Kakvi smo sa Akvaristikom

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#1426 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by juli84 »

Ljudi jel sve vrste riba jedu manje ribice?
Manje ribice su mi odjednom počele "nestajati", a ne mogu da odgonetnem ko ih tamami :)
velaxsa
Posts: 377
Joined: 12/04/2005 06:53
Location: Sarajevo
Contact:

#1427 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by velaxsa »

Zavisi sta imas u akvarijumu...najcesce su scalari ti koji tamane male ribice...
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#1428 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by juli84 »

Nemam skalare njih sam eliminisala zato mi sad nije jasno ko je mesožder :)
velaxsa
Posts: 377
Joined: 12/04/2005 06:53
Location: Sarajevo
Contact:

#1429 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by velaxsa »

Meni se desavalo (pored scalara) da somici ( ne znam naziv-nije corridoras) jedu neonke, zebrice i ostale male ribe. Vecina riba nocu miruje, dok se drugi prozdrljivci tek tad probude....
User avatar
malawi
Posts: 152
Joined: 18/06/2011 17:29

#1430 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by malawi »

juli84 wrote:Ljudi jel sve vrste riba jedu manje ribice?
Manje ribice su mi odjednom počele "nestajati", a ne mogu da odgonetnem ko ih tamami :)
sta imas od riba???
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#1431 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by juli84 »

Joj s obzirom da je moje znanje o ribama nikakvo probat ću napisati šta imam onako kako sam prepoznala na slikama :)
4 cichlasoma salvini, 1 corydoras melanotaenia, 1 shark, 1 synodontis eupterus, 1escenius midas, 1 ancistrus dolichopterus, a ostale koje sam imala nisu preživjele :sad:
Eh sad nagradno pitanje pronađi uljeza :lol:
I još da pitam vas znalce trebaju li ove ribe parove, sve su same, osim ovih cichlasoma?

Joj tako mi i treba kad kupujem akvarijum bez prethodne edukacije :)
strafna
Posts: 113
Joined: 13/07/2009 23:18

#1432 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by strafna »

Ma tebi je neko opasno natrpao akvarijum svim i svacim iskreno.
Prava sarena salata, moje neko vidjenje svega toga je da su ti se mozda c.salvini uparili i da su potamamili manje ribe koje su im smetale.

Koliki je akvarijum,koja litraza daj neku sliku svega toga.
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#1433 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by juli84 »

strafna wrote:Ma tebi je neko opasno natrpao akvarijum svim i svacim iskreno.
Prava sarena salata, moje neko vidjenje svega toga je da su ti se mozda c.salvini uparili i da su potamamili manje ribe koje su im smetale.

Koliki je akvarijum,koja litraza daj neku sliku svega toga.
Eh sad kad vas čitam vidim i ja da ovo moje nije ni blizu onoga kako bi to sve trebalo biti.
Bilo je tu još svega al ovo je ono što je do sad preživjelo.
Ne znam da li su c. salvini "uljezi" jer neonka koja je nestala nije bila baš mala da bi je one mogle "pojesti".
Akvarijum je 80 l
User avatar
malawi
Posts: 152
Joined: 18/06/2011 17:29

#1434 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by malawi »

juli84 wrote:
strafna wrote:Ma tebi je neko opasno natrpao akvarijum svim i svacim iskreno.
Prava sarena salata, moje neko vidjenje svega toga je da su ti se mozda c.salvini uparili i da su potamamili manje ribe koje su im smetale.

Koliki je akvarijum,koja litraza daj neku sliku svega toga.
Eh sad kad vas čitam vidim i ja da ovo moje nije ni blizu onoga kako bi to sve trebalo biti.
Bilo je tu još svega al ovo je ono što je do sad preživjelo.
Ne znam da li su c. salvini "uljezi" jer neonka koja je nestala nije bila baš mala da bi je one mogle "pojesti".
Akvarijum je 80 l
ajkula je takodje mogla da ih pojede... u svakom slucaju, sve ribe jedu one male koje se okote...jedino poneke brizno cuvaju male od drugih riba, ali kod tebe takvih nema...ukoliko hoces da male prezive, kupi kotilicu gdje ce se male okotiti i odvoji male u mrezu dok malo porastu.
strafna
Posts: 113
Joined: 13/07/2009 23:18

#1435 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by strafna »

Kad kazes za neonku dovoljno je da su je samo ubili,a ostali (citaj cistaci) su se pobrinuli za gozbu ;) neznam opet.
Sve ovo je ipak lupanje napamet.

Nadam se da ce se to sve kako treba uravnoteziti,jer svi mi grijesimo i dan danas u vezi riba a ne kao pocetnici ;)
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#1436 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by zdruzdjo »




dugo me nije bilo ovdje pa eto malo
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1437 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Qler »

Ko mi moze napraviti dobar stalak za akvarijum? Dobit cu uskoro akvarij, ali nemam stalka. Htio bih nesto da ima police, ladice, tako na neki fazon, da je cvrsto, i oku lijepo...
fantashokata
Posts: 21
Joined: 01/06/2011 13:27

#1438 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by fantashokata »

Zdravo, nakon mog predstavljanja na jednoj od predhodnih stranica dosao je red i da vam predstavim moj akvarijum.
Akvarijum je tek uradjen tako da neke stvari treba da dodju jos na svoje mjesto.
Radjen je u dogovoru sa jednim clanom foruma (strafna) i ovom prilikom zelim da mu se zahvalim na razumjevanju kao i korektnosti prilikom izrade ovog moh ljepotana.
Akvarijum je 80dx42vx35š, uradjena je DIY pozadina kao i HAUBA (replika juwel)
Filter je trokomorni vanjski sa protokom 600L/h, pijesak je sitni kvarc (bijela kafa) dok je dekoracija kamen (tamnije boje) radi slaganja sa pozadinom.
Ribe su malawi ciklidi (tacne naziv neznam dok mi nedostave spisak istih :D )

Akvarijum je zradjen po nekom mom vidjenju i uz par savjeta vec pomenutog majstora.
Projekat je malo kasnio prije svega zbog godisnjih odmora,ramazana i drugih sitnica.

Sve pohvale i kritike su dobro dosle.
Lijep pozz

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us
strafna
Posts: 113
Joined: 13/07/2009 23:18

#1439 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by strafna »

Druze moj, hvala na lijepim rijecima. Drago mi je da si zadovoljan.
Reako sam ti da ce ovo da izgleda fantasticno jos dok malo alge dodju dok se zazeleni.
Sve stvari koje te budu interesovale,mucile i imao na umu znas da imas broj a mozes i ovdje javiti.
Bice ovo jedan ljepotan dok samo malo krene i ribici narastu.

Ajde ti uzivaj i redovno nam nabaci koji update sa slikama da vidimo kako napreduje bara.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1440 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Qler »

Qler wrote:Ko mi moze napraviti dobar stalak za akvarijum? Dobit cu uskoro akvarij, ali nemam stalka. Htio bih nesto da ima police, ladice, tako na neki fazon, da je cvrsto, i oku lijepo...

Ima li neko?
User avatar
malawi
Posts: 152
Joined: 18/06/2011 17:29

#1441 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by malawi »

[quote="fantashokata"]Zdravo, nakon mog predstavljanja na jednoj od predhodnih stranica dosao je red i da vam predstavim moj akvarijum.
Akvarijum je tek uradjen tako da neke stvari treba da dodju jos na svoje mjesto.
Radjen je u dogovoru sa jednim clanom foruma (strafna) i ovom prilikom zelim da mu se zahvalim na razumjevanju kao i korektnosti prilikom izrade ovog moh ljepotana.
Akvarijum je 80dx42vx35š, uradjena je DIY pozadina kao i HAUBA (replika juwel)
Filter je trokomorni vanjski sa protokom 600L/h, pijesak je sitni kvarc (bijela kafa) dok je dekoracija kamen (tamnije boje) radi slaganja sa pozadinom.
Ribe su malawi ciklidi (tacne naziv neznam dok mi nedostave spisak istih :D )

Akvarijum je zradjen po nekom mom vidjenju i uz par savjeta vec pomenutog majstora.
Projekat je malo kasnio prije svega zbog godisnjih odmora,ramazana i drugih sitnica.

Sve pohvale i kritike su dobro dosle.
Lijep pozz

Sve pohvale...kritika nema ...svaka cast i da bude puno malih ribica... :D
fantashokata
Posts: 21
Joined: 01/06/2011 13:27

#1442 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by fantashokata »

Malawi hvala,akvarijum se polako formira polako.
Strafna ono je rijeseno,nakon savjeta da zamenim dio vode sad fercera kako i treba.
Ribe rastu i vec markiraju svoje pozicije.

Bice slika ubrzo dok se malo oformi akvarijum.
ozd@
Posts: 25
Joined: 03/11/2009 21:19

#1443 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by ozd@ »

fantashokata wrote:Zdravo, nakon mog predstavljanja na jednoj od predhodnih stranica dosao je red i da vam predstavim moj akvarijum.
Akvarijum je tek uradjen tako da neke stvari treba da dodju jos na svoje mjesto.
Radjen je u dogovoru sa jednim clanom foruma (strafna) i ovom prilikom zelim da mu se zahvalim na razumjevanju kao i korektnosti prilikom izrade ovog moh ljepotana.
Akvarijum je 80dx42vx35š, uradjena je DIY pozadina kao i HAUBA (replika juwel)
Filter je trokomorni vanjski sa protokom 600L/h, pijesak je sitni kvarc (bijela kafa) dok je dekoracija kamen (tamnije boje) radi slaganja sa pozadinom.
Ribe su malawi ciklidi (tacne naziv neznam dok mi nedostave spisak istih :D )

Akvarijum je zradjen po nekom mom vidjenju i uz par savjeta vec pomenutog majstora.
Projekat je malo kasnio prije svega zbog godisnjih odmora,ramazana i drugih sitnica.

Sve pohvale i kritike su dobro dosle.
Lijep pozz

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us
meni sve super izgleda,svaka cast strafni na izradi...samo je ovaj pjesak malo presvetao..mislim da bi ljepse i prirodnije izgledalo da je tamniji,ali je AQ svakako za desetku :thumbup:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#1444 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by chuchumbamayumbe »

Ims li ko viška biljaka, bilo kakvih, za pokloniti ili za prodati!?
Trenutno resetujem i ponovo pokrećem svojih 180l, nakon godinu dana Hutovog blata...
Diskrecija zagarantovana!
Unaprijed hvala!
:D
fantashokata
Posts: 21
Joined: 01/06/2011 13:27

#1445 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by fantashokata »

ozd@ hvala na lijepim rijecima,sto se tice pijeska nije toliko svjetao jer je slika losijeg kvaliteta.
Slikano je obicnim telefonom potrudicu se u dan dva da slikam bolje pa vam pokazem.
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#1446 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Friesian »

hitno mi je potreban odgovor.. gdje nabavljate artemiju? danas su mi crne tetre bacile ikru i za pet dana bi male, po pravilu, trebao poceti hraniti.. danas sam citavo Sarajevo obis'o i nigdje nisam nas'o... doduse nisam isao samo u Zoo centar..
kad se hrane artemijom koliko puta dnevno im je treba davati i kad mogu preci na onu praskastu hranu?
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#1447 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

sasvim dovoljno je da im izmrvis i obicnu hranu koju dajes ribama, u prah isitni i slobodno daji nema fule...:)
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#1448 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Friesian »

imam onu hranu u malim bocicama koja je namjenjena za male zivorotke.. baby1, baby2 i baby3.. onda ce to sasvim dovoljno biti jer je baby1 pravi prasak.. a danas sam dobio i neku biljku koja izgleda kao da alge ima na sebi.. tako da ce im to dobro doci za zadrzavanje hrane te kao i izvor.. hvala.. nadam se da ce se sutra odredjeni broj izleci..
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#1449 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

Jako bitna stvar da se hrana koja nije pojedena izbaci vani, ne dozvoli da se nakuplja na dnu tanka, u kojem su male ribice, zbog povecanja koncentracije amonijaka nitrita i nitrata i onda dolazi do trovanja riba...drzati na sto vecem nivou higijenu. ili naci neki mrjesni tank, u kojem ce one samo da budu..optimalno bi bilo nekih 20- tak litara sa unutrasnjim spuzva filterom.
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#1450 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Friesian »

mislio sam ih prebaciti u transporti tank, ne znam tacno koliko ima litara.. tu sam improvizovao neki filter.. sad sam da vidim koliko ce ih se danas izleci.. jucer sam u Agricomu trazio sredstvo protiv gljivica i imali su samo cijenu Protoexa ali ni jednu bocicu toga.. pa sam uzeo Protobac koji je samo za bakterije.. ali bolje ista nego nista.. jbg..
Post Reply