E-cigarete

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Adm1ral
Posts: 45
Joined: 09/03/2007 00:17

#426 Re: E-cigarete

Post by Adm1ral »

Pozdrav. Presao san na elektronske cigarete prije 20 dana. Vrlo brzo sam navikao na njih ali od prije par dana imam konstantan problem sa grijacem i traje mi samo dan. Vrlo brzo pocrni i nece da pari, evo vec tri grijaca promjenio u par dana. Do cega bi moglo biti u robotu su mi rekli da moze biti i do tecnosti? Cigareta je mislim ova ce4 od 40 km.
User avatar
stachu
Posts: 4039
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#427 Re: E-cigarete

Post by stachu »

Adm1ral wrote:Pozdrav. Presao san na elektronske cigarete prije 20 dana. Vrlo brzo sam navikao na njih ali od prije par dana imam konstantan problem sa grijacem i traje mi samo dan. Vrlo brzo pocrni i nece da pari, evo vec tri grijaca promjenio u par dana. Do cega bi moglo biti u robotu su mi rekli da moze biti i do tecnosti? Cigareta je mislim ova ce4 od 40 km.
Imao sam isti problem sa tim da je meni grijac (T2 je u pitanju), trajao do 3 dana max. Promijenio sam tecnost, sada je joyetech i grijac traje i po mjesec.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#428 Re: E-cigarete

Post by BaDa »

Evo i ja sam planirao da predjem na elektricnu cigaru :D jel moze prepruka za pocetnika na sta moram obratiti paznju kod kupovine? gdje najbolje uzeti u sarajevu? a da me neko ne zakine u uvali neko sranje planirao sam potrositi 50-80km za pocetak.. pusim skoro 6 godina drinu jedinu nasao sam na piku sljedece dvije koja je bolja?

http://www.olx.ba/artikal/15912627/kang ... art-paket/

http://www.olx.ba/artikal/15892435/joye ... e-1100mah/
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#429 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Nista ova emowe, lose baterije sa greskom. Meni su se dvije pokvarile u 3 mjeseca, poslije sam googlao i vidim da je masovna pojava. Sad sam uzeo ovu spinnerovu (sa slike) super zadovoljan. Imas momka (radnja) u staklenom gradu kod Katedrale pa mozes iskombinovati bateriju sa tankom po svojim potrebama, kao i u svakoj bolje snadbjevenoj radnji.
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#430 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

Od večeras sam ponovo na digitali (drugi pokušaj). prošli put me zeznulo to što mi je tečnost curila u usta i na bateriju. naime, radi se o kompletu kupljenom u vaperu (merkator socijalno). izgleda da, ako hoćeš da batališ analogiju, moraš kupiti bolju opremu. danas sam u robotu na socijalnom kupio novi tank (12 KM) i u njega ide onaj grijač "brkovi". Evo dudlim i uživam, a prodavač mi je rekao da je ovaj tank ok, i da se nije desilo da curi tečnost iz njega. ako mjesec dana izguram na digitali, nabavit ću novu opremu (skuplju). aroma koju koristim je joyetech usa mix (marlboro) 18 mg. probao sam pri prvom pokušaju digitaliziranja sa usa mix 24mg i imao sam osjećaj da me granata u pluća pogodila. i 18-ka mi je pojaka, pa ću gledati skalu niže da se spustim. u svakom slučaju, nek mi je sa digitalom, meni i mom novčaniku, sretno :D

jedina mana je kafenisanje uz ovaj pendrek električni. upravo nes kafu pijem i malo mi je beze jer nema pepelnice na stolu.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#431 Re: E-cigarete

Post by zateznistub »

dudlov wrote:Od večeras sam ponovo na digitali (drugi pokušaj). prošli put me zeznulo to što mi je tečnost curila u usta i na bateriju. naime, radi se o kompletu kupljenom u vaperu (merkator socijalno). izgleda da, ako hoćeš da batališ analogiju, moraš kupiti bolju opremu. danas sam u robotu na socijalnom kupio novi tank (12 KM) i u njega ide onaj grijač "brkovi". Evo dudlim i uživam, a prodavač mi je rekao da je ovaj tank ok, i da se nije desilo da curi tečnost iz njega. ako mjesec dana izguram na digitali, nabavit ću novu opremu (skuplju). aroma koju koristim je joyetech usa mix (marlboro) 18 mg. probao sam pri prvom pokušaju digitaliziranja sa usa mix 24mg i imao sam osjećaj da me granata u pluća pogodila. i 18-ka mi je pojaka, pa ću gledati skalu niže da se spustim. u svakom slučaju, nek mi je sa digitalom, meni i mom novčaniku, sretno :D

jedina mana je kafenisanje uz ovaj pendrek električni. upravo nes kafu pijem i malo mi je beze jer nema pepelnice na stolu.
Gledaj ti da stisnes mudo i da bacis i to govno, jer nakon mog iskustva sa tim cigarama sve najgore, 30 godia a duhau, mjesec-dva na tom smecu...

i evo, 8. mjesec bez icega...
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#432 Re: E-cigarete

Post by BaDa »

gdje ima kupiti tecnost u sarajevu sa 50/50 pg/vg? sad sam i ja trenutno na usa mix 18mg ali kasljem od toga :/ 3 dana nisam zapalio pravu pljugu samo da ustimam ovdje nikotin i ukus i moze proci :) i onda baciti i ovo govno
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#433 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Imaš po robotu, BBI, imaš u Kulovića ulici kod Eroneta, stakleni grad..... Koju si cigaru uzeo? Slikaj nam. :D
User avatar
Pokusaj_sa
Posts: 137
Joined: 09/03/2011 12:35

#434 Re: E-cigarete

Post by Pokusaj_sa »

Ja pario mjesec dana i vratio se na obicne cigare.. Eno mi kuci el. cigara i jos pet sest bocica..
Jbga, imao sam glavobolje ujutro i totalnu zacepljenost nosa.. Mozda je ovo moja izvlakusa al sta cu, tako je kako je..
Mozda opet pocnem, al jos ne pomisljam..
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#435 Re: E-cigarete

Post by BaDa »

Pitar sa Kariba wrote:Imaš po robotu, BBI, imaš u Kulovića ulici kod Eroneta, stakleni grad..... Koju si cigaru uzeo? Slikaj nam. :D
kupio joyetech ego one nov 6 mjeseci garancije 109km :)Image

zadovoljan sam :) samo eto sto me malo muci kasalj ali na forumima kazu da je zbog jacine pg/vg kasnije odoh da kupim neku aromu drugu sa manje nikotina 12mg cu uzeti... uglavnom na pravu pljugu ne pomisljam xD
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#436 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

BaDa wrote:
Pitar sa Kariba wrote:Imaš po robotu, BBI, imaš u Kulovića ulici kod Eroneta, stakleni grad..... Koju si cigaru uzeo? Slikaj nam. :D
kupio joyetech ego one nov 6 mjeseci garancije 109km :)Image

zadovoljan sam :) samo eto sto me malo muci kasalj ali na forumima kazu da je zbog jacine pg/vg kasnije odoh da kupim neku aromu drugu sa manje nikotina 12mg cu uzeti... uglavnom na pravu pljugu ne pomisljam xD
Ja već treći dan parim. ovo mi je drugi pokušaj. prvi put sam lošu tečnost kupio zajedno sa kompletom (torbica, punjač, 2 baterije, i ono čudo T3S dva komada). curilo je na bateriju a ponekad dolazilo i do usta. nakon teške bolesti, doktorica mi je preporučila da hitno batalim duhan jer sam jedva živu glavu izvuko, ali ostale su posljedice po zdravlje. sjetim se da imam digitalu i odem u drugu radnju (namjerno ne navodim nazive radnji u sarajevu), te kupim drugi tank i tečnost. pošto ništa nisam bacio od opreme, probam ovaj stari tank T3S i ništa ne curi, ali ovaj put sa novom tečnosti (originalnom). prva tura tečnosti je izgleda bila iz kućne radinosti i dosta je rjeđa od ove originalne, pa zato je curilo na sve strane. imam namjeru, u dogledno vrijeme, počastiti se sa novom opremom... ovaj EGO ONE komplet. zanima me kakva su iskustva (malo detaljniji opis) forumaša sa ovom EGO ONE kuburom?
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#437 Re: E-cigarete

Post by BaDa »

jel ima neko da pravi tekucine u sarajevu? znaci ne mogu da nadjem ni jednu duhansku aromu da valja... :-) :-)
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#438 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

BaDa wrote:jel ima neko da pravi tekucine u sarajevu? znaci ne mogu da nadjem ni jednu duhansku aromu da valja... :-) :-)
vjerovatno ima. jesi li probao USA Mix od Joyetech-a? Meni je ta tečnost najbliža duhanu (oni kažu Marlboro). Ono što je meni bitno je da kupujem jaču tečnost, konkretno od ovog proizvođača 16mg. Danas sam se ponovio novom cigarom EGO one, i rekoh hajde da probam Hangsenovu tečnost USA Mix od 18 mg, koja mi nije godila na staroj opremi, i evo na novoj furalam, i mogu ti reći da godi. Valjda je nešto i do opreme. U svakom slučaju, probaj USA Mix Joyetech 16mg, pa vidi jel odgovara.
Da dodam, imaš u ovim radnjama tester čibuk pa probaj duhanske arome.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#439 Re: E-cigarete

Post by BaDa »

dudlov wrote:
BaDa wrote:jel ima neko da pravi tekucine u sarajevu? znaci ne mogu da nadjem ni jednu duhansku aromu da valja... :-) :-)
vjerovatno ima. jesi li probao USA Mix od Joyetech-a? Meni je ta tečnost najbliža duhanu (oni kažu Marlboro). Ono što je meni bitno je da kupujem jaču tečnost, konkretno od ovog proizvođača 16mg. Danas sam se ponovio novom cigarom EGO one, i rekoh hajde da probam Hangsenovu tečnost USA Mix od 18 mg, koja mi nije godila na staroj opremi, i evo na novoj furalam, i mogu ti reći da godi. Valjda je nešto i do opreme. U svakom slučaju, probaj USA Mix Joyetech 16mg, pa vidi jel odgovara.
Da dodam, imaš u ovim radnjama tester čibuk pa probaj duhanske arome.
neki dan sam kupio usa mix od hangsena 12mg i kad vucem u grlu je ukus kao smrdljive carape :shock: :shock: ma vjerovatno da cu naruciti sebi bazu i par aroma i onda sam mixati :D
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#440 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Đe'š ba hangsen pariti. Nema gorih okusa...... :-?
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#441 Re: E-cigarete

Post by BaDa »

Pitar sa Kariba wrote:Đe'š ba hangsen pariti. Nema gorih okusa...... :-?
a jbg znaci bas sam bacio para i para na tekucine :( najbolje mi je legla liqudeo 14km 15ml ali gdje cu toliko para baciti :D tako da bolje mixati sam :D
MrDamir
Posts: 14
Joined: 06/10/2013 05:48

#442 Re: E-cigarete

Post by MrDamir »

Poceo sam i ja sa e cigarama, dobio na poklon od brata. E sad, o bateriji ne znam nista (jedino sto znam da na njoj pise e joy :D ), a kupio sam novi atomizer iClear 16 i sto se mene tice, nije los. Trenutno koristim Dekang tekucine, Usa mix i vaniliju. Receno mi je da moram s vremena na vrijeme mijenjati grijace, a oni su 4KM. Na fasttech-u 5 tih grijaca je 5,91 $, i sve ostalo je puno jeftinije.. Da li je sigurno narucivati on line, i da li ima neko iskustvo sa tom stranicom? Ako je sve uredu, ja bi samo preko njih kupovao sta mi treba..
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#443 Re: E-cigarete

Post by BaDa »

jel ima ko u sarajevu da miksa svoje tekucine sam? treba mi par savjeta pa ako se neko bavi s tim nek se javi :-D
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#444 Re: E-cigarete

Post by Bronco_Billy »

Obzirom da je ego2.pl ukinuo dostavu, a edym ukinuo paypal znal ko imal kakva stranica sa pribliznim cijenama za dostavu tpa/tfa aroma?

via Tapatalk
User avatar
ned424
Posts: 448
Joined: 07/08/2009 09:07

#445 Re: E-cigarete

Post by ned424 »

BaDa wrote:jel ima ko u sarajevu da miksa svoje tekucine sam? treba mi par savjeta pa ako se neko bavi s tim nek se javi :-D
Ima Jasko na skenderiji, on miksa i ima i cisti nikotin exstra za kupiti.
User avatar
ned424
Posts: 448
Joined: 07/08/2009 09:07

#446 Re: E-cigarete

Post by ned424 »

Image
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#447 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Zivnula tema, opet. :thumbup:
Uh @ned424 ja sam se evo sad ce tri godine "patio" sa ovim, nikad grijaca i baterija dosta. :-)
Od nedavno sam na IJUST2, i moram primjetiti razliku u parenju. :D
Baterija dva dana, punjenje tri sata (full), o kolicini i kvalitetu pare necu ni da govorim.
Ima sada po PIK-i za 70KM, i to bolji sa metalnim "prstenom". Kod mene je silikonski i zut, pa malo udara u oci.
Grijac mjesec minimum (moze se kupiti i set da sam pravis), cijena grijaca 6-7KM.
Mislim da je Jasko zatvorio radnju.

Image
Last edited by Pitar sa Kariba on 28/10/2016 12:14, edited 1 time in total.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#448 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Greška....
User avatar
ned424
Posts: 448
Joined: 07/08/2009 09:07

#449 Re: E-cigarete

Post by ned424 »

Ma ja sam u Becu ali gledam sad cijene aroma i nikotina pa razlika neki pola marke u Austriji i u Sarajevu!
Doduse ako se uzima original a sad ono sto Jasko mjesa ja sam uzeo prije mjesec i par dana ma nemoze se porediti niti jacina a tako i arome.
Evo gdje ja uzimam u Becu: http://www.steamzone.at/
A da ja i zena vec trecu godinu smo na struji ;) Nista cigarete...
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#450 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

Evo me opet na digitali. Pokušat ću sa digitalom jer pušim do 2-3 kutije dnevno a budžet mi je opterećen tim. Nadam se da ću uspjeti sa elektrikom, jer pola primanja mi ide na cigare, a ovako bi me stoja mogla poklopiti.


Sent from my iPad using Tapatalk
Post Reply