Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4826 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

edo_79 wrote:
Glupo pitanje postavljam. Jel mačka može povrijediti noge prilikom skakanja? :roll:

moze itekako, nezgodan pad ili doskok razvali se ko blenta... jos imaju krhka tijela znaci mora bas da se doceka ono sto se kaze na sve cetri inace moze da se povrijedi... meni su padali sa terase jedno 4 metra visine i znalo je biti nista im a znali su i sepat i bolit ih... dali se oslanja na tu nogu ako ne onda moze biti lom ako se oslanja onda neko iscasenje... treba to kod veterinara svakako odvest
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#4827 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by edo_79 »

pici wrote:
edo_79 wrote:
Glupo pitanje postavljam. Jel mačka može povrijediti noge prilikom skakanja? :roll:

moze itekako, nezgodan pad ili doskok razvali se ko blenta... jos imaju krhka tijela znaci mora bas da se doceka ono sto se kaze na sve cetri inace moze da se povrijedi... meni su padali sa terase jedno 4 metra visine i znalo je biti nista im a znali su i sepat i bolit ih... dali se oslanja na tu nogu ako ne onda moze biti lom ako se oslanja onda neko iscasenje... treba to kod veterinara svakako odvest
Oslanja se na nogicu, trčkara pomalo, ali neda ni primaket a kamoli pipnut nogu :sad:
User avatar
Gargi
Posts: 185
Joined: 17/08/2012 19:52

#4828 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Gargi »

dalmatinka wrote:
Banksy wrote:I mene isto zanima. Ali da su provjereno efikasne.
Samo i isključivo Foresto. Cijena u protuvrijednosti od oko 30 eura, traju 7-8 mjeseci i vrijede svake lipe.
:thumbup:
Uhh, ode 60 eura :-)
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4829 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

edo_79 wrote:
pici wrote:
edo_79 wrote:
Glupo pitanje postavljam. Jel mačka može povrijediti noge prilikom skakanja? :roll:

moze itekako, nezgodan pad ili doskok razvali se ko blenta... jos imaju krhka tijela znaci mora bas da se doceka ono sto se kaze na sve cetri inace moze da se povrijedi... meni su padali sa terase jedno 4 metra visine i znalo je biti nista im a znali su i sepat i bolit ih... dali se oslanja na tu nogu ako ne onda moze biti lom ako se oslanja onda neko iscasenje... treba to kod veterinara svakako odvest
Oslanja se na nogicu, trčkara pomalo, ali neda ni primaket a kamoli pipnut nogu :sad:
povrjedjena noga... vidi kako ce se odvijati dalje prati stanje... preporuka veterinar
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#4830 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by edo_79 »

pici wrote:povrjedjena noga... vidi kako ce se odvijati dalje prati stanje... preporuka veterinar
Hvala na savjetu :pasamoj: :thumbup:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4831 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by MarlboroGold »

pici wrote:
edo_79 wrote:
Glupo pitanje postavljam. Jel mačka može povrijediti noge prilikom skakanja? :roll:

moze itekako, nezgodan pad ili doskok razvali se ko blenta... jos imaju krhka tijela znaci mora bas da se doceka ono sto se kaze na sve cetri inace moze da se povrijedi... meni su padali sa terase jedno 4 metra visine i znalo je biti nista im a znali su i sepat i bolit ih... dali se oslanja na tu nogu ako ne onda moze biti lom ako se oslanja onda neko iscasenje... treba to kod veterinara svakako odvest
:thumbup:
Trebao bi što prije odvesti bez obzira što trči, jer se to može zakomplikovati pa da trajno ostane takva noga. Nisam jednom vidio pse ili mačke koji šepaju do kraja života nakon pretrpljene povrede. Treba to stabilizovati.
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#4832 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by edo_79 »

MarlboroGold wrote:Trebao bi što prije odvesti bez obzira što trči, jer se to može zakomplikovati pa da trajno ostane takva noga. Nisam jednom vidio pse ili mačke koji šepaju do kraja života nakon pretrpljene povrede. Treba to stabilizovati.
Bio kod veterinara sa Medonjom, nema lomova, nema iščašenja. Jučer đipa po sobi ko nezdrav, dvaput mi nije dao zaspat, legne na prsa i vibrira ko Nokia 3310. Igrali se, vratio mu se i apetit jede ko trudnica.

Medonja is on the road again :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4833 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by MarlboroGold »

edo_79 wrote:
MarlboroGold wrote:Trebao bi što prije odvesti bez obzira što trči, jer se to može zakomplikovati pa da trajno ostane takva noga. Nisam jednom vidio pse ili mačke koji šepaju do kraja života nakon pretrpljene povrede. Treba to stabilizovati.
Bio kod veterinara sa Medonjom, nema lomova, nema iščašenja. Jučer đipa po sobi ko nezdrav, dvaput mi nije dao zaspat, legne na prsa i vibrira ko Nokia 3310. Igrali se, vratio mu se i apetit jede ko trudnica.

Medonja is on the road again :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Sad ga nahrani kao što inače hraniš ljude na forumu :D
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#4834 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by edo_79 »

MarlboroGold wrote:
edo_79 wrote:
MarlboroGold wrote:Trebao bi što prije odvesti bez obzira što trči, jer se to može zakomplikovati pa da trajno ostane takva noga. Nisam jednom vidio pse ili mačke koji šepaju do kraja života nakon pretrpljene povrede. Treba to stabilizovati.
Bio kod veterinara sa Medonjom, nema lomova, nema iščašenja. Jučer đipa po sobi ko nezdrav, dvaput mi nije dao zaspat, legne na prsa i vibrira ko Nokia 3310. Igrali se, vratio mu se i apetit jede ko trudnica.

Medonja is on the road again :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Sad ga nahrani kao što inače hraniš ljude na forumu :D
Odmah je on podvrgnut ''programu pojačane ishrane'' :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#4835 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Simply_Red »

Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje. Djevojka i ja smo udomili malu povrijeđenu macu koju smo zatekli kako prelazi ulicu. Ona je prelijepa i preslatka i mi smo je strašno zavoljeli. Međutim u tom voljenju smo napravili neke strateške greške. Našli smo je oko Nove godine, tad je imala otprilike 5 mjeseci. Budući da je preslatka mi smo osjećali neodoljivu želju da je gnjavimo i mazimo i u tome svemu je ona počela da se igra tako što gricka naše ruke. U početku budući da je bila mala, mi smo mislili da joj rastu zubići i da je to normalno ponašanje za male mace pa smo je pustili. Danas je to već problem, jer joj nikako ne možemo ni prići rukom a da ne krene da ujeda. Ona nas voli, često nam dolazi, često i prede čak i kada ujeda. Ujedi nisu bolni osim kad se pravo zaigra ali može se reći da nije nervozna ili da joj nešto ne paše, već se jednostavno naučila da se tako igra. Osim toga, gricka i papire, kablove...
Jedini moment kad se može maziti jeste nekad predveče, kad dođe u krilo i legne.

Pitanje je: Može li se i kojim tehnikama prevaspitati?

Hvala
User avatar
bushido
Posts: 1063
Joined: 27/07/2008 20:27

#4836 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bushido »

Naravno da moze,ja sam uspjeo sa ovom mojom divljakusom,kada krene zubima,ostro NE ili nesto slicno sto ce joj privuci paznju (hiss,piss :D ) i prestanak igranja. Za vise uputstava preporucujem You Tube; My cat from hell, sretno!
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4837 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

bushido wrote:Naravno da moze,ja sam uspjeo sa ovom mojom divljakusom,kada krene zubima,ostro NE ili nesto slicno sto ce joj privuci paznju (hiss,piss :D ) i prestanak igranja. Za vise uputstava preporucujem You Tube; My cat from hell, sretno!
Simply_Red wrote:Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje. Djevojka i ja smo udomili malu povrijeđenu macu koju smo zatekli kako prelazi ulicu. Ona je prelijepa i preslatka i mi smo je strašno zavoljeli. Međutim u tom voljenju smo napravili neke strateške greške. Našli smo je oko Nove godine, tad je imala otprilike 5 mjeseci. Budući da je preslatka mi smo osjećali neodoljivu želju da je gnjavimo i mazimo i u tome svemu je ona počela da se igra tako što gricka naše ruke. U početku budući da je bila mala, mi smo mislili da joj rastu zubići i da je to normalno ponašanje za male mace pa smo je pustili. Danas je to već problem, jer joj nikako ne možemo ni prići rukom a da ne krene da ujeda. Ona nas voli, često nam dolazi, često i prede čak i kada ujeda. Ujedi nisu bolni osim kad se pravo zaigra ali može se reći da nije nervozna ili da joj nešto ne paše, već se jednostavno naučila da se tako igra. Osim toga, gricka i papire, kablove...
Jedini moment kad se može maziti jeste nekad predveče, kad dođe u krilo i legne.

Pitanje je: Može li se i kojim tehnikama prevaspitati?

Hvala

busHido odgovorio... moraju se nekad i zaruziti jer su to male bebare tj djeca i moras imati strpljenja... kad skonta sta smije a sta ne smije onda je to to... sretno


edit: recimo micka da da se mazi po trbuhu dok tiki neda i niko ga ne dira tu jer pocne i zadnjim sapama da grebe po ruci prednjim uhvati malo jace i gricne zubima... po trbuhu ih ne dirajte ako ne zele tu su osjetljivi i to je jace od njih... genetika :mrgreen:
User avatar
Gargi
Posts: 185
Joined: 17/08/2012 19:52

#4838 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Gargi »

.
User avatar
Riddle
Posts: 8196
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#4839 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Riddle »

Image

:D
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#4840 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by rudy81 »

Simply_Red wrote:Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje. Djevojka i ja smo udomili malu povrijeđenu macu koju smo zatekli kako prelazi ulicu. Ona je prelijepa i preslatka i mi smo je strašno zavoljeli. Međutim u tom voljenju smo napravili neke strateške greške. Našli smo je oko Nove godine, tad je imala otprilike 5 mjeseci. Budući da je preslatka mi smo osjećali neodoljivu želju da je gnjavimo i mazimo i u tome svemu je ona počela da se igra tako što gricka naše ruke. U početku budući da je bila mala, mi smo mislili da joj rastu zubići i da je to normalno ponašanje za male mace pa smo je pustili. Danas je to već problem, jer joj nikako ne možemo ni prići rukom a da ne krene da ujeda. Ona nas voli, često nam dolazi, često i prede čak i kada ujeda. Ujedi nisu bolni osim kad se pravo zaigra ali može se reći da nije nervozna ili da joj nešto ne paše, već se jednostavno naučila da se tako igra. Osim toga, gricka i papire, kablove...
Jedini moment kad se može maziti jeste nekad predveče, kad dođe u krilo i legne.

Pitanje je: Može li se i kojim tehnikama prevaspitati?

Hvala
isto je i kod mene bilo....s tim da je moja divljakusa i grizla i grebala :D
ali ne mislim da ste vi nju naucili na to, macicima je takva igra jednostavno urodjena i sve je to ok dok im kandze i zubi ne ojacaju. a isto tako macici kad odrastu nisu vise razigrani 24/7...

vec su ti rekli kako i sta, ja sam se isto sluzila metodom da kad me ugrebe ili krene ugrebati lupim je rukom po sapi...njen slijedeci pokret je da me "ogrebe" ali s uvucenim noktima :D
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#4841 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ovo_malo_duse »

Nasa je pocela da radi isto najvise sa mnom jer je ja zavalim i igram se sa njom gdje je ja kao napadam rukom (ceskam je ne udaram) a ona se brani, izvrne na leda i gricka i grebe. Ista stvar je sad kad je porasla zna zagrebat jer su joj porasle kandze. Kad hocu da prestane da je pomilujem stisnem saku i ona ne moze zagristi odmah prestane.I to je 100 % navika jer kad ja sjedim na sofi dodje ispred mojih nogu izvrne se na ledja i ceka da pocnem. Sa ostalim clanovima ni ne pokusava...

Mozes pokusat sa necim da joj za pocetak odvratis paznju. To ja radim kad je cetkamo. Oduvjek koristimo rukavicu i dok je bila manja ja je pustim da grebe i zagriza, sad vec pocelo da boli jer su joj zubi i kandze veliki da probijaju onu gumu na rukavici. Tako da smo u to ukljucili i cetku malo povecu. Kad pocne da se brani pocnem joj cetkat ovom cetkom oko glave i ona onda grebe i grize cetku dok je ja glancam rukavicom. 1-2 puta sedmicno i nigdje dlake u kuci.

I vjeruj mi da zna da ce se cetkat. Obicno to radimo u hodniku na plocicama, prvo proba da smugne pored mene kad vidi da ne moze onda se izvrne i ceka, zna da je necu povrijedit ne zauzima odbrambene poze ili da frkce cisto se izvali koliko je duga i ceka da pocne okrsaj sa cetkom. :D :D
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4842 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

ja njih izvedem na terasu i stavim na stol i ide rukavica i cetka, frkcu, bune se ali nema grizckanja i kandzi ja sam to doveo ured, malo se migolje al onda ide ruka iza vrata i blago ih pritisnem prema stolu dok drugom ih cetkam... nekada puste vidim da im godi a nekada ne, sve zavisi kako su raspolozeni il ako se nesta desava napolju onda ih ne diraj jer mora da izvide, tako kad je sve mirno i opusteno krenem u akciju cetkanja :mrgreen:
User avatar
bushido
Posts: 1063
Joined: 27/07/2008 20:27

#4843 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bushido »

U pripremi Stargate,dodatak zabavnom parku u kojem sam sustanar :D . Metar ipo precnika (mozda sam ovaj put " malo" pretjerao).

Image
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4844 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

mozda :mrgreen: vidjeces sta lavovi kazu :-D
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4845 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

busHido lave de posudi malo dlaka od maca za kosu :mrgreen: malo sale :mrgreen: svaka cast, ne mogu da vjerujem kolko si zaljubljenik u te dlakave kugle... ja sam svojima htjeo po zidu tako neke klupe, stalaze al neda zena umene... :(
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4846 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

:thumbup:
Nego da vas pitam jel normalno da maca navecer poludi trci skace ganja ....svaku vecer uzas :twisted: i mjauce okolo nekad se spavat ne moze :-x izbudali me ferid i izgleda mjauce od dosade
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#4847 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by rudy81 »

vjesticanametli wrote::thumbup:
Nego da vas pitam jel normalno da maca navecer poludi trci skace ganja ....svaku vecer uzas :twisted: i mjauce okolo nekad se spavat ne moze :-x izbudali me ferid i izgleda mjauce od dosade

to im je omiljeni vakat za poluditi :D

meni je gore mjaukanje oko 6-ice ujutro :roll:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4848 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

:shock: ma mjauce i ovaj ne prestaje mater mu :lol: a wc papir podera sav :twisted:
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#4849 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by TDK-90 »

Gladan pa mjauce.
Jadna maca :sad:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4850 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Ma nije ne zezaj zivi ko kralj jos da ga osunetim :mrgreen:
Post Reply