Mirena

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#1 Mirena

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 03/01/2015 12:41, edited 1 time in total.
LeeLooSA
Posts: 231
Joined: 22/05/2007 14:01
Location: SA

#2 Re: Mirena

Post by LeeLooSA »

enisa wrote:Ima li neko iskustva s mirenom?

Citala sam negdje da od nje izostaje menstruacija pa me zanima da li to negativno utice na zdravlje, ima li kakvih promjena u raspolozenju, kilazi, libidu, da li smeta ako ste pusac...

planiram jos jedno dijete pa bih onda voljela mirenu, ali me nesto strah, opet obicna spirala mi se po pricama ne svidja, s kim god sam razgovarala kaze da se menstruacija produzi i postane obilnija, a kod mene inace i ovako dugo traje i preobilna je. na kontracepcijske pilule sam pomisljala, ali moj gin je bio protiv, kaze da je najbolje prirodno :lol:
za mirenu ga jos nisam pitala, htjela bih prvo da cujem vasa iskustva pa onda da vidim hocu li se uopce i odluciti na to :)
nuspojave kako kod koga. Ja je imam vec 2,5 godine i imam redovne menstruacije, s tim da su jako, jako oskudne, ali znam sa sigurnoscu da su to menstruacije. Primjetila sam da nemam klasicnog PMS-a i otkako nju imam nisam imala nijednu upalu, pojacan sekret ili bijelo pranje. Medjutim, imam neke ispade nervoze, histericna sam s vremena na rijeme, lako planem. To povezujem sa mirenom. Iako je bukvalno ne osjetim, jedva cekam da je izvadim, mislim da cu biti mnogo smirenija...
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#3 Re: Mirena

Post by male_okice »

http://www.ordinacija.hr/zdravlje/ordin ... i-spirale/

u sustini mirena sadrzi hormon slican kao i u pilulama. A zasto ne bi isla na pilule? Zasto je tvoj gin protiv? mozda da uzmes i necije drugo misljenje prije nego odbacis mogucnost pilula
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#4 Re: Mirena

Post by kadinica »

Skupa investicija.

Pregled, papa test, ultrazvuk 150 KM.
Mirena 300 KM.
"ugradnja" 100 KM.
pregled nakon ugradnje 50 KM.

Ukupno 600 KM.
Možda je bolje probati prvo običnu spiralu, pa se onda odlučit za ovu, ako sve bude ok.
Post Reply