PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#26 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Pasiflora »

ice2cube wrote:Znas sto me boli briga sta drugi ljudi misle, ja zivim onako kako zelim zasto da me obicni smrtnici sputavaju u tome ? ;-)

:dance:
Upravo tako :!:
User avatar
petunija
Posts: 3044
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#27 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by petunija »

@rapsody,
nemoj se sekirati, on mora dokazati da pas nije bio na lancu ili takvo što, a to neće moći lako.
Osim toga, na sudu ti mogu tražiti potvrdu da je pas vakcinisan, što sigurna sam, imaš tako da si potpuno čista što se toga tiče.
I ova je htjela "srediti" da mi uspavaju psa, pričala nebuloze kako je opasan, ovakav, onakav, ja je ismijala na sudu, cirkus napravila, ma svašta je bilo. U glavnom nije uspjela, nadam se da će kod tebe lakše proći jer su u Sarajevu na sudu (bar se nadam) iskusniji po ovom pitanju nego tamo gdje sam ja bila...
Suma sumarum, eno mi psa još uvijek živ, zdrav i jednako "opasan" :D
Ako budeš trebala još nešto možeš slobodno i na pp, pošto ja rijetko svraćam na ovu temu, pa da ne zakasnim sa nekim odgovorom :)
Jokericious
Posts: 2788
Joined: 10/06/2010 11:34

#28 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Jokericious »

rapsodi wrote:U našem gradu imati psa je gore nego biti ubica.Naime sinoć dok sam šetala psa(koji je poprilično velik i ljudi ga izbjegavaju,psuju,vrijedjaju i slicno) desilo mi se nesto sto nemogu da vjerujem :x Šetam ja svog najboljeg prijatelja kojem ne stvaljam brnjicu prije svega jer su ga par puta napale lutalice pa se nije mogao braniti.Jedemo nas dvoje i prema nama ide čovjek,antipatican i namrgodjen.Moj Don posto se previse zaštitnicki ponasa poce da laje i valjda je doticnog ogrebao.Tu je nastao problem,ma opsti haos.Nazvao je policiju kao otkinuo mu je dio ruke :lol: on krvari bla bla bla.Izmedju ostalog dok se derao na mene (ja sam bila u šoku prvo šta se dešava,drugo kolika se halabuka digla) spomenuo je da je federalni inspektor i da ce ˝on to rijesiti na svoj nacin˝ šta god mu to znacilo.Na to naravno nisam mu ni ja duzna ostala,kad je policija dosla pitala sam jesam li ja to manje vrijedna jer sam na birou,policajci su se cudili kolika dreka i problem zbog ogrebotine (krvarenja ni u snu neeemaaa).Gosp je naravno otisao u hitnu cak je rekao kako ja psa nemogu kontrolisat,policija se cudila jer vide da mi cuko sjedi u krilu i mazi se preplašen.Sreca da je sa mnom bila jos jedna djevojka sa psom koja je potvrdila moju pricu,policija kaze da se vidi da covjek nije ok.Elem ja cu morat na sud na suocavanje sa njim :( Ako je imao neko slicna iskustva voljela bi da mi odg.Moj pas zaista nije agresivan,čak je i velika maza.O tome koliko ga volim nemoram ni da pricam :dance:
Pa kakve veze ima ako inace nije agresivan. Eto ja udarim covjeka iz cista mira, al nema veze jer nisam agresivan. Ako ga je ogrebao to je tvoja greska. Ko zna mozda je ranije imao neugodno iskustvo sa psima pa je osjetljiv.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#29 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by kojeime »

1.

"Šetam ja svog najboljeg prijatelja kojem ne stvaljam brnjicu prije svega jer su ga par puta napale lutalice pa se nije mogao braniti."

To sto zakon kaze da pas mora biti na povodcu i imati brnjicu kada je vani je nebitno, jer ko sljivi zakon. Mozda ti se ne svidja ali dok se ne promijeni, takav je.

2.
"Sreca da je sa mnom bila jos jedna djevojka sa psom koja je potvrdila moju pricu,policija kaze da se vidi da covjek nije ok."

Zamisli ja policajac i vozio sam brzo i od pozada udario autom u auto koji je cekao na crvenom. Mozda tvoj auto. Seca pa mi je kolega namjestio uvidjaj tako da vozac u autu ispred ispao kriv.

Nekako mu dodje na isto, zar ne :)
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#30 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by pakica_ »

kojeime wrote:1.

"Šetam ja svog najboljeg prijatelja kojem ne stvaljam brnjicu prije svega jer su ga par puta napale lutalice pa se nije mogao braniti."

To sto zakon kaze da pas mora biti na povodcu i imati brnjicu kada je vani je nebitno, jer ko sljivi zakon. Mozda ti se ne svidja ali dok se ne promijeni, takav je.

2.
"Sreca da je sa mnom bila jos jedna djevojka sa psom koja je potvrdila moju pricu,policija kaze da se vidi da covjek nije ok."

Zamisli ja policajac i vozio sam brzo i od pozada udario autom u auto koji je cekao na crvenom. Mozda tvoj auto. Seca pa mi je kolega namjestio uvidjaj tako da vozac u autu ispred ispao kriv.

Nekako mu dodje na isto, zar ne :)
zakon isto kaze da se zivotinje ne smiju napustat.. mozda ti se ne svidja, ali ako nisi primjetio, masa raje samo nabije nogom svoje zivotinje i ode kuci rahat, a djetetu, ukoliko ga ima, kaze da je cuko otis'o da proseta..
eh, pa, sve dok je takvih, moj cuko ce imat brnju iskljucivo medju masom ljudi (tipa ferhadija), jer bi se narod mog'o prepast posto vodim bengalskog tigra na povodniku, ne psa, znas.. imam onog psa koji ubija gazdu nakon 7 godina :-) .. a cim vidim da mu prilazi neka nahorozena napustena zivotinja (kazem napustena, jer psi koji su odrasli na ulici slabo hapalajisu cuke, ali oni koji su na ulici mjesec dana i sl. takvi odmah hooooop i posred mog pujde, koji je, priznajem, svadjalica), o'ma mu je skidam (savladala sam otkopcavanje jednom rukom u sekundi :lol: )
zakon stosta kaze, pa narod ne postuje.. kad moze neko krsit zakon, ubijat, bost, krast, palit auta i sl, mogu i ja svoje pujde vodat bez brnjice- hladno! opet ka'em, necu medju masom ljudi da se ne prepadnu, ali ne zbog kazne, jer idem na sud u tom slucaju, posto u zakonu pise opasna zivotinja, a haj' dokazi da je moj pas opasan :P
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#31 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by kojeime »

Dakle, tvoj odgovor ili bolje receno izgovor je to da zato sto neki ljudi ne postuju zakon, neces ga postovati ni ti. Hajde, mozda si u pravu, mozda bi rjesenje svih nasih problema bilo bas to, da niko ne postuje zakone pa kako se ko snadje. To bi, sigurno, onda pomoglo i psima. Idem ulicom, nosim pistolj, vidim psa i pucam u njega. Pa ako pas ima vlasnika mozda se vlasnik i ja popucamo, potucemo ili ko zna, a ako je lutalica nikom nista. U pravu si, psima ce sigurno pomoci to da kada neki ne postuju zakone, ne mora niko.

Uostalom, tema vec sazvakana mnogo puta, nema se vise nista pametno i novo reci.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#32 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by pakica_ »

kojeime wrote:Dakle, tvoj odgovor ili bolje receno izgovor je to da zato sto neki ljudi ne postuju zakon, neces ga postovati ni ti. Hajde, mozda si u pravu, mozda bi rjesenje svih nasih problema bilo bas to, da niko ne postuje zakone pa kako se ko snadje. To bi, sigurno, onda pomoglo i psima. Idem ulicom, nosim pistolj, vidim psa i pucam u njega. Pa ako pas ima vlasnika mozda se vlasnik i ja popucamo, potucemo ili ko zna, a ako je lutalica nikom nista. U pravu si, psima ce sigurno pomoci to da kada neki ne postuju zakone, ne mora niko.

Uostalom, tema vec sazvakana mnogo puta, nema se vise nista pametno i novo reci.
ja uopste ne trazim izgovore, niti postivanje moje odluke.. ja samo kazem da sve dok moj pas ne moze normalno proci gradom, a da ga ne nogetaju kojekakve babuskare i deduskare, nece nositi brnjicu kad nema puno ljudi i cao! danas na betaniji gospoJa s nekakvim stapom zaganja mog psa koji ima 7 mjeseci i cirka 10 kila.. e dok je takvih, moj pas nece imat brnjicu..
daBogda nama najveci problem u drzavi bio sto cuke ne nose brnjice.. ako mogu ici kroz zivot bez kradje, ubistva i sl, e onda mogu neki zakon i zaobic i draga srca biram ovaj ;)
User avatar
petunija
Posts: 3044
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#33 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by petunija »

kojeime wrote:Dakle, tvoj odgovor ili bolje receno izgovor je to da zato sto neki ljudi ne postuju zakon, neces ga postovati ni ti. Hajde, mozda si u pravu, mozda bi rjesenje svih nasih problema bilo bas to, da niko ne postuje zakone pa kako se ko snadje. To bi, sigurno, onda pomoglo i psima. Idem ulicom, nosim pistolj, vidim psa i pucam u njega. Pa ako pas ima vlasnika mozda se vlasnik i ja popucamo, potucemo ili ko zna, a ako je lutalica nikom nista. U pravu si, psima ce sigurno pomoci to da kada neki ne postuju zakone, ne mora niko.

Uostalom, tema vec sazvakana mnogo puta, nema se vise nista pametno i novo reci.
A kako, opet prema zakonu, jel', ako obrnemo situaciju, pa prolaznik udari štapom psa ili ga šutne, dobaci ružnu riječ itd, jel to u redu? Treba li onda i tog prolaznika sankcionisati? Mene, recimo takve stvari jako uznemire.
Činjenica je da u većini slučajeva ljudi bez ikakvog razloga šutnu psa, sto puta sam gledala, pas mirno leži, desetine ljudi normalno prolazi i onda se nađe neki kreten/kretenka i udari psa. Zašto? Jel to oni nemaju pravo na život, samo zato što se to nekima ne dopada?
Ni meni se mnogo toga ne dopada, pa ne šutam ljude po ulici.
I nemojte mi onih pitanja jel pas vrijedniji od čovjeka, jer ću odmah reći da je i on živo biće koje ima pravo da živi i ne bude uznemiravano.
Ni ja ne volim golubove, smrde, kakaju po nama sa krovova ali ih ne progonim, ne organizujem linč po forumu da ih se istrijebi, čak ako sam u autu, zakočim da ga ne pogazim i dam mu vremena da odleti...
User avatar
sones
Posts: 39
Joined: 26/01/2012 09:41

#34 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by sones »

Zakon je zakon i mora se poštovati dok se ne promijeni, koliko god nekome izgledao nerazuman, neopravdan, itd.
Da li neko drugi poštuje zakone ili ne ne može biti izgovor na sudu.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#35 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by privremeni »

sones wrote:Zakon je zakon i mora se poštovati dok se ne promijeni, koliko god nekome izgledao nerazuman, neopravdan, itd.
Da li neko drugi poštuje zakone ili ne ne može biti izgovor na sudu.
U pravu si, svaki zakon treba postovati, primjenjivati, sprovoditi. No, za zakon o kojem pricate vrijedi kao i za ostale, neko ce postovati, neko ne. Zato postoje sankcije i svako preuzima vlastiti rizik svojim postupanjem.
Prema tome, brigu o sankcijama prepustite onima koji krse zakon, kao sto je prepustena i u svim drugim slucajevima. A pomenuti Zakon je svasta nesto regulisao, sto cak ni donosioci zakona nisu ispostovali i ne vidim da je bilo ko za to odgovarao. Ne moze se traziti primjena 2 clana, a sve ostalo zanemariti.
Sto lijepo rece "sones" Zakon je zakon i mora se cijeli postovati. :skoljka:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#36 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Cholina_Lokica »

A po kojem zakonu pasce mora vani imati brnjicu :?
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#37 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by privremeni »

Cholina_Lokica wrote:A po kojem zakonu pasce mora vani imati brnjicu :?
Mislim da su ti to opcinske, a mozda i kantonalna odluka, koji su to podveli pod nadleznosti iz komunalne djelatnosti.
Znam da je raja komentarisala mijesanje rase i tezine psa u jedan kos, pod obavezom nosenja brnjice. No kako sam vec tri godine bez moje Mime, nisam se puno interesovao.
Ono sto me cudi je da jos nitko od vlasnika pasa nije sa podrucja ovih uzih gradskih opcina pokrenuo incijativu da se odredi zvanicno zelena povrsina na koju se psi mogu slobodno izvesti, pustiti da se istrce, jer znam da mnogi nisu u situaciji da psa izvedu na Igman i sl.
S druge strane, znam za Opcinu Centar, sve vise je zabrana izvodjenja pasa na parkovne povrsine ili nesto sto na to lici, kao i zahtjeva za zabranom. Krajem prosle godine, na takav jedan zahtjev nekolicini vijecnika, sam replicirao u smislu da to mogu uraditi, ali da ne zaborave da vlasnici zivotinja nisu gradjani drugog reda i da prije nego pobodu jos koju tablu, moraju odrediti i zelenu povrsinu za pse.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#38 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Cholina_Lokica »

privremeni wrote:
Cholina_Lokica wrote:A po kojem zakonu pasce mora vani imati brnjicu :?
Mislim da su ti to opcinske, a mozda i kantonalna odluka, koji su to podveli pod nadleznosti iz komunalne djelatnosti.
Znam da je raja komentarisala mijesanje rase i tezine psa u jedan kos, pod obavezom nosenja brnjice. No kako sam vec tri godine bez moje Mime, nisam se puno interesovao.
Ono sto me cudi je da jos nitko od vlasnika pasa nije sa podrucja ovih uzih gradskih opcina pokrenuo incijativu da se odredi zvanicno zelena povrsina na koju se psi mogu slobodno izvesti, pustiti da se istrce, jer znam da mnogi nisu u situaciji da psa izvedu na Igman i sl.
S druge strane, znam za Opcinu Centar, sve vise je zabrana izvodjenja pasa na parkovne povrsine ili nesto sto na to lici, kao i zahtjeva za zabranom. Krajem prosle godine, na takav jedan zahtjev nekolicini vijecnika, sam replicirao u smislu da to mogu uraditi, ali da ne zaborave da vlasnici zivotinja nisu gradjani drugog reda i da prije nego pobodu jos koju tablu, moraju odrediti i zelenu povrsinu za pse.
Lov u mutnom ;-) sto se brnjica tice, jedino opcina novo sarajevo ima odluku da svi psi moraju imati brnjice, u ostalima vazi kantonalna odluka u kojoj stoji da opasne zivotinje moraju biti pod kontrolom, a opasne zivotinje su dalje uredjene zakonom o drzanju opasnih pasa prema kojem jedino psi koji su zavedeni u registar kao agresivni psi (sto je uredjeno kako se odradjuje) moraju imati brnjice, te psi iz grupacije pit bull, ostali ne moraju. Tako da svi hladno mogu prestati lupetati o brnjicama i obaveznosti iste
I potpuno si u pravu, kad budu odredjeni parkovi za pse, zabrane se mogu pucati, do tad diskriminacija mora prestati
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#39 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by pakica_ »

Cholina_Lokica wrote: Lov u mutnom ;-) sto se brnjica tice, jedino opcina novo sarajevo ima odluku da svi psi moraju imati brnjice, u ostalima vazi kantonalna odluka u kojoj stoji da opasne zivotinje moraju biti pod kontrolom, a opasne zivotinje su dalje uredjene zakonom o drzanju opasnih pasa prema kojem jedino psi koji su zavedeni u registar kao agresivni psi (sto je uredjeno kako se odradjuje) moraju imati brnjice, te psi iz grupacije pit bull, ostali ne moraju. Tako da svi hladno mogu prestati lupetati o brnjicama i obaveznosti iste
I potpuno si u pravu, kad budu odredjeni parkovi za pse, zabrane se mogu pucati, do tad diskriminacija mora prestati
moramo se nekome obratit, majka mu stara :D ovako vise ne moze :x :x
a do tada, ja svom stavljam ovu Image
vuk sit i ovce na broju (moze disat, a raja se ne boji :D )
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#40 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Cholina_Lokica »

U sustini ti nisi obavezna njemu uopce stavljati brnjicu, objasnih u prethodnom postu. I ja onoj svojoj stavljam tu kad smo na vilsu, doduse samo oko vrata, a kad smo na svom to joj samo stavljam kad me tegli :D
Mi nemamo problema, kod nas nema zabrana i svega toga, imamo finu kerecu livadu :D
ActionWoman
Posts: 639
Joined: 03/06/2011 17:04

#41 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by ActionWoman »

Volim pse, volim i ljude. Mene nije strah psa, ali znam ljude koji su prestravljeni kad se susretnu i sa malim psom i to se mora postovati. Kod njih i psic izazove strah kao da su vidjeli zmiju. Nema pravo niko potcjenjivati tudji strah.

Neki dan vozim se fijakerom sa Vrela Bosne. Ide lola sa pit bullom na uzici i tri koze sa njim. Njegov pit bull skace na konja, koze se smiju, a on ponosan. Gledam ga i mislim "Jado jadni, sta bi bilo da sad tvoj cuko uplasi konja i da on fino pocne budalesati i u tom budalesanju povrijedi i tebe, i tvog fidu i nas!".

Zivjela sam u jednoj kuci gdje su vlasnici imali rotvajlera koji je bio plaho napredan. Jedan dan povedem ga u setnju i nakon sto je relativno mirno haman zavrsila setnja on se baci na covjeka ispred nas i obuhvati mu saku cijelom vilicom i poce je gristi. Da objasnim kako je to izgledalo iz mog ugla: Znala sam da nece ujesti da odgrize saku vec da to radi jer je mislio da je taj covjek ispred nas ustvari njegov vlasnik jer obojica nose uniformu i znala sam da je to ujedanje ustvari jace stipanje koje je on svim ukucanima od dragosti izvodio. Fino je to izgledalo iz mog ugla jer sam sebi mogla objasniti. Ali u trenutku kad je pas poletio, shvatila sam da je pas puno, puno jaci od covjeka. Strah koji je taj jadan covjek pretrpio ne moze ublaziti nikakva moja prica niti objasnjenje ili pravdanje. Jednostavno, pas je morao imati brnjicu i tacka. Nije je bilo lako nabaciti jer ovaj cuko sve zivo grize i glodje pa sam ga vodila na fontanu ko fol da se napije vode da bih mu na foru kroz vodu nabacila brnjicu.

Razumijem vlasnike da istinski vole svog psa, ali trebate razumjeti i strah kod ljudi kojima je zivotinja nepoznanica. Moji roditelji imaju psa koji je ustvari napola vuk. Moje dijete ga voli, grli, pliva sa njim, ali ga se ja bojim u smislu da ga ne smijem dotaci iako ga i nahranim i prolazim pored njega, ali nemam ono povjerenje koje ima moje dijete koje poznaje tog psa od kad se okotio, a ja stvarno volim zivotinje.

Inace sam protivnik drzanja zivotinja u stanu (sve vrste zivotinja, ne mislim samo na pse. kad vidim pticu u kavezu, hoce mi nesto biti.) jer to nije ljubav vec pritvor, makar bio i pritvor gdje te cuvar, zatvora u kom si, voli. Isto kad neki vlasnik ostavi bobe iz guze svog ljubimca mi je stvarno bezobrazno. Kako li bi isti reagovali da zene bace ukakanu pelenu na ulicu? Ne svidja mi se kad vidim pit bullove, rotvajlere, doge i slicne pse na Wilsonovom bez brnjice. To je jednostavno foliranje vlasnika koji nisu svjesni kako snaznu zivotinju imaju. Znam da bih, ne daj Boze da neka zivotinja napadne moje dijete, odrala vlasnika, a ne zivotinju.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#42 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Cholina_Lokica »

@ActionWoman
Vrlo jednostavno kome sta smeta, boji se ili nesto trece neka zaobidje, mene na ulici niko ne pita bojim li se ja necega, nego moram sama da zaobidjem neku prepreku na koju naidjem. Kad prema meni i psu trci vristece dijete koje hoce da mog psa opali nogom roditelj nikad ne kaze ne, nego ga normalno pusti da radi sta hoce a ja se mroam sklanjati jer mi to smeta, isto tako ako nekome smeta moj pas koji je pod 100% kontorolom, fino ulica je dovoljno siroka neka zaobidje. Meni se niko ne prilagodjava niti ja trazim takvo nesto, samo neka me puste na miru, isto tako ne trazim od drugih da se ravnaju i pralogdjavaju meni i mom psu, zaobidji nas i mirna Bosna.

Sto se tice bacanja pelena, iza moje zgrade ima djeciji par kroz koji ne vodim psa iz razloga jer me je stvarno strah da sta ne fasuje, jer djeca se tu igraju a mame mahalaju, a u parku ima punih djecijih pelena, ulozaka, raznoraznih medikamenata, strasno cega sve ima i to im je normalno :-)
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#43 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by pakica_ »

@ActionWoman- ima smisla sve to sto govoris.. moj pas na vilsu uvijek, ali UVIJEK ima brnju.. stavljam mu je na vrbanji, i skidam mu je na istom mjestu pri povratku kuci.. upravo zbog ljudi.. jer nemam cica macu koja je slatka i simpaticna svima, nego strasnu neman od koje bjeze i ljudi koji aman vole pse.. nesto dobermanima ne vjeruju :lol: (doduse, cula sam da su pobacali neki otrov za stakore po vilsu, pa izbjegavam ga u zadnje vrijeme :D ) na ferhadiji isto tako uvijek ima brnju.. ali i tad mu je stavljam kad izadjemo iz velikog parka kod one narandze :D i onda ne znam zbog cega se "ocam'og" celavi likovi u air max tenama zalijecu nogom na mog psa koji ima povodnik i brnju.. majke mi, kupit cu i tigra sebi, da se igraju njih dvoje, da vidim od koga ce vise bjezat :-)
i jadni pitovi pa ih bije glas koji ih bije samo zbog nedoj..banih kompleksasa :D
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#44 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by kojeime »

Dakle, ovako. Ja zelim da imam psa. Zato sto ja to zelim opstina, drzava, ko god mora mi to omoguciti. To znaci da opstina mora platiti uredjenje parka u koji bih ja izvodio svog psa i ispunjavao svoje zelje, hirove itd.

Ima rjesenje. Vasnici pasa sakupite novac, kupite zemljiste, platite uredjenje parka u kojem ce cuke biti bez povodca i bez brnjice i uzivajte. Posto ce u tom slucaju park biti privatan, zabranite da ljudi bez pasa ulaze u park i tako cete izbjeci sukobe ljubitelja i mrzitelja. Kada krenete iz parka kuci brnjicu i povodac staviti i put pod noge.

Svi mi (hajde barem vecina nas) imamo neka interesovanja. Nekoga na primjer interesuje muzika. Treba li opstina da napravi studio u kojem bi se ta(j) igrao? Naravno da ne treba, neka sebi u stanu/kuci/garazi opremi studio pa neka se igra. I sta ako previse glasno svira pa drugima smeta (pandan ne stavljanja brnjice)? Pa onda policiju/inspekciju da ga kazni.

Zasto bi vlasnici pasa i drugih ljubimaca imali vise prava od ljudi koji imaju druga interesovanja u zivotu?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#45 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Cholina_Lokica »

kojeime wrote:Dakle, ovako. Ja zelim da imam psa. Zato sto ja to zelim opstina, drzava, ko god mora mi to omoguciti. To znaci da opstina mora platiti uredjenje parka u koji bih ja izvodio svog psa i ispunjavao svoje zelje, hirove itd.

Ima rjesenje. Vasnici pasa sakupite novac, kupite zemljiste, platite uredjenje parka u kojem ce cuke biti bez povodca i bez brnjice i uzivajte. Posto ce u tom slucaju park biti privatan, zabranite da ljudi bez pasa ulaze u park i tako cete izbjeci sukobe ljubitelja i mrzitelja. Kada krenete iz parka kuci brnjicu i povodac staviti i put pod noge.

Svi mi (hajde barem vecina nas) imamo neka interesovanja. Nekoga na primjer interesuje muzika. Treba li opstina da napravi studio u kojem bi se ta(j) igrao? Naravno da ne treba, neka sebi u stanu/kuci/garazi opremi studio pa neka se igra. I sta ako previse glasno svira pa drugima smeta (pandan ne stavljanja brnjice)? Pa onda policiju/inspekciju da ga kazni.

Zasto bi vlasnici pasa i drugih ljubimaca imali vise prava od ljudi koji imaju druga interesovanja u zivotu?
A kakva to prava molim te imamo :? Osim sto hoce da zabrane da mozemo prolaziti odredjenim dijelovima grada, sto znaci direktan udar na osnovno ljudsko pravo na slobodu kretanja, te sto svaki nedojebani kreten daje sebi za pravo da mi jebe mater i oca mrtvog jer sasvim normalno setam gledajuci svoja posla, ako je to neko pravo alal ti vjera
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#46 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by kojeime »

Ali, koliko se meni cini, hoce da zabrane prolaz odredjenjim dijelovima psu a ne tebi. Ti bez psa mozes proci.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#47 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Cholina_Lokica »

Ja prodjem a kerce ce samo okolo :?
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#48 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Pasiflora »

kojeime wrote:Svi mi (hajde barem vecina nas) imamo neka interesovanja. Nekoga na primjer interesuje muzika. Treba li opstina da napravi studio u kojem bi se ta(j) igrao? Naravno da ne treba, neka sebi u stanu/kuci/garazi opremi studio pa neka se igra. I sta ako previse glasno svira pa drugima smeta (pandan ne stavljanja brnjice)? Pa onda policiju/inspekciju da ga kazni.
Ne nego se u urbanim sredinama grade koncertne dvorane za ljubitelje muzike. I koncerti se organiziraju, kako ka zatvorenim, tako i na otvorenim mjestima pa nana nakon koncerza U2 na Kosevi kaze "Jooooooj sine koja buka, nisam svu noc oka sklopila"
Hocemo li zbog nane zabraniti koncerte na Kosevu?
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#49 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by pakica_ »

@kojeime- kad mi omoguce da bez kera mogu proci, a da ne sretnem nijednog kera, tj. da svi imaju zivot kakav zasluzuju, a ne na ulicama, onda mi se javi s tom pricom.. moj ce pas Boga mi sa mnom i na kafu i na izlet i preko granice i u park.. ko ga se boji, iskreno da ti ka'em- boli me k..
bojim se i ja da ce me necije neodgojeno balavce opicit kamenom u glavu, jer jednom mi se to desilo, pa je li treba da imam traume od sve djece :-) znas sta je brizna majka tada uradila? bravo- NISTA! isto tako, kad materesine prestanu djeci skidat gace da pisaju i seru u po' parka u po' dana, i moj pas ce nosit pelenu/naucit koristit wc! da, volim svog psa toliko da ga mogu uporediti s djetetom, pa nek' sam nenormalna 100%, necu se ja nikome pravdat! kome se ne svidja- sikter!
ko se boji mene i mog psa, nek' leti pod auto, kako se znalo desit, i za to mi se zivo j.. puna mi je vise kapa objasnjavanja i pravdanja sto ja imam psa i sto mu ne stavljam brnjicu, ako mu stavljam, sto mu je stavljam, jadan ne moze disat.. ako prodjem (dakle PRODJEM, bez zaustavljanja) kroz park s djecom, mame vriŠĆe AAAAAAAA ujest ce mi dijete.. ma odj.. mi vise s vrata! imam dva kera, vodam ih gdje je meni cejf i zaboli koga uho za tom situacijom.. mozda bas ja mrzim djecu, pa mi vise odg. ker, mozda ne mrzim, mozda ih zelim ali ih ne mogu imati, pa imam pse, mozda nije vrijeme za dijete, mozda nemam mogucnost, mozda ovo, mozda ono.. nit se kome kvartam u izbor imanja/nemanja djece/parnera/istospolnog partnera/macke/psa/ribica/guzica i sl. niti hocu da se meni ko kvarta u izbor!
i jos nesto- NECU da mu stavljam brnjicu na izlazu iz kuce, pa kome se ne svidja, siroko mu polje!
i jos nesto- ponavljam- daBogda nam najveci problem bili psi bez brnjica!
ice2cube
Posts: 707
Joined: 18/03/2012 13:47
Location: Hell

#50 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by ice2cube »

Ne stavljam svom pitbullu brnjicu namjerno !
Ako ce moja dusa stavljati brnjicu, onda neka i svi ostali psi redom, takav ti je narod ovdje vide brnjicu i mislit ce odmah agresivan pas bjez'te djeco pojest ce vas :-)
Post Reply