Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#3576 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by lijepa u dusi »

macchiato wrote:joj ova moja ko na struju ukljucena, samo jurca i divlja po kuci, malo prilegne, jede i sve tako u krug :-)
jutros me u pola 7 probudila, evo me sva pospana :-) ignorisala bih ja njeno jurcanje, ali sto me krene gristi i grebati iz zabave :-)


kad ova faza prestaje? i da li prestaje? :run: :lol:



ali dobro da je ne ureknem, fina mi je i mazna, volim takve mace. :curica:

Jedino je rjesenje da se ukljucis u igru s njom, da je dobro izmoris sto kasnije navece, da bi duze spavala. S Dzonijem je nekad funkcionisalo, nekad ne. I ne daju joj nista osim suhe hrane pred spavanje, to im daje uzasnu energiju koju ne znaju vise kako ispoljiti, pa postanu blago agresivne. :-D
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#3577 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by macchiato »

Ma citav dan se jurimo, malo legne spavati (citaj pola sata maksimum) i onda opet podivlja po 2 sata. Kad joj dosade sve one igracke, onda krene na mene juriti i gristi me :D znam da se igra i da to radi iz dragosti, ali svejedno nije ugodno.
boga mi ce mala odletiti u salon za rezanje noktiju, vec je kontam ovih dana odvesti, da makar malo olaksa stvar...

Jucer sam je tako izmorila i dzabe, ali me iznenadi sto je uopste i toliko dugo spavala :D


inace je k'o hljeb dobra kad se umiri, prava ona umiljata maca koja ti se gura u grilo, ali kad je uhvati ludilo...ne mozes s njom nista.



evo sad sejtan spava :zjev: a ja ne smijem mrdnuti sa kauca, cim vidi da nisam blizu nje odmah ustaje i trazi me po stanu, ne voli biti sama :zoka:
jubix
Posts: 146
Joined: 26/01/2013 11:20

#3578 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by jubix »

Da ponovo, da li je neko u skorije vrijeme dolazio sa kućnim ljubimcem na sarajevski aerodrom i kakva je kontrola, da li veterinar gleda sve papire?
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#3579 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kal El »

Što sam pepi :mrgreen:
Image
Znam biti i opasan :run:
Image
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#3580 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

ko alien na toj :mrgreen:
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#3581 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by lijepa u dusi »

Kal El wrote:
Image
ahahahhaha luđaka malog :lol:

kakav je sad sa stomakom :) gnjavni ga jednom za mene <3
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#3582 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by annoy »

Kakav frajer :)
User avatar
bushido
Posts: 1063
Joined: 27/07/2008 20:27

#3583 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bushido »

Sladak je al' ce biti hrsuz k'o i onaj picijev,pravi tigric ;-) .
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3584 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

bushido wrote:Sladak je al' ce biti hrsuz k'o i onaj picijev,pravi tigric ;-) .

Image

a ti se pici jebi na tabureu :mrgreen:
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3585 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by fortaleza »

Ja svoju ne mislim kastrirati, ako to uradim bit će u užasnom stanju, samo će ležati i biti anksiozna... Izgubit će prirodne nagone i svu energiju, a spavat će i po 16-20h sati dnevno. Ne mogu mu to napraviti.

I ovako spava 10-15h dnevno što je neki normalni ritam ako nema nekih dnevnih aktivnosti poput igranja s ukućanima, a dosta je veseo mačak. Ako izgubi sav testosteron u krvi te mišićnu masu ne želim ni pomišljati kakve će biti promjene ponašanja.

Ipak mislim da je humanije mačku tretirati kao životinju, a ne kao našu igračku (ili isključivo ukućana), a dopustio sam joj i izlaz vani, živim u mirnijem naselju.. Pa ako se što dogodi dogodilo se, barem znam da je živio punim plućima. :)
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3586 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

ma mene dusa boli sto sam ih morao sterilisat al nisam mogao naci drugog rjesenja, imao sam macu prije 26-27 godina i od jedne je za dvije godine bilo ih sesnaet... onda macora koji je zivio nekih sest sedam godina, udarilo ga auto ili neko necim, izbilo mu oko i polomilo vilicu, veterinar ga spasio al to je vec invalid patio se do kraja, cicko imao sasusana jajca i nije kastriran al nije se mogao u kuci zadrzat jel dan svane odmah napolje i dodje sav od krpelja i buha, prljav i izgreban od drugih macaka, najedanput nestao i nikad se nije pojavio, najvjerovatnije copor kerova... e Tikija NE DAM !!!... a Micka evo cetvrta godina sa nama... :kiss: ... zaomi jest al iz iskustva nemam druge il da ih ne sterilisem i sutnem napolje pa sta bog da.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3587 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Bloo »

fortaleza wrote:Ja svoju ne mislim kastrirati, ako to uradim bit će u užasnom stanju, samo će ležati i biti anksiozna... Izgubit će prirodne nagone i svu energiju, a spavat će i po 16-20h sati dnevno. Ne mogu mu to napraviti.

I ovako spava 10-15h dnevno što je neki normalni ritam ako nema nekih dnevnih aktivnosti poput igranja s ukućanima, a dosta je veseo mačak. Ako izgubi sav testosteron u krvi te mišićnu masu ne želim ni pomišljati kakve će biti promjene ponašanja.

Ipak mislim da je humanije mačku tretirati kao životinju, a ne kao našu igračku (ili isključivo ukućana), a dopustio sam joj i izlaz vani, živim u mirnijem naselju.. Pa ako se što dogodi dogodilo se, barem znam da je živio punim plućima. :)
moj već skoro dvije godine kastriran i ne primjecujem da nema energije :D dapaČe
galop kroz kucu
normalne grade

ali sve zavisi od macke do macke
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#3588 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kal El »

lijepa u dusi wrote:
Kal El wrote:
Image
ahahahhaha luđaka malog :lol:

kakav je sad sa stomakom :) gnjavni ga jednom za mene <3
Super mu je stomak,stolica mu je isto super,nemam problema snjim :D
Hocu,evo on mene gnjavi sada,pa cu ja njega kasnije :mrgreen:
bushido wrote:Sladak je al' ce biti hrsuz k'o i onaj picijev,pravi tigric ;-) .
Ma njemu samo da je do grebanja ili da me grize,i to nema milosti kad grize :lol: A i refleksi su mu brzi pravo,morat cu postaviti video uskoro :)
User avatar
žena
Posts: 45287
Joined: 17/10/2009 14:12
Location: sa Arsy pod stolom :)

#3589 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by žena »

Kal El wrote:Što sam pepi :mrgreen:
Image
Znam biti i opasan :run:
Image
joj kako sam najljepsi :kiss: :)
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3590 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

ova zadnja slikica ti je za avatara, ma extra ufaćen :thumbup: :mrgreen: slatkis :maca:
User avatar
bushido
Posts: 1063
Joined: 27/07/2008 20:27

#3591 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bushido »

PUMA Image
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#3592 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kal El »

Evo ako neko zeli :mrgreen:
Image
Image
Image
Image

BTW,prejaka stranica za pravljenje avatara,a da se ne izgubi na kvalitetu https://avatarmaker.net/
User avatar
žena
Posts: 45287
Joined: 17/10/2009 14:12
Location: sa Arsy pod stolom :)

#3593 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by žena »

bushido wrote:PUMA Image
ojj kako ca opacan :-D :thumbup:
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#3594 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

bushido wrote:PUMA Image
Divan je :-D
Da li se milovati?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3595 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Bloo »

zubi wrote:
bushido wrote:PUMA Image
Divan je :-D
Da li se milovati?
pa kad mu pogledaš facu..ne bih rekla :D
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#3596 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by klixoris »

bushido wrote:PUMA Image
Izraz lica - isto ja kad tek dodjem na posao :lol:
User avatar
bushido
Posts: 1063
Joined: 27/07/2008 20:27

#3597 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bushido »

Da se milovati samo utorkom a ponekad i petkom popodne HA HA HA. Ma ljudi nije on tako opasan, ljut sto sam mu uvalio malu kutiju,jedva guzicu u nju zavuce a mala macka komotno legne.
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#3598 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by kakav nered »

Bloo wrote:
zubi wrote:
bushido wrote:PUMA Image
Divan je :-D
Da li se milovati?
pa kad mu pogledaš facu..ne bih rekla :D

ne zovu ovu rasu džaba nježni divovi <3 vjerujem da je divan
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#3599 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by lijepa u dusi »

Ljudi, drugarici je doslo mace svo slinavo, krmeljavo, neuhranjeno. Ima infekciju ociju, krvave su i krmeljave, jedva ih otvara, ali vidi. Ostavila ga je kod mene par dana jer putuje.
Pored kapi i masti, cime da mu cistim oci? Cime njega da ocistim, a da se ne prehladi, svo je prljavo i smrljavo.

Vodila ga je vetu, rekla je da ima 10 sedmica (sto je meni previse cak i za jako neuhranjeno mace jer izgleda kao da ima 4, ali valjda vet zna), jelo je malo pavlake i samo spava. Kako da mu izmjerim temperaturu, koliko mu paracetamola smijem dati i smijem li uopste, cime da ga hranim mimo pavlake? Kupili smo whiskas u zeleu, ali se bojim da mu je to prejaka hrana.

Eto, sve savjete koje imate, dobro su dosli. Ovo je prvi put da se brinem o ovako bolesnij maci. :(
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3600 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

to ti samo veterinar moze objasniti, s macadima je ono bas tesko, da mu izmjeris temparaturu mozes samo toplomjer u guzicu, to sam vidio kako veterinari rade, za paracetamol nisam siguran zavisi od dobi i tezine, ako je ne uhranjen onda samo bejbi mlijeko i kamilice al i to je odokativno... veterinaru pod hitno inace ako ode na pluca gotovo je.


to ako samo spava ne valja mozda ima temparaturu, umene je macor takav bio nista nije jeo ni pio i samo spavao, odveo ga veterinaru temparatura 42, da sam ga dva dana kasnije doveo ugino bi...
Post Reply