Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

febo_acm

#2301 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm » 24/07/2013 18:57

-danTe- wrote:Srecom nemam problema s tim da nece da jede :mrgreen: .Granule ujutru, druga 2 obroka riza i meso(vratovi/jetra, srce) i njemu odlicno. Samo sto mu je svaki put malo i pojeo bi 3 puta toliko. Jos mi se nije desilo da je ista od hrane odbio.
Moja je jela granule kao da su jedino jelo na svijetu i tako nekoliko mjeseci. Jela je u rasponu 120-200g svaki dan po obroku. Obično tako brzo pojede da je stomak zaboli... I eto u zadnja 2-3 dana jedva jede. Situacija je sada već malo bolja, ali nije to ona prokleta Lilly koja spuca porciju za 30 sekundi. Sada od svakog obroka ostane po 20-30 grama... Mada ni ja ne mogu da jedem zbog vrućina, tako me ne čudi ništa.
Danas odem u praonicu da operem auto i lik ima 2 stafforda. Iznese im žena Royal Canin hrane(jedno 300 grama) i ova moja im je sve pojela za 30 sekundi. Tako da ona mene zvanično zajebava :D Neće iz tanjira, hoće iz ruke, neće kod mene granule, hoće kod drugih :D :D Sreća pa sam jako tvrdoglav :D

I kucni u drvo dok je proklet :D

-danTe-

#2302 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by -danTe- » 24/07/2013 19:06

Zhìxin wrote: Moja je jela granule kao da su jedino jelo na svijetu i tako nekoliko mjeseci. Jela je u rasponu 120-200g svaki dan po obroku. Obično tako brzo pojede da je stomak zaboli... I eto u zadnja 2-3 dana jedva jede. Situacija je sada već malo bolja, ali nije to ona prokleta Lilly koja spuca porciju za 30 sekundi. Sada od svakog obroka ostane po 20-30 grama... Mada ni ja ne mogu da jedem zbog vrućina, tako me ne čudi ništa.
Danas odem u praonicu da operem auto i lik ima 2 stafforda. Iznese im žena Royal Canin hrane(jedno 300 grama) i ova moja im je sve pojela za 30 sekundi. Tako da ona mene zvanično zajebava :D Neće iz tanjira, hoće iz ruke, neće kod mene granule, hoće kod drugih :D :D Sreća pa sam jako tvrdoglav :D

I kucni u drvo dok je proklet :D
Sto ti kazes, bas te zajebava. :mrgreen: Al bitno da ti njoj pokazujes ko je glavni, kad ogladni nece ona pitati sta i odakle :mrgreen:

selmicaaa_

#2303 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by selmicaaa_ » 27/07/2013 12:25

Izgleda da svi imaju iste fore, moj gospodin sinoc nije htio da jede granule, al zato odleprsa kod komsije i po pola pojedose sendvic sa salamom, i jos me gleda onim ludim pogledom ko da se smije. Ali kad ogladni, jest ce on i iz posudice, samo ih treba pustiti :)

RA1922

#2304 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by RA1922 » 29/07/2013 12:28

Ja ponudim granule i kad odustaje nakon 10 zalogaja odma je spremna da ide vani jer je tako naucila. kad vidim da neće više sklonim hranu i do navece nema repeta :)
Nakon par dana jede sve sto joj se ponudu

Cholina_Lokica

#2305 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica » 29/07/2013 13:32

Ja ovima uredno dadnem da jedu, poslije par minuta ako nece kupim zdjele I nema do navece. Uopce se oko toga ne zahmetim. Osim ako nece ni uvece onda ujutro odmah idemo vetu to je vec znak da nest nije udure. Ali to je rijetko, uvijek veceru mahnu ko mahniti ako ujutro nisu jeli.

Pasiflora

#2306 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Pasiflora » 29/07/2013 13:53

Izgleda da sam ja ovdje najgora :roll:
Mome sreci hrana stoji cijeli dan. I to vec 9 godina. Stalno :roll:
Kada je bio bebac lose je jeo (ma birkao, ali ja tada nisam znala), a nisam bila upoznata sa blagodatima foruma u ta doba (nemojte mi se rugati :skoljka: ) i odlucila sam se za varijantu da mu hrana stalno stoji.
Bez obzira na to, znam koliko je pojeo jer mu u zdjelu uvijek naspem oko 400 - 450gr. On to pojede tako sto kada vidi ogrlicu i povodac (spremamo se izaci), priđe zdjeli i jede. Znaci - tokom dana, pred svoja 3 redovna izlaska - pojede oko 400gr hrane.

Cholina_Lokica

#2307 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica » 29/07/2013 14:33

Pasiflora wrote:Izgleda da sam ja ovdje najgora :roll:
Kada je bio bebac lose je jeo (ma birkao, ali ja tada nisam znala), a nisam bila upoznata sa blagodatima foruma u ta doba (nemojte mi se rugati :skoljka: ) i odlucila sam se za varijantu da mu hrana stalno stoji.
Bez obzira na to, znam koliko je pojeo jer mu u zdjelu uvijek naspem oko 400 - 450gr. On to pojede tako sto kada vidi ogrlicu i povodac (spremamo se izaci), priđe zdjeli i jede. Znaci - tokom dana, pred svoja 3 redovna izlaska - pojede oko 400gr hrane.
Nisi najgora, ja sam skolu izucila na Bobici. Mi smo njega znali rucno hraniti, stalno hrana na raspolaganju, mjenjaj nekoliko puta da se slucajno ne bi pokvarilo il muha kakva sletila, e neces opet :lol:

febo_acm

#2308 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm » 29/07/2013 19:38

Bolje da jede poslije šetnje, a ne prije... Ali može i tako :D

Pasiflora

#2309 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Pasiflora » 29/07/2013 20:48

Zhìxin wrote:
Bolje da jede poslije šetnje, a ne prije... Ali može i tako :D
Da, znam, ali nakako je ispalo da jede prije setnje. Znam da sam zbog toga ja kriva, ali sta mogu - on ionako vise i ne divlja kad izađe pa nije vazno... :)

febo_acm

#2310 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm » 01/08/2013 14:11

Pitnje za ove malo iskusnije...

Sinoć sam primjetio da Lilly ima nekoliko crvenih tačkica(nešto kao male bubuljice, ali dosta sitno). Često se češe na tim mjestima. Da li je neko imao sliičnih problema? U frci sam oko vjenčanja i ne znam da li ću stići da je odvedem veterinaru prije nedjelje. To nije ništa strašno, kontam da nije neka alergija ili iritacija kože s obzirom da divlja u velikim travama :D Buhe nisu 100%, nema ni krpelja. Prije 2 dana je dobila novu ampulu, a i kupao sam je nekim šamponom protiv buha i krpelja, mislim da se zove Biocide ili tako nešto.

zvrk

#2311 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by zvrk » 01/08/2013 14:31

ako je od ampule pojava - moguce da je od ampule

ostalo - u obzir dolaze iritacije izazvane vanjskim faktorima, lokalne upale, ali i raznorazne alergije - ovisno od rasprostranjenosti

sto se tice veterinara i koze - dr amir na internoj na fakultetu je najjaci u bih i meni su ga preporucili iz zagreba

una_bo

#2312 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by una_bo » 02/08/2013 10:22

Zhìxin wrote:Pitnje za ove malo iskusnije...

Sinoć sam primjetio da Lilly ima nekoliko crvenih tačkica(nešto kao male bubuljice, ali dosta sitno). Često se češe na tim mjestima. Da li je neko imao sliičnih problema? U frci sam oko vjenčanja i ne znam da li ću stići da je odvedem veterinaru prije nedjelje. To nije ništa strašno, kontam da nije neka alergija ili iritacija kože s obzirom da divlja u velikim travama :D Buhe nisu 100%, nema ni krpelja. Prije 2 dana je dobila novu ampulu, a i kupao sam je nekim šamponom protiv buha i krpelja, mislim da se zove Biocide ili tako nešto.
jesi li ti to dobro pogledao da nisu buhe? evo šta se nama desilo, frontline koristimo godinama, i nađem na njima buhe. kontam kako, zaštićene su kao pentagon... i onda skontam da one liježu jaja na mjestima gdje pas obitava, u njihovim korpama, na posteljini, bla bla. ona dođe, napije se krvi, ugine, ali kakve koristi kad ima 60 milijardi jaja koje su izlegle nama pod nosom, i stalno su po psu. zato sam naprskala kuću onom ampulom, 2 puta u 14 dana.

pogledaj ti to još jednom.

febo_acm

#2313 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm » 02/08/2013 10:33

Buhe je imala, tj. malo se igrala sa ovim lutalicama i kad je došla kući počelo češanje. Ja sam je okupao nekim šamponom, očetkao, sredio, stavio ampulu i više nisam vidio buhe... Ima tome 7-8 dana. Svaki dan je pregledam više puta i stvarno ne vidi se ništa. Stan smo komplet nekoliko puta dezinfikovali raznim sredtvima i insekticidima i mislim da je to OK. Međutim, sada imamo taj problem sa tim tačkicama, ali svakako ću je odvesti veterinaru u ponedjeljak ujutru da vidimo šta je. Liči mi na neku alergiju...

una_bo

#2314 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by una_bo » 02/08/2013 12:47

Zhìxin wrote:Buhe je imala, tj. malo se igrala sa ovim lutalicama i kad je došla kući počelo češanje. Ja sam je okupao nekim šamponom, očetkao, sredio, stavio ampulu i više nisam vidio buhe... Ima tome 7-8 dana. Svaki dan je pregledam više puta i stvarno ne vidi se ništa. Stan smo komplet nekoliko puta dezinfikovali raznim sredtvima i insekticidima i mislim da je to OK. Međutim, sada imamo taj problem sa tim tačkicama, ali svakako ću je odvesti veterinaru u ponedjeljak ujutru da vidimo šta je. Liči mi na neku alergiju...
a miša mu, i mi imamo taj problem, samo treba nakon 14 dana opet naprskati kuću, pogotovo mjesta na kojima pas leži. ja sam uzela neku ampulu koja se razrijedi u litar vode i njih sam okupala s tim, i naprskala sam kuću i potamanila sam ih zasad. ta se gamad množi kao luda, ne znam koliko jaja jedna buha dnevno snese, znam da je neka luda brojka :(

da je alergija, sigurna sam da bi bilo na više mjesta, jeste li očistili te ranice, možda da namažeš nekom kremom, malo kožu da smiriš?

pakica_

#2315 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by pakica_ » 02/08/2013 14:31

flogocid krema (zoo ap'teka grbavica kod pijace, dakle ne zoo centar) rjesava sve kerece kozne probleme :D barem kod meni poznatih pasa :)

febo_acm

#2316 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm » 02/08/2013 20:19

una_bo wrote:
a miša mu, i mi imamo taj problem, samo treba nakon 14 dana opet naprskati kuću, pogotovo mjesta na kojima pas leži. ja sam uzela neku ampulu koja se razrijedi u litar vode i njih sam okupala s tim, i naprskala sam kuću i potamanila sam ih zasad. ta se gamad množi kao luda, ne znam koliko jaja jedna buha dnevno snese, znam da je neka luda brojka :(

da je alergija, sigurna sam da bi bilo na više mjesta, jeste li očistili te ranice, možda da namažeš nekom kremom, malo kožu da smiriš?
Ma eto opet kažem ja više ne vidim buhe na njoj, ali ću svakako još jednom izvršiti dezinfekciju. Ranice nisam čistio posebno, samo ono prilikom kupanja tim nekim biljnim šampionom dobro istrljao cijelo pašče :D I nemam alkohola trenutno u kući :D

Vjerovatno ću uzeti ovu kremu koju je @pakica preporučila.

Cholina_Lokica

#2317 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica » 02/08/2013 21:04

Zhìxin wrote:
una_bo wrote:

Ma eto opet kažem ja više ne vidim buhe na njoj, ali ću svakako još jednom izvršiti dezinfekciju. Ranice nisam čistio posebno, samo ono prilikom kupanja tim nekim biljnim šampionom dobro istrljao cijelo pašče :D I nemam alkohola trenutno u kući :D

Vjerovatno ću uzeti ovu kremu koju je @pakica preporučila.
Namazi je bjelancetom I ostavi malo da stoji

Jokericious

#2318 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Jokericious » 05/08/2013 03:07

Koji psi malo rastu, odnosno ne narastu gotovo nikako od rodjenja? :D
Vidim da ima strucnjaka ovdje, valjda ce neko odgovoriti. Hvala. :)

Cholina_Lokica

#2319 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica » 05/08/2013 09:19

Jokericious wrote:Koji psi malo rastu, odnosno ne narastu gotovo nikako od rodjenja? :D
Vidim da ima strucnjaka ovdje, valjda ce neko odgovoriti. Hvala. :)
Pudla, maltezer, mali snaucer, bison, shi tzu, jorksirski terijer, civava, imas I mjesanaca kamara koji ostanu tako mali pa izaberi

febo_acm

#2320 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm » 05/08/2013 18:22

Mislim da ne postoje rase koji ne porastu skoro nikako od rođenja... Postoje manji psi, obično iz grupe za pratnju i razonodu, ali da ne narastu od rođenja... :D

-danTe-

#2321 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by -danTe- » 05/08/2013 19:05

...

febo_acm

#2322 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm » 05/08/2013 19:33

Gdje zapelo pitaru? :D

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

-danTe-

#2323 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by -danTe- » 08/08/2013 01:16

Zhìxin wrote:Gdje zapelo pitaru? :D

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
prenijelo me malo :mrgreen:

Mrk1

#2324 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Mrk1 » 09/08/2013 18:35

Koja je ovo rasa,ako netko zasigurno zna neka se javi....

Image

Image

Koja je ovo rasa,ako netko zasigurno zna neka se javi....

zengi

#2325 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by zengi » 09/08/2013 18:51

E pa zasigurno neznam, ali mi lici na nekog mjesanca pit bula ili staforda. Usi su mu malo cudne za cistokrvnog.

Post Reply