Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
bushido
Posts: 1060
Joined: 27/07/2008 20:27

#4626 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bushido »

shmizlica wrote:Ljudi, gdje drzite pijesak za mace? Mislim lokacija u stanu :mrgreen: Kad tek kakne utuka bome pa nek prica sta god ko hoce :mrgreen:
Zuco mi je izgubio zadnju nogicu i sad ce da bude stacioniran u stanu pa pokusavam da nas organizujem. Skoro citav zivot imam mjaute al mi nikad nisu bile u kuci :mrgreen:
Tacno je da vaznu ulogu ima kvalitet pjeska ali mislim,da je problem Zuci ta izgubljena noga pa ne moze da zakopa kaku :( .Naisao sam na puno objasnjenja gdje pjesak treba da bude i zasto ali najbolja lokacija je tamo gdje tebi odgovara ,macka ce se prilagoditi (ako mu se lokacija ne svidi brzo ces primjetiti :D ).
User avatar
shmizlica
Posts: 57847
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4627 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

Trenutno ga zeza onaj ovratnik pa se ne moze najbolje od njega vrtiti. I pijesak sam stavila u siru posudu da mu ne zapinje, za deset dana skida savove pa se rijesimo i ovratnika. A kaku odmah ocistim tako da nije toliki problem nego dok kaka ubi :lol:
Zanima me za poslije, moram nabaviti pravi wc pa kontam gdje da ga stacionaram :)
Zucala se dobro snalazi i na tri, vec trci, maloprije sam ga zatekla na krevetu koji je povisok...Jedino sto ne kontam da cu ga pustati vise, a cini mi se da njemu nece smetati :mrgreen:
Kad mi je micika bila na oporavku poslije sterilizacije samo je gledala gdje je otvoreno da izleti, s prozora na prozor
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4628 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Na nat geo sam gledala kako mace zive s 3 nogice i cuke isto....dobro se snaDZu i furaju dalje....stavi sliku Zuce :)
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4629 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

zubi wrote:
shmizlica wrote:Ljudi, gdje drzite pijesak za mace? Mislim lokacija u stanu :mrgreen: Kad tek kakne utuka bome pa nek prica sta god ko hoce :mrgreen:
Zuco mi je izgubio zadnju nogicu i sad ce da bude stacioniran u stanu pa pokusavam da nas organizujem. Skoro citav zivot imam mjaute al mi nikad nisu bile u kuci :mrgreen:
Eeeeeeeee, nije svaki pijesak isti... neki smrdi samo tako, a neki se i ne osjeti... vazi ona stara koliko para, toliko muzike :D
Nije tacno, ja sam neko ko je isprobao, od najskupljih do najjeftinijih...silikonski ne valjaju 2%, sranje zivo, na bazi celuloze teski za odrzavat, ali nisu losi, prirodni...pijesak sam probao skoro sve marke i ubjedljivo najbolji mi se pokazao Friend sto sam se zacudio, da je bolji od nekih puno boljih, sto evropskih, sto americkih marki pijeska...em betonira najbolje, ne prasi, ne ostaje mackama na sapama da ga raznose, ubija mirise...pakovanje nije veliko, 5kg, cijena 5,80 KM, posto imam dvije macke, meni treba 5-6 vreca pijeska mjesecno...kako kad...

Ako ti nije bitno jel prasi, onda kupi DMov, odlicno betonira, ali ne ubija bas mirise...njega dobijes najvise, cijena 4,60 KM, 8 litara...mogu jednoj maci biti dvije vrece mjesec...
Ima jos po pet shopovima, ali vjeruj da uzmes najskuplju varijantu, nije bolja od frienda...Mada kad sracunas kilazu, nije ni on jeftin...

A sto se tice mjesta, ako mozes staviti u wc, tj. ako imas mjesta to je idealno...! Kod mene je veliko kupatilo pa njihova kadica, nikome ne smeta...vrata od prostorije gdje je pijesak, racunaj da su ti uvijek otvorena...zato je wc najbolji, drzis otvoren, kad tebi treba, normalno zatvoris sebi vrata...moras paziti da im nisu pristupacne nikakve hemikalije...pozdrav i sretno...! :D
User avatar
shmizlica
Posts: 57847
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4630 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

zuco otkrio krevet :D
Image

micika koja ne voli zatvorene prostore :)
Image
User avatar
shmizlica
Posts: 57847
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4631 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

Kaligrafija wrote: A sto se tice mjesta, ako mozes staviti u wc, tj. ako imas mjesta to je idealno...! Kod mene je veliko kupatilo pa njihova kadica, nikome ne smeta...vrata od prostorije gdje je pijesak, racunaj da su ti uvijek otvorena...zato je wc najbolji, drzis otvoren, kad tebi treba, normalno zatvoris sebi vrata...moras paziti da im nisu pristupacne nikakve hemikalije...pozdrav i sretno...! :D
daaaa, kontala sam kupatilo, ako uspijem ugurati :D ....sad je u sobi dok se ne oporavi :)
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#4632 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by King Theoden »

Može se kupiti mačiji wc sa filterom. Uštekaš ga u struju i ne osjeti se taman kad bi ga stavio pored kreveta.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4633 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Image

bozicna idila :kiss:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#4634 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Santic_Aleksa »

Kako umanjiti konstantno opadanje dlake? :-)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4635 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by MarlboroGold »

pici wrote:Image

bozicna idila :kiss:
Dobro je da je još čitava

Image

:D
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4636 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

MarlboroGold wrote:
pici wrote:Image

bozicna idila :kiss:
Dobro je da je još čitava

Image

:D
:thumbup: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4637 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Velkoski »

Santic_Aleksa wrote:Kako umanjiti konstantno opadanje dlake? :-)
onom rukavicom :mrgreen:

moja sad sama uleti u kadu i čeka na tretman :mrgreen:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#4638 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Santic_Aleksa »

Velkoski wrote:
Santic_Aleksa wrote:Kako umanjiti konstantno opadanje dlake? :-)
onom rukavicom :mrgreen:

moja sad sama uleti u kadu i čeka na tretman :mrgreen:
Kojom? :shock: :shock: :shock: Đe ima kupit'? :? Ako pomogne, šaljem ti gajbu peeve fedexom, sa Kovača na Šip. 8-)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4639 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Velkoski »

irac300 wrote:
shmizlica wrote:
irac300 wrote:Kako je ovo dobra stvar. :D Kont'o sam, seru na reklamama. Kad ono, pravi čistač dlaka. Svaki dan skinem kilu dlaka, ne znam odakle mu niče više. :D Uopšte više ne ostaju dlake gdje legne.
Image
ne mogu da nađemmmmm :place1:
Ako ne nađeš kod nas, naruči sa e-baya iz Kine.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... s&_sacat=0
evo ova, ima u DM-u, il' je bar bilo :mrgreen:
User avatar
Rootboi
Posts: 20539
Joined: 07/06/2011 17:14

#4640 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Rootboi »

bio je bar po meni najbolji pijesak u DM-u do prije jedno 2 godina i grudvo se fino i upij'o mirise ,bijelkast i onda ga samo povukoše iz prodaje :sabur:
niko od upitanih uposlenika nije znao razlog
nokee995
Posts: 15
Joined: 04/12/2018 15:43

#4641 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by nokee995 »

Maca je doslaaaa :)
Zvrk pravi, ali koliko je zvrk toliko je i umiljata kada joj naumpadne da se mazi.
Zanima me koju vlaznu hranu da joj dam? Zena kod koje je bila prva 2 mjeseca kaze da joj je davala friskies, ja probao i hrana smrdi katastrofa barem ova sa pilecim sosom, probacu sa nekim drugim okusom. Od suhe hrane sam uzeo Royal Canin neku do jedne godine starosti. Uglavnom jede sve redovno, samo prvi dan nije htjela piti vode sto me malo zabrinulo, ali poslije je pocela piti i na wc je vec naucena, uzeo sam Biokats sivi pijesak neki, super je za sad. Isto imam jedan problem jer sutra mi dolazi novi namjestaj, pa jel ima neko iskustva sta da uradim da preventiram eventualno grebanje? Znam da sam procitao neke postove ovde ali mi mrsko opet ici unazad a ne znam na kojoj je stranici to.

Sorry za ovoliki tekst, evo par slikica od Molly :)

Image

Image

Image
User avatar
bushido
Posts: 1060
Joined: 27/07/2008 20:27

#4642 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bushido »

Molly je preslatka,cestitke :thumbup:
Nabavi odma grebalice i to 3 najmanje,neke police,nesto na visinu macke to vole,bolje da to koristi nego namjestaj a i macke se bolje osjecaju kad imaju nesto svoje,gdje mogu da se sklone od ,recimo,usisivaca :D .
Ja bih ti preporucio vise suhu hranu jer sa njom ujedno i ciste zube,royal canin je dobar i ja ga koristim uz povremeno kesicu 'mokre' hrane.I jos bih preporucio google :-D .Sretno !
User avatar
bushido
Posts: 1060
Joined: 27/07/2008 20:27

#4643 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bushido »

shmizlica wrote:zuco otkrio krevet :D
Image

micika koja ne voli zatvorene prostore :)
Image
Kako je Zuco,kako se snalazi,kako se navikava na zatvoren prostor. Moja komsinica ima macu bez jedne zadnje sapice,pa ako treba da je pitam za neki savjet,mada nisam nesto dobar sa njom ali za to cu je i ugnjaviti ako treba :wink:
User avatar
shmizlica
Posts: 57847
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4644 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

bushido wrote: Kako je Zuco,kako se snalazi,kako se navikava na zatvoren prostor. Moja komsinica ima macu bez jedne zadnje sapice,pa ako treba da je pitam za neki savjet,mada nisam nesto dobar sa njom ali za to cu je i ugnjaviti ako treba :wink:
Hej, hvala na pitanju, dobar je :-D Obavlja sve sto treba bez problema, sto bi reklo jede, piska, kaka, spava...ko Garfild :mrgreen: Jedino sto bas nije razigran pretjerano, mislim da je to vise zbog ovratnika, malo ga sputava...al iza nove godine skidamo konce, i nadam se, rijesimo se i ovratnika, pa cemo vidjet onda :)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18380
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4645 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by SmokingMan »

nokee995 wrote:Maca je doslaaaa :)
Zvrk pravi, ali koliko je zvrk toliko je i umiljata kada joj naumpadne da se mazi.
Zanima me koju vlaznu hranu da joj dam? Zena kod koje je bila prva 2 mjeseca kaze da joj je davala friskies, ja probao i hrana smrdi katastrofa barem ova sa pilecim sosom, probacu sa nekim drugim okusom. Od suhe hrane sam uzeo Royal Canin neku do jedne godine starosti. Uglavnom jede sve redovno, samo prvi dan nije htjela piti vode sto me malo zabrinulo, ali poslije je pocela piti i na wc je vec naucena, uzeo sam Biokats sivi pijesak neki, super je za sad. Isto imam jedan problem jer sutra mi dolazi novi namjestaj, pa jel ima neko iskustva sta da uradim da preventiram eventualno grebanje? Znam da sam procitao neke postove ovde ali mi mrsko opet ici unazad a ne znam na kojoj je stranici to.
Sorry za ovoliki tekst, evo par slikica od Molly :)

Image
:srce:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4646 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Kako je slatko sjela da se slika :kiss:
sa66
Posts: 40
Joined: 13/08/2009 23:20

#4647 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sa66 »

Uprskala sam stvar s mojom mackom. Kad sam gatek donijela kuci bilo mu je oko 2.5 mjeseca bio je umiljat, spavao mi kraj nogu...ali kad je malo porastao poceo je da grize i ujeda...nemoguc je postao bas krvnicki je ujedao. Bome sam ga par puta dobro naruzila i silom otrgnula s ruke. Sad je vec danima ljut na mene...ne da da ga mazim...ne spava kraj mene...mazi se samo oko nogu kad vidi da spremam hranu...i samo vreba iz zasjede da me napadne i ujede...ima li sanse da se izmirimo...hoce li ga to proci kad ga kastriram...planiram za koji dan.
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#4648 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mr. Brightside »

Fali mu igre, nabavi neke igračke, loptice, i nešto da grebe...
sa66
Posts: 40
Joined: 13/08/2009 23:20

#4649 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sa66 »

Mislim da ima dovoljno igracaka...autica loptica...jedino nema onih interaktivnih...mehanickih...nadam se da ga ga samo pucaju hormoni i da ce se smiriti nakon kanstracije. Zasad je nemoguc...
sa66
Posts: 40
Joined: 13/08/2009 23:20

#4650 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sa66 »

*kastracije :)
Post Reply