Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

atko

#576 Re: TREBAO BI POMOC ,SAVJET

Post by atko » 23/06/2011 14:49

Nazovi Harisa Custovica ... covjek ce doc i pregledati psa da ga ne mucis i ne vodas ako ga boli noga.
Vjerovatno ce te uputiti na vet. fax i reci sta treba slikati...

na faxu samo kazes salje me haris i reko je to i to ... ljudi na faxu ga cjene i urade sve sto treba ...

Sve kosta ... al ti si se fakat do sad bezveze nadavo para i nakljuko max tabletama

btw ... zakaci nam sliku mede

dzekiii

#577 Re: TREBAO BI POMOC ,SAVJET

Post by dzekiii » 23/06/2011 16:27

Hvala vam svima ali Panosteitis je najcesce pracen pojacanom temperaturom ,slabim apetititom, itd a to je kod njega uredu,mozda je malo deblji ali 2 puta ga hranim po jednu malu serpicu,nije to nista puno,hvala vam na savjetim ocajan sam fakat,STAVIO BIH SLIKE ALI NEZNAM KAKO NOVI SAM OVDJE.

Pasiflora

#578 Re: TREBAO BI POMOC ,SAVJET

Post by Pasiflora » 23/06/2011 17:46

Haris ti nije skup. Pls, nazovi ga, saljem ti broj na pp
A za postavljanje slika imas uputstvo:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 41&t=73514

dzekiii

#580 Re: TREBAO BI POMOC ,SAVJET

Post by dzekiii » 23/06/2011 21:47

Ovo je sa 4 mjesece maksonja

atko

#581 Re: TREBAO BI POMOC ,SAVJET

Post by atko » 23/06/2011 22:28

E kad kazes cuko ja uvijek pomislim na ovakvog jednog :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Vrlo je bitno da ti das neke info veterinaru ... npr ja imam perzijskog macka i par puta je bilo nekih zdravstvenih problema ... ja zovnnem harisa (ako ti nisu poslali broj - ja ti poslajem na pp?) objasnim kako je pocelo sta se desilo na sta sumnjam ... itd ... onda on na osnovu toga napravi preglede... ili posalje na vet. fax da urade to i to ...

U svakom slucaju sta god je kod maxa nije urgentno u smislu da je opasno po zivot ... zato samo polako sve ce biti ok;)

dzekiii

#582 Re: TREBAO BI POMOC ,SAVJET

Post by dzekiii » 23/06/2011 22:41

Hehe makso je ljepota prava,nista razmisljam sada d aga odmorim jedno 15 dana od veterinara svega,najgore mi je lijepo vrijeme a ne mogu da ga setam,malo ga pustim po dvoristu i takoo,hm samo laje konjina moja

Pasiflora

#583 Re: TREBAO BI POMOC ,SAVJET

Post by Pasiflora » 24/06/2011 08:18

Jaaako lijep pas. Svaka cast. Nisam bas sigurna da li je dobro da se ceka sa veterinarom. Ukoliko je u pitanju povreda zgloba ili koljena - to bas i nije za cekanja (govorim iz iskustva)
Ukoliko je "cjevasta kost" (mislim da jer gore neko napisao) mozda se i moze cekati, ali njega to boli, pa sama pomisao da pas pati meni je ... Ali dobro, ja sam panicarka...
U savkom slucaju pas ti je prekrasan, cuvaj ga :)

alica.k

#584 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by alica.k » 24/06/2011 11:01

sto se tice pansiona za pse...

blizi nam se godisnji, i mama bi ove godine da ostavimo pse u pansionu. eh sad, meni je to malo :S ne smeta mi da ih ja cuvam tamo i sve to, al je to neki stres veliki za njih posto idemo na kampovanje i onda su oni po citav dan na oprezu nekakvom - sto zbog drugih pasa, sto zbog ljudi i djece koja trckaraju okolo, i kad se kuci vratimo treba im par dana da sebi dodju, a dok su tamo pekinezer nece nista ni da jede ni da vode pije, pa se onda brinem i tako...

maltezer mi je ok pas, nije sekunde agresivan, al tesko podnosi kad se rastanemo. nazalost, pravi je magnet za agresivne pse :S valjda ima takav pasivan nastup.
pekinezer je malkice agresivan, to jest sve je fin i onda iz cista mira skoci i ustine (necu namjerno da kazem da ujeda, jer on kad ujede to je smjesno, samo ga otkacis sa ruke). imam osjecaj da sve shvata kao prijetnju, pa zato je takav (od ukucana samo prema meni posto sam ja ta koja ga je traumirala kastracijom, vakcinama, sisanjem, ja ga ruzim kad kakav zijan napravi, itd itd). imam osjecaj on bi tesko podnio da ga ostavim negdje, sta ako ne bude htio jesti :S

uglavnom, mene zanima jel neko ostavlja pse u pansionima za vrijeme godisnjeg, i jel iko ima slicaj slucaj sa psima koji bas i ne podnose dobro taj rastanak? ako ih se ostavi zajedno u box, mozda ne bi bilo tako strasno za njih to? jel to uopste opcija, posto su obojica mali? i da li bi bio problem zbog ovog pekinezera sto je agresivan da ga uopste prime u pansion?

i preporuke neke za pansion ako imate? ja sam sad zasad kontala ili onog momka sto je cholina lokica davala mi broj, ili u ovaj pansion KING :S pa sad...

zengi

#585 Re: TREBAO BI POMOC ,SAVJET

Post by zengi » 26/06/2011 08:46

Tako ti je to u Bosni ponosnoj moj Dzekiii, niko nema veze sa onim sto radi pa čak ni poslije završenog fakulteta i 50 godina prakse. Mozda bi ti bolje bilo da ga odvedeš nekom travaru ili nekoj babi vračari.
Ima jedna utjeha u svemu ovome a to je da nikad nisam vidio psa koji šepa čitav život (osim ako ga je udarilo auto ili tako nešto) a vjerovatno su i drugi imali te pobleme u mladosti tako da će ovo maksino šepanje na kraju proći. Nemoj mu davati tablete protiv bolova jer će bez osječaja bola još više skakati i još više povrijediti nogu.

Makso je prava lafčin i volio bih mu malo izgnjaviti ovu njegovu glavušu nego pare. :)

Cholina_Lokica

#586 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica » 26/06/2011 10:14

Znaci, mom tronozcu se na kuku amputirane noge pojavilo nesto kao rana... Juce vidim stalno dira kuk, pregledam, skorena krv, kad sam ocistila, ima neke kao male bradavice tu i ranu... MoRe li to biti zbog toga sto ona uvijek i sjedi, i lezi na toj strani, kad trci i skrece cesto se desi da se oslanja na taj kuk?

Andrija7

#587 Ljudi pomoc hitno,treba mi savet!

Post by Andrija7 » 26/06/2011 11:54

Drug i njegova porodica su otisli na odmor sinoc i ostavili psa meni na cuvanje.
Problem je taj sto je jako tuzan sto su otisli,a bojim se da nece hteti da jede zbog toga...
Probao sam na sve meni poznate nacine da ga razveselim on se samo legne na svoje mesto i miruje...
Sta da radim,nece valjda da mi ugine od tuge? :sad:

Andrija7

#589 Re: Ljudi pomoc hitno,treba mi savet!

Post by Andrija7 » 26/06/2011 12:08

Dobro me je nasmejao klip malo sam se pronasao na pocetku :P
...ah mozda previse brinem jer nemam puno iskustva sa psima, bice sve uredu jel da?

azurna_obala

#590 Re: Ljudi pomoc hitno,treba mi savet!

Post by azurna_obala » 26/06/2011 12:10

Izvedi ga u šetnju...ako bude htio hodat :)

Andrija7

#591 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Andrija7 » 26/06/2011 12:15

vec sam ga 3 puta setao,juce 2 puta jutros jednom...samo se aktivira kad vidi povodac al kad se vratimo samo smugne na svoje mesto.. :S

amater1981

#592 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by amater1981 » 27/06/2011 10:10

alica.k wrote:sto se tice pansiona za pse...

blizi nam se godisnji, i mama bi ove godine da ostavimo pse u pansionu. eh sad, meni je to malo :S ne smeta mi da ih ja cuvam tamo i sve to, al je to neki stres veliki za njih posto idemo na kampovanje i onda su oni po citav dan na oprezu nekakvom - sto zbog drugih pasa, sto zbog ljudi i djece koja trckaraju okolo, i kad se kuci vratimo treba im par dana da sebi dodju, a dok su tamo pekinezer nece nista ni da jede ni da vode pije, pa se onda brinem i tako...

maltezer mi je ok pas, nije sekunde agresivan, al tesko podnosi kad se rastanemo. nazalost, pravi je magnet za agresivne pse :S valjda ima takav pasivan nastup.
pekinezer je malkice agresivan, to jest sve je fin i onda iz cista mira skoci i ustine (necu namjerno da kazem da ujeda, jer on kad ujede to je smjesno, samo ga otkacis sa ruke). imam osjecaj da sve shvata kao prijetnju, pa zato je takav (od ukucana samo prema meni posto sam ja ta koja ga je traumirala kastracijom, vakcinama, sisanjem, ja ga ruzim kad kakav zijan napravi, itd itd). imam osjecaj on bi tesko podnio da ga ostavim negdje, sta ako ne bude htio jesti :S
Otidi u svijet ljubimaca na koševskom brdu ljudi imaju pansione da nemožeš da povjeruješ(pansion je u rakovici ali oni imaju auto svoje i dodu ti po psa) ja sam lično bio gore i ostao bez rijeći a obavezno ih ostavi skupa osječače se sigurnim

uglavnom, mene zanima jel neko ostavlja pse u pansionima za vrijeme godisnjeg, i jel iko ima slicaj slucaj sa psima koji bas i ne podnose dobro taj rastanak? ako ih se ostavi zajedno u box, mozda ne bi bilo tako strasno za njih to? jel to uopste opcija, posto su obojica mali? i da li bi bio problem zbog ovog pekinezera sto je agresivan da ga uopste prime u pansion?

i preporuke neke za pansion ako imate? ja sam sad zasad kontala ili onog momka sto je cholina lokica davala mi broj, ili u ovaj pansion KING :S pa sad...

Pasiflora

#593 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Pasiflora » 27/06/2011 11:14

Andrija7 wrote:Drug i njegova porodica su otisli na odmor sinoc i ostavili psa meni na cuvanje.
Problem je taj sto je jako tuzan sto su otisli,a bojim se da nece hteti da jede zbog toga...
Probao sam na sve meni poznate nacine da ga razveselim on se samo legne na svoje mesto i miruje...
Sta da radim,nece valjda da mi ugine od tuge? :sad:
imas pp

monroe

#594 Preporucite dobrog uzgajivaca...

Post by monroe » 02/07/2011 18:25

Da li neko moze preporuciti dobrog uzgajivaca koker spanijela u blizini Sarajeva ili u gradu? Moze i dalje, ali pozeljno da je blize...

Pasiflora

#595 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Pasiflora » 02/07/2011 20:18

monroe wrote:Da li neko moze preporuciti dobrog uzgajivaca koker spanijela u blizini Sarajeva ili u gradu? Moze i dalje, ali pozeljno da je blize...
Jaaaako tesko! Nisam sigurna ni da ih ima u BIH.

Cholina_Lokica

#596 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica » 03/07/2011 22:36

Zna li neko sta treba od papira da pas dodje iz Svicarske u BiH?

amater1981

#597 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by amater1981 » 04/07/2011 07:20

Cholina_Lokica wrote:Zna li neko sta treba od papira da pas dodje iz Svicarske u BiH?
Standardno kao i svugdje,obavezno sve vakcine ćišćenje od parazita i da je sve fino zavedeno u vet.knjižicu i na kraju potpis tog vet da je pas ok da može da putuje.Da i ćip je poželjan i nebi trebalo biti problema

Cholina_Lokica

#598 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica » 04/07/2011 10:20

amater1981 wrote:
Cholina_Lokica wrote:Zna li neko sta treba od papira da pas dodje iz Svicarske u BiH?
Standardno kao i svugdje,obavezno sve vakcine ćišćenje od parazita i da je sve fino zavedeno u vet.knjižicu i na kraju potpis tog vet da je pas ok da može da putuje.Da i ćip je poželjan i nebi trebalo biti problema
Pa to sam i ja kontala, ali rekoh da provjerim. S obzirom da vet u Svici veze nema :-)

amater1981

#599 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by amater1981 » 04/07/2011 13:13

Cholina_Lokica wrote:
amater1981 wrote:
Pa to sam i ja kontala, ali rekoh da provjerim. S obzirom da vet u Svici veze nema :-)
Pa oni u Svici imaju sreče njihovi vet. nemaju blage veze oko administracije ali zato liječe životinje za deset,a kod nas su experti oko pasoša mislim na onaj dio naplatiti usluge za taj pasoš. A postaviti dijagnozu......... :-) :-) :-) :-)

Cholina_Lokica

#600 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica » 04/07/2011 13:50

amater1981 wrote:Pa oni u Svici imaju sreče njihovi vet. nemaju blage veze oko administracije ali zato liječe životinje za deset,a kod nas su experti oko pasoša mislim na onaj dio naplatiti usluge za taj pasoš. A postaviti dijagnozu......... :-) :-) :-) :-)
Sto jes' jes'

Post Reply