Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

arman1

#826 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by arman1 » 22/03/2012 21:18

BILO BI JAKO LIJEPO DA SE VRATITE NA TEMU

sones

#827 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by sones » 23/03/2012 09:10

Picccolo wrote:
arman1 wrote:BILO BI JAKO LIJEPO DA SE VRATITE NA TEMU
Jesi to musterije za cuku??
Poštovani gospodine Picollo,
VAŠI su postovi predivno i mudro napisani, i ne daj Bože da se dovode u pitanje istine što ih vi navedete. Svojim uvažavanjem sugovornia zaista doprinosite svrsishodnoj i produtivnoj raspravi. Vidim da znate puno toga. Desi Vam se, doduše, da pomiješate postove i njihove autore, da dovodite u pitanje znanje stručnih osoba, ali pošto se od vas može puno naučiti, mora vam se oprostiti.
VAŠ nivo je van moga dosega, a čini mi se da ima još ljudi na portalu istoga mišljenja. Stoga je ovim sva moja rasprava s VAMA završena.

INače, imam četiri mala psa za udomljavanje. Spremna sam fnancirati vacinaciju i sterilizaciju bude li zaintersiranih udomitelja.
Izvinjavam se zbog pravopisnih grešaa ali ne radi mi slovo na tastaturi oje se u abecedi nalazi imeđu "j" i "l".

arman1

#828 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by arman1 » 23/03/2012 09:27

Picccolo wrote:
arman1 wrote:BILO BI JAKO LIJEPO DA SE VRATITE NA TEMU
Jesi to musterije za cuku??
Kad već pitaš u intenzivnoj fazi razmišljanja. Namjeravam da nabavim jednog BOSANSKOG TORNJAKA ne razmišljam da li muško ili žensko. Bio bi u avliji nevezan. Ne treba mi da čuva ovce ni krave, nemam ih. Ne treba mi da čuva kuću jer kad se profesionalc namjeri cuko je neće sačuvati.
Namjeravam ali još neću dok ne budem 100% siguran da mi neće postati teret i da neće završit mao materijal za ovu temu.

Ssana

#829 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Ssana » 23/03/2012 21:41

Da li je neko zainteresiran da udomi ovo malo brundavo čudo? Ima manje od godinu dana, jako je umiljata i vesela, igra se, ne reaguje na mace a na druge cuke laje kad joj kradu hranu. Sa lutalicama se ne druži, samo se drži svog mjesta i ne pokazuje želje da bude dio bilo kakvog čopora. Posljednjih mjesec dana (od onog snijega) je ispred moje kuće, par komšija je hrani dok je ostali udaraju i tjeraju. Već su prijetili i trovanjem ako se mala ne skloni. Njoj to, naravno, ništa nije jasno, ona bi samo da se igra i mazi. Ja je ne mogu uzeti, imam tri tvrdoglave mace i mala nema od njih gdje biti. Evo sad gledam sa prozora kako je tjeraju a ona sjedi nasred ulice i cvili. Ima li iko da bi je bar privremeno udomio? Ne treba joj puno, malo vode, bilo kakve hrane i par minuta pažnje.
Ako ništa drugo onda bar stavite na svoj fb i raspitajte se jer bi njoj to značilo puno. Dok je još nisu otrovali.

Image

gerberica

#830 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by gerberica » 23/03/2012 23:09

Ssana wrote:Da li je neko zainteresiran da udomi ovo malo brundavo čudo? Ima manje od godinu dana, jako je umiljata i vesela, igra se, ne reaguje na mace a na druge cuke laje kad joj kradu hranu. Sa lutalicama se ne druži, samo se drži svog mjesta i ne pokazuje želje da bude dio bilo kakvog čopora. Posljednjih mjesec dana (od onog snijega) je ispred moje kuće, par komšija je hrani dok je ostali udaraju i tjeraju. Već su prijetili i trovanjem ako se mala ne skloni. Njoj to, naravno, ništa nije jasno, ona bi samo da se igra i mazi. Ja je ne mogu uzeti, imam tri tvrdoglave mace i mala nema od njih gdje biti. Evo sad gledam sa prozora kako je tjeraju a ona sjedi nasred ulice i cvili. Ima li iko da bi je bar privremeno udomio? Ne treba joj puno, malo vode, bilo kakve hrane i par minuta pažnje.
Ako ništa drugo onda bar stavite na svoj fb i raspitajte se jer bi njoj to značilo puno. Dok je još nisu otrovali.

Image
Bas je umiljata,ali ja vec imam psa i ne mogu jos 1 uzeti.Iskreno se nadam da ce naci uskoro dom i paznju :) .

zengi

#831 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zengi » 24/03/2012 11:57

sones wrote:
zengi wrote:To Piccolo Jaraneeeeee!!!
Cudna prica skroz, pa imaju li ti psi kakvog pametnijeg posla nego da irgete po svu noc da bi iskopali neke mrkve, krompire ili kupus... a nemogu to pojesti.
Da iskopaju par komada cisto iz zezanja to mogu razumjeti ali da bas toliko navale na kopanje bez neke koristi po sebe... :-)
Mozda bi se mogli trenirati da sad siju a na jesen da iskopaju.
Zengi, izvini, ali ovakav ton ti ne priliči. Jako te poštujem na osnovu postova koje uvijek čitam, i nerijetko se nasmijem. Dijelim tvoje mišljenje u većini stvari (jedini je izuzetak što sam ja ZA sterilizaciju i kastraciju) i upravo zato sam nisam mogla da ne reagiram na ovo.

Moj pas kojeg sam uzela sa ulice je razvalio MOJ plastenik i kopao MOJE povrće, tako da priča da psi to NE RADE ne stoji.

Ja mislim da se moja Gina hranila po kontejnerima kopajući po kesama za smeće pa kad je vidjela veliki plastenik pomislila "VIDIIIIIIII KOLIKA KESA!"
A bila je i krtica unutra koju je pokušavala uhvatiti.
Usput, mom drugom psu nikad nije palo na pamet da dira plastenik (ali on se nije hranio iz kontejnerskih kesa :) )

Naravno, pošto je pas moj i plastenik moj i problem je moj, i riješen je. Naravno, ne trovanjem psa, nego sam kupila novi plastenik i namjeravam ga ograditi onom žicom za kokošinjce da vidimo da li će onda moći doći do njega.
Pozdrav.
Kritika se djelimicno prihvata.

Drago mi je cuti da je sve tako dobro ispalo.

Dobre komsije su, osim ostalih, prekrsile i Boziju zapovjest "ne svjedoći krivo" i na bigajri hak optuzili pse da su agresivni a to samo po sebi uvjek nosi neki dodatni bonus.
Moram doci u zvanicnu i prijateljsku posjetu tu gdje zivis i upoznati i komsije i opstinare koji kazu ZATUCI KAMENOM.
Nebi lose bilo da pitate šintore da ih podave onim svojim žicama tu na licu mjesta pa da leševe možete baciti u bunar pitke vode. To bi tek bio sto bi nase nene rekle "FULL TRETMAN" a i u skladu sa nasom svijetlom tradicijom.

Interesuje me jos jedan cisto tehnicki podatak koji bi mi puno pomogao u mom profiliranju tipova ljudi koje nas narod bira na funkcije od znacaja.

Naime, zanima me dali je neko i koliko njih iz te opstinske delegacije imalo one blijede roskaste košulje sto izgledaju kao bijele koje su se greskom oprale sa necim crvenim, jesu li imali barbika kravate i na njima zlatene kopce a na nogama im neke ženskaste cipele broj preko 47 sa sintetičkim čarapama koje ne idu ni sa kravatom, ni sa cipelama, a pogotovu ne sa metalik sivim odjelima (kao što je Šaban Šaulić nosio na početku svoje karijere ranih osamdesetih)koja su glavni hit u takvim i slicnim mjestima.

sones

#832 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by sones » 24/03/2012 14:04

zengi wrote:
sones wrote:
zengi wrote:To Piccolo Jaraneeeeee!!!
Cudna prica skroz, pa imaju li ti psi kakvog pametnijeg posla nego da irgete po svu noc da bi iskopali neke mrkve, krompire ili kupus... a nemogu to pojesti.
Da iskopaju par komada cisto iz zezanja to mogu razumjeti ali da bas toliko navale na kopanje bez neke koristi po sebe... :-)
Mozda bi se mogli trenirati da sad siju a na jesen da iskopaju.
Zengi, izvini, ali ovakav ton ti ne priliči. Jako te poštujem na osnovu postova koje uvijek čitam, i nerijetko se nasmijem. Dijelim tvoje mišljenje u većini stvari (jedini je izuzetak što sam ja ZA sterilizaciju i kastraciju) i upravo zato sam nisam mogla da ne reagiram na ovo.

Moj pas kojeg sam uzela sa ulice je razvalio MOJ plastenik i kopao MOJE povrće, tako da priča da psi to NE RADE ne stoji.

Ja mislim da se moja Gina hranila po kontejnerima kopajući po kesama za smeće pa kad je vidjela veliki plastenik pomislila "VIDIIIIIIII KOLIKA KESA!"
A bila je i krtica unutra koju je pokušavala uhvatiti.
Usput, mom drugom psu nikad nije palo na pamet da dira plastenik (ali on se nije hranio iz kontejnerskih kesa :) )

Naravno, pošto je pas moj i plastenik moj i problem je moj, i riješen je. Naravno, ne trovanjem psa, nego sam kupila novi plastenik i namjeravam ga ograditi onom žicom za kokošinjce da vidimo da li će onda moći doći do njega.
Pozdrav.
Kritika se djelimicno prihvata.

Drago mi je cuti da je sve tako dobro ispalo.

Dobre komsije su, osim ostalih, prekrsile i Boziju zapovjest "ne svjedoći krivo" i na bigajri hak optuzili pse da su agresivni a to samo po sebi uvjek nosi neki dodatni bonus.
Moram doci u zvanicnu i prijateljsku posjetu tu gdje zivis i upoznati i komsije i opstinare koji kazu ZATUCI KAMENOM.
Nebi lose bilo da pitate šintore da ih podave onim svojim žicama tu na licu mjesta pa da leševe možete baciti u bunar pitke vode. To bi tek bio sto bi nase nene rekle "FULL TRETMAN" a i u skladu sa nasom svijetlom tradicijom.

Interesuje me jos jedan cisto tehnicki podatak koji bi mi puno pomogao u mom profiliranju tipova ljudi koje nas narod bira na funkcije od znacaja.

Naime, zanima me dali je neko i koliko njih iz te opstinske delegacije imalo one blijede roskaste košulje sto izgledaju kao bijele koje su se greskom oprale sa necim crvenim, jesu li imali barbika kravate i na njima zlatene kopce a na nogama im neke ženskaste cipele broj preko 47 sa sintetičkim čarapama koje ne idu ni sa kravatom, ni sa cipelama, a pogotovu ne sa metalik sivim odjelima (kao što je Šaban Šaulić nosio na početku svoje karijere ranih osamdesetih)koja su glavni hit u takvim i slicnim mjestima.
Zengi, dobro si došao, ja sam u Doglodima, ali mislim da je i ovdje došlo do zamjene identiteta: naime, nisam ja imala problema sa "opštinskim" psima niti sam zvala opštinare niti mi je neko rekao da ih "zatučem" (bože me sačuvaj). To je bila "ogledalo". Ja sam samo navela primjer šta je moja cuka uradila da posvjedočim da psi ipak, možda iz zabave, možda iz ko zna kojeg razloga (moja je ganjala krticu) kopaju povrće po plastenicima. POšto i sama sadim povrće znam koliki je to trud i napor, i onda ti neko za jednu noć uništi mjesece truda. Pa nikome ne bi bilo pravo, koliko god volio pse. Još ako čovjek od toga pokušava da živi...

zengi

#833 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zengi » 24/03/2012 15:10

@Sones, znam da nisi ti nego je ogledalo. Tvoj post sam citirao zbog upucene kritike koju sam kao sto vidis djelimicno prihvatio.
Sve ostalo se odnosi na @Ogledalo i njenu situaciju u opštini.

Ti si to rijesila kako ljudi rjesavaju od kako je prvi hunter-gatherer ili ti lovac-sakupljac posijao prve sjemenke. OGRADA A NE otrov, pistolj ili kamen.

Selam ces u Doglodima. Kakva je kod tebe situacija sto se tice ove garderobe... barbika kravate, roskaste košuljice, ženskaste cipelice itd.
Pretpostavljam kao i u svakoj opstini, svi ko uniformisani.
U mojoj opstini ima dosta takvih a lik koji je zaduzen za rjesavanje slicnih problema je "KAPITALAC".
KAPITALAC ti je lovacki izraz za kapitalne primjerke neke lovine. Npr. ako ulovis krmka od 200-250kg onda se to broji da si ulovio kapitalca.
E ovaj nas je isto kao krmak u gore navedenoj garderobi, tako i razmislja, tako izgleda... a namazan, samo sto su krmci kapitalci malo pametniji, uljudinji, bolje se ponasaju i bolji su u dusi.

Jedan od njegovih bisera je kada su Av-Mau pokusali da ga zaustave u namjeri da naruci sintore da ubiju neke cukice je ovaj "kako vas Boga nije strah, od vas i vaših pašćadi narod nesmije djecu da radja".
Pazi Bogohulnika, "kako NAS Boga nije strah"!!!!!!?????

Ssana

#834 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Ssana » 27/03/2012 13:45

gerberica wrote:
Ssana wrote:Image
Bas je umiljata,ali ja vec imam psa i ne mogu jos 1 uzeti.Iskreno se nadam da ce naci uskoro dom i paznju :) .
Ipak sam je ja uzela sebi, nisam više mogla gledati... Poželite mi sreću i da se slaže sa macama :-D
Btw jel ima neko da da savjet kako navići mace na novog cuku? One su navikle biti svuda pa i u avliji gdje je mala sada. Ona ih ponekad zaganja onako radi igre, ne laje nikako na njih ali se one još nisu ohrabrile da je puste da im priđe bez dizanja repova i šapica. Doduše, mala je tu tek 2 dana...

luna09

#835 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by luna09 » 27/03/2012 14:02

Ssana wrote:
gerberica wrote:
Ssana wrote:Image
Ipak sam je ja uzela sebi, nisam više mogla gledati... Poželite mi sreću i da se slaže sa macama :-D
Btw jel ima neko da da savjet kako navići mace na novog cuku? One su navikle biti svuda pa i u avliji gdje je mala sada. Ona ih ponekad zaganja onako radi igre, ne laje nikako na njih ali se one još nisu ohrabrile da je puste da im priđe bez dizanja repova i šapica. Doduše, mala je tu tek 2 dana...
Želim ti svu sreću sa malom lutkom i tri ljepotice. I još nešto zavidim ti što imaš avliju. Kako bi ja bila sretna da imam kuću umjesto "kaveza u kolektivnom smještaju" tako ja zovem stanove jer pola života sam u kući provela. A što se tiče navikavanja vremenom će se navići jedni na druge.Pred mojom zgradom su četiri povelika psa a u stanu maca koja je uživala da se šetka prozorom dok su oni lajali ispod. Sad se već šeta ispred njih ali pod nadzorom,još ne vjerujem da je nebi rastragali.Ali za razliku od prije nekoliko mjeseci oni je samo bjelo gledaju. Još jednom sretno

Pasiflora

#836 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Pasiflora » 27/03/2012 14:17

@Ssana - mislim da je ok i da se mala cupavica nece tuci sa macama. Bitna je cinjenica da je ona jako mlada i mace joj ne predstavljaju problem. Vidjeces da ce sve biti ok...
Cupavica je preslatka i svaka ti cast sto si je usvojila. Sretno vam objema (i macama, naravno :-D ) i javi kako napredujete. Srdacan pozz :)

Elzana

#837 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Elzana » 27/03/2012 16:30

@Ssana :thumbup:
Sretan suživot :)

sones

#838 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by sones » 27/03/2012 19:51

@ssana, svaka čast! Respect!
Ja imam dva psa i tri mačke. Psi žive vani, mačke u kući, ali izlaze vani. Ne slažu se savršeno, ali napredak je očigledan, pogotovo sa ovom mlađom kujicom sa ulice. Nastojim da joj pokažem da je mačka "ne-ne", mazim je pred njom, ako krene ka njoj podviknem "ne"... Nije savršeno ali napredujemo. Ta cuka je prilično aktivna i voli da ganja ptice i druge mačke. Mlada je, nema još ni dvije godine. Moje mačke, ovog jednog mačka koji se postavi kao "ja sam glavni" ne dira. Drugi mačak se prepadne, počne bježati, pa ona trči za njim. Dakle, zavisi i od mačke. Treća mačka je odlučila da ne izlazi i da se ne miješa sa tim nižim bićima.
Mislim da joj trebaš jasno i čvrsto pokazati da ti ne želiš da ganja mačke, samo strpljivo, i oprezno. Dosta je na kocki! Ali mislim da će to biti uredu.

luna09

#839 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by luna09 » 30/03/2012 15:30

U Koševskoj ulici u onom parkiću oko NLB banke( valjda je tu još banka ) jurtros sam vidjela prekrasnog koker španijela ,nije imao ogrlicu i bio je jako uplašen, iako sam ga mamila hranom nije smio prići.Izgleda da je skoro izbačen ili izgubljen. Ne djeluje zapuštenosamo je bio malo prljav. Pas je boje lješnjaka ,djeluje da je odrastao .Pa ako ga je neko izgubio ili ga želi udomiti :skoljka:

zengi

#840 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zengi » 30/03/2012 15:39

Ssana wrote:Da li je neko zainteresiran da udomi ovo malo brundavo čudo? Ima manje od godinu dana, jako je umiljata i vesela, igra se, ne reaguje na mace a na druge cuke laje kad joj kradu hranu. Sa lutalicama se ne druži, samo se drži svog mjesta i ne pokazuje želje da bude dio bilo kakvog čopora. Posljednjih mjesec dana (od onog snijega) je ispred moje kuće, par komšija je hrani dok je ostali udaraju i tjeraju. Već su prijetili i trovanjem ako se mala ne skloni. Njoj to, naravno, ništa nije jasno, ona bi samo da se igra i mazi. Ja je ne mogu uzeti, imam tri tvrdoglave mace i mala nema od njih gdje biti. Evo sad gledam sa prozora kako je tjeraju a ona sjedi nasred ulice i cvili. Ima li iko da bi je bar privremeno udomio? Ne treba joj puno, malo vode, bilo kakve hrane i par minuta pažnje.

Image
TO LEGENDOOOOOO!!!!
Tako si me obradovala ovoim svojim postupkom da nemas pojma.
Ovo malo tuzno sentimentalno bice se sigurno nece svadjati sa macama. Vise se brinem da mace nju ne budu maltretirale.
Ako ti bude trebala bilo kakva pomoc slobodno se obrati na pp ili ovako. Jedina protuusluga je da mi dopustis da joj ja izgdnjavim ovu njenu blesavu njusku. :) Uh, tako bih joj volio izgnjaviti njusku....

jaca-maca

#841 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by jaca-maca » 30/03/2012 23:26

Ogledalo wrote:Ne znam da li je adekvatno za ovu temu, ali sve teme o psima lutalicama su zatvorene.
Ostala sam bez posla prije dvije godine. Odlučila sam se zadužiti, kupiti dva plastenika i raditi. Uspjeli smo plastenike sačuvati od ne malo snijega ove godine. Međutim, zadnjih godinu dana traje bitka sa psima lutalicama. Prvo su "razderali" mog psa koji je svakodnevno liječen dva mjeseca. Naravno, troškove veterinara sam pokrila sama. Zatim su počeli raznositi na sve strane smeće, svaki dan cca dvije vreće smeća nakupimo. Onda im je i to prestalo biti zanimljivo pa su počeli kopati po vanjskoj bašti. Čim bi nešto posijali oni bi isto veče to iskopali. Onda im je i to dosadilo i počeli su da uništavaju plastenike i povrće u njima. U zadnjih pola godine šteta je prešla iznos od 5000 maraka. I pored najbolje volje navedenu štetu teško mogu nadoknaditi, jer su uništili većinu rasada za proljetnu sadnju. Bavim se eko uzgojem. Sve radim ručno, bez ikakve mašine. I sam proces traje puno duže, nego kod konvencionalne proizvodnje.

Uprkos dobroj volji i ljubavi prema životinjama (od kad znam za sebe imam psa), nakon štete koju sam zatekla jutros odlučila sam uputiti apel, pa ako neko zna udruženje, pojedince, neformalnu grupu koja može odvesti pse ili na neki drugi način rješiti problem da se javi na pp. Iskreno, za par dana ću biti prinuđena da im dam otrov, jer stvarno drugo rješenje ne vidim. Naravno, općina i kanton nisu nadležni i odgovornost prebacuju na druge, te se njihovo rješenje problema sastoji u čekanju nečega.
Sad imas azil u Praci :D

kis.napraforgo

#842 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by kis.napraforgo » 31/03/2012 17:26

Ljudi zna li iko kako i gdje mogu besplatno sterilisati psa u Sarajevu? Znam da su nekad bili ti programi, ali evo trazim po netu i ne nadjoh jos nista a hitno mi je. Kako stvari stoje udomit cu jos jednog psa (zenka) a vi koji imate pse znate koji su to sve troskovi, tako da bi mi puno znacilo da bar tu sterilizaciju ne platim. Hvala

Curve

#843 Mops - stenci

Post by Curve » 31/03/2012 17:29

Kao prvo sorry ako slicna tema postoji, isao sam prvo na search nis u vezi mopsa nisam mogao nac sto mi odg. :roll:

uglavnom, trebao/zelio bi za jedno mjesec uzmem stene mops-a, sad bi mi dobro dosli savjeti odakle da uzemem, kako, preporucujete li koga itd.

thx!

Image

jaca-maca

#844 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by jaca-maca » 31/03/2012 19:20

kis.napraforgo wrote:Ljudi zna li iko kako i gdje mogu besplatno sterilisati psa u Sarajevu? Znam da su nekad bili ti programi, ali evo trazim po netu i ne nadjoh jos nista a hitno mi je. Kako stvari stoje udomit cu jos jednog psa (zenka) a vi koji imate pse znate koji su to sve troskovi, tako da bi mi puno znacilo da bar tu sterilizaciju ne platim. Hvala
Koliko znam postoji samo besplatna sterilizacija za pse lutalice, ali tom prilikom stave onu oznaku na uho...

segi

#845 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by segi » 31/03/2012 21:24

Imam stene Skotskog ovcara (zenka),ako je neko zainteresovan nek mi se javi u pp.

Ssana

#846 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Ssana » 01/04/2012 17:11

Hvala vam svima :D Ja se nadam da će ovaj aranžman uspjeti, još uvijek nije imala nekog kontakta sa macama pa ne znamo da li će se slagati. Ako bude problema moraćemo joj tražiti drugi dom.. ako ima neko zainteresiran svakako neka se javi :)

zengi

#847 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zengi » 01/04/2012 19:06

Ssana wrote:Hvala vam svima :D Ja se nadam da će ovaj aranžman uspjeti, još uvijek nije imala nekog kontakta sa macama pa ne znamo da li će se slagati. Ako bude problema moraćemo joj tražiti drugi dom.. ako ima neko zainteresiran svakako neka se javi :)
Ako i bude problema u pocetku nemoj odmah odustati nogo im daj šansu da se naviknu jedni na druge. Ja mislim da nebi trebalo biti vecih problema. Sretno drugarice :thumbup:

teAMICA

#848 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by teAMICA » 03/04/2012 15:10

Ovo umiljato pasce trazi malo mjesta u vasem domu/ srcu, bilo bi idealno kad bi ga uzeo neko ko ima bastu.
Nasla sam ga po onom najvecem snijegu i smjestila u pansion, koji vise necu moci placati, pa ce on nazalost morati opet na ulicu, a bojim se da ce mu to kraj biti, jer se ne snalazi. Imao je vlasnika, nasla sam ga sa ogrlicom.
Pas je po procjeni veterinara star cca 3 godine, muzijak je, hrvatski ovcar.
Zdrav, veseo, jako se voli maziti, voli ljude i druge pse.
Molim vas da se raspitate, ako znate nekoga ko ima kucu, ovce... Srce ce mi puknut ako ga budem morala izbaciti na ulicu.

Hvala!

Image
Image
Image
Image

evo i video:
http://www.youtube.com/watch?v=d0tPDQcA ... ture=share

dimba

#849 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by dimba » 05/04/2012 11:29

pozz,ima li neko da poklanja stene zlantnog retrivera ili labradora. hitno je...

Pasiflora

#850 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Pasiflora » 05/04/2012 12:24

dimba wrote:pozz,ima li neko da poklanja stene zlantnog retrivera ili labradora. hitno je...
Zasto bi iko poklonio stene retrivera ili labradora?

Post Reply