Prijevoz psa u javnom gradskom prijevozu

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
demetra22
Posts: 209
Joined: 22/06/2009 15:59

#51 Re: Prijevoz psa u javnom gradskom prijevozu

Post by demetra22 »

Ja mislim da je psu trebalo obezbijediti mjesto u tramvaju!!! :dull: Inace, nema smisla misliti drukcije. :dull:

:x
User avatar
muz66
Posts: 17981
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#52 Re: Prijevoz psa u javnom gradskom prijevozu

Post by muz66 »

bas je prijatno vidjeti cuku u tramvaju, pravo...pogotovo kad pokisne pa ga neka zenska uzme u naramak i udje-usmrdi cijeli tramvaj. Prvi dignem glas da napusti vozilo :D
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#53 Re: Prijevoz psa u javnom gradskom prijevozu

Post by Pasiflora »

Prije nekoliko godina (mislim 2 ili 3) su studenti sa medicine radili analizu briseva uzoraka uzetih u javnom prevozu u SA.
Strasno mi je zao sto ne mogu pronaci text o rezultatima analize. Pronasli su bakterije i viruse svih mogucih profila (nisam medicinske struke pa se ne zelim frlicati pojmovima, ali bilo je i eserihije i stafilokoka), zatim pljuvacke, urina, sperme i FEKALNE bakterije. Sve ovo je pronadjeno na vratima, drzacima, sjedalicama - znaci ne na podu, nego djelovima vozila koje ljudi doticu rukama. Molim ako neko ima taj text da nam ga ovdje postavi.
Anyway, meni u zivotu ne pada na pamet uvesti psa u javni prevoz da ne bi fasovao kakvu bolestinu.
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#54 Re: Prijevoz psa u javnom gradskom prijevozu

Post by Friesian »

slazem se @sitno.. skrecemo s teme mozda ali toliko o tome koliko su ljudi cisti.. ni ja velikog psa ne bi nikad uveo u prevoz, s tim da sam par puta ovu manju kujicu jer ima svoj kofer.. tako je sigurnija od silnih prenosioca koji glume cistunice (izvana gladac - iznutra jadac).. suvisno je ista govoriti nakon silnih podataka o trovanjima u fast food-ovima gdje nijedna zivotinja nije ni krocila - samo su ljudi imali kontakt sa tim sastojcima..!
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#55 Re: Prijevoz psa u javnom gradskom prijevozu

Post by Pasiflora »

Friesian wrote:slazem se @sitno.. skrecemo s teme mozda ali toliko o tome koliko su ljudi cisti.. ni ja velikog psa ne bi nikad uveo u prevoz, s tim da sam par puta ovu manju kujicu jer ima svoj kofer.. tako je sigurnija od silnih prenosioca koji glume cistunice (izvana gladac - iznutra jadac).. suvisno je ista govoriti nakon silnih podataka o trovanjima u fast food-ovima gdje nijedna zivotinja nije ni krocila - samo su ljudi imali kontakt sa tim sastojcima..!
Upravo tako - zato mi pritisak skoci na milijardu kad dodju ovi "padobranci" i pocnu ovdje drobiti o tome kako ce se zaraziti od psa. Pa jadni ne bili - nasi psi su cisci od dobrog dijela ljudi medju kojima se krecete! I ljepse mirisu.
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#56 Re: Prijevoz psa u javnom gradskom prijevozu

Post by ladyada »

:lol: ja sege majko moja ........u njemackoj platis kartu za sebe i njega i mozes svuda sa njim nema nikavih problema...............
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#57 Re: Prijevoz psa u javnom gradskom prijevozu

Post by Friesian »

ma znamo mi to.. ali nismo mi Njemacka :D
zale se na psa koji je pokisnuo a ne smeta im ljetni kiseli miris znoja koji se siri po tramvajima i trolejbusima.. "mozda su rodjeni s tim.."
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#58 Re: Prijevoz psa u javnom gradskom prijevozu

Post by jaca-maca »

Moj pas je definitivno cisci od pola Sarajlija. :D
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#59 Re: Prijevoz psa u javnom gradskom prijevozu

Post by ladyada »

:lol: o mio mirisima necemo da raspravljamo ima ih i ovdje hejbet..........
Locked