Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
hali gali halid
Posts: 2379
Joined: 08/10/2007 22:45

#3601 Re: Pasmine-rase pasa, linkovi uzgajivaca i komentari

Post by hali gali halid »

Dobra uzgajivacnica za njemackog boksera?
vedatoor
Posts: 51
Joined: 20/08/2015 10:46
Location: Sarajevo Casaba

#3602 Re: Pasmine-rase pasa, linkovi uzgajivaca i komentari

Post by vedatoor »

.
Last edited by vedatoor on 18/07/2016 19:43, edited 1 time in total.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3044
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#3603 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by suad-sarajevo »

Da li ima neko ko poklanja kućicu za odraslog udomljenog psa? Hvala.
User avatar
mondo bizarro
Posts: 62826
Joined: 16/07/2009 00:24
Location: sa yossarianom na pianosi

#3604 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by mondo bizarro »

kakvi su lovački psi karakterom, onako, ukratko?
nekako su mi se uvijek činili pitomi i dobroćudni sa onim tužnim okicama :oops:
došao mi u baštu jedan stariji, lutajući, mršav k'o grana, boji se kad ga pogledaš, ali pomalo se opustio kako ga hranimo.
bilo bi mi drago da ostane :D
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#3605 Re: Pasmine-rase pasa, linkovi uzgajivaca i komentari

Post by All Apologies »

Image
Kako saznati od kojih je rasa ovaj bucko?
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#3606 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by aux »

Imam jedan problem sa svojom kujicom sibirskog haskija,naime u presudnim danima tjeranja mi je kidnula i kucala se dobrih 2 dana tako da ce vjerovatno kucici mahalski doci za koji mjesec....zanima me da li postoji ikakav nacin da se to sprijeci
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3607 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Bloo »

aux wrote:Imam jedan problem sa svojom kujicom sibirskog haskija,naime u presudnim danima tjeranja mi je kidnula i kucala se dobrih 2 dana tako da ce vjerovatno kucici mahalski doci za koji mjesec....zanima me da li postoji ikakav nacin da se to sprijeci
najbolje ti se konsultirati sa veterinarom da li postoji neki siguran prekid trudnoce, te u kojem je mjesecu
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#3608 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Vitezanin »

Imam jedno pitanjce: imamo njemačkog terijera i ima šest godina. Mala curica. :) Od prije nekih mjesec dana ne laje isto. :shock: Laje kao malo tiše, mekše, kao da je malo promukla. Inače je zdrava budalica.

Je li se iko susreo s ovim?

:roll:
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#3609 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Toffee karamela »

Molim vas zna li neko šta je s cukom iz Hrasnog kojemu je neko prerezao grkljan (pišem a ne vjerujem šta pišem). Ovaj jadničak s naslovnice Klixa...sumnjam da će biti tamo novosti o njemu pa da pitam ovdje? :(
Nanananana
Posts: 138
Joined: 10/06/2014 15:00

#3610 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Nanananana »

Toffee karamela wrote:Molim vas zna li neko šta je s cukom iz Hrasnog kojemu je neko prerezao grkljan (pišem a ne vjerujem šta pišem). Ovaj jadničak s naslovnice Klixa...sumnjam da će biti tamo novosti o njemu pa da pitam ovdje? :(
Pogledaj na facebook grupi Av mau udruzenje za zastitu zivotinja, na ovom forumu pogotovo neces naci novosti vezano za njega.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3611 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica »

Toffee karamela wrote:Molim vas zna li neko šta je s cukom iz Hrasnog kojemu je neko prerezao grkljan (pišem a ne vjerujem šta pišem). Ovaj jadničak s naslovnice Klixa...sumnjam da će biti tamo novosti o njemu pa da pitam ovdje? :(
Vidjeh da je veterinarska stanica ketti na fb podijelila slike, da je kod njih, pa ih nadji i vidi
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#3612 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by MAN-lion's coach »

Možda nije regularna tema ali ima jedan dečko na potezu Dolac Malta - Socijalno -Vjetrenjača ,u glavnom , voda sibirskog samojeda , u početku sam ga viđala sa prozora pa iz daljine je svakako pas izgledao ogroman , ali danas kad sam ga vidjela , tj. prošao je pored mene , pas je u očajnom stanju zapravo.

Ona njegova velika dlaka se sva ućebala , ko da na sebi nosi jamboliju. :(

Osim toga vidi se da je pas i prljav dosta , onaj povodac samo stoji na njemu i vidi se da se pati. Jedva jadnik hoda.

A taj dečko mi ne izgleda baš najčitaviji sa mozgom.

Sigurno ima neko ko ga je vidio , a pošto prođe često ispred moje zgrade , mogu ga i uslikati , da ne bude da samo pričam.

Dakle , red bi bio ako tog psa ne može da "servisira" onda neka ga dadne , pas će brzo "otići" sigurno nekome u dobre ruke , ja uslova nemam da ga držim , a da imam prišla bi da otvorim priču.

Pa eto ako ga neko zna ili postoji neka mogućnost neka traži da mu se pas dadne ili neka se kazni za zanemarivanje i zlostavljanje jer to nije ništa drugo. A Zakon hvala bogu imamo.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3613 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Partizzanka »

Ovdje sve teme o zivotinjama ispricane a?
Pitala sam na temi o hrani gdje se ima kupiti happy dog u sarajevu i koja je cijena, niko ni habera.

Mama i tata imaju kuce sada ima oko 3mjeseca ("kupio" je tata od nekog cobana u nekom selu, mjesenac svega i svacega, slatka ko med) i imaju jedan problem - ona voli da jede izmet drugih zivotinja, koze i pasa.
Ja sam nasla na netu da se kucici tako zabavljaju ali i moze im to preci u naviku, a moze biti i da joj nesto fali.
Treba li se tata zabrinuti ili samo da je naruzi da to ne radi?

Vakcinisana je polovinom februara.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3614 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Banksy »

Prvo, provjeri je li očišćen od parazita, to je neophodno obaviti kad su savim mali, otiđi do prvog veterinara, pojasni mu koliko je pas star, opiši sve, i uzmi tabletu, oni će ti reći koliko je daješ i kad, tabletica je marku-dvije, a vet ti uputstvo neće naplatiti,
drugo, važno je odmah uklanjati njegov izmet, ne ostavljati ga da stoji vani ili već gdje, na dohvat njuške,
treće, kupi odgovarajuću hranu za pse te dobi jer u njoj imaš sve što mu treba za taj uzrast, i minerale i vitamine koji mu možda nedostaju i zbog kojih vjerovatno i jede izmet, ta pojava je obično povezana s nepravilnom ishranom koja, pogotovo u tako mladoj dobi, mora biti pažljivo balansirana,
četvrto, dajte mu više pažnje, ako su zapostavljeni, psi znaju razviti čudna, neurotična ponašanja, baš kao i ljudi,
itd.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3615 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Partizzanka »

Cucek je bila kod veterinara cim je dosla. Imala je buhe vidljivo se cesala i imala kao ranice. Kod veterinara je bila vagali je, pregledali od repica do nosica, primila dvije ili tri vakcine jer je dosla sa planine i nije tretirana (rekao nam covjek) dobila tableticu i frontline ampule.
Nije zapostavljena nimalo cak naprotiv. Zivi sa jednom kozom i best friends su :) tako da jos niti jednom nije cvilila u fazonu usamljenosti. Vani je veci dio dana po basti sa tatom i kozom i kokoskama :). Jedino kada je vani kisa i blato gospodjica samo izadje vani da piski i kaki i trci u svoj dom - nece da bude vani.
Tata je malo povecao dozu hrane.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3616 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Partizzanka »

Moram napisati da su ranice nestale, ona je porasla i dobila sigurno jednu kg.
Tata mi se ne zali da jede govanca (ne jede svoja nego kozina i drugih pasa koja nadje dok se krece livadom) tako da je moguce i prestala, naruzio ju je on par puta kad je to uradila.
User avatar
-danTe-
Posts: 2578
Joined: 09/01/2007 12:16
Location: drzava Ilidza

#3617 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by -danTe- »

Ako nekome treba Rimadyl od 50 mg, ostalo mi 15 tableta, pa da ne stoje bezveze, nek se javi :)
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#3618 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by esmasaric »

MAN-lion's coach wrote:Možda nije regularna tema ali ima jedan dečko na potezu Dolac Malta - Socijalno -Vjetrenjača ,u glavnom , voda sibirskog samojeda , u početku sam ga viđala sa prozora pa iz daljine je svakako pas izgledao ogroman , ali danas kad sam ga vidjela , tj. prošao je pored mene , pas je u očajnom stanju zapravo.

Ona njegova velika dlaka se sva ućebala , ko da na sebi nosi jamboliju. :(

Osim toga vidi se da je pas i prljav dosta , onaj povodac samo stoji na njemu i vidi se da se pati. Jedva jadnik hoda.

A taj dečko mi ne izgleda baš najčitaviji sa mozgom.

Sigurno ima neko ko ga je vidio , a pošto prođe često ispred moje zgrade , mogu ga i uslikati , da ne bude da samo pričam.

Dakle , red bi bio ako tog psa ne može da "servisira" onda neka ga dadne , pas će brzo "otići" sigurno nekome u dobre ruke , ja uslova nemam da ga držim , a da imam prišla bi da otvorim priču.

Pa eto ako ga neko zna ili postoji neka mogućnost neka traži da mu se pas dadne ili neka se kazni za zanemarivanje i zlostavljanje jer to nije ništa drugo. A Zakon hvala bogu imamo.
Zašto ne priđeš i jednostavno kreneš u priču, ne da ti da psa, nego da vidiš i sam njegov odnos sa tim psom.
Ja sam u svom komšiluku imala davno jednu stariju tetu sa škotskim ovčarom u očajnom stanju, isto kao i taj cuko, sav urundan, prljav... na kraju se ispostavilo da ona zbog bolesti nije mogla da se pobrine za psa, na kraju ga je samovoljno dala, ali teškog srca.

Uđi u priču, vidi razlog, možda on nema kome da se obrati. Najlakše je ući u priču s osobama koje imaju psa, pogotovo samojede.
A ako to ne uspije, možda da se obratiš nekome iz av mjau...mada nisam sigurna koliko oni mogu pomoći u tim situacijama.
User avatar
Ravenn
Posts: 279
Joined: 14/02/2010 18:04

#3619 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Ravenn »

Mladi muzijak haskija, luta B fazom
Ima koznu ogrlicu sa metalnim nitnama i ispod skalibur ogrlicu
Trazi li ga neko?
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#3620 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by zipoo »

Mahala ima problem sa lutalicom. Nekoga napada, a od nekog bjezi kao od guje. Otjeras ga on je vec sutradan opet tu. Nisam primjetio da ga neko hrani. Kome se obrati za ovaj problem ? Radu ? Jer navodno su vec nekog zvali(ne znam koga zaboravio pitati) i nemaju bas volje da se pozabave ovim problemom. Ove sto napada vec su krenuli u lov i dohakat ce mu kad tad. Djecu im je dobro isprepadao.
GrinDer
Posts: 6
Joined: 16/06/2016 12:59

#3621 Re: Pasmine-rase pasa, linkovi uzgajivaca i komentari

Post by GrinDer »

Obozavam pse,svakom se obradujem bio on pudla ili neki teskas :izet: al` kada vidim staforda to je nesto neizrecivo,ruke mi se pocnu znojiti od te ljepote.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#3622 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Vitezanin »

Ljudi, jedna sisa (ne znam kako drukčije da napišem :D) psa je natečena - ona je i dalje sretna, skače, trči, izgleda da je uopće ne boli niti da ima neki problem.

Šta bi moglo bitI? Ja sam pomislio da je to možda povezano sa sezonom parenja npr, ali u principu ne znam ništa o ovome.

Vodimo je veterinaru u ponedjeljak, ali da vidim ima li iko slično iskustvo, ideju, itd.
User avatar
Kombat
Posts: 887
Joined: 06/09/2014 06:29
Location: Sadaka City

#3623 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Kombat »

Pozdrav. Da li iko ovdje mozda zna kontakt telefon ili email za veterinara MIlana Mihajlova u Lukavici? Hvala.
DonieBrasco
Posts: 15481
Joined: 31/08/2016 16:09

#3624 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by DonieBrasco »

Da li je neko od vas vlasnik pasmine mops ? Ako neko jeste da malo napise kakve su naravi, zdravlja i kakvi su za drzati u stanu, iskustva sa njima.
User avatar
nixon69
Posts: 1007
Joined: 06/10/2013 21:29

#3625 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by nixon69 »

Ravenn wrote:Mladi muzijak haskija, luta B fazom
Ima koznu ogrlicu sa metalnim nitnama i ispod skalibur ogrlicu
Trazi li ga neko?
Trazi on avlijanerke. :D

Image
Post Reply