Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#3026 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Tesla10 »

Trudim se :D . Hahahahahaahah. Chill out...
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#3027 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by undefined007 »

Hoće li meni neko reći koja je ovo vrsta? :D

Image

Image

Inače moje mače, maca mala. :D

Primijetio sam da imea neke alergije i kvržice po tijelu, crvenilo. Šta li bi to moglo biti ? Pravo me je zabrinulo ... :(
UltraMatematicar
Posts: 108
Joined: 26/07/2012 10:43

#3028 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by UltraMatematicar »

Pomagajte ljudi hitno je, macka mi se vratila kuci sa povrijedjenom nogom i malo iznad stomaka ima neku ranicu koja malo krvari, ocito da se tukla s neki mmackama ili su je cuke napale, nece da jede, samo sjedi, nisam bas u mogucnosti da je odvedem veterinaru, sta da radim ?
User avatar
pumica
Posts: 1077
Joined: 30/05/2014 14:36

#3029 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pumica »

MORAS hitno veterinaru ... sto prije.

Zasto nisi u mogucnosti ... da je (ne daj Boze) neki insan u pitanju, bio bi u mogucnosti :?

Povrijedjena maca nije manje bitna od povrijedjenog insana.
UltraMatematicar
Posts: 108
Joined: 26/07/2012 10:43

#3030 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by UltraMatematicar »

pumica wrote:MORAS hitno veterinaru ... sto prije.

Zasto nisi u mogucnosti ... da je (ne daj Boze) neki insan u pitanju, bio bi u mogucnosti :?

Povrijedjena maca nije manje bitna od povrijedjenog insana.
Pogrijesio sam, ipak je samo noga u pitanju, kad joj je noga krvarila krv joj malo otisla dole, mislio sam da je rana neka ali nije, nisam u mogucnosti trenutno platiti veterinara, a ne znam imali negdje besplatno. eno je sjedi, miruje, nadam se da ce je proci ubrzo
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3031 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zateznistub »

Nogatrans wrote:
zateznistub wrote:Dosao Memo :navijacica: :navijacica: :navijacica:

Image

Veliko HVALA @amazonka27

Koliko je star ovaj macak ili mackica ?
oprosti sto ovako expresno odgovaram na post, nisam ga vidio.Maca Lucy (posto smo je dobili pod mačka Memu, što je veterinar demantovao) je stara oko 2-3 mjeseca. Vrlo je živahna. Jede ruke noge...sta stigne uhvatiti...
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#3032 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by dobar osjecaj »

Pitam se da li zmije mogu ugristi mace i koliko je to uobicajeno.

Nas macak koji cesto luta i lovi krtice, miseve, zelembace, gustere pa i zmije se prije desetak dana pojavio sav izmucen. Nije mogao gristi nista od hrane koju dajemo macama pa sam mislila da ima neku povredu u ustima. Samo je mogao piti mlijeko. Par puta sam mu rastopila andol s mlijekom jer je izgledao kao prehladjen covjek. Oci su mu bile vodenaste i sporo se kretao. Svaki put bi dugo spavao poslije andola i djelovalo je da se polako oporavlja. Nije ga bilo nekoliko dana a sad kad se vratio jedno oko mu je potpuno zatvoreno kao da ga i nema i taj dio glave mu je natecen.
User avatar
pumica
Posts: 1077
Joined: 30/05/2014 14:36

#3033 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pumica »

UltraMatematicar wrote:
pumica wrote:MORAS hitno veterinaru ... sto prije.

Zasto nisi u mogucnosti ... da je (ne daj Boze) neki insan u pitanju, bio bi u mogucnosti :?

Povrijedjena maca nije manje bitna od povrijedjenog insana.
Pogrijesio sam, ipak je samo noga u pitanju, kad joj je noga krvarila krv joj malo otisla dole, mislio sam da je rana neka ali nije, nisam u mogucnosti trenutno platiti veterinara, a ne znam imali negdje besplatno. eno je sjedi, miruje, nadam se da ce je proci ubrzo
:(

Mislila sam daleko veterinar ili sl. Nadji nekako nacina za svoju macu. Ne znam gdje zivis ali sa puno veterinara se moze dogovoriti i placanje naknadno ili na rate...u svakom slucaju moras otici do veterinara i pitati.

Veterinar bi trebao to da pregleda i kaze sta dalje ... mozda nije nista ozbiljno ali trebalo bi za pocetak ocistiti ranu ... to mozes sam ... ako imas hidrogena ili acidi borici, vate, gaze ...
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#3034 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by luna09 »

dobar osjecaj wrote:Pitam se da li zmije mogu ugristi mace i koliko je to uobicajeno.

Nas macak koji cesto luta i lovi krtice, miseve, zelembace, gustere pa i zmije se prije desetak dana pojavio sav izmucen. Nije mogao gristi nista od hrane koju dajemo macama pa sam mislila da ima neku povredu u ustima. Samo je mogao piti mlijeko. Par puta sam mu rastopila andol s mlijekom jer je izgledao kao prehladjen covjek. Oci su mu bile vodenaste i sporo se kretao. Svaki put bi dugo spavao poslije andola i djelovalo je da se polako oporavlja. Nije ga bilo nekoliko dana a sad kad se vratio jedno oko mu je potpuno zatvoreno kao da ga i nema i taj dio glave mu je natecen.
Ne znam gdje živiš i imaš li novac za vet-a .Al 90% njih će ti dati besplatan odgovor ako nazoveš. Ako si u Sarajevu nazovi vet.stanicu Ketti imaju besplatne info i čak mislim i prvi pregled, vrijeme ti je dragocijeno ako ti je stalo do mace.
http://svijetljubimaca.ba/kontakt.php
pepica
Posts: 15
Joined: 15/01/2015 18:24

#3035 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pepica »

dobar osjecaj wrote:Pitam se da li zmije mogu ugristi mace i koliko je to uobicajeno.

Nas macak koji cesto luta i lovi krtice, miseve, zelembace, gustere pa i zmije se prije desetak dana pojavio sav izmucen. Nije mogao gristi nista od hrane koju dajemo macama pa sam mislila da ima neku povredu u ustima. Samo je mogao piti mlijeko. Par puta sam mu rastopila andol s mlijekom jer je izgledao kao prehladjen covjek. Oci su mu bile vodenaste i sporo se kretao. Svaki put bi dugo spavao poslije andola i djelovalo je da se polako oporavlja. Nije ga bilo nekoliko dana a sad kad se vratio jedno oko mu je potpuno zatvoreno kao da ga i nema i taj dio glave mu je natecen.
Mački se ne smije davati Andol, toksičan je za njih!!!
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#3036 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by dobar osjecaj »

pepica wrote:Mački se ne smije davati Andol, toksičan je za njih!!!
Hvala. Negdje sam citala da im se smije dati pola andola. Bilo mi je zao gledati kako se pati a u blizini nisam imala veterinara da pitam :sad:
Bas mi je zao ako sam dodatno napatila jadnu bijelu lopticu.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#3037 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by dobar osjecaj »

luna09 wrote:Ne znam gdje živiš i imaš li novac za vet-a .Al 90% njih će ti dati besplatan odgovor ako nazoveš. Ako si u Sarajevu nazovi vet.stanicu Ketti imaju besplatne info i čak mislim i prvi pregled, vrijeme ti je dragocijeno ako ti je stalo do mace.
http://svijetljubimaca.ba/kontakt.php
Hvala. Nazalost ne radi se o kucnoj maci pa ne mogu da ga upratim i zateknem blizu kuce osim ako se pojavi vikendom kad sam duze kuci. Vidjecu ovaj vikend ako se pojavi u kakvom je stanju pa cu mu pokusati pomoci ako budem u mogucnosti.

EDIT: Nakon grozne noci i osjecaja krivice da sam nastetila maci laknulo mi je kad mi je tata javio da se macak pojavio i da izgleda bolje i da je vec poceo napadati druge macke. Lekciju s andolom necu nikad zaboraviti!
pepica
Posts: 15
Joined: 15/01/2015 18:24

#3038 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pepica »

Joj,izvini, sada je meni baš žao što sam te nasekirala. Drago mi je da je mačak bolje.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3039 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by fortaleza »

undefined007 wrote:Hoće li meni neko reći koja je ovo vrsta? :D

Image

Image

Inače moje mače, maca mala. :D

Primijetio sam da imea neke alergije i kvržice po tijelu, crvenilo. Šta li bi to moglo biti ? Pravo me je zabrinulo ... :(
Ista moja, odnosno moj. :D

Obična domaća mačka, odnosno europska domaća mačka.

Obično je sva šarena, a može imati i izražene kombinacije bijele, crne ili krem.
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#3040 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by undefined007 »

Image

Image

Image

Je li ista? :D
User avatar
pumica
Posts: 1077
Joined: 30/05/2014 14:36

#3041 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pumica »

@undefined007

Gdje je ova maca?
Kako mislis tvoja? Da li je u kuci drzis?
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3042 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by fortaleza »

undefined007 wrote:Je li ista? :D
A činila se potpuno ista, ima iste boje, šare, naprijed bijele... samo moja ima kratku dlaku. :D

E nez sad pripada li ta tvoja istoj vrsti ili je neka druga. :D
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#3043 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by luna09 »

undefined007 wrote:Image

Image

Image

Je li ista? :D
Ja imam istu macicu, neko mi je ostavio pred vrata prije 5 godina. Veterinar mi reče mješanac norveške šumske i domaće mace. Narasla je oko 2-3 kg, i dalje dugodlaka i puno manje se linja od kradkodlake koja je isto pokupljena sa ulice . Princeza prava, zbilja maca s manirima. Nikada nije skočila na sto ,nikada izvršila nuždu mimo pijeska. Jedino je izbirač u hrani. Sve u svemu maca za poželit. :izet:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3044 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zateznistub »

moram je voditi veterinaru, i previše vremena provodi po forumima...

Image
agent_001
Posts: 1117
Joined: 09/08/2010 00:32

#3045 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by agent_001 »

Crni mačak, kastriran, star s god i 3 mjeseca, otišo prvi put u životu i nema ga, več deset dana :(
Kučni je, ali je redovno vani kad je lijepo vrijeme i uvjek se vrati najduže ga nebi bilo dan. Sve me strah da mu se nije nešto ozbiljno desilo.
Neko slična iskustva sa ljepim završetkom?
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3046 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by holowey »

agent_001 wrote:Crni mačak, kastriran, star s god i 3 mjeseca, otišo prvi put u životu i nema ga, več deset dana :(
Kučni je, ali je redovno vani kad je lijepo vrijeme i uvjek se vrati najduže ga nebi bilo dan. Sve me strah da mu se nije nešto ozbiljno desilo.
Neko slična iskustva sa ljepim završetkom?
:( ne bih da te plasim ali ako se ne vrati, ona ljepsa varijanta je da se nekome svidio... ona crna varijanta se odnosi na kolicinu napustenih pasa na nasim ulicama :(
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#3047 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Nogatrans »

zateznistub wrote:moram je voditi veterinaru, i previše vremena provodi po forumima...

Image
Gdje ima kupiti ove ogrlice i kod mene je macak star 2 mjeseca? Jesl mu smeta??
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3048 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zateznistub »

Nogatrans wrote:
zateznistub wrote:moram je voditi veterinaru, i previše vremena provodi po forumima...

Image
Gdje ima kupiti ove ogrlice i kod mene je macak star 2 mjeseca? Jesl mu smeta??
Moja je mrtva hladna na ogrlicu a ima je kupiti u mislim svakoj prdavnici opreme i hrane za zivotinje, poljopremi a ova je konkretno kupljena u FIS-u, ono kad hoces prema carini...
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#3049 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Nogatrans »

Hvala na odgovoru. Ovaj moj je totalno lud :D Skace penje se pa skoro do plafona uz zavjese i onda odjednom umori se i zaspe. Al moze pojest to je cudo.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3050 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zateznistub »

Ova moja, pogotov ujutro, vibrira... :shock:

hoce li ekspodirati?
Post Reply