Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ostri_Mac
Posts: 447
Joined: 24/10/2005 13:21
Location: Sarajevo

#526 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Ostri_Mac »

Hitno je!

3 macica ostavila macka, izgleda da su stari tek 2-3 dana, nisu ni progledali, jutros sam ih spazio kod restorana Ruza, prije Bosmala, na travnjaku iz kontejnera. Bili su pored starog kauca, pogledao sam ih, pravo su iscrpljeni, i ne hodaju nikako, dabogda da ih je i nahranila kako treba... :sad: ako ima neko ko moze da ih uzme bilo bi super, cisto sumnjam da ce danas na ovoj vrucini izdrzati bez hrane i vode :sad:

Pozzz
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#527 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by MrsJ »

Poklanjam macku. Sterilisana, vakcinisana, stara 2 godine. Ako neko zeli ili zna nekoga ko bi htio macku neka se javi na pp da posaljem sliku.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#528 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by pakica_ »

*
cocochanel
Posts: 223
Joined: 06/10/2008 16:17

#529 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by cocochanel »

Maca je prelijepa, nasli smo je vani tesko bolesnu, odveli veterinaru gdje je operisana, jer je pojela nesto sto joj je zacepilo crijeva, bila je napacena i dehidrirana.
Sada se fino oporavlja.. Bilo bi fino ako bi joj neko pruzio dom, jer je zaista prelijepa, i bice jos ljepsa kada vrati kile koje je izgubila :) Inace maca je sterilizovana, detaljno pregledana i spremna za udomljavanje.
Mi se nazalost ne mozemo brinuti o njoj iz vise razloga.. Pa ako je neko zainteresovan neka se javi..


Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#530 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by minjonja »

Preslatki mačić traži dom UDOMLJEN

Pronađen u Boljakovom potoku. Veoma je umiljat, velika je maza. Samo spava što se vidi na slikama. Najvjerovatnije je mužjak. Ne zna se je li bio nečiji. Traži se ili stari vlasnik, novi vlasnik ili neko ko bi ga privremeno držao jer ne može dugo ostati sad gdje jeste.

Image
Last edited by minjonja on 25/08/2012 18:47, edited 1 time in total.
cocochanel
Posts: 223
Joined: 06/10/2008 16:17

#531 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by cocochanel »

Sladak macic trazi dom


Macica smo nasli na ulici, napustenog, u kartonskoj kutiji, neko ga vjerovatno izbacio na ulicu. To je razigrani mali macak (slika sve govori :)) Nasli smo mu privremeni dom, pa bi bilo dobro ako bi se neko uskoro javio.

Image

Image
kićo1972
Posts: 7
Joined: 27/08/2012 09:50

#532 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by kićo1972 »

Mala nesutrašiva djevojčica traži dom!
Pronašla sam je na ulici, ispod auta gdje se sakrila od pasa, bila je jako gladna, a njeno maleno srce ludački je lupalo. Trebalo joj je par dana da dođe sebi, sad već sama jede iako je jako malena, ide na pijesak i igra se. Molim vas ukoliko imate mogućnosti da pružite dom i ljubav ovoj malenoj mrvici javite se, moj kon.tel 00387 61337858 Ja imam velikog mačora koji je nikako ne želi prihvatiti i jadnicu stalno grebe i udara tako da sam bila primorana da je smjestim u kupatilo koje trenutno predstavlja njen cijeli svijet!
FrauK
Posts: 2
Joined: 31/08/2012 14:02

#533 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by FrauK »

Kico kakva je maca?
Moze neka slicica? :)
Ja sam sinoc oko 11h navecer naisla na jedno malecko mace- tigric maleni, razigran, blesav do bola, stala i igrala se sa njim jedno 15min i odlucila sutra dolazim po njega i vodim ga u svoj stan.
Danas oko 13h odem do dvorista gdje sam ga sinoc videla i igrala se sa njim i imam sta da vidim.
Moj tigric lezi na cesti u lokvi osusene krvi :( :sad: :( samo da sam ga bar sinoc povela kuci, sada bi bio u mom krilu a ne na cesti :'(
kićo1972
Posts: 7
Joined: 27/08/2012 09:50

#534 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by kićo1972 »

Meni je stvarno žao, ali ja sliku ne znam poslati :( , jedino ti je mogu poslati na mail, imaš moj broj mob. pa me prozovi. A ako si zainteresovana stvarno bih je volila nekome udomiti, jer je jako mala i ne znam šta s njom, a moj mačak je jedan tersonja koji je nepodnosi, ali i on je imao problema..ali to je već druga priča! Molim te, ako si imalo zaonteresovana javi se :razz:
Žao mi je malog jadnička koje si pronašla u takvom stanju, zato sam i ja ovog pokupila sa ulice jer bi ga psi sigurno napali!
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#535 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by minjonja »

kico, za sliku... odes na klix.com. choose file i nadjes sliku na svom kompjuteru. izaberi resize na 640x480 da moze da stane ovdje. kliknes upload now. otvorice se prozor sa captcha i samo ukucas sta vidis. otvorice se nova stranica sa koje ces prekopirati drugi link odozgo ovdje u prostor gdje pises poruku na forumu. link ce izgledati ovako nekako [img]linklinklink[/img].
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#536 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by luna09 »

U Vogošći u Igmanskoj ulici neki "ljubitelj" maca je izbacio igračku koja je dosadila njegovom đetiću. Uglavnom da vas ne smaram svojim bijesom . Mala maca zdrava, njegovana ,stara oko 4 mjeseca(odokativna procjena mog sina) umiljata nalazi se na ulici. Jedino što je moj sin mogao uraditi je nahraniti je .Pokušao je ubjediti nekog od svoje raje da je uzmu ali :( :( . Zato vas molim ako možete pružite joj dom.Maca je crno bijela. Ja bi rado bila njena udomiteljica ali moj zoo vrt je prepun. Večeras sam u gostima na večeri imala i jednog ježa. Slađe je jeo džigericu od svake moje mace.
Ako maca i sutra bude na istom mjestu fotke slijede
kićo1972
Posts: 7
Joined: 27/08/2012 09:50

#537 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by kićo1972 »

Mislim da sam uspjela postaviti sliku! Hvala puno minjonja!!!
Image
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#538 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by minjonja »

nema na cemu. napravite sto ljepsu sliku i odmah stavite na pik i na superoglase. ja sam neki dan za 2 sata macica udomila. za superoglase sve mozete preko interneta uraditi, ne morate ih zvati ili onaj papiric ubacivati igdje. samo redovno obnavljajte oglas posto izlazi dva puta sedmicno da izadje u svakom broju.
kićo1972
Posts: 7
Joined: 27/08/2012 09:50

#539 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by kićo1972 »

Hvala, pokušat ću i to! Meni je ona tako slatka, ko bogdica, ne znam zašto je niko ne želi, užasno mi je žao!!! :(
kićo1972
Posts: 7
Joined: 27/08/2012 09:50

#540 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by kićo1972 »

Mačkica je SRETNO UDOMLJENA!!! :-D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#541 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by minjonja »

kićo1972 wrote:Mačkica je SRETNO UDOMLJENA!!! :-D

super :thumbup:
FrauK
Posts: 2
Joined: 31/08/2012 14:02

#542 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by FrauK »

Da li ima neko da poklanja belo ili tigrasto mace do 2 mjeseca starosti?
Ili da ga je nasao na ulici ili sl.
Hvala unapred :)
Catlover1
Posts: 1
Joined: 15/09/2012 09:58

#543 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Catlover1 »

Pozdravljam sve na ovom forumu :)
Macic je divan, umiljat, samo spava i igra se. Nadjen u mokroj kutiji kraj Vrbasa pokisao i promrzao. Sve sto sada treba jeste dom u kome ce ga voleti i paziti.
Kod mene je par dana, ali uskoro nece moci biti jer idem za Spaniju, pa molim vas ako neko zeli da ga udomi ili ako neko zna nekoga ko zeli da udomi macu da se javi, jer u suprotnom maca mora na ulicu, a sada i sami znate kakve su temperature preko dana, a pogotovo noci.
Maca je ociscena od glista, parazita i buva i kao poklon uz macu dolazi preostao pjesak iz njenog macijeg kupatila :)
MOLIM VAS DA JE UDOMITE!
Image
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#544 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by VenomousV »

ljudi imam ogroman problem i molim vas za pomoc
naime, komsijina macka (o kojoj i bas ne vodi racuna i dolazi uvijek kod nas da jede) se sinoc omacila kod mene na terasi
i sve bi to bilo divno krasno da nemam 4 macka (2 manja-5mj i jedan od 2 godine su moji + jedan koji isto tako dolazi da jede kod nas) koji su uvijek tu negdje i bojim se da ne zadave macice (2 crna i jedan sareni, najminijaturniji macici koje sam ikad vidjela)

prije pola sata mama je otisla do tog komsije, koji je inace podstanar u toj kuci, da ga zamoli da ih uzme sebi kako bi se izbjeglo da se nesto dogodi mami maci i macicima na sto je on rekao da nema uslova da se brine o macama (ta maca se vec jednom omacila kod njega u kuci prije pola godine i kao brinuli su o njima, da bi na kraju ostao samo jedan mali macak, Bog zna sta su uradili sa ta druga dva maceta koji isto ponekad dodje kod nas da jede i uzasno je plasljiv) jer se kao komsije zale i on se mora rijesiti i mame mace i tih macica i tog malog macka te kao nije problem doci ce on po njih da ih nosi negdje :shock:

ja vas molim, ako iko moze da uzme tu mamu macu i macice i da ih poslije stavi na udomljavanje ako vec ne moze zadrzati jer ja stvarno ne znam sta da radim po tom pitanju i ne mogu na dusi da ih nosim ako on uzme stvar u svoje ruke :-?
mini2
Posts: 518
Joined: 17/05/2011 00:06

#545 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by mini2 »

Catlover1 wrote:Pozdravljam sve na ovom forumu :)
Macic je divan, umiljat, samo spava i igra se. Nadjen u mokroj kutiji kraj Vrbasa pokisao i promrzao. Sve sto sada treba jeste dom u kome ce ga voleti i paziti.
Kod mene je par dana, ali uskoro nece moci biti jer idem za Spaniju, pa molim vas ako neko zeli da ga udomi ili ako neko zna nekoga ko zeli da udomi macu da se javi, jer u suprotnom maca mora na ulicu, a sada i sami znate kakve su temperature preko dana, a pogotovo noci.
Maca je ociscena od glista, parazita i buva i kao poklon uz macu dolazi preostao pjesak iz njenog macijeg kupatila :)
MOLIM VAS DA JE UDOMITE!
Image
je li mačić udomljen? ako ne, ja sam zainteresovana :) a gdje je mačić trenutno jer se vrbas spominje :mrgreen:
Pravnica 001
Posts: 2
Joined: 22/09/2012 22:38

#546 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Pravnica 001 »

Danas sam na Alipašinom polju našla 6 mačića starih otprilike mjesec dana.Nažalost,nemam mogućnost da ih držim u stanu pa molim one koji su zainteresovani da udome neko od preslatkih mačića ,neka mi se jave :)
Green Grass
Posts: 9
Joined: 21/08/2011 11:41

#547 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Green Grass »

Pravnica 001 wrote:Danas sam na Alipašinom polju našla 6 mačića starih otprilike mjesec dana.Nažalost,nemam mogućnost da ih držim u stanu pa molim one koji su zainteresovani da udome neko od preslatkih mačića ,neka mi se jave :)
Zainteresovana sam, mogu li ja izabrati koje mi se sviđa?
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#548 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by LaCici »

Ima li iko da zeli odraslu macku? Stara je 2 godine.
globosa
Posts: 153
Joined: 17/10/2010 20:28

#549 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by globosa »

TRAŽI SE DOM

Mačič, dečko star 4 mjeseca, prava maza, naučen na život u stanu.

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/822/p9250237.jpg/]Image[/URL]
User avatar
PriNc_ba
Posts: 5924
Joined: 07/08/2009 12:28

#550 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by PriNc_ba »

Da ne pisem puno i ne oduzimam prostor prevelik... evo link albuma pa bujrum...
5 macica je u pitanju, polurasnih pa ako nista mozete share-ovati album da se pomogne da se svi udome...
Hvala :)

https://www.facebook.com/media/set/?set ... tif_t=like
Post Reply