Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

zvrk

#976 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

nema na cemu, nije to zbog tebe, nego zbog pasa :)

samo nemoj cekati da ostanu skotne :(

ja sam protiv sterilizacije skotnih kuja :(
Friesian

#977 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Friesian »

u ime pasa se i zahvaljujem :)
zvrk

#978 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

:thumbup:
Bellica

#979 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Bellica »

Dragi ljubitelji zivotinja,
Prije nekih 20-tak dana sam spasila malog psica s ulice, naime, djeca su ga spaljivala i davala mu alkohol. Odvela sam ga na vikendicu gdje se oporavila. Inace, je u pitanju rat terijer (ne znam odakle u Sarajevu, ali ima karakteristike ove vrste i pjegice po trbuhu). Posto ja vec imam jednog cuku kojeg sam takodjer spasila s ulice, ovog ne mogu uzeti, pa molim sve vas da mi pomognete u udomljavanju ovog psa, ako niste preko zime, jer u zimskom periodu nema nikoga na vikendici i niko je ne moze hraniti. Sto se tice hrane, nudim i to, rad cu donositi samo da je ne moram ostaviti na ulici. Zaista, zivim u stanu i nemam uvjete za dva psa. Molim vas da mi pomognete da nadjem udomitelja. Jos je mala, ni zubi joj nisu ispali, ima povijene usi koje se kasnije podignu. Nazalost, slikicu ne znam postaviti, ali na ovoj stranici mozete vidjeti o kakvom psu se radi. http://www.pasoddy.com/pasmine/rat_terrier.php Unaprijed vam se ja i Pjegica zahvaljujemo.
t1rejble2r

#980 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by t1rejble2r »

Image prodjem psa!
Bellica

#981 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Bellica »

t1rejble2r wrote:Image prodjem psa!
Prodajes ovog psa je li? Pa ja dajem istog ovakvog besplatno! Ako je neko zainteresovan, bujrum, mogu pomoci i kupovinom hrane za pocetak.
Averus

#982 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Averus »

da objavim
NenjiA wrote:Da li bi neko htio udomiti ovog mališana i time ga spasiti od sigurne smrti? :(

Image

Obećavam zabavu bez granica :D

:roll:
pakica_

#983 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

Image
hoce li ko ovo malo stvorenje.. ima mozda mjesec dana, ociscena od baja insajd end aut, sama jede, zove se miska i ceka da je vodite kuci.. anybody???

EDIT: miska je udomljena!! :thumbup:
Last edited by pakica_ on 19/11/2012 15:35, edited 1 time in total.
pike sarajevo

#984 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pike sarajevo »

ima li neko da mi pomogne da udomim izuzetnog psa muzijaka kod mene je vec duze vremena mjesanac star 15 mjeseci
062/006796 stari grad
azurna_obala

#985 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by azurna_obala »

Image

Image
Image

Nemam kud sa ovom macom, dođe mi neki dan na pendžer, ja je uvedem...ona urnebes živi, voli se igrati, skakutati i spavati...ako bi je neko htio u svoj dom ja je hranim, ali ne mogu je u stan...prava je maza :D
minjonja

#986 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by minjonja »

POKLANJA SE: mjesanac civave i jazavcara, star 4 mjeseca, vakcinisan, bio vec jednom udomljen pa napusten. hitno se trazi novi dom zato sto ga u trenutnom domu drugi pas ne prihvata i napada. vise informacija na: 061/958-572
JaneEyre

#987 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by JaneEyre »

ljudi kako funkcioniše ovo sa azilom u praci????

pitam iz razloga sto kod mene komsinica vec tri godine ima tri psa mjesanca. u pitanju su dvije zenke i jedan muzjak - obje zenke su sterilisane. ona se dakle vec tri godine brine o njima, hrani ih, kupa, zenke je odvela na sterilizaciju, kad je jedna bila ranjena na veterinu itd.međutim,oko kuce nemaju ogradu,te psi borave oko kuce i nisu vezani. inace su jako miroljubivi i nisu nikog napali. međutim, po prijavi drugih ''dobronamjernih komsija''(cija se djeca btw. non stop dernjaju i prave galamu i naspram kojih su ovi psi ministri kulture) sutra bi trebala da dodje neka inspekcija i odvede ovo troje pasa u azil za pse u praci. dakle, ne mogu da vjerujem da se u pracu smjestaju tri psa o kojima se vec neko brine naspram toliko agresivnih pasa u sarajevu! bilo bi mi zao da odu u pracu jer cujem kako svaki dan neki cuko tamo umre, plus izmještati pse iz sredine na kojoj su navikli boraviti u neki tamo boks...kada sutra dodju komsinica ce naravno reci da ne dopusta da se psi odvedu itd...ukoliko se to ipak desi koje su joj opcije? jel moze otici u taj azil pa ih usvojiti? jel postoji neki pravilnik za pse, ono, da moras imati ogradu da bi ih drzao i da moraju citav dan biti na lancu?
Alica

#988 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Alica »

JaneEyre wrote:ljudi kako funkcioniše ovo sa azilom u praci????

pitam iz razloga sto kod mene komsinica vec tri godine ima tri psa mjesanca. u pitanju su dvije zenke i jedan muzjak - obje zenke su sterilisane. ona se dakle vec tri godine brine o njima, hrani ih, kupa, zenke je odvela na sterilizaciju, kad je jedna bila ranjena na veterinu itd.međutim,oko kuce nemaju ogradu,te psi borave oko kuce i nisu vezani. inace su jako miroljubivi i nisu nikog napali. međutim, po prijavi drugih ''dobronamjernih komsija''(cija se djeca btw. non stop dernjaju i prave galamu i naspram kojih su ovi psi ministri kulture) sutra bi trebala da dodje neka inspekcija i odvede ovo troje pasa u azil za pse u praci. dakle, ne mogu da vjerujem da se u pracu smjestaju tri psa o kojima se vec neko brine naspram toliko agresivnih pasa u sarajevu! bilo bi mi zao da odu u pracu jer cujem kako svaki dan neki cuko tamo umre, plus izmještati pse iz sredine na kojoj su navikli boraviti u neki tamo boks...kada sutra dodju komsinica ce naravno reci da ne dopusta da se psi odvedu itd...ukoliko se to ipak desi koje su joj opcije? jel moze otici u taj azil pa ih usvojiti? jel postoji neki pravilnik za pse, ono, da moras imati ogradu da bi ih drzao i da moraju citav dan biti na lancu?

Hmmm cujes da tamo svaki dan cuko umire ...hmmmmm ...zasto ne odes tamo i na licu mjesta sve vidis?? ko ti je rekao da svaki dan cuko umire ??? daj molim te vise tih prica i pricica aa krocili nogom tamo nsite..
ZNACI, IDITE TAMO, LOPATU U RUKE, CESALJ, HRANA VODA I SL..MALO VOLONTIRAJTE TAMO PA CETE VIDJETI PRAVO STANJE A NE DA SLUSATE PRICE!!!
GOVORIM IZ LICNOG ISKUSTVA I VOLONTIRANJA ;)
Nakon toga, sjednite i ovdje pisite svoje iskustvo.. a sve sto vas interesuje, sve to mozete LICNO gore pitati osoblje koje radi tamo ;)
Cholina_Lokica

#989 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

Mora postojati upozorenje da su psi tu. Trebalo bi da inspekcija prvo utvrdi cinjenicno stanje pa tek onda da ih vodi, a ne tako na slijepo... Ne znam moraju li biti svezani ako nema ograde. Ali u svakom slucaju moraju utvrditi sta i kako, pa da ih onda vode a ne tek tako jer je neki komsija reko tako
pakica_

#990 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

Alica wrote:
Hmmm cujes da tamo svaki dan cuko umire ...hmmmmm ...zasto ne odes tamo i na licu mjesta sve vidis?? ko ti je rekao da svaki dan cuko umire ??? daj molim te vise tih prica i pricica aa krocili nogom tamo nsite..
ZNACI, IDITE TAMO, LOPATU U RUKE, CESALJ, HRANA VODA I SL..MALO VOLONTIRAJTE TAMO PA CETE VIDJETI PRAVO STANJE A NE DA SLUSATE PRICE!!!
GOVORIM IZ LICNOG ISKUSTVA I VOLONTIRANJA ;)
Nakon toga, sjednite i ovdje pisite svoje iskustvo.. a sve sto vas interesuje, sve to mozete LICNO gore pitati osoblje koje radi tamo ;)
krocila sam ja nogom tamo i umire se svaki dan.. stenci umiru jer je sve zarazeno parvom! ne znam koje si ti boksove obilazila, ali ja sam usla u svaki, i situacija je vise nego grozna.. jos je sad bolja nego sto je bila, ali je i dalje uzas! cim to amela vodi, ne moze to valjat!
sto se tice udomljavanja, bla bla, komsinica moze reci da se brine o psima, da nisu agresivni i dat ce joj ih nazad, a onda neka ih cuva od komsija koji imaju nesto protiv njih..
Pasiflora

#991 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Pasiflora »

imas pp
miki.ba

#992 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by miki.ba »

A ko vodi te pse, ima li kakav broj telefona te inspekcije?
Alica

#993 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Alica »

miki.ba wrote:A ko vodi te pse, ima li kakav broj telefona te inspekcije?
Ovako, sve mozes prijaviti ovdje:
Odjeljenje veterinarske inspekcije
Printer-friendly version
Opšte informacije o Odjeljenju

1. Viši stručni saradnik - državni veterinarski inspektor za kontrolu provođenja veterinarskih mjera u unutrašnjem prometu
Emsad Hadžić,
Tel: +387 33 565 721,
[email protected]t.gov.ba
2. Viši stručni saradnik - državni veterinarski inspektor za kontrolu dobrobiti životinja
Inga Dujmović,
Tel: +387 33 565 716,
[email protected]
3. Viši stručni saradnik - državni veterinarski inspektor za kontrolu sigurnosti hrane
mag. sci. Vildana Tahirović,
Tel: +387 33 565 735,
[email protected]
4. Viši stručni saradnik - državni veterinarski inspektor za koordiniranje veterinarskih inspekcija u objektima
Mirza Džafo,
Tel: +387 33 565 734,
[email protected]

A Prihvatiliste Praca - mozes zvati Aldina Pasica-+387 61 600 210 ili na tel: +387 64 425 65 00
miki.ba

#994 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by miki.ba »

Alica wrote:
miki.ba wrote:A ko vodi te pse, ima li kakav broj telefona te inspekcije?
Ovako, sve mozes prijaviti ovdje:
Odjeljenje veterinarske inspekcije
Printer-friendly version
Opšte informacije o Odjeljenju

1. Viši stručni saradnik - državni veterinarski inspektor za kontrolu provođenja veterinarskih mjera u unutrašnjem prometu
Emsad Hadžić,
Tel: +387 33 565 721,
[email protected]
2. Viši stručni saradnik - državni veterinarski inspektor za kontrolu dobrobiti životinja
Inga Dujmović,
Tel: +387 33 565 716,
[email protected]
3. Viši stručni saradnik - državni veterinarski inspektor za kontrolu sigurnosti hrane
mag. sci. Vildana Tahirović,
Tel: +387 33 565 735,
[email protected]
4. Viši stručni saradnik - državni veterinarski inspektor za koordiniranje veterinarskih inspekcija u objektima
Mirza Džafo,
Tel: +387 33 565 734,
[email protected]

A Prihvatiliste Praca - mozes zvati Aldina Pasica-+387 61 600 210 ili na tel: +387 64 425 65 00
Hvala puno, može li kratko ako znaš nešto o proceduri, kako ja da organizujem da odvedu veci broj pasa.
Moram li nešto platiti, ako da šta i kolko?
Cholina_Lokica

#995 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

Miki, ti mislis na one pse iz svoje ulice, dabogda da ti ih odvedu puni su... Ono sto ti mogu savjetovati da ih kontaktiras jer oni sad kupe za sterilizacije koje se obavljaju u azilu, posto nema vise besplatnih sterilizacija u vet. stanicama odavno. Sad su organizovali to, oni iz prace ih pokupe, ili neko dobaci pse gore, sterilisu ih, budu gore dok se ne oporave i nazad...
Posto ce te vjerovatno odbiti da pokupe pse, to ti je mozda bolja i realnija opcija koja moze upaliti
pakica_

#996 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

Image
dober u gladnom polju ceka na nekoga ko ce ga spasiti..
mudonjica koji se slaze s drugim cukama i koji ce vas voljeti do smrti, samo mu dajte sansu :(
edit: UDOMLJEN!
Last edited by pakica_ on 17/01/2013 16:02, edited 1 time in total.
frfi.

#997 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by frfi. »

uvijek kad dodjem na ovu i slicne teme.. :(

enivej, prenosim sa drugog foruma:

Ove tri kujice spašene su od sigurne smrti sa Hreše,u kojij danas nakon najavljene inspekcije nema ni jednog psa,svi su nestali,sakriveni,pobijeni ili šta već...
Djevojka koja brine o njima nema sredstava za njihovo vakcinisanje,a za hranu skuplja sama iako ne radi,pomažu joj jos dva prijatelja,ali ne mogu sami!
Molim ko može,da da staru deku,ili konzervicu hrane,mnogo bi nam značilo!!!
Molim ko može,da udomi ili pomogne da mi se javi!
Hvala svima unaprijed!!!
Imaju veze sa tornjakom,sad da li su cistokrvni ili ne ko da je bitno!
Ako ko moze da udomi neku od ovih cura,pomogne joj oko hrane,vakcine nek mi se javi.Hvala!

Image

Image

Image

ako bilo ko moze pomoci neka se meni javi a ja cu dalje proslijediti do osobe za kontakt...
Cholina_Lokica

#998 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

Svi vjerovatno znate pricu o Vuletu, oni koji ne znaju ponovicu. Vule je pas sa Mojmila koji je pronadjen sa teskom povredom vilice, neki monstrum mu je skoro otkinuo donju vilicu. Nakon saznanja da mu se pomoc ne moze pruziti u Sarajevu, odluceno je da se izmjesti u Zagreb. Uz veliku pomoc ljudi sa svih strana uspjeli smo da sakupimo novac za operaciju, kliniku i svu najbolju njegu koju moze dobiti. Vule je danas odlicno, svakim danom sve bolje. Vilica zarasta ostao je jos jedan manji zahvat korekcije zuba i spreman je za udomljavanje. Vule je pas koji se slaze sa ljudima i psima, ljude obozava, nakon sve traume koju je prezivio, i dalje je jako veseo i razigran pas. Uziva u svakom momentu paznje, igre, trke... Sa svim psima se super slaze, tako da ni sa tim nema problema. Takodjer, jako je dobar sa djecom. Star je manje od dvije godine. To je pas koji je zaista zasluzio osobu koja ce ga voljeti i pruziti sve sto mu je potrebno do kraja zivota, da nikad vise ne bude izlozen bilo kakvom obliku nasilja ili bilo cega slicnog. Trazi dobar dom, u kojem ce se brinuti o njemu. Bitno je naglasiti da zbog prirode povrede on nece smjeti jesti tvrdu hranu, znaci samo konzerve ili domacu kuhanu, mekanu hranu, ne smije glodati kosti, drvece i sl. Na te stvari se mora dobro paziti da se ne bi povrijedio. Takodjer grublje igre sa drugim psima ne dolaze u obzir. Na klinici ce ostati jos neke dvije sedmice, te nakon toga ga buduci vlasnik moze preuzeti. U potpunosti je veterinarski obradjen. Buduci vlasnik ce biti dobro provjeren, ne zelimo da rizikujemo nista vise sa njim. Takodjer, zelimo da imamo kontakt u vezi svega sto se desava. Ne moze biti udomljen u porodicu koja ima vise od jednog psa, rizik ponovne povrede je tako povecan. Ja znam da puno trazim, medjutim on je jako poseban pas, koji je zasluzio sve najbolje, i nadam se da svi razumiju ovo sto sam napisala, kao i razloge jer je to tako.
NAPOMENA: Brnjicu nosi na slikama iskljucivo zbog medicinskih razloga, zbog pravilnog zarastanja kostiju.

Image

Image

Image
globosa

#999 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by globosa »

Dragi Vule, ti si poseban! Želim ti od srca najbolji dom! :thumbup:
shuriken'

#1000 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by shuriken' »

Kod Pansiona Čobanija poviše pizzerie Galija ima leglo od četvero predivnih malih štenaca. u kutiji su na ulici. Kuju neka derišta gađaju kamenjem. Čovjek iz kuće pored kaže da je zvao av mau, vau vau, azile i komunalno i da niko to ne šljivi ništa. pa eto, ako neko može i da dodje da ih poslika bilo bi koristi, jer bi to povecalo sanse da ih se udomi,
Post Reply