Pomoc za KUNICA?????

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
Mia__
Posts: 7
Joined: 16/02/2010 13:50

#1 Pomoc za KUNICA?????

Post by Mia__ »

Zdravo.Prvi put pisem na ovom forumu i ako moze samo mala kratka pomoc ili savjet.Imam kunica star oko godinu dana, nedavno sam bila kod veterinara sa njim,jedan zub mu je izvadjen jer ga je sam izvalio nekako, ostali skraceni.Medjutim, nikako ni veterinar nije znao da mi kaze zasto mi kunic na desnom obrazu ima kvrgicu, nalik nekoj mrtvoj kosti.VEt je pokusao uzeti uzorak toga da bi izvrsio punkciju, medjutim, to je toliko tvrdo i iscurilo mu je malo gnoja, tako da nije smio dalje.Jos mi nije jasno zasto je sebi sam pocupao dlaku svu i to isto na desnoj strani, malo ispod te kvrgice.Muzijak je i inace dosta aktivan,jede i voce i povrce i sijeno, ma sve i jos, nema kaveza vec sam mu napravila samo kucicu gdje obavlja nuzdu i jede, a inace je potpuno slobodan po stanu:-)
Pa eto, ako neko moze samo malu pomoci ili savjet da da.Hvala unaprijed!
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#2 Re: Pomoc za KUNICA?????

Post by chuchumbamayumbe »

Za chupanje dlake - nabavi mu zenku.
Za kvrzicu, ne znam...I ja sam imao kunica, rekla zena da je patuljasti, kada je narastao dvije kile odnijeli smo ga kod rodbine na selo.
:)
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#3 Re: Pomoc za KUNICA?????

Post by The Nightwatchman »

pubertet - ćiba - nejebica :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#4 Re: Pomoc za KUNICA?????

Post by minjonja »

ili da ga kastrira?
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#5 Re: Pomoc za KUNICA?????

Post by chuchumbamayumbe »

Pa da bude "Castrato"?!
Jadnik. :sad:
Meni se nikada nije dopadala ideja da ljudi svoje kucne ljubimce kastriraju, podvezuju, a vole ih.
Meni je to bas nehumano.
Postoji li neka injekcija da se postigne isti efekat, ali bez operacije?! :sad:
Mia__
Posts: 7
Joined: 16/02/2010 13:50

#6 Re: Pomoc za KUNICA?????

Post by Mia__ »

Ama kvrzica mu se jednom povukla i opet vratila, velicine oraha pa sad skontajte jel ciba:P ili orah:P
SAd sam mu pponovo sirila noge i nije mi nikako jasno, nadjem mu sve, ima i hmm jajasca :-) i kao zensku stvar a ima ta jajasca, sad ne znam ni sta jeee, kako citam po netu sve o njima, sve mi je sada nejasno....
RAdo bih ja uzela jos jednom ali i ovo sam jedva jer mi je tata bolestan...
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#7 Re: Pomoc za KUNICA?????

Post by minjonja »

Mia__ wrote:Ama kvrzica mu se jednom povukla i opet vratila, velicine oraha pa sad skontajte jel ciba:P ili orah:P
SAd sam mu pponovo sirila noge i nije mi nikako jasno, nadjem mu sve, ima i hmm jajasca :-) i kao zensku stvar a ima ta jajasca, sad ne znam ni sta jeee, kako citam po netu sve o njima, sve mi je sada nejasno....
RAdo bih ja uzela jos jednom ali i ovo sam jedva jer mi je tata bolestan...
kako god, ja ti savjetujem da ga kastriras jer zamisli da covjeka zatvoris i nema pristupa nicemu :D ne znam kako je sa kunicima, ali mace polude :D

raspitaj se kod drugog doktora. mozda bi mogla rentgen glave uraditi da vidis sta je. jel voda, kost, hrskavica, masno tkivo...
7th_Heaven
Posts: 351
Joined: 19/11/2002 00:00

#8 Re: Pomoc za KUNICA?????

Post by 7th_Heaven »

Ako ima testise (jaja) sigurno je musko. ;) Nisu mala, vide se.


Ta ranica na licu, jel mu se stanje popravilo nakon tih zubnih korekcija?
Mia__
Posts: 7
Joined: 16/02/2010 13:50

#9 Re: Pomoc za KUNICA?????

Post by Mia__ »

TREBAM HITNUU HITNU POMOC PONOVO!!!!!
Zeko mi se oporavio poslije apcesa i svega, medjutim zadnja dva dana niti jede niti pije.Apcesa nema, i danas sam ga vodila kod veterinara da bi mi rekao da je anemican, jer je bio jako jako blijed, temperatura mu je bila niza nego inace, 37 jedva, a normalno je 38, 39!Ne zainteresavan je skroz, samo zagjnuri glavu negdje, sve sam pokusalaa, svee, pitala ga na silu, davala mu vode i to je pio, dala mu antibiotik i nikako mu nije bolje.STrah me da mi ne uginee a prokleto sam vezana za njega!Ima li neko neku pomoc?sAvjet?bilo sta molim vasssss??????da li jos nekome ovo desilo*?????kako da mu pomognem?????kad ne znam ni sta mu je... :(
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#10 Re: Pomoc za KUNICA?????

Post by chuchumbamayumbe »

Kako je zvekan danas?! :roll:
Stvarno ne znam sta bi mu moglo biti, mozda ima neke stomacne tegobe, mozda ga boli zub, ko zna?!
Ako je veterinar rekao da je anemican, ima li neki preparat da mu dajes da mu poboljsas krvnu sliku?!
:roll:
7th_Heaven
Posts: 351
Joined: 19/11/2002 00:00

#11 Re: Pomoc za KUNICA?????

Post by 7th_Heaven »

Veterinar bi ga trebao staviti na infuziju...

Dobro je da makar pije vodu.

Koje antibiotike mu dajes? Nikako nije preporucljivo davati sljedece antibiotike: penicilin, ampicilin, hlortetracikline, eritromicin..Najbolji su antibiotiniki iz grupe kinolona.

Ja ti preporucujem da ga ponovo odvedes veterinaru da kazes da ne jede, vjerovatno ce predloziti da ga das na infuziju.


Javi kako je...
Last edited by 7th_Heaven on 09/03/2010 19:52, edited 1 time in total.
7th_Heaven
Posts: 351
Joined: 19/11/2002 00:00

#12 Re: Pomoc za KUNICA?????

Post by 7th_Heaven »

Antibioticima treba vremena da pocnu djelovati, poslije jedne, dvije doze ne moze odma biti dobro.

Mozda bi mu veterinar prvih nekoliko dana mogao i davati injekcije antibiotika. Male reakcije na kozi su normalne poslije toga al brze ce djelovati.

Kakva mu je stolica? Da su neke stomacne tegobe vjerovatno bi imao i proljev. :mrgreen:
Mia__
Posts: 7
Joined: 16/02/2010 13:50

#13 Re: Pomoc za KUNICA?????

Post by Mia__ »

Sorry na kasnom odgovoru, zeko je umro dan kada su mu otkrili anemiju i sve ostalo!Trebalo je vremena da se predje preko toga...
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#14 Re: Pomoc za KUNICA?????

Post by Friesian »

to je vjerovatno bila Malokluzija... bolest gdje straznji zubi rastu u obrnutom smjeru tj. u sinus.. to je genetski poremecaj i tu ti nema pomoci...
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#15 Re: Pomoc za KUNICA?????

Post by chuchumbamayumbe »

Zao mi je sto cujem da zeko vise nije ziv.
:(
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#16 Re: Pomoc za KUNICA?????

Post by Baby »

Baš mi je žao Mia,ali evo ako se ti slažeš ja bi ti rado poklonila jednog zeku,tek su mi se okotili ima ih 5 :)))))
Post Reply