Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

selmicaaa_
Posts: 80
Joined: 20/06/2011 18:41

#26 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by selmicaaa_ »

Sinoc sam bila pozitivno iznenadjena kad sam u svom naselju (Pofalici) setajuci sa svojim dragim ljubimcem naisla na tri kese sa kostima, sa hranom, al su stavljene na tri razlicita mjesta da bi mogli svi psici jesti. Naime, ispred moje zgrade ima ih 5 i svi ih hranimo, cuvamo, ovi iz fast food-a sto je ostane na kraju dana njima daju.

Ja i moji, ujutro hljeb stavimo u toplu vodu i hranimo ptice, a uvece sve sto ostane od vecere stavimo u posudu i toplo mlijeko sa kriketima i damo psima koje nadjemo, mada su ove nase blente uvijek tu.

Ipak ima dosta ljudi koji normalno razmisljaju i spasavaju jadne male neduzne zivotinjice.
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#27 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by DoradO »

Image

...samo jadni vrapci ne mogu od ovih grdosija da pridju hehe sve sa strane ulijecu i kradu :lol: :(
Landa
Posts: 191
Joined: 15/09/2011 14:25

#28 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by Landa »

Samo da dam jedan :thumbup: za sve dobre duse! Trostruko vam se vratilo!
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#30 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by jaca-maca »

DA HRANIM PSE LUTALICE PORED TOLIKO GLADIH LJUDI??? BOZE SACUVAJJ OOOO JOJ JJOOJOOOO!!! :lol: :lol: :lol:

JA RADIM NESTO DRUGO :wink:

Image
globosa
Posts: 153
Joined: 17/10/2010 20:28

#31 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by globosa »

Sophie, Aska i ?
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#32 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by jaca-maca »

globosa wrote:Sophie, Aska i ?
Koki :D
donBeton
Posts: 615
Joined: 02/01/2007 23:52

#33 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by donBeton »

Kako uvijek pametujem ljudima kako se nonšalancijom može lijepo i mirno proći pokraj lutalica, malo me noćašnje iskustvo poremeti da uđem u neko razmišljanje. Helem, na nekom svom putu od 300tinjak metara susreo sam čopor iz moga naselja, od kojeg mi je jedan pas prišao, pomirisao i ostalo, nisam reagovao, naravno.... Odmah potom, drugi pas je počeo prilaziti i praktično su me slijedili do noge, međutim, režeći i lajući. I sad, :-D , koliko god čovjek pokušavao imati neku svijest o nečemu, nije mu nimalo lijepo biti sam na ulici i osjećati da ne kontroliše situaciju, tako da je i mene malo uhvatila paranoja: vidi ih, dogovaraju se, :D , i ostalo... Uglavnom, trzne me u jednom momentu jauk i režanje i primijetim da se do moje noge hrvaju jedan sa drugim i grizu se. To se nekoliko puta ponovilo dok jedan, onaj koji mi je prvi i prišao, nije "pobijedio" i otpratio me do kuće. Vjerovatno su se borili za moju pažnju ili nadu u novog gospodara (s obzirom da je riječ o većim psima, zasigurno puštenim od vlasnika)...

No, onda nekako krenu i misli... Sigurno je da im ova situacija nimalo ne odgovara. Jesu gladni i jeste im hladno i nisu nimalo mirni. Sa ma kakvim namjerama (ja sam ih prepoznao kao one najzgodnije i bolje - ali ne smiruje li čovjek tako sebe?) oni su vrebali, čekali i izabrali, da bi od mene dobili nešto.

Nešto me zanima, ali volio bih stvarno jasan odgovor jer ne pokušavam da isprovociram bilo šta. Šta znači romrzlim psima u čoporima, nervoznijim i agresivnijim zbog hladnoće, ali i gladi, jer im je sad još teže, to što je čovjek u pitanju? Ako recimo gladni za metu mogu uzeti srnadaća ili ovcu (to je ono posljednje o čemu se piskaralo), kao hodajuću metu - šta čovjeka razlikuje kad je u inferiornom odnosu u odnosu na čopor?
Landa
Posts: 191
Joined: 15/09/2011 14:25

#34 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by Landa »

Da u pravu si. Sigurno su se borili za tvoju paznju.
Razlika izmedju relacije covjek-pas i druga zivotinja-pas je ta da je covjek psu bog i batina. Ako imalo pokazes autoritet, smirenost i postovanje prema njemu poklonice ti se. Pas voli svoj copor ali u njihovim ocima covjek uvijek stoji iznad copora. Eto zato su se i pohuskali u sopstvenom coporu zbog tebe.

Druga stvar je da psi djecu ne gledaju kao autoritet vec sebi ravnim. Pas pocinje dijete smatrati autoritetom tek od neke njegove 14e god. Psi kad osjete strah, pocinju te intimidirati. Znam da nije fin osjecaj kad te okruze ali pokusaj se postaviti iznad njih.

I sta bi na kraju, dade li im hrane?
donBeton
Posts: 615
Joined: 02/01/2007 23:52

#35 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by donBeton »

Landa wrote: I sta bi na kraju, dade li im hrane?
Pa naravno, ipak me je dopratio do kuće. :D
Stojadin
Posts: 556
Joined: 22/06/2011 20:33

#36 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by Stojadin »

Religious Fantastic wrote:Ljubitelj sam životinja...nemam ništa protiv pasa lutalica (sve dok su miroljubivi), ali isto tako sam pobornik prirodne selekcije. Šta misliš šta je sa životinjama u šumi? Neće sve stradati, toliko ti mogu reći. Slabi će umrijeti a jaki će preživjeti da se razmnožavaju...
Pusti majku prirodu da odradi svoje.
Pusti beskucnika da umre od gladi.. prirodna selekcija.. (tvoja logika)

malo je rec bolesna logika.
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#37 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by F&N »

Sad ovih dana ljudi postavljaju tu neku tzv moralnu dilemi pomagati zivotinjama ili ljudima, ili vode se onom sta ces davati cuki bolje daj ljudima...
Ja kazem onaj ko ce uistinu dati zivotinji taj ce dati i covjeku kad vidi da nema.
Ko nece da da, ko je skrt, samo trazi izgovore.

Nekad se postavi pitanje je li mozda bolje dati i zivotinji koja je bespomocna, na ovom kijametu, nego kojekakvim proscima koji samo traze razlog da izmame pare, a hljeba nece. Opet Bog najbolje zna ko i zasto prosi.

Fascinira me kad vidim da ljudi sto manje imaju, vishe se suosjecaju sa zivotinjama i pomazhu im, sinoc je na emisijij Federacija danas bio prilog o nekoj romskoj porodici kod Mostara, ciju je baraku unishtio snijeg i bura, koji tu ne mogu sebe da obezbjede, i ne znaju da li ce prezivjeti noc. A tu s njima, u jednom kadru, prikazashe i ćuku zamotanog u neke njihove krpe.
A ove nashe guzonje (cast izuzetcima kojih uvijek ima) u svojim skupocjenim dzipovima nece ni na ljude da obrate paznju a kamo li zivotinje.

Njima cuke smetaju njihovim skorojevickim damama u budnama, njima macke smetaju, njima sirotinja smeta koju bi najradije pregazili tockovima svojih dzipova.
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#38 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by HaHaHa2 »

Image
Stojadin
Posts: 556
Joined: 22/06/2011 20:33

#39 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by Stojadin »

F&N wrote: Fascinira me kad vidim da ljudi sto manje imaju, vishe se suosjecaju sa zivotinjama i pomazhu im,
istina je.. u mojoj mahali ima jedna starija zena, ne znam jel beskucnik, al sigurno je u losoj situaciji. nekad prosi, trazi po kontejnerima itd.. uglavnom.. skoro svaki dan je vidim kako hrani pse, e vala ako njoj nije tesko da odvoji od sebe kad nema, ne znam sta da kazem za one koji imaju a ne daju ni psima a bogami ni ljudima.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40839
Joined: 29/06/2011 23:39

#40 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by dječak sa šibicama »

F&N wrote: Fascinira me kad vidim da ljudi sto manje imaju, vishe se suosjecaju sa zivotinjama i pomazhu im
Sit gladnog ne razumije.

A brzo su mnogi zaboravili glad, ako su uopste bili gladni, u ratu.

Ne znam, meni je tih zivotinja jednostavno zao, vidim da su gladni, i ptice, i psi, i macke, nemaju gdje, nemaju sta uloviti, pronaci, sve je zatrpano. Ne znam kako danasnje drustvo gleda na to, ali meni je tih stvorenja zao. Pa i to su bozija stvorenja.
Kao sto mi je zao i prosjaka koji dodju na vrata, danas sam jednoj nesretnici dao kesu hrane i nesto malo novaca, vidim da je sirotinja, da je gladna, da joj je zima, vidim prste, obraze, niko iz zabave po ovim minusima ne hoda okolo i moli za malo hrane jer ima dvoje djece.

A ovom gore sa "prirodnom selekcijom", preporucujem da pogleda nekada kako se lovci (oni koji likvidiraju zivotinje, paradoksalno) odnose prema zivotinjama u zimskim uvjetima. Opsteprihvaceno je pravilo da ostavljaju hranu zivotinjama za vrijeme velike zime.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#41 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by Pasiflora »

F&N wrote:Sad ovih dana ljudi postavljaju tu neku tzv moralnu dilemi pomagati zivotinjama ili ljudima, ili vode se onom sta ces davati cuki bolje daj ljudima...
Ja kazem onaj ko ce uistinu dati zivotinji taj ce dati i covjeku kad vidi da nema.
Ko nece da da, ko je skrt, samo trazi izgovore
.
Ovo je krucijalno! :thumbup: Eto, sada neka se svak nadje u ovom boldiranom i vidi gdje je.
Sretno vam suocavanje sa samim sobom :skoljka:
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#42 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by Mariella »

Evo ima i onih koji nude besplatnu likvidaciju :-)

http://www.wix.com/senad_husejnovic/sin ... ikvidaciju
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#43 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by teAMICA »

Mariella wrote:Evo ima i onih koji nude besplatnu likvidaciju :-)

http://www.wix.com/senad_husejnovic/sin ... ikvidaciju
:shock: :shock: :shock: :shock: :x :x :x :x :x
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#44 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by Mr.Penguin »

Mariella wrote:Evo ima i onih koji nude besplatnu likvidaciju :-)

http://www.wix.com/senad_husejnovic/sin ... ikvidaciju
ubija ih iz zabave...
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#45 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by Pasiflora »

Mr.Penguin wrote:
Mariella wrote:Evo ima i onih koji nude besplatnu likvidaciju :-)

http://www.wix.com/senad_husejnovic/sin ... ikvidaciju
ubija ih iz zabave...
Zar ovo nije zabranjeno zakonom???????????????????????????
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#46 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by Mariella »

Najsmjesnije je sto pise ime i prezime u linku :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40839
Joined: 29/06/2011 23:39

#47 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by dječak sa šibicama »

Mariella wrote:Evo ima i onih koji nude besplatnu likvidaciju :-)

http://www.wix.com/senad_husejnovic/sin ... ikvidaciju
"Pas oteo i ubio novorodjence" :-) nikako ga nije nasao mrtvog i bacenog u kontejneru :roll:

"Pas napao djecaka" :-) a u klipu "vlasnik pit bullova izgubio kontrolu nad psima" :roll:
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#48 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by Mr.Penguin »

dječak sa šibicama wrote:
Mariella wrote:Evo ima i onih koji nude besplatnu likvidaciju :-)

http://www.wix.com/senad_husejnovic/sin ... ikvidaciju
"Pas oteo i ubio novorodjence" :-) nikako ga nije nasao mrtvog i bacenog u kontejneru :roll:

"Pas napao djecaka" :-) a u klipu "vlasnik pit bullova izgubio kontrolu nad psima" :roll:
glupa stranica za glupe ljude, kontekst mu ne valja.





nije sve ni ovako, sve je do konteksta.
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#49 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by jaca-maca »

Ocigledno je ovu stranicu napravio neko da se zajebava :lol:
Bas ce on to besplatno raditi, da trazi pare onda bi bilo drugacije :run:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#50 Re: Sarajevo februar 2012 - pomozimo im da prezive

Post by vjesticanametli »

moji vrabci samo jedu :-D :lol: postace vrabco golubovi debeli :D
Post Reply