Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

enlola

#926 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by enlola »

pakica_ wrote:
Pasiflora wrote:
Cholina_Lokica wrote:Kod mene je neko izbacio zenkicu haskija, siva sa plavim okama :(
Vidjela sam je jucer... doduse iz auta. Stvarno je lijepa. Nadam se da ce je neko pokupiti.
@enlola - eto prilike! Idi po nju.
nemoj Boga ti da ide ova nit' po nju nit' po bilo kojeg.. mislim da me razumijes zasto ti to govorim ;)

izvini molim te, u cemu je problem! problem sto ne odem na ulicu i ne pokupim nekog psa!!! Obzirom da nisi informisana, ne znas sta stoji iza price, nemoj molim te da sudis
pakica_

#927 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

enlola wrote: izvini molim te, u cemu je problem! problem sto ne odem na ulicu i ne pokupim nekog psa!!! Obzirom da nisi informisana, ne znas sta stoji iza price, nemoj molim te da sudis
ama ne interesujes me ni ti ni pozadina tvoje price, ali obavezno ti javim ako cujem da ima negdje samojed od jedno 2 mjeseca, vakcinisan, cipovan, dresiran (s 2 mjeseca) i jos dzaba, a uz njega jos plus vreca hrane!
reci ti tom nekome ko odlucuje, posto ne odlucujes ti da ne moze i jare i pare.. hoces rasnog s pedigreom, bujrum pljuni pare i nosi stene kuci.. nema dzabe ni kod stare babe..
enlola

#928 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by enlola »

ideeesss, bas ti hvala :thumbup:
Hemera

#929 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Hemera »

kako to nemas para da kupis psa a imas da "servisiras" potrebe?redovne i vandredne?
ne do bog ovakvim nedoraslim davati zivotinje
pakica_

#930 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

Hemera wrote:kako to nemas para da kupis psa a imas da "servisiras" potrebe?redovne i vandredne?
ma ne znas pozadinu price, k'o ni ja haha :D
hvala Bogu pa ima onih koji me razumiju.. to se slobodno kaze NECU da kupim kera, ne daju mi se pare za kera, vidjet cu imal kak'a budala da mi pokloni, i to ni manje ni vise nego stene i to ni manje ni vise nego samojeda
HojHajOj joj!

#931 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by HojHajOj joj! »

pakica_ wrote:
Hemera wrote:kako to nemas para da kupis psa a imas da "servisiras" potrebe?redovne i vandredne?
ma ne znas pozadinu price, k'o ni ja haha :D
hvala Bogu pa ima onih koji me razumiju.. to se slobodno kaze NECU da kupim kera, ne daju mi se pare za kera, vidjet cu imal kak'a budala da mi pokloni, i to ni manje ni vise nego stene i to ni manje ni vise nego samojeda
zaboravila si i ostatak tipične "naške" priče o psima: po mogućnosti mužijaka, da mi ženska kurva ne nanosi kučiće (a to što je ženku jedno 100 PUTA - karikiram- lakše obuzdati i odgojiti, jer mužijacima kao i muškarcima više vladaju hormoni pa imaju 'problema' s dominacijom i nekada agresivnošću, to ništa, kao i glupa naška priča da su ženke "ljuće" - šta god to značilo. nisu LJUĆE, debili!!! ko iole zna o psima, zna o čemu pričam),

a kad nabavim muško štene i njemu kad se "htjedne" nek pobjegne na neku kuju lutalicu u tjeranju, fino ću ga pustiti jer to nije moja briga onda, on je samo muško, nije majka, i nek nam napravi još 5-8 malih, koje ne namjeravam udomiti jer imam pozadinu koju ljudi s foruma na kojem "išćem" štene samojeda ne razumiju -.-'
a da ne ulazim u poimanje ovog: "neće mu bit loše" (jer umjesto tipičnog lanca od metar, ja ću ga vezat na jedan od dva -.-)

ebli vas haskiji i samojedi - jadne rase ni za šta nisu krive, volim ih ko sve druge pse, kunem vam se - ali njih najčešće traže za udomljavanje for free ili za do 100 km -.- pa ih moram uzet za primjer, doduše bio je i jedan pacijent koji je na piku "primao na poklon štene KOMONDORA", ko se razumije u pse zna u čemu je fora

eto, onda i meni ako neko ima njem.dogu da mi pokloni, odmah ću je uzet, to što jede kilu MESA samo dnevno, to nikom ništa. najjeftinije je kupiti kera! ovo ostalo, što slijedi nakon kupnje... e, to već košta!
Last edited by HojHajOj joj! on 31/07/2012 16:33, edited 3 times in total.
HojHajOj joj!

#932 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by HojHajOj joj! »

no, možda griješimo dušu, možda dijete nije kompleksaš, već roditelji, pošto je rekla da bi uzela ona psa s ulice ali se nje ne pita. a možda roditelji jednostavno ne žele psa, a ona želi, pa da je skinu s vrata joj rekoše: nećemo uličara, proberi rasu i ako nađeš nekog da ga poklanja, mužijaka, takvog i takvog, primit ćemo ga.

tako se desilo s jednim djetetom iz moje bivše mahale, no dijete nije našlo štene za poklon pa je sa svojih 10-ak godina skupaljalo od bajramluka, naručilo štene i reklo roditeljima samo kad je trebalo otić po nj.e onda više ni roditelji u takvim uslovima nisu mogli reći ne. gle čuda, i tu se radi o samojedu.

taj samojed je konstantno vezan za POVODAC, ddakle ni lanac mu nisu nabavili,a da ne govorim da nije češljan, jako rijetko izvodan jer su mala i njena seka sad u pubertetu i nije ima pas interesantan. no, logično je da jedno DIJETE nema osjećaj odgovornosti kao neko stariji, pa roditelji nikada ne bi trebali kupovati DJECI pse, ako sami ne namjeravaju da se uključe u brigu o njemu.
joj, koliko našem narodu edukacije treba, to je čudo nevidjeno...
pakica_

#933 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

*
zvrk

#934 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

Image

Malena mjesanka sa slika trazi dobar dom gdje ce biti ljubimica. Kada odraste, imaće 10-15 kg.
Vakcinisana i ima knjizicu.
Isključivo ozbiljnim ljudima, uz ugovor i povremene posjete po dogovoru. Sterilizacija kao i redovna veterinarska njega (vakcine) obavezna kada dođe vrijeme, moze i uz moju pomoć.

Ona NIJE igračka. Ona je štene, grize stvari ako joj ne posvetite pažnju i vrijeme i vrši nuždu gdje mora ako je zanemarite.

Ako joj posvetite vrijeme, njegu i pažnju. Biće najljepše što vam se desilo.
zvrk

#935 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

malena je udomljena divnom momku u sarajevu!

zanimljiva crtica: dobila sam i ovakvo javno "pitanje" na pik-u :)
metak u celo, i ako hoces svaki dan joj posjecujes grob. ili u suprotnom kada je poklonite i za neko vrijeme dodete u posjetu, pocnete tu zahtijevat neke gluposti mozete dobit vi metak umjesto nje. kad tako zelis nedaj je nikom vi joj tepajte.
ziherica

#936 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by ziherica »

cao, treba mi pomoc ili bar savjet sta da radim. prije par dana sam na jednoj lokaciji u srusenoj kuci u starom gradu u sarajevu otkrila 5-6 malih cuka stariih otprilike 2 mjeseca, a danas kada sam ih isla nahraniti i dati im vode, a bili su potpuno dehidrirani, otkrijem da su tu jos 4 veca steneta od nekih 5-6 mjeseci i njihovu mama. ne zelim da zavrse u azilu praci, a zaista ih je mnogo, i ja bih bila presretna kad bi ih bar mogli sterilisati i vakcinisati, a snaci ce se oni vec i na ulici, a svi do jednog su jako pitomi i umiljati i preslatki psi, i bilo bi divno kad bi bar neko od njih naslo topli dom. nemam sredstava da ih sve hranim, ono sto im odnesem "pukne" u sekundi a ja bih plakala kad im vidim gladne oke. da li imate dobra iskustva sa nekim udruzenjem za zastitu zivotinja kojem bih se mogla obratiti, i da li neko zna sta je sa akcijom "sterilisi i pusti" na veterinarskom fakultetu. da li bih mogla nekoga od njih kontaktirati da nesto preduzme? radi se o lokaciji u centru grada, i ovo ce uskoro biti ogroman copor ako nesto ne preduzmemo, a sama ne mogu nista.
jaca78

#937 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by jaca78 »

ziherica wrote:cao, treba mi pomoc ili bar savjet sta da radim. prije par dana sam na jednoj lokaciji u srusenoj kuci u starom gradu u sarajevu otkrila 5-6 malih cuka stariih otprilike 2 mjeseca, a danas kada sam ih isla nahraniti i dati im vode, a bili su potpuno dehidrirani, otkrijem da su tu jos 4 veca steneta od nekih 5-6 mjeseci i njihovu mama. ne zelim da zavrse u azilu praci, a zaista ih je mnogo, i ja bih bila presretna kad bi ih bar mogli sterilisati i vakcinisati, a snaci ce se oni vec i na ulici, a svi do jednog su jako pitomi i umiljati i preslatki psi, i bilo bi divno kad bi bar neko od njih naslo topli dom. nemam sredstava da ih sve hranim, ono sto im odnesem "pukne" u sekundi a ja bih plakala kad im vidim gladne oke. da li imate dobra iskustva sa nekim udruzenjem za zastitu zivotinja kojem bih se mogla obratiti, i da li neko zna sta je sa akcijom "sterilisi i pusti" na veterinarskom fakultetu. da li bih mogla nekoga od njih kontaktirati da nesto preduzme? radi se o lokaciji u centru grada, i ovo ce uskoro biti ogroman copor ako nesto ne preduzmemo, a sama ne mogu nista.
besplatne sterilizacije rade se i u veterinarskoj stanici na stupu 033-470-240 i u veterinarskoj stanici na slatini, na pravu ne znam broj, ali ces lako naci. sto se cjepiva protiv zaraznih bolesti tice, to nigdje nema besplatno. stencima ta vakcina spasava zivot, kosta 25 km. puno je, pa pokusaj neku akciju organizovati medju rajom ili tako nesto, ako ih vec kanis vakcinisati. i u pravu si, stence ni pod razno u azil. sretno
darprirode

#938 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by darprirode »

Mala preslatka zenkica lovackog psa, stara 2-3 mjeseca,umiljata, divna s djecom trazi dom.

Image

Image
Dr. Kuca

#939 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Dr. Kuca »

Imal ko kakvog labradora da proda pokloni il vec sta
zvrk

#940 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

Dr. Kuca wrote:Imal ko kakvog labradora da proda pokloni il vec sta
poklonicu ti plisanog labradora samo da ne nabavljas zivo bice - ili vec sta :S
Dr. Kuca

#941 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Dr. Kuca »

Zanimljiv si ko glad etiopljanima.
frfi.

#942 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by frfi. »

veceras sam vidjela kod smeca ostavljeno kuce buldoga u nekom paketu :sad: nahranila sam malenog i to je sve sto sam u mogucnosti uraditi :(
on ima mozda neka 2, maksimalno 3 mjecea, i bolestan je, ima neku koznu bolest, tako da vjerovatno vlasnicima nije odgovarao, takav bolestan... samo lezi i vidi se na njemu da nece jos dugo...u mnogo je losem stanju :(

ja jednostavno nisam u mogucnosti mu pomoci, a nisam mogla ni uslikati, ali ako ima neko ko bi mu zelio pokusati pomoci ili ko je iole zainteresovan, ja cu prosestati odmah sutra i vidjeti da li je on jos tu, uslikati, ili sta vec... on sam nece nigdje otici, nije sposoban.. jedino mu se nesto moze desiti pa da ga sutra ne bude :(

malisan se bas pati :(
globosa

#943 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by globosa »

Dobićeš dva plišana samo se nemoj više javljati
Dr. Kuca

#944 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Dr. Kuca »

globosa wrote:
Dobićeš dva plišana samo se nemoj više javljati
Naso sam hvala vam na pomoci, kompleksasi zdrao!
Cholina_Lokica

#945 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

frfi. wrote:veceras sam vidjela kod smeca ostavljeno kuce buldoga u nekom paketu :sad: nahranila sam malenog i to je sve sto sam u mogucnosti uraditi :(
on ima mozda neka 2, maksimalno 3 mjecea, i bolestan je, ima neku koznu bolest, tako da vjerovatno vlasnicima nije odgovarao, takav bolestan... samo lezi i vidi se na njemu da nece jos dugo...u mnogo je losem stanju :(

ja jednostavno nisam u mogucnosti mu pomoci, a nisam mogla ni uslikati, ali ako ima neko ko bi mu zelio pokusati pomoci ili ko je iole zainteresovan, ja cu prosestati odmah sutra i vidjeti da li je on jos tu, uslikati, ili sta vec... on sam nece nigdje otici, nije sposoban.. jedino mu se nesto moze desiti pa da ga sutra ne bude :(

malisan se bas pati :(
Udomljena :) Nadamo se da ce i prezivjeti, dobila je potrebnu terapiju
miki.ba

#946 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by miki.ba »

Problem u ulici Safvet-bega Basagica do broja 30, Sarajevo, Stari Grad.
Znaci u navedenoj ulici živi 15-ak odraslih lutalica i prije 20 dana se okotila kuja sa 4 kucica.
Preksinoć je jednog auto udarilo bilo je baš tužno nitko nije smio prici, majka nije dozvoljavala.
Ti psi su svi od 15 dana do 3 godine, nikad ih niko nije sterilizirao, hrani mo ih al su ipak agrsivni po noci.
Bitke između tog copora i copora sa Vrbanjuše su neizbježne, također ima dosta povrijeđenih pasa.
Ja se nadam da ima ljudi iz udruženja koji imaju sluha za ovakve situacije, brojevi koji su istaknuti ovdje na forumu i na sajtu udruženja su vecinom nedostupni, zvao sam al nema fajde.
Mislim da je potrebna jedna tema samo za ovakve slucajeve, tema na kojoj ce se navoditi kriticni djelovi grada u nadi da ce neko pomoci.
globosa

#947 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by globosa »

E moj miki...

Niti imaju sluha za životinje, niti se javljaju na telefon, niti pomažu...
A taj ''neko koji će pomoći'' ne postoji u udruženjima.
Samo rijetki, rijetki pojedinci...
ziherica

#948 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by ziherica »

I takvih copora sa tek okocenim malim cukama je pun grad, i zeludac mi se okrece kada pomislim da ce im se broj utrostruciti na nekih par mjeseci. Ja sama nikad nisam dobila odgovor od av-mau kada sam ih pokusala kontaktirati, sos mislim vise i ne postoji.Sta se na primjer desava sa novcem od akcije lush-a? Ok, ja bih sada trebala u taxi ubaciti 5 kucica i 5 odraslih cuka i odvesti ih u ambulantu na Stupu u tih predvidjenih 5 dana u godini da bi ih sterilisali i to su te mjere koje nadlezni spominju? Ne ide tako. Dok sam bila u situaciji davala sam trecinu plate na vrece s krekerima i nije mi zao, ali dokle da vise slusamo i sutimo na ove njihove izjave kako je jedino rjesenje sterilizacija a u samom centru grada u starom javnom kupatilu iznad Careve dzamije imate desetine pasa koje tu zive tacnije krepavaju od gladi i pri tome svjeze okocene kucice svakih par mjeseci? Zar ne bi normalna situacija bila otvoriti broj telefona na koji se mogu prijaviti ovakvi slucajevi, da ove cuke, neko placen za to, pokupi, sterilise i vakcinise, i vrati nazad, a naci ce se uvijek neko da im da bar komadic hljeba. Moze li mi neko objasniti tu misteriju kako funkcionisu ta udruzenja za zastitu zivotinja (ako ih ima u Sarajevu) i uopste da li obicni smrtnici mogu imati uvid u trosenje sredstava koja su namjenjena za sterilizaciju ulicnih pasa jer mise cini da nesto uveliko ne stima.
Heller

#950 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Heller »

Ako bi u Tz ko udomio štene, ja već imam jedno al sam i ovo sklonio s ulice dok mi se neko ne javi.
Post Reply