je zeus daleko najbolji jer mi odgovara preko ljeta sa hladnijim okusima :-D
Preporuka za dobro hladilo imas u ejoy

Ja ovo dodam u postojece tekucine jer je sam prejak

Image
ticmaaa
Posts: 64
Joined: 07/04/2011 21:14

#1253 Re: E-cigarete

Post by ticmaaa »

pozdrav kakvi su Vapepro jednokratni? 15km dodju
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#1254 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

ticmaaa wrote: 27/07/2022 13:47 pozdrav kakvi su Vapepro jednokratni? 15km dodju
mislim da su dobri za start vape-a I ako vape ne sjedne, onda su bolja varijanta od klasičnih el. cigareta koje su dosta skuplje. probaj i javi nam utisak
Piaty
Posts: 5692
Joined: 01/12/2020 00:58

#1255 Re: E-cigarete

Post by Piaty »

Nakon pola godine, bacam svoj vape.

Priče o eksploziji vape-a su mi previše ozbiljne da ih zanemarim stoga večeras bacam svoj vape. A nije da sam bio nezadovoljan sa njim. Naprotiv.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1256 Re: E-cigarete

Post by beni-bu-man »

Piaty wrote: 29/07/2022 21:44 Nakon pola godine, bacam svoj vape.

Priče o eksploziji vape-a su mi previše ozbiljne da ih zanemarim stoga večeras bacam svoj vape. A nije da sam bio nezadovoljan sa njim. Naprotiv.
Jel.to koristis stari mehanicki vape
Piaty
Posts: 5692
Joined: 01/12/2020 00:58

#1257 Re: E-cigarete

Post by Piaty »

beni-bu-man wrote: 29/07/2022 21:51
Piaty wrote: 29/07/2022 21:44 Nakon pola godine, bacam svoj vape.

Priče o eksploziji vape-a su mi previše ozbiljne da ih zanemarim stoga večeras bacam svoj vape. A nije da sam bio nezadovoljan sa njim. Naprotiv.
Jel.to koristis stari mehanicki vape
Nemam pojma śta je stari mehanićki vape. Mogu ti pročitati marku, model...? Jel to ok?

A ovo što sam čitao o tim eksplozijama vape, tu se ne navodi marka vapea nego da se to dešava generalno. Bar sam ja to tako skonto
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#1258 Re: E-cigarete

Post by vaučer »

:lol: Eksplodiraju generalno? Daj molim te. Pa ukinuli bi ih odavno u EU koja ne prašta opasne proizvode. Kupiš provjereno ime, koristiš kvalitetne tekućine i šanse da ti nešto eksplodira u ruci su valjda jednake kao i s mobitelom, brijačem, el. četkicom za zube itd.
forumstiv
Posts: 95
Joined: 13/10/2020 12:42

#1259 Re: E-cigarete

Post by forumstiv »

Više je to "raja prića"...nego što je istina
Piaty wrote: 29/07/2022 21:44 Nakon pola godine, bacam svoj vape.

Priče o eksploziji vape-a su mi previše ozbiljne da ih zanemarim stoga večeras bacam svoj vape. A nije da sam bio nezadovoljan sa njim. Naprotiv.
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#1260 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

beni-bu-man wrote: 23/07/2022 15:43
beni-bu-man wrote: 23/07/2022 15:42

Preporuka za dobro hladilo imas u ejoy

Ja ovo dodam u postojece tekucine jer je sam prejak

Image
Danas kupio ovu tekućinu i odlična je.
ticmaaa
Posts: 64
Joined: 07/04/2011 21:14

#1261 Re: E-cigarete

Post by ticmaaa »

Pozdrav! Jel tko probao CBD vape?
ticmaaa
Posts: 64
Joined: 07/04/2011 21:14

#1262 Re: E-cigarete

Post by ticmaaa »

...
User avatar
m11d0
Posts: 41
Joined: 29/08/2012 18:33
Contact:

#1263 Re: E-cigarete

Post by m11d0 »

Listam evo temu i ne nađoh konkretan odgovor na sva pitanja koje imam pa da ih i postavim :D
15 godina pušim od Drine na Auru Extru pa Chesterfield naranđasti, dakle ono baš jako ( 3 kutije dnevno).
Jučer u Merkuru E-Joy radnja uzmem neku wenax k1 se , 1 Ohm cigaru samo da probam i onaj radnik koji očigledno nema baš neke veze mi da neko ulje ( na kutiji čini mi se piše 3mg ) , ja sam tražio najjači.
Ono pojako je , nakašljem se ali fali mi nikotina. Gdje mogu naći sa više nikotina ?
Smeta mi i "kondenz " tj slatkasti, masni okus na usnama i jeziku, jel'to popratna pojava kod svih e- cigara ?
Dakle nije mi problem platiti znatno skuplje ulje ( samo da je bez ukusa, hocu sto sličnije cigari ) i znatno skuplju e-cigaru ( nakon sto se uz odgovarajuće ulje na ovom Wenaxu uvjerim da mi donekle može zamijeniti pravu cigaru, a ova dva dana korištenja mi ne ulijevaju povjerenje, 4X sam se sa ženom posvađao , a 4ml popušio).
• Dakle
-Gdje da nađem najkvalitetnije ulje, najsličnije pravoj cigari
-Ostaje li od svih e-cigara slatkasti okus na usnama i jeziku
Cijena nije problem jer sad dajem 500KM mjesecno na prave cigare
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#1264 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

m11d0 wrote: 02/10/2022 23:07 Listam evo temu i ne nađoh konkretan odgovor na sva pitanja koje imam pa da ih i postavim :D
15 godina pušim od Drine na Auru Extru pa Chesterfield naranđasti, dakle ono baš jako ( 3 kutije dnevno).
Jučer u Merkuru E-Joy radnja uzmem neku wenax k1 se , 1 Ohm cigaru samo da probam i onaj radnik koji očigledno nema baš neke veze mi da neko ulje ( na kutiji čini mi se piše 3mg ) , ja sam tražio najjači.
Ono pojako je , nakašljem se ali fali mi nikotina. Gdje mogu naći sa više nikotina ?
Smeta mi i "kondenz " tj slatkasti, masni okus na usnama i jeziku, jel'to popratna pojava kod svih e- cigara ?
Dakle nije mi problem platiti znatno skuplje ulje ( samo da je bez ukusa, hocu sto sličnije cigari ) i znatno skuplju e-cigaru ( nakon sto se uz odgovarajuće ulje na ovom Wenaxu uvjerim da mi donekle može zamijeniti pravu cigaru, a ova dva dana korištenja mi ne ulijevaju povjerenje, 4X sam se sa ženom posvađao , a 4ml popušio).
• Dakle
-Gdje da nađem najkvalitetnije ulje, najsličnije pravoj cigari
-Ostaje li od svih e-cigara slatkasti okus na usnama i jeziku
Cijena nije problem jer sad dajem 500KM mjesecno na prave cigare
ne znam kakva je ta venax cigareta ali ja koristim vaporesso x ros i odlična je u kombinaciji sa nikotinskim solima. otiđi u scc i imaš na I spratu tri štanda. ja kupujem na umbrella štandu I no smoke štandu. danas sam baš bio i uzeeo tekućinu jagoda mentol. koliko sam ja skonto iz tvog posta da tebi teba nešto najsličnije pravim cigarama, e tu ti preporučujem nikotinske soli 20mg ili 30mg duhanske arome. probaj sa 30mg jer baš imaju jak kick što je za početak prelaska na elektriku odlično. što se tiče slatkastog okusa na usnama i jeziku tu ti mogu reći da se i kod mene dešava, ali se navikne na to. međutim, vaporesso x ros rijetko baca ulje na jezik i usne i dobar je pravo(jaka baterija i kvalitetan okus ).
Shiba
Posts: 233
Joined: 07/09/2013 20:59

#1265 Re: E-cigarete

Post by Shiba »

Evo ja ću podijeliti svoje iskustvo. Nije reklama života mi!

Isto sam 20 godina bio strastveni pušač (ne 3 kutije, "samo" dvije dnevno) i pitao sam baš ovdje u februaru šta da probam i da se riješim cigara jednom za sva vremena. Cijenjene kolege preporučiše Vaporesso XROS 2 i No Smoke Virginia nic salt sa 20mg nikotina. Nikotinske soli obavezno za početak, a kad se malo navikneš onda eksperimentiši sa e-liquid varijantama. Neću reći da su malo blaže nego jednostavno manje "ujedaju", meni to godi.

Uglavnom, trebalo mi je jedno mjesec dana da se "naviknem" i tad sam bacio cigare za sva vremena. Već nakon prva dva dana smanjio sam pušenje na jednu ili dvije cigare dnevno, pošto me znala uhvatiti panika tu i tamo. Od tad sam probao tovar raznoraznih tečnosti, utvrdio šta mi najviše godi (Dinner Lady Mint Tobacco) i to pičim uspješno od februara. XROS još uvijek radi savršeno, nema problema sa curenjem, baterija se dobro drži. Ponavljam, nije reklama. U međuvremenu su tri jarana kupila isti "početni paket" i dvojica su prestali pušiti, ovaj treći se još ne da.

Kondenz i taj ukus na jeziku nije isti kod svih tečnosti. Uzmi par varijanti po 10 ml i probaj da vidiš šta ti najviše godi. Nemoj samo da odustaneš prebrzo, ja sam probao 50-tak tečnosti dok nisam "stao" na tri koje mi baš leže. Uzimao sam i po 120 ml pa onda poklonim nakon samo par dimova.

Eksperimentiši, probaj malo, vidi šta ti paše i to je to. Cigare nećeš baciti za dan-dva, s tim se odmah pomiri. Samo gledaj da ti je Wenax pri ruci kad ti padne cigara na pamet. Sretno!
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#1266 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

Shiba wrote: 03/10/2022 00:43 Evo ja ću podijeliti svoje iskustvo. Nije reklama života mi!

Isto sam 20 godina bio strastveni pušač (ne 3 kutije, "samo" dvije dnevno) i pitao sam baš ovdje u februaru šta da probam i da se riješim cigara jednom za sva vremena. Cijenjene kolege preporučiše Vaporesso XROS 2 i No Smoke Virginia nic salt sa 20mg nikotina. Nikotinske soli obavezno za početak, a kad se malo navikneš onda eksperimentiši sa e-liquid varijantama. Neću reći da su malo blaže nego jednostavno manje "ujedaju", meni to godi.

Uglavnom, trebalo mi je jedno mjesec dana da se "naviknem" i tad sam bacio cigare za sva vremena. Već nakon prva dva dana smanjio sam pušenje na jednu ili dvije cigare dnevno, pošto me znala uhvatiti panika tu i tamo. Od tad sam probao tovar raznoraznih tečnosti, utvrdio šta mi najviše godi (Dinner Lady Mint Tobacco) i to pičim uspješno od februara. XROS još uvijek radi savršeno, nema problema sa curenjem, baterija se dobro drži. Ponavljam, nije reklama. U međuvremenu su tri jarana kupila isti "početni paket" i dvojica su prestali pušiti, ovaj treći se još ne da.

Kondenz i taj ukus na jeziku nije isti kod svih tečnosti. Uzmi par varijanti po 10 ml i probaj da vidiš šta ti najviše godi. Nemoj samo da odustaneš prebrzo, ja sam probao 50-tak tečnosti dok nisam "stao" na tri koje mi baš leže. Uzimao sam i po 120 ml pa onda poklonim nakon samo par dimova.

Eksperimentiši, probaj malo, vidi šta ti paše i to je to. Cigare nećeš baciti za dan-dva, s tim se odmah pomiri. Samo gledaj da ti je Wenax pri ruci kad ti padne cigara na pamet. Sretno!
dobar post i dao si mi ideju da I ja probam duhanske arome nikotinske soli. ja diminjam voćne arome i malo su mi dosadile pa je red da se proba nešto novo.
User avatar
m11d0
Posts: 41
Joined: 29/08/2012 18:33
Contact:

#1267 Re: E-cigarete

Post by m11d0 »

Hvala Vam ljudi puno, danas nisam stigao u scc pa sam u e-joy uzeo neku nikotinsku so.
Samo jednu kutiju cigara sam danas ispušio ( kafa, poslije jela) što je poslije 3 kutije ogroman napredak. Nije mi loša ova ali morat ću i dalje tražiti nešto sličnije cigareti. I da, od ove soli haman i ne osjetim onaj slatkasti okus
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1268 Re: E-cigarete

Post by beni-bu-man »

m11d0 wrote: 03/10/2022 21:48 Hvala Vam ljudi puno, danas nisam stigao u scc pa sam u e-joy uzeo neku nikotinsku so.
Samo jednu kutiju cigara sam danas ispušio ( kafa, poslije jela) što je poslije 3 kutije ogroman napredak. Nije mi loša ova ali morat ću i dalje tražiti nešto sličnije cigareti. I da, od ove soli haman i ne osjetim onaj slatkasti okus
Najveci faktor je tvoja volja da se rijesisi cigara a sto se tekucina i ukusa tice mnogo ce ti vremena i mililitara trebati da nadjes koja ti odgovara.

Uglavnom moja preporuka za POD sistem ti je caliburn g2 ili XROS 2 sa 1.2Ω
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1269 Re: E-cigarete

Post by beni-bu-man »

dudlov wrote: 03/10/2022 19:16
Shiba wrote: 03/10/2022 00:43 Evo ja ću podijeliti svoje iskustvo. Nije reklama života mi!

Isto sam 20 godina bio strastveni pušač (ne 3 kutije, "samo" dvije dnevno) i pitao sam baš ovdje u februaru šta da probam i da se riješim cigara jednom za sva vremena. Cijenjene kolege preporučiše Vaporesso XROS 2 i No Smoke Virginia nic salt sa 20mg nikotina. Nikotinske soli obavezno za početak, a kad se malo navikneš onda eksperimentiši sa e-liquid varijantama. Neću reći da su malo blaže nego jednostavno manje "ujedaju", meni to godi.

Uglavnom, trebalo mi je jedno mjesec dana da se "naviknem" i tad sam bacio cigare za sva vremena. Već nakon prva dva dana smanjio sam pušenje na jednu ili dvije cigare dnevno, pošto me znala uhvatiti panika tu i tamo. Od tad sam probao tovar raznoraznih tečnosti, utvrdio šta mi najviše godi (Dinner Lady Mint Tobacco) i to pičim uspješno od februara. XROS još uvijek radi savršeno, nema problema sa curenjem, baterija se dobro drži. Ponavljam, nije reklama. U međuvremenu su tri jarana kupila isti "početni paket" i dvojica su prestali pušiti, ovaj treći se još ne da.

Kondenz i taj ukus na jeziku nije isti kod svih tečnosti. Uzmi par varijanti po 10 ml i probaj da vidiš šta ti najviše godi. Nemoj samo da odustaneš prebrzo, ja sam probao 50-tak tečnosti dok nisam "stao" na tri koje mi baš leže. Uzimao sam i po 120 ml pa onda poklonim nakon samo par dimova.

Eksperimentiši, probaj malo, vidi šta ti paše i to je to. Cigare nećeš baciti za dan-dva, s tim se odmah pomiri. Samo gledaj da ti je Wenax pri ruci kad ti padne cigara na pamet. Sretno!
dobar post i dao si mi ideju da I ja probam duhanske arome nikotinske soli. ja diminjam voćne arome i malo su mi dosadile pa je red da se proba nešto novo.
ja se na ovu zadnji mjesec navuko al na Zeus sub ohm atomizer na nekih 73W 0.2ohma bas predobar ukusu, probao je na XROS2 na 0.8 grijacu nije ni blizu


Image
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#1270 Re: E-cigarete

Post by vaučer »

Meni su u zadnje vrijeme ovi Nasty Juice Gold, SIlver i Bronze baš 👌
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#1271 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

beni-bu-man wrote: 04/10/2022 16:25
dudlov wrote: 03/10/2022 19:16

dobar post i dao si mi ideju da I ja probam duhanske arome nikotinske soli. ja diminjam voćne arome i malo su mi dosadile pa je red da se proba nešto novo.
ja se na ovu zadnji mjesec navuko al na Zeus sub ohm atomizer na nekih 73W 0.2ohma bas predobar ukusu, probao je na XROS2 na 0.8 grijacu nije ni blizu


Image
u kojoj radnji u sarajevu si kupio ovu tečnost?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1272 Re: E-cigarete

Post by beni-bu-man »

dudlov wrote: 04/10/2022 16:55
beni-bu-man wrote: 04/10/2022 16:25

ja se na ovu zadnji mjesec navuko al na Zeus sub ohm atomizer na nekih 73W 0.2ohma bas predobar ukusu, probao je na XROS2 na 0.8 grijacu nije ni blizu


Image
u kojoj radnji u sarajevu si kupio ovu tečnost?
Ejoy socijalno
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1273 Re: E-cigarete

Post by beni-bu-man »

Ovu upravo isto kupio u ejoy
Nije losa na prvu

Image
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#1274 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

beni-bu-man wrote: 04/10/2022 20:05 Ovu upravo isto kupio u ejoy
Nije losa na prvu

Image
maloprije bio u ejoy socijalno kupovo grijač za sky solo plus cigaru. pošto mi je blizu i nausput, otići ću i kupiti tekućinu sutra. hvala na informaciji
Shiba
Posts: 233
Joined: 07/09/2013 20:59

#1275 Re: E-cigarete

Post by Shiba »

beni-bu-man wrote: 04/10/2022 16:25 ja se na ovu zadnji mjesec navuko al na Zeus sub ohm atomizer na nekih 73W 0.2ohma bas predobar ukusu, probao je na XROS2 na 0.8 grijacu nije ni blizu


Image
De ba ako ti nije mrsko objasni mi malo oko toga kad nađeš vremena. Već neko vrijeme imam želju da probam neki kit da vidim kako ide sa 0.2 i 0.4ohm pa sam gledao ovo, recimo:

https://vapeshop.ba/proizvod/vaporesso-target-100-kit/

Eh sad, malo mi je zbunjujuće. Za XROS 2 samo kupujem podove (ili grijače) a šta se ovdje mijenja i koliko često? Znam da bateriju moram kupiti odvojeno, to mi je jasno. Jel' samo grijači ovi idu:

https://vapeshop.ba/proizvod/vaporesso-gti-mesh-grijac/

Ili treba još nešto mijenjati i koliko redovno? Volio bih da probam ali nisam siguran šta mi tačno treba. Ako ima neki komplet na vapeshop.ba zgodniji za početnika i sa manje peglanja oko upotrebe, slobodno preporuči. Hvala unaprijed!
Post Reply