Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

tf2_spy

#1601 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by tf2_spy » 08/08/2012 10:09

ely05 wrote::\ja odustajem od kupiranja deffffffff :run: zbog ujeda pcele sam htjela poludjeti a na vece bolove necu ni da mislim :( moj catki kempo je prelijep i ovako :D
jeee :thumbup:

ely05

#1602 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by ely05 » 08/08/2012 11:11

zvrk hvala ali trazim ženkicu sa papirima tako da mi to ne bi odgovaralo,nek stavi taj decko na pik ima dosta ljudi koji traze pse ,ja bih uzela ali kao sto rekoh :roll: nema veze nek stavi na pik ;-)

zvrk

#1603 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by zvrk » 08/08/2012 12:47

tesko naci normalna insana ...

a pik je posebna prica.

Hvala u svakom slucaju :)

darkomarkovic21

#1604 Zubno meso kod rota

Post by darkomarkovic21 » 17/08/2012 09:51

Pozdrav svima!!!
Da li je zubno meso kod štenadi rotvajlera (30-40 dana) tamno kao kod odraslih ili ne?
Tj da li im je tamno od rođenja ili vremenom postane..??::

aska

#1605 NAOČALE ZA PSA

Post by aska » 27/08/2012 13:56

Kod njemačkog ovčara (kuja stara 4 godine) pojavio se problem sa zamagljenjem očiju, stavljala sam joj kapi i mast (za čovjeka) protiv konjuktivitisa i sada ima na obje zjenice crvenilo veličine "zrna bibera". Izgleda da je u pitanju sunčeva svjetlost. Da li neko zna gdje se u Kantonu Sarajevo mogu kupiti načale za psa?

Cholina_Lokica

#1606 Re: NAOČALE ZA PSA

Post by Cholina_Lokica » 27/08/2012 14:02

Tesko da ces naci. Mozda jedino da odes u neki bolji pet shop, tipa ketti (znam da oni hoce naruciti akot inesto treba) ili ona veterinarska apoteka na Grbavici, pa da vidis mogu li naruciti ti

debela

#1607 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by debela » 28/08/2012 11:34

psetoljupci, zna li iko moze li se u sarajevu kupiti zastita za laktove za pse? ne znam kako se to zove uopste, a izgleda npr. ovako
http://www.canineangelsinc.com/protectivesleeve.html
http://www.vetrxdirect.com/product/view ... e-dogleggs

probacu nesto napraviti u kucnoj radinosti za prvu pomoc ali znam da ce potrgati kao i sve dosad. ne znam vise kako da je sprijecim da lize laktove.

jaca-maca

#1608 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by jaca-maca » 28/08/2012 15:38

debela wrote:psetoljupci, zna li iko moze li se u sarajevu kupiti zastita za laktove za pse? ne znam kako se to zove uopste, a izgleda npr. ovako

probacu nesto napraviti u kucnoj radinosti za prvu pomoc ali znam da ce potrgati kao i sve dosad. ne znam vise kako da je sprijecim da lize laktove.
Kod moje retriverke su isti ovakvi laktovi ali ja nikad nisam primijetila da lize. Neko mi rece da je to zbog tvrdog parketa na kojem lezi :?

Cholina_Lokica

#1609 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica » 28/08/2012 15:41

jaca-maca wrote:
debela wrote:psetoljupci, zna li iko moze li se u sarajevu kupiti zastita za laktove za pse? ne znam kako se to zove uopste, a izgleda npr. ovako

Kod moje retriverke su isti ovakvi laktovi ali ja nikad nisam primijetila da lize. Neko mi rece da je to zbog tvrdog parketa na kojem lezi :?
Da, mrtva koza se stvara od lezanja na tvrdim podlogama

Janjicar

#1610 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Janjicar » 28/08/2012 15:45

jaca-maca wrote:

:thumbup:

a pogledajte kada pes legne gdje mu dodju ti laktovi i moraju biti takve boje i razlikovati se od ostalog :/

ella_ina

#1611 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by ella_ina » 29/08/2012 10:03

ja cu biti slobodna da budem opsirna i da trazim savjet od vas :)
evo o cemu se radi...

kupovinom vikendice dobih i cuku :) tacnije zenku rotvajlera...tu je bila, vrtila se oko kuce i ja sam odlucila da je zadrzimo...mislim htjela ili ne ona je tu :)
nezz koliko je stara, ali je jaako umiljata i voli da se mazi...jos je nikad nisam cula da je zalajala (osim na nekog malog cuku kad je htio da uzme njenu klopu) kad kazem sjedi, ona sjedne, kad je zovnem ona dodje, kad kazem idi kuci, ona ode...znaci dosta zna...e sad...meni je oduvijek zelja bila da imam psa...nikad tako velikog...ali eto ukazala se prilika :)
elem, htjela sam je voditi na sterilizaciju, ali posto se tek upoznajemo, ja je ne smijem u auto, sta znam kako ce reagovati...najbolje bi bilo kad bi cika veterinar dosao kod nje :) al znam da to nije moguce, ili mozda jeste? dalje prije nekih dvadesetak dana, oko nje su se vrtile lutalice, sezona parenja, e sad da li se parila ili ne nezz...nakon koliko se vidi da je skotna? koliko dugo nosi mladuncad? mislim, zao bi mi bilo ako se parila sa mjesancima, ali boze moj...sta cu sad...imacemo kucice...kakve su moje obaveze sa tim kucicima....nakon koliko ih ja mogu pokloniti, tj odvojiti od majke....
e sad...kakvi su rotvajleri....ona mene stvarno slusa...ali nekad me uhvati panika...pogotovo kad sjedne ispred mene i gleda me u oci...a ja nezzz sta hoce....

svaki savjet mi je dobro dosao :)

zvrk

#1612 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by zvrk » 29/08/2012 10:36

sto se tice upoznavanja
predlazem ti da joj das vremena i da je polako navikavas na ulazak u auto

ubaci joj poslastice ili nesto - da pas auto osjeti kao nesto dobro

ti si dosla na njenu teritoriju i polako, trebace vremena da se upoznate

sto se tice sterilizacije - predlazem da pozoves veterinara da dodje do nje i pogleda je, cisto da znas nesto vise o stanju psa i mogucnosti sterilizacije uopce

a i objasnice tebi stosta sto te zanima

ella_ina

#1613 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by ella_ina » 29/08/2012 10:39

navikavamo se polako jedna na drugu :))

znaci postoji mogucnost izlaska veterinara "na teren" :) jel ima neki poseban da ga zovem, a da nije puno skup :)

zvrk

#1614 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by zvrk » 29/08/2012 10:43

ella_ina wrote:navikavamo se polako jedna na drugu :))

znaci postoji mogucnost izlaska veterinara "na teren" :) jel ima neki poseban da ga zovem, a da nije puno skup :)

samo polako, mi smo udomili odraslog psa koji je bio istraumiran

nakon mjesec je sve bilo ok, a nakon pola godine je postao ljubimac i potpuno nam vjerovao

imas temu: preporuci veterinara
tamo imas i komentare o dobrim veterinarima koji rade "na crno" i izlaze na teren (narocito na posljednjih 5-6 stranica)

a imas i u svakoj ambulanti izlaske na teren, ali su oni skupi

po mom iskustvu, izlazak ovih privatnih je oko 30 KM - sa pregledom i eventualnom terapijom (nisam ih ja zvala za zdravog psa nikad) :)

SRETNO! :thumbup:

Cholina_Lokica

#1615 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica » 03/09/2012 09:34

Da pitam :D

Ima li neko kakvu zenku od 40ak kg raspolozenu za igranje :lol: Onog mog jade se sve cuke boje a on bi jadan da se igra :lol:

pakica_

#1616 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by pakica_ » 03/09/2012 10:06

Cholina_Lokica wrote:Da pitam :D

Ima li neko kakvu zenku od 40ak kg raspolozenu za igranje :lol: Onog mog jade se sve cuke boje a on bi jadan da se igra :lol:
imam ja zenku od jedno 15kg koja se nicega ne boji i voli se ujedat :D ako je carli spreman na tu vrstu igre, dovedem ja nju, pa se izigraju, pa onda dovedem bastosa da se igra s hepi hehe :D btw, kako susa zdrOvljem?

Cholina_Lokica

#1617 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica » 03/09/2012 10:12

pakica_ wrote:

imam ja zenku od jedno 15kg koja se nicega ne boji i voli se ujedat :D ako je carli spreman na tu vrstu igre, dovedem ja nju, pa se izigraju, pa onda dovedem bastosa da se igra s hepi hehe :D btw, kako susa zdrOvljem?
Imam i ja jednu takvu pa dzaba, ne mogu se igrati kako treba :( Slijepice ti Nalu :lol: On kad pocne skakati i trcati sve cuke bjeze ma kako hrabri bili i nicega se ne bojali :lol: Bas nam treba neko njegovih garabita da mogu funkcionisati kako treba

pakica_

#1618 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by pakica_ » 03/09/2012 11:29

Cholina_Lokica wrote:
pakica_ wrote:

Imam i ja jednu takvu pa dzaba, ne mogu se igrati kako treba :( Slijepice ti Nalu :lol: On kad pocne skakati i trcati sve cuke bjeze ma kako hrabri bili i nicega se ne bojali :lol: Bas nam treba neko njegovih garabita da mogu funkcionisati kako treba
ti zaboravila s kim nalson zivi :D i da su joj pored bastonje, najbolji jarani mjesanka bernskog planinskog pseta, dva rota, i tome slicno haha :D znam kako ti je, i ja bih rado drustvo za svog krmka, ali.. kako ka'es, ide redom i sljepljuje narod (pse) :D jedino da zengijevu zvjerku uprtimo do dobrinje, ona se dobro nosi s golemima :D s bastom se izganjala samo tako :D

Cholina_Lokica

#1619 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica » 03/09/2012 11:31

S kojim god cukom ba pocne da se igra, cuko ga napadne :-) Onda on se iskezi i svi vid ga sto je agresivan, a nidje veze vazda na njega prvi pocnu, ali uvijek veci pas kriv :-) :lol: Treba nam kakva prazna livada i kakva velika zenka :lol:

pakica_

#1620 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by pakica_ » 03/09/2012 11:39

Cholina_Lokica wrote:S kojim god cukom ba pocne da se igra, cuko ga napadne :-) Onda on se iskezi i svi vid ga sto je agresivan, a nidje veze vazda na njega prvi pocnu, ali uvijek veci pas kriv :-) :lol: Treba nam kakva prazna livada i kakva velika zenka :lol:
ma ja bih se i sa praznom livadom zadovoljila, vjeruj mi.. da ne moram da se okrecem oko sebe i da kontam hoce li sta izletit, nece li.. trcala bih ja s njim, nije problem, samo da ga istrcim kako Bog zapovijeda.. jer gdje god odem, vazda mi je grc u stomaku kontajuci sta bi se moglo desiti i koga bi mogao ubiti, jer moj JESTE dominantan i mozda bi cak neki rekli i agresivan prema mudonjicama.. uglavnom, znam kroz sta prolazis ;)

Cholina_Lokica

#1621 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica » 03/09/2012 11:42

Mi juce bili na Igmanu, crko je :lol:

jaca-maca

#1622 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by jaca-maca » 03/09/2012 12:45

Moze li oko 30kg? :D

Cholina_Lokica

#1623 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica » 03/09/2012 12:56

jaca-maca wrote:

Prevelik je i za Sophie :mrgreen: Mozda bi mogli malo, kad se sretnemo probacemo :lol:

pakica_

#1624 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by pakica_ » 03/09/2012 18:48

Cholina_Lokica wrote:
jaca-maca wrote:

Prevelik je i za Sophie :mrgreen: Mozda bi mogli malo, kad se sretnemo probacemo :lol:
a moze li izac na kraj sa nalom, zvjerkom i sophie? hohoho :D da ih uprtimo i da tefericimo :D mada mislim da bi mu zvjerka sama bila dovoljna :D

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1625 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by KatarinaKosaca » 03/09/2012 22:38

55kg, bojim se da mu je dama malo prevelika :lol:

Post Reply