Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
Defiance
Posts: 30
Joined: 18/10/2021 16:40

#5626 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Defiance »

dystopia wrote: 15/10/2021 23:30 Moja maca spava sa mnom. :-? Je li to loše?
Ne, spavali su sa mnom i mačići i kučići

Sad se uvali labradorka 7 godina joj nema šanse da negdje drugo prenoći :mrgreen:
McGradySA
Posts: 785
Joined: 24/02/2021 11:25

#5627 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by McGradySA »

Primjećena povrijeđena mačka na Alipašinom.Kome se obratiti,ima li ko da izađe na lokaciju?Hvala.
User avatar
Logovan
Posts: 94164
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5628 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Logovan »

dystopia wrote: 15/10/2021 23:30 Moja maca spava sa mnom. :-? Je li to loše?
Zašto bi to bilo loše?
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#5629 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ProgramskiJezik »

Kod mene maca, koju sam nasao na ulici i udomio 3+ god, je totalno cudna.

Kao prvo, kad spava i ustane, najfinija je, mazi se prede da se dirati.. Mejdutim, kad joj to prodje za nekih 20 min, pocne da mjauce. Mjauce ne jako, nego samo dosadno a mjauce jer hoce napolje, pa dodje ispred vrata ili ispred balkonskih. Cesto je pustam na balkon, medjutim par puta se poklala sa komsijinom mackom jer budala prekosci na tudji balkon, tako da sam joj sada napravio ko cuki, zica sa jednog kraja balkona na drugi i povodac sa kojim izlazimo vani koji je cuva da ne preskoci. Bude tako na balkonu 20tak min, i onda mjauce hoce da udje. Kad udje, ili jede ili odma direkt na vrata i hoce napolje. Hajde ok, izvedem je napolje, prosetamo kud me odvede. Nakon nekih 20 do 30 min napolju, udjemo, smiri se mozda 10tak.. i opet isto, mjauce hoce na balkon, pa joj dosadi pa hoce napolje.. Ima li nacina kako da je odviknem od stalnog mjaukanja i zelje da ide vani?
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#5630 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by nlt »

Postoji li opasnost da recimo ove mačke... Kako da ih nazovem.... Lutalice, budu opasne po okolinu, po djecu koja se igraju na igralištima, po travi, normalno hvataju ih, maze i sl.
U komšiluku ima jedno 20ak mački :D, međutim niti jedna nije niti vakcinisana niti im je neko davao tablete itd.
Jedan komšija ih 'uzgaja', hrani i one se nekontrolirano razmnožavaju. Na pitanje zašto ih ne steriliše odgovara da je to grehota
:lol:
Isto su tu dva ulična psa gdje sam ja lično otišao i kupio im one tablete protiv parazita i to ću im davati svako 3 mjeseca. Da me neko ne shvati pogrešno, volim životinje i hranim ih i sve, samo me brine jer ih ima veći broj i bude dosta dlaka po cesti i svega ostalog... Pa i mačke imaju svoje životne potrebe, ima li neke opasnosti po nas ljude?
Jasnat123
Posts: 1
Joined: 26/10/2021 16:09

#5631 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Jasnat123 »

Prikljucila bi se temi jednim pitanjem...
Ovako..imamo macica ..kod nas je jedno dva mjeseca...star oko 3 mjeseca...ali on stalno grize..ne moguce ga je pomazit a da ne skoci na prste i grize..vicemo ne...prskamomalo vodom ali nikako ga oducit od toga...mozda smo krivi jel smo se tako igrali s njim ali kako ga sada oduciti od toga???
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5632 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Jasnat123 wrote: 26/10/2021 16:13 Prikljucila bi se temi jednim pitanjem...
Ovako..imamo macica ..kod nas je jedno dva mjeseca...star oko 3 mjeseca...ali on stalno grize..ne moguce ga je pomazit a da ne skoci na prste i grize..vicemo ne...prskamomalo vodom ali nikako ga oducit od toga...mozda smo krivi jel smo se tako igrali s njim ali kako ga sada oduciti od toga???
poturajte mu nogu mjest ruke...
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#5633 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by jelleMania »

ProgramskiJezik wrote: 22/10/2021 12:32 Kod mene maca, koju sam nasao na ulici i udomio 3+ god, je totalno cudna.

Kao prvo, kad spava i ustane, najfinija je, mazi se prede da se dirati.. Mejdutim, kad joj to prodje za nekih 20 min, pocne da mjauce. Mjauce ne jako, nego samo dosadno a mjauce jer hoce napolje, pa dodje ispred vrata ili ispred balkonskih. Cesto je pustam na balkon, medjutim par puta se poklala sa komsijinom mackom jer budala prekosci na tudji balkon, tako da sam joj sada napravio ko cuki, zica sa jednog kraja balkona na drugi i povodac sa kojim izlazimo vani koji je cuva da ne preskoci. Bude tako na balkonu 20tak min, i onda mjauce hoce da udje. Kad udje, ili jede ili odma direkt na vrata i hoce napolje. Hajde ok, izvedem je napolje, prosetamo kud me odvede. Nakon nekih 20 do 30 min napolju, udjemo, smiri se mozda 10tak.. i opet isto, mjauce hoce na balkon, pa joj dosadi pa hoce napolje.. Ima li nacina kako da je odviknem od stalnog mjaukanja i zelje da ide vani?
I Ja sam pokusao udomiti macka koji je bio 6 mj. napolju...izdrzo 7 dana i pustio ga vani :lol: ... hem sto sam bio neispavan hem i on nije bio sretan ...tu je sad oko kuce stalno ...navece ga pustim u podrum i tu bude do ujutro ...dobije hranu i ode on svojim putem do sljedeceg obroka ...kazu tesko je te vanjske koje su navikle napolje zatvoriti u kucu ... ko je slobodan i vazdan u kuci i ko moze titrat oko njega ok ... a u drugim uslovima je patnja za oboje
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#5634 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by jelleMania »

Jasnat123 wrote: 26/10/2021 16:13 Prikljucila bi se temi jednim pitanjem...
Ovako..imamo macica ..kod nas je jedno dva mjeseca...star oko 3 mjeseca...ali on stalno grize..ne moguce ga je pomazit a da ne skoci na prste i grize..vicemo ne...prskamomalo vodom ali nikako ga oducit od toga...mozda smo krivi jel smo se tako igrali s njim ali kako ga sada oduciti od toga???
To sve macke rade kad se igraju , samo neke su njeznije i ne grizu toliko jako i ne grebu ... to ti je macka i prirodni njen nagon :D
User avatar
doox
Posts: 885
Joined: 30/04/2010 08:35

#5635 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by doox »

ProgramskiJezik wrote: 22/10/2021 12:32 Kod mene maca, koju sam nasao na ulici i udomio 3+ god, je totalno cudna.

Kao prvo, kad spava i ustane, najfinija je, mazi se prede da se dirati.. Mejdutim, kad joj to prodje za nekih 20 min, pocne da mjauce. Mjauce ne jako, nego samo dosadno a mjauce jer hoce napolje, pa dodje ispred vrata ili ispred balkonskih. Cesto je pustam na balkon, medjutim par puta se poklala sa komsijinom mackom jer budala prekosci na tudji balkon, tako da sam joj sada napravio ko cuki, zica sa jednog kraja balkona na drugi i povodac sa kojim izlazimo vani koji je cuva da ne preskoci. Bude tako na balkonu 20tak min, i onda mjauce hoce da udje. Kad udje, ili jede ili odma direkt na vrata i hoce napolje. Hajde ok, izvedem je napolje, prosetamo kud me odvede. Nakon nekih 20 do 30 min napolju, udjemo, smiri se mozda 10tak.. i opet isto, mjauce hoce na balkon, pa joj dosadi pa hoce napolje.. Ima li nacina kako da je odviknem od stalnog mjaukanja i zelje da ide vani?
Nije maca čudna, nego si ti čudak. Mačka, pogotovo ako je udomis stariju, nije životinja koja će boraviti samo u stanu, zamisli da tebe neko zatvori i pušta te samo na balkon, vjerovatno bi poludio. To što je izvodis na povodcu, samo potvrđuje tezu da si cudak. Mačke se vrlo lako nauče da se vrate gdje dobijaju hranu. Pusti je da sama izađe i vratit će se, čekat će ispred ulaza. To što ti radiš je mučenje životinje. Ne razumijem takve vlasnike koji ne dozvoljavaju izlaske mački.
User avatar
doox
Posts: 885
Joined: 30/04/2010 08:35

#5636 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by doox »

nlt wrote: 22/10/2021 16:00 Postoji li opasnost da recimo ove mačke... Kako da ih nazovem.... Lutalice, budu opasne po okolinu, po djecu koja se igraju na igralištima, po travi, normalno hvataju ih, maze i sl.
U komšiluku ima jedno 20ak mački :D, međutim niti jedna nije niti vakcinisana niti im je neko davao tablete itd.
Jedan komšija ih 'uzgaja', hrani i one se nekontrolirano razmnožavaju. Na pitanje zašto ih ne steriliše odgovara da je to grehota
:lol:
Isto su tu dva ulična psa gdje sam ja lično otišao i kupio im one tablete protiv parazita i to ću im davati svako 3 mjeseca. Da me neko ne shvati pogrešno, volim životinje i hranim ih i sve, samo me brine jer ih ima veći broj i bude dosta dlaka po cesti i svega ostalog... Pa i mačke imaju svoje životne potrebe, ima li neke opasnosti po nas ljude?
Opustite se, 99% nema nikakve opasnosti, samo ako se radi o bijesnoj životinji, a to bi vrlo lako prmjetili, a ne bi dale maziti.... Nikakvog straha, pomozite životinjama.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#5637 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ProgramskiJezik »

doox wrote: 28/10/2021 08:11
ProgramskiJezik wrote: 22/10/2021 12:32 Kod mene maca, koju sam nasao na ulici i udomio 3+ god, je totalno cudna.

Kao prvo, kad spava i ustane, najfinija je, mazi se prede da se dirati.. Mejdutim, kad joj to prodje za nekih 20 min, pocne da mjauce. Mjauce ne jako, nego samo dosadno a mjauce jer hoce napolje, pa dodje ispred vrata ili ispred balkonskih. Cesto je pustam na balkon, medjutim par puta se poklala sa komsijinom mackom jer budala prekosci na tudji balkon, tako da sam joj sada napravio ko cuki, zica sa jednog kraja balkona na drugi i povodac sa kojim izlazimo vani koji je cuva da ne preskoci. Bude tako na balkonu 20tak min, i onda mjauce hoce da udje. Kad udje, ili jede ili odma direkt na vrata i hoce napolje. Hajde ok, izvedem je napolje, prosetamo kud me odvede. Nakon nekih 20 do 30 min napolju, udjemo, smiri se mozda 10tak.. i opet isto, mjauce hoce na balkon, pa joj dosadi pa hoce napolje.. Ima li nacina kako da je odviknem od stalnog mjaukanja i zelje da ide vani?
Nije maca čudna, nego si ti čudak. Mačka, pogotovo ako je udomis stariju, nije životinja koja će boraviti samo u stanu, zamisli da tebe neko zatvori i pušta te samo na balkon, vjerovatno bi poludio. To što je izvodis na povodcu, samo potvrđuje tezu da si cudak. Mačke se vrlo lako nauče da se vrate gdje dobijaju hranu. Pusti je da sama izađe i vratit će se, čekat će ispred ulaza. To što ti radiš je mučenje životinje. Ne razumijem takve vlasnike koji ne dozvoljavaju izlaske mački.
Udomljena je sa ~6 mjeseci sa ulice, vec je 3 god kod mene, i pocela se ponasati od nedavno. Kastrirana je i vakcinisana.
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#5638 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by didgeridoo »

Jeste probali da je kroz igru "izmorite" kanapčićima, igračkicama, lopticama...?
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#5639 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by dystopia »

doox wrote: 28/10/2021 08:11
ProgramskiJezik wrote: 22/10/2021 12:32 Kod mene maca, koju sam nasao na ulici i udomio 3+ god, je totalno cudna.

Kao prvo, kad spava i ustane, najfinija je, mazi se prede da se dirati.. Mejdutim, kad joj to prodje za nekih 20 min, pocne da mjauce. Mjauce ne jako, nego samo dosadno a mjauce jer hoce napolje, pa dodje ispred vrata ili ispred balkonskih. Cesto je pustam na balkon, medjutim par puta se poklala sa komsijinom mackom jer budala prekosci na tudji balkon, tako da sam joj sada napravio ko cuki, zica sa jednog kraja balkona na drugi i povodac sa kojim izlazimo vani koji je cuva da ne preskoci. Bude tako na balkonu 20tak min, i onda mjauce hoce da udje. Kad udje, ili jede ili odma direkt na vrata i hoce napolje. Hajde ok, izvedem je napolje, prosetamo kud me odvede. Nakon nekih 20 do 30 min napolju, udjemo, smiri se mozda 10tak.. i opet isto, mjauce hoce na balkon, pa joj dosadi pa hoce napolje.. Ima li nacina kako da je odviknem od stalnog mjaukanja i zelje da ide vani?
Nije maca čudna, nego si ti čudak. Mačka, pogotovo ako je udomis stariju, nije životinja koja će boraviti samo u stanu, zamisli da tebe neko zatvori i pušta te samo na balkon, vjerovatno bi poludio. To što je izvodis na povodcu, samo potvrđuje tezu da si cudak. Mačke se vrlo lako nauče da se vrate gdje dobijaju hranu. Pusti je da sama izađe i vratit će se, čekat će ispred ulaza. To što ti radiš je mučenje životinje. Ne razumijem takve vlasnike koji ne dozvoljavaju izlaske mački.
Da, a usput ce je napast ulicne macke, zakacice krpelja, buhe, pa ih unijet u kucu, neka Boga ti.
User avatar
doox
Posts: 885
Joined: 30/04/2010 08:35

#5640 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by doox »

dystopia wrote: 31/10/2021 15:39
doox wrote: 28/10/2021 08:11

Nije maca čudna, nego si ti čudak. Mačka, pogotovo ako je udomis stariju, nije životinja koja će boraviti samo u stanu, zamisli da tebe neko zatvori i pušta te samo na balkon, vjerovatno bi poludio. To što je izvodis na povodcu, samo potvrđuje tezu da si cudak. Mačke se vrlo lako nauče da se vrate gdje dobijaju hranu. Pusti je da sama izađe i vratit će se, čekat će ispred ulaza. To što ti radiš je mučenje životinje. Ne razumijem takve vlasnike koji ne dozvoljavaju izlaske mački.
Da, a usput ce je napast ulicne macke, zakacice krpelja, buhe, pa ih unijet u kucu, neka Boga ti.
Jesi li ozbiljan ili se zajebvas? Ako si ozbiljan, neka ti je Bog na pomoći, a najbolje da ni ti ne izlaziš, možeš se okliznuti negdje, neko će te napasti, pregazit će te auto, a možeš i zakaciti krpelja. Pa ima li iko normalan više... Ide sve u k.... Ne mogu vjerovati da ovakvi ljudi žive među nama
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#5641 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by dystopia »

doox wrote: 31/10/2021 18:11
dystopia wrote: 31/10/2021 15:39

Da, a usput ce je napast ulicne macke, zakacice krpelja, buhe, pa ih unijet u kucu, neka Boga ti.
Jesi li ozbiljan ili se zajebvas? Ako si ozbiljan, neka ti je Bog na pomoći, a najbolje da ni ti ne izlaziš, možeš se okliznuti negdje, neko će te napasti, pregazit će te auto, a možeš i zakaciti krpelja. Pa ima li iko normalan više... Ide sve u k.... Ne mogu vjerovati da ovakvi ljudi žive među nama
Naravno da se ne zajebavam. Ja sam svog mačka dobila kad je već imao punih pet godina, koje je proveo strogo u kući. Jednom da ga pustim vani, tu bi mu i kraj bio.
User avatar
doox
Posts: 885
Joined: 30/04/2010 08:35

#5642 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by doox »

dystopia wrote: 31/10/2021 19:19
doox wrote: 31/10/2021 18:11
Jesi li ozbiljan ili se zajebvas? Ako si ozbiljan, neka ti je Bog na pomoći, a najbolje da ni ti ne izlaziš, možeš se okliznuti negdje, neko će te napasti, pregazit će te auto, a možeš i zakaciti krpelja. Pa ima li iko normalan više... Ide sve u k.... Ne mogu vjerovati da ovakvi ljudi žive među nama
Naravno da se ne zajebavam. Ja sam svog mačka dobila kad je već imao punih pet godina, koje je proveo strogo u kući. Jednom da ga pustim vani, tu bi mu i kraj bio.
Mučenje životinje, a ako baš misliš da se neće vratiti, postoje gps ogrlice, pratis kuda se kreće....a držanje macaka bez puštanja je za zatvora. Treba tebe zatvoriti
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#5643 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by dystopia »

doox wrote: 31/10/2021 19:21
dystopia wrote: 31/10/2021 19:19

Naravno da se ne zajebavam. Ja sam svog mačka dobila kad je već imao punih pet godina, koje je proveo strogo u kući. Jednom da ga pustim vani, tu bi mu i kraj bio.
Mučenje životinje, a ako baš misliš da se neće vratiti, postoje gps ogrlice, pratis kuda se kreće....a držanje macaka bez puštanja je za zatvora. Treba tebe zatvoriti
Ne bojim se da se neće vratit, bojim se da će ga udariti auto, da će ga napasti psi lutalice, da će ga napasti druge mačke.

I nemoj molim te anlogije kako i mene može udarit auto, može, ali ja se znam pazit, on ne zna, on de jadan izbezumi na zvuk fena za kosu, a kamoli saobraćaja.

Nikakvo njemu mučenje nije, šetka se čas sa balkona na tarasu, čas sa jednog sprata na drugi, a najviše kunja u mirnom, toplom, tihom i sigurnom okruženju.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#5644 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by dystopia »

:oops:
Image

Nego, koliko je po mačke štetna kafa?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#5645 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by S4mpion »

WTF.

Ima li iko ko je dozvolio svojim zatvorenim mačkama da osjete normalan život makar dvije minute?
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#5646 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by didgeridoo »

dystopia wrote: 31/10/2021 19:31 :oops:
Image

Nego, koliko je po mačke štetna kafa?
Rundo rundavi, vidi se da je mekan :D Prelijep mačak.

Probao pustiti mačka vani i izmasakrirale ga lokalne kabadahije, usrao se sav :( . Kod mene je od nekih mjesec dana starosti. Niti zna da traži i da se bori za hranu niti da se šaketa. Zato što reče iznad, topli kutak, dekica, balkon, malo prorovi po zemlji, klopa i spavanjac. Da nije zadovoljan ne bi bio ovako razmaženo derle.
konami666
Posts: 2429
Joined: 11/05/2015 21:57

#5647 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by konami666 »

Jasnat123 wrote: 26/10/2021 16:13 Prikljucila bi se temi jednim pitanjem...
Ovako..imamo macica ..kod nas je jedno dva mjeseca...star oko 3 mjeseca...ali on stalno grize..ne moguce ga je pomazit a da ne skoci na prste i grize..vicemo ne...prskamomalo vodom ali nikako ga oducit od toga...mozda smo krivi jel smo se tako igrali s njim ali kako ga sada oduciti od toga???
Mačić prva 3 do 4 mjeseca mora provesti sa majkom. Mora. Sta radi kod tebe već 2 mjeseca????????
Dalje, prskati vodom??? Pa jesi ti normalna? Koje sve budale imaju kućne ljubimce za rubrike vjerovali ili ne….
User avatar
shmizlica
Posts: 57848
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#5648 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

konami666 wrote: 01/11/2021 12:10

Mačić prva 3 do 4 mjeseca mora provesti sa majkom. Mora. Sta radi kod tebe već 2 mjeseca????????
Dalje, prskati vodom??? Pa jesi ti normalna? Koje sve budale imaju kućne ljubimce za rubrike vjerovali ili ne….
ko kaže da mora? misliš da svako drži mačiće tako dugo? gledaju ljudi da ih se što prije riješe :-) moja miki imala malo više od mjesec dana, čovjek nije htio da je više drži, i opet odrasla u lijepu mrgodnu gunđavu zvijer :mrgreen:
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#5649 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by dystopia »

didgeridoo wrote: 01/11/2021 12:06
dystopia wrote: 31/10/2021 19:31 :oops:
Image

Nego, koliko je po mačke štetna kafa?
Rundo rundavi, vidi se da je mekan :D Prelijep mačak.

Probao pustiti mačka vani i izmasakrirale ga lokalne kabadahije, usrao se sav :( . Kod mene je od nekih mjesec dana starosti. Niti zna da traži i da se bori za hranu niti da se šaketa. Zato što reče iznad, topli kutak, dekica, balkon, malo prorovi po zemlji, klopa i spavanjac. Da nije zadovoljan ne bi bio ovako razmaženo derle.
Dlaka mu je savršeno mekana i nježna.
A ja danas radila nešto u dvorištu, i on jadan ne smije na travu, samo po betonu hoda, a kad je došla druga mačka, toliko se prepao da mi je uskočio u naručje.

On nit se zna borit za hranu, a i što bi, kad mu ja triput dnevno tresnem najskuplji Royal Canin u zdjelicu. A da ne kažem da noć ne bi preživio, pa on spava u krevetu sa mnom, rastegne se, ko insan.

Image

Stvarno je jadan i nesretan.
konami666
Posts: 2429
Joined: 11/05/2015 21:57

#5650 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by konami666 »

shmizlica wrote: 01/11/2021 13:08
konami666 wrote: 01/11/2021 12:10

Mačić prva 3 do 4 mjeseca mora provesti sa majkom. Mora. Sta radi kod tebe već 2 mjeseca????????
Dalje, prskati vodom??? Pa jesi ti normalna? Koje sve budale imaju kućne ljubimce za rubrike vjerovali ili ne….
ko kaže da mora? misliš da svako drži mačiće tako dugo? gledaju ljudi da ih se što prije riješe :-) moja miki imala malo više od mjesec dana, čovjek nije htio da je više drži, i opet odrasla u lijepu mrgodnu gunđavu zvijer :mrgreen:
Lijepi zapad i zakoni, to kad bi uradio na zapadu mogli bi te zatvoriti ko budalu. Kud otvori ovu temu samo mi pritisak skoči
Post Reply