Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Locked
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#351 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by Lesli Eldridž »

Gile Šampion wrote:Ma pucati je zadnje...to je bas kad vidis da ti je ''zivot ugrozen'' pa sta BOG da...

Ali mene interesuje na čijoj bi zakon strani bio i kakve su eventualne konsekvence pucanja iz samoodbrane?
Pošto svi znamo kakva nam je država i da zakon većim dijelom štiti ''prekršioce zakona'' nego poštene i čestite građane.
Po zakonu sve je to OK. A kako zakona nema slobodno pucaj i ustrijeli psa. Još bi bolje bilo pucati u koljeno ljudske džukele odnosno upucati u koljeno takvog gazdu. Pa kad više ne prohoda normalno znaće za ubuduće...
adnan.BIH
Posts: 49
Joined: 04/03/2008 07:43
Location: Sarajevo

#352 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by adnan.BIH »

Lesli Eldridž wrote:
Gile Šampion wrote:Ma pucati je zadnje...to je bas kad vidis da ti je ''zivot ugrozen'' pa sta BOG da...

Ali mene interesuje na čijoj bi zakon strani bio i kakve su eventualne konsekvence pucanja iz samoodbrane?
Pošto svi znamo kakva nam je država i da zakon većim dijelom štiti ''prekršioce zakona'' nego poštene i čestite građane.
Po zakonu sve je to OK. A kako zakona nema slobodno pucaj i ustrijeli psa. Još bi bolje bilo pucati u koljeno ljudske džukele odnosno upucati u koljeno takvog gazdu. Pa kad više ne prohoda normalno znaće za ubuduće...
Lesli, komentari su ti za 10-tku. :-D
Zaboravio si samo dodati, da kada ga upuca u koljeno, treba mu prići, i ispaliti koji metak u zglobove ruku i nogu. :D
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#353 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by Erzsebet »

Prošlo ljeto sam bio u Marseilleu, a to je poznat kao banditski grad. Šetao sam obalom i naletio na nekoliko kretena koji su veoma dugačkim povezom svezali pit bulla za banderu. Toliko je dugačak, da se ne može proći pored bandere uopšte, tako da pas može napadati sve okolo, kao da je slobodan. I sad mi tako, čekamo da prođemo, neće li se idioti smilovati i skloniti pomahnitalog džukca, koji reži na sve redom, a jedna žena prolazi i ne registruje psa uopšte, nego nastavlja hodati prema njemu. Naravno, pas se zalijeće da je napadne, kad gle čuda... Stvori se odjednom policajac i upuca psa. Da ga nije upucao, žena bi ko zna kako zaplatila. Nakon toga frka s vlasnicima, ali pas je rahmetli.

Naravno, nisam za ubijanje pasa, ali ovaj pomahnitali pas se nikako drugačije ne može smiriti. Hiljadu puta smo vidjeli kako su pit bullovi raskomadali neku djecu, napali prolaznike i sl., tako da mi ga uopšte nije žao. A još mi je više drago radi vlasnika idiota kako se sve to završilo. Nema bolje vaspitno - odgojne mjere :).
Skvidji
Posts: 278
Joined: 04/02/2005 20:24
Location: sector "T" till 3PM after 3PM till 8AM I'm at sector "G"
Contact:

#354 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by Skvidji »

mene samo interesuje kako bi sve mi svi našli negdje gdje psi imaju ista prava kao i ljudi pa čak i veća????
onaj ko sugeriše brnjice treba je prvi sam sebi staviti.... više ima ludaka koji slobodno šetaju, ubijaju i sl i navode na nemire a ne kućnih ljubimaca (od njih ćećte glavom bez obzira hhah, a vlasnika ćeš prebiti ili čak upucati) tj. kad je ko ču daje nečij kućni ljubimac napao nekoga bez povoda onako iz čiste zabave.... ja nisam.... napadate na ljudi koji neće da stavljaju brnjice svom ljubimcu... hmmm (šta sve neče televizija) a slobodno pored krvoločih lutalica prolaze hahahaah pa dokle (živi primjer moje komšince)....

uglavnom ljudi koji ne vole životinje ne vole ni sami sebe!

evo malo pravilnika;
(1) "Opasna/potencijalno opasna divlja životinja" je ona vrsta životinja od koje postoji ili ne postoji rizik da prema svojim prirodnim/urođenim sklonostima ispoljava sklonost za napad na čovjeka kojim mu može nanijeti tjelesne ozljede ili ga usmrtiti.
(2) "Opasan pas" je:
a) bilo koja jedinka te vrste, podrijetlom od bilo koje pasmine koja je:
1) ničim izazvana, napala čovjeka i nanijela mu tjelesne ozljede ili ga usmrtila;
2) ničim izazvana napala drugog psa i nanijela mu teške tjelesne ozljede;
3) uzgajana i/ili dresirana za borbe pasa ili zatečena u organiziranoj borbi s drugim psom;
b) pas pasmine terijera tipa bull koji ne potječe iz uzgoja iz članka 8. stavak (1) ovoga Pravilnika (pit bull terijer) i njegovi križanci.
(3) Mjerodavna tijela su:
a) Ured za veterinarstvo Bosne i Hercegovine (u daljnjem tekstu: UZV BiH);
b) mjerodavna tijela entiteta - Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske i Odjel za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine.
POPIS OPASNIH I POTENCIJALNO OPASNIH ŽIVOTINJSKIH VRSTA
1. SISAVCI (Mammalia)
1.1. OPOSUMI (Didelphiomorphia)
• sjevernoamerički oposum (Didelphis virginiana)
1.2. ZVJEROLIKI TOBOLČARI (Dasyuromorphia)
• porodica: tobolčarske mačke (Dasyuridae)
1.3. DVOSJEKUTIĆNJACI (Diprotodontia)
• veliki crveni klokan (Macropus rufus)
• istočni sivi klokan (Macropus giganteus)
• zapadni sivi klokan (Macropus fuliginosus)
• Macropus robustus
1.4. KREZUBICE (Xenarthra)
• porodica: ljenjivci (Bradypodidae)
• porodica: mravojedi (Myrmecophagidae)
1.5. MAJMUNI (Primates)
• potporodica: majmuni urlikavci (Alouattinae)
• potporodica: majmuni hvataši i vunasti majmuni (Atelinae)
• rod: kapucini (Cebidae)
• porodica: psoglavi majmuni (Cercopithecidae)
• porodica: giboni (Hylobatidae)
• porodica: čovjekoliki majmuni (Hominidae ili Pongidae)
1.6. ZVIJERI (Carnivora)
porodica: psi (Canidae) - izuzev domaćega psa
• porodica: mačke (Felidae) - ne uključuje domaću mačku
• gepard (Acinonyx jubatus)
• pustinjski ris (Caracal caracal)
• serval (Leptailurus serval)
• rod: risevi (Lynx)
• zlatna mačka (Profelis aurata)
• puma (Puma concolor)
• oblačasti leopard (Neofelis nebulosa)
• rod: Panthera
• snježni leopard (Uncia uncia)
• porodica: hijene (Hyaenidae)
• porodica: kune (Mustelidae)
• medojed (Mellivora capensis)
• potporodica: smrdljivci (Mephitinae)
• žderonja ili divovska kuna (Gulo gulo)
• porodica: rakuni (Procyonidae)
• porodica: medvjedi (Ursidae)
1.7. SLONOVI (Proboscidea)
• sve vrste
1.8. NEPARNOPRSTAŠI (Perissodactyla)
• sve vrste, izuzev domaćih konja, domaćih magaraca i njihovih križanaca
1.9. PARNOPRSTAŠI (Artiodactyla)
• porodica: svinje (Suidae) - izuzev patuljastih pasmina svinje
• porodica: pekariji (Tayassuidae)
• porodica: vodenkonji (Hippopotamidae)
• porodica: deve (Camelidae)
• porodica: žirafe (Giraffidae)
• porodica: jeleni (Cervidae)
• porodica: šupljorošci (Bovidae) - izuzev domaćih ovaca, domaćih koza i domaćih goveda
2. PTICE (Aves)
2.1. Struthioniformes
• noj (Struthio camelus)
• emu (Dromaius novaehollandiae)
• rod: nandui (Rhea)
• rod: kazuari (Casuarius)
2.2. RODARICE (Ciconiiformes)
• divovska čaplja (Ardea goliath)
• rod: Ephippiorhynchus
• rod: marabui (Leptoptilos)
2.3. ŽDRALOVKE (Gruiformes)
• sve vrste
2.4. SOKOLOVKE ili GRABLJIVICE (Falconiformes)
• porodica: Cathartidae
• porodica: kostoberine (Pandionidae)
• porodica: orlovi i jastrebovi (Accipitridae) - izuzev treniranih ptica koje se koriste za sokolarenje
2.5. SOVE (Strigiformes)
• rod: ušare (Bubo)
• rod: Ketupa
• snježna sova (Nyctea scandiaca)
• rod: Scotopelia
• rod: Strix
• rod: Ninox
2.6. SMRDOVRANE (Coraciiformes)
• rod: pozemni kljunorošci (Bucorvus)
3. GMAZOVI (Reptilia)
3.1. TUATARE ili PILASTI PREMOSNICI
(Rhynchocephalia)
• sve vrste
3.2. KROKODILI (Crocodylia)
• sve vrste
3.3. KORNJAČE (Chelonia ili Testudines)
• papagajska kornjača (Macrochelys ili Macroclemmys temmincki)
• nasrtljiva kornjača (Chelydra serpentina)
3.4. LJUSKAVCI (Sljuamata)

• ZMIJE (Serpentes ili Ophidia)
• porodica: boe i pitoni (Boidae) - sve vrste koje mogu narasti dulje od 1,5 m
• porodica: guževi (Colubridae) - samo otrovne vrste
• porodica: otrovni guževi ili guje (Elapidae)
• porodica: ljutice (Viperidae)
• porodica: morske zmije (Hydrophiidae)
• porodica: jamičarke (Crotalidae)
• GUŠTERI (Sauria ili Lacertilia)
• porodica: otrovni bradavičari (Helodermatidae)
• porodica: varani (Varanidae) - samo vrste koje mogu narasti dulje od 100 cm
4. VODOZEMCI (Amphibia)
4.1. REPAŠI (Urodela ili Caudata)
• porodica: divovski daždevnjaci (Cryptobranchidae)
4.2. ŽABE I GUBAVICE (Anura)
• porodica: otrovne žabe (Dendrobatidae)
• afrička bikovska žaba (Pyxicephalus adspersus)
• porodica: gubavice (Bufonidae)
• divovska gubavica (Bufo marinus)
5. BESKRALJEŽNJACI
• MEKUŠCI (Mollusca)
• plavoprstenasta hobotnica (Hapalochlaena maculosa)
• KUKCI (Insecta)
• sve vrste mrava i termita
• STONOGE (Chilopoda)
• porodica: Scolopendridae
• PAUČNJACI (Arachnida)
• sve otrovne vrste
i tako dalje; (Službne novine BiH broj 27 od 6.4.2010. godine

pozzz
Tan.tal
Posts: 21
Joined: 07/05/2010 15:54

#355 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by Tan.tal »

Dile wrote:pas ti se nece eto sad odjednom iz cista mira zaletiti i pojesti... sto mrzim ovakvu paranoju...
što da čovjek živi u strahu, zar je toliki problem psu staviti brnjicu.
s druge strane ima i ljudi koji ne vole pse.
Tan.tal
Posts: 21
Joined: 07/05/2010 15:54

#356 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by Tan.tal »

Skvidji wrote:tj. kad je ko ču daje nečij kućni ljubimac napao nekoga bez povoda onako iz čiste zabave.... a slobodno pored krvoločih lutalica prolaze hahahaah pa dokle (živi primjer moje komšince)....
da, napadaju, veliki rotvajler se lako otrgne s lanca i napadne dijete koje trčkara, igra se.
a što se lutalica tiče, to je jedna velika licemjerna priča tobože nekih prijatelja životinja, koji očito vole da ih gledaju kako se množe bolesni i gladni.
User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#357 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by tinchy »

Tan.tal wrote: da, napadaju, veliki rotvajler se lako otrgne s lanca i napadne dijete koje trčkara, igra se.
a što se lutalica tiče, to je jedna velika licemjerna priča tobože nekih prijatelja životinja, koji očito vole da ih gledaju kako se množe bolesni i gladni.
Kako si samo pun/a predrasuda. Nijedan pas nece napasti bez razloga ;) Jedna stvar je sto ljudi od pojedinih pasmina prave zvijeri. Ne kaze se bezveze kakav gazda takav pas. ;)
I samo da znas to sto prijatelji zivotinja rade za lutalice je velika stvar, da niko o njima nije brinuo (o njihovom vakcinisanju i kastriranju/steriliziranju, udomljavanju), sad bi ih bilo stotinjak hiljada i vise ;)
Druga stvar je da lutalica ne bi bilo, da nema neodgovornih ljudi koji uzimaju psa, a uopste nisu svjesni da je to obaveza, zivo bice koje ima svoje potrebe i o kome se mora voditi racuna. A kad shvate da to ZAISTA NIJE igracka onda izbace na ulicu. ;) ;)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#358 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by minjonja »

ma tinchy, ne vrijedi ti ista pisati :D tema milion puta prezvakana. znas da je crveni krst kriv sto jos ima siromasnih na svijetu, da je kjkp rad kriv sto je grad prljav, da je imaret kriv sto ima gladnih, da su prijatelji zivotinja krivi sto ima pasa lutalica, da su ekolozi krivi sto nam nestaju prirodna bogatstva, da su meteorolozi krivi kad je vrijeme ruzno... ma to ti je jednostavno tako :D
User avatar
Pikaboo
Posts: 737
Joined: 28/08/2009 12:18
Location: In the moment.

#359 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by Pikaboo »

A pas je kriv sto ovi gore nemaju gdje da pucaju pa moraju u njega.Nema dileme
User avatar
viciousD
Posts: 67
Joined: 12/01/2010 22:34
Contact:

#360 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by viciousD »

adnan.BIH wrote:Evo, danas mi se baš dogodio slučaj da izlazim iz zgrade sa djetetom kojem je 3 godine, a prema nama krenu doga, ni na uzici, nit' ima brnjicu, na 2-3 metra od djeteta. Ja vlasniku fino velim da ga treba vezati i brnjicu staviti, a on meni sav pametan onako kaže da on u stanu ima dvoje djece i da im pas neće ništa. Ja sam mu onda zaprijetio da ću zvati policiju radi toga, a njemu svejedno.
Stvarno ne shvatam takve kretene, ono, nisam mu stigao objasniti da bi neznam šta uradio da se nedaj Bože pas zaleti na dijete. Mislim da ne bih razmišljao, odrobijao bih i njega i njegovog psa.
Kad će se više početi poštovati zakoni u ovoj državi, i kad će normalan narod moći živjeti. Kako da je pustim dijete da izađe vani, kad znam da pas (bolje reći zvijer) odjednom može poludjeti i raskomadati moje dijete ?!

Inače ljudi često znaju pretjerai. Npr. počnu histerisati zbog mog malog terijera koji jedva da mi je do gležnja. Međutim što se tiče doga i sličnih vrsta, vlasnik vjerovatno poznaje svoju životinju i ona neće napasti, ali to su vrste koje su na lošem glasu i kada se neko boji i zamoli da se životinja skloni to se treba ispoštovati. Što se tiče zvanja policije to nema smisla ako pas nije ništa uradio.
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#361 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by bez_ideje »

Vala sto se mene tice,mogu svi rotvajleri,doge,stafordi,bulovi hodat i bez uzice pored mene.......samo sikter s pomahnitalim pekinezerima :skoljka:
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#362 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by alica.k »

bez_ideje wrote:Vala sto se mene tice,mogu svi rotvajleri,doge,stafordi,bulovi hodat i bez uzice pored mene.......samo sikter s pomahnitalim pekinezerima :skoljka:
kao vlasnica jednog pomahnitalog pekinezera...ma u pravu si. nekad bi ga i ja sikterisala. on je bez razloga agresivan, valjda iskompleksiran jer je mali...
al fala bogu moj je uvjek na kratkom povodcu i daleko od ljudi. druge cuke su nama veci problem...
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#363 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by minjonja »

mislim da su u modi bili pekinezeri i maltezeri, pa su ih kupovali oni koji veze nisu imali sta uopste znaci imati kucnog ljubimca i psa. nisu ih znali odgojiti i zato ima dosta agresivnih pekinezera i drugih mali slatkih rasa. kupovali su ih samo zato sto su slatki, bukvalno. i mene je napao jedan mjesanac pekinezera i neke pudlice. bio je uzasno uzasno agresivan. vlasnici su ga maltretirali, ali sta ces kad nemas kome da prijavis takvo nesto.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#364 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by zonbirile »

tinchy wrote:
Tan.tal wrote: da, napadaju, veliki rotvajler se lako otrgne s lanca i napadne dijete koje trčkara, igra se.
a što se lutalica tiče, to je jedna velika licemjerna priča tobože nekih prijatelja životinja, koji očito vole da ih gledaju kako se množe bolesni i gladni.
Kako si samo pun/a predrasuda. Nijedan pas nece napasti bez razloga ;) Jedna stvar je sto ljudi od pojedinih pasmina prave zvijeri. Ne kaze se bezveze kakav gazda takav pas. ;)
I samo da znas to sto prijatelji zivotinja rade za lutalice je velika stvar, da niko o njima nije brinuo (o njihovom vakcinisanju i kastriranju/steriliziranju, udomljavanju), sad bi ih bilo stotinjak hiljada i vise ;)
Druga stvar je da lutalica ne bi bilo, da nema neodgovornih ljudi koji uzimaju psa, a uopste nisu svjesni da je to obaveza, zivo bice koje ima svoje potrebe i o kome se mora voditi racuna. A kad shvate da to ZAISTA NIJE igracka onda izbace na ulicu. ;) ;)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
pa ne postavlja se pitanje iz kojih razloga pas napada i šta se dešava ,nego nepostojanje zakona.Smiješna je ova brdovita zabit koja glumi glamur i ostala sranja,a govna kereća ostavljaju ostalima.Pođite od kupljenja govana za svojim ljubimcima,što je svijet kao opbavezu uveo prije 30g.Koji je to rezon izvetis đukelu da se posere na travnjak i samo otići.
User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#365 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by tinchy »

zonbirile wrote:-----------------------------------------------------------------------------------------------
pa ne postavlja se pitanje iz kojih razloga pas napada i šta se dešava ,nego nepostojanje zakona.Smiješna je ova brdovita zabit koja glumi glamur i ostala sranja,a govna kereća ostavljaju ostalima.Pođite od kupljenja govana za svojim ljubimcima,što je svijet kao opbavezu uveo prije 30g.Koji je to rezon izvetis đukelu da se posere na travnjak i samo otići.
Obrati se nadleznim organima i zali se sto se ne sprovodi zakon. Ja cu pokupiti govno iza svog ljubimca tek kada mi ljudi prestanu srati ispod prozora, bacati smece s prozora, ostavljati igle gdje god stignu ;)
Koji je to rezon izvesti dijete i pustiti da se posere i popisa u sred djecijeg parka, i samo otići ;)
I jos nesto moj pas nije ni ker ni đukela, vec je za tebe gospodin ;)
User avatar
Pikaboo
Posts: 737
Joined: 28/08/2009 12:18
Location: In the moment.

#366 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by Pikaboo »

Al' nek se zonbirile prvo nauci kako se pise dzukela, mozda ga nebudu razumjeli o cijem govancetu govori.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#367 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by zonbirile »

tinchy wrote:
zonbirile wrote:-----------------------------------------------------------------------------------------------
pa ne postavlja se pitanje iz kojih razloga pas napada i šta se dešava ,nego nepostojanje zakona.Smiješna je ova brdovita zabit koja glumi glamur i ostala sranja,a govna kereća ostavljaju ostalima.Pođite od kupljenja govana za svojim ljubimcima,što je svijet kao opbavezu uveo prije 30g.Koji je to rezon izvetis đukelu da se posere na travnjak i samo otići.
Obrati se nadleznim organima i zali se sto se ne sprovodi zakon. Ja cu pokupiti govno iza svog ljubimca tek kada mi ljudi prestanu srati ispod prozora, bacati smece s prozora, ostavljati igle gdje god stignu ;)
Koji je to rezon izvesti dijete i pustiti da se posere i popisa u sred djecijeg parka, i samo otići ;)
I jos nesto moj pas nije ni ker ni đukela, vec je za tebe gospodin ;)
-----------------------------------------------
kažu da poremećene ličnosti projeciraju svoju ljubav i želju na kućne ljubimce,izgleda si jedna od njih.Uvreda džukele i čovjeka nije u istoj ravni,a da znam gdje si pojeo bi ti džukac "papicu",zahvaljujući vlasnici.Hojratske fazone žali se vlasti,i ja ću ovo dok ne bude ono je tipični motiv sa brdovitog Balkana sa nožem u plečima radi međe.Ako ti je do džukele ,češće odlazi u predjele koji se ne zovu grad,tamo si domaća,komotna.
User avatar
Pikaboo
Posts: 737
Joined: 28/08/2009 12:18
Location: In the moment.

#368 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by Pikaboo »

Uf sto si ti neki opasan trovac.Malo si previse bijesan da bi bio na ovom forumu i komunicirao sa ostalima.
"Tipican motiv sa brdovitog Balkana sa nozem u plecima" bas si svojim postom potvrdio da si i ti jedan iz mase.
"Kažu da poremećene ličnosti projeciraju svoju ljubav i želju na kućne ljubimce"-Vjeruj,nebi se trebao osjecati dobro zbog vjerovanja u ovu tvrdnju proizaslu iz tvoje glave ili nekog drugog mrzitelja samog sebe i ostalog svijeta.Pun je svijet losih ljudi.Lako je utopiti se u masi.Hajd se izdigni ako mozes.
Last edited by Pikaboo on 16/05/2010 13:31, edited 1 time in total.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#369 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by zonbirile »

Pikaboo wrote:Uf sto si ti neki opasan trovac.Malo si previse bijesan da bi bio na ovom forumu i komunicirao sa ostalima.
"Tipican motiv sa brdovitog Balkana sa nozem u plecima" bas si svojim postom potvrdio da si i ti jedan iz mase.
"Kažu da poremećene ličnosti projeciraju svoju ljubav i želju na kućne ljubimce"-Vjeruj,nebi se trebao osjecati dobro zbog vjerovanja u ovu tvrdnju proizaslu iz tvoje glave ili nekog drugog mrzitelja samog sebe i ostalog svijeta.Pun je svijet losih ljudi.Lako je utopiti se u masi.Hajd se izdigni ako mozes.
-------------------------------------------
izdižem se time što poštujem pravila.Čovjek sam i bez zakona i uredbi može primjeniti već poznato-NIKO,ama baš niko ne kupi govna za svojim džukelama,a vjerujim mi kada mi je sin bio mali izvodio sam ga iza druge gimnazije i tjerao"govna" u paru vezana uzicom jedno za drugo.Svi,ali SVI su kakali o pravu džukele da sere u parku,a djeca..
User avatar
Pikaboo
Posts: 737
Joined: 28/08/2009 12:18
Location: In the moment.

#370 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by Pikaboo »

Odfurali smo s teme.Zakljucak: Nisu zivotinje nista krive i nikada ne treba da ispastaju zbog ljudi.THE END
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#371 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by zonbirile »

Pikaboo wrote:Odfurali smo s teme.Zakljucak: Nisu zivotinje nista krive i nikada ne treba da ispastaju zbog ljudi.THE END
----------------------------------------------------------------
Pa u čemu je problem,što pravite probleme ljudima sa svojim psima.Niko nije protiv životinja,ali kupite govna,vodite ih na uzici sa brnjicom,pelcujte,poštujte javni mir i red i uslove stanovanja i nema problema.Ja, zaboravih zadnji papanluk,lola izveo džukelu i češlja ga pred ulazom i lopte dlake samo baca okolo,fuj na gazdu.
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#372 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by encian »

tacno je reci da pas nikad ne napada bez razloga, samo sto je nekom psu dovoljan razlog to sto ga gnjavi trogodisnje dijete, drugi nema iskustva sa djecom pa reaguje na vucu repa, treci pripada rasi koja inace ne voli djecu, cetvrti tumaci reakcije komsijinog djeteta kao pretnju "njegovom" kucnom djetetu itd. hocu reci da mi ne mozemo znati kako ce pas protumaciti situaciju i sta je dovoljan razlog za zveckanje zubima. bolje je sprijeciti nego lijeciti u svakom slucaju.

ja imam njemackog ovcara koji se pretvara u janje u prisustvu djece - nabaci najumiljatiji izraz lica, pocne kaskati kao konjo i zabaci usi nazad da ga milke. ali da mu bilo koji od te djece uzme lopticu kao dio igre, on ce krenuti suludo za njom, opet kao dio igre. najmanje je 20tak ruku prokrvarilo tako iako je inace pravo njezan. zato ga drzimo dalje od takvih situacija. bolje je tako nego da dijete ima traume ili, ne daj Boze, fizicke posljedice ujeda psa. iako cu svoje dijete mirne duse spustiti pored svog psa, tudje necu. ne mislim da je realan bilo ko ko misli da njegov pas nece ni u kojoj situaciji povrijediti dijete. i dajte, uvijek postoji onaj djelic sekunde kad dijete nije pod nadzorom i roditelj ne moze sprijeciti sve "provokacije" psu. ali da je brnjica stavljena, ne bi ni u tim situacijama bilo problema.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#373 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by zonbirile »

encian wrote:tacno je reci da pas nikad ne napada bez razloga, samo sto je nekom psu dovoljan razlog to sto ga gnjavi trogodisnje dijete, drugi nema iskustva sa djecom pa reaguje na vucu repa, treci pripada rasi koja inace ne voli djecu, cetvrti tumaci reakcije komsijinog djeteta kao pretnju "njegovom" kucnom djetetu itd. hocu reci da mi ne mozemo znati kako ce pas protumaciti situaciju i sta je dovoljan razlog za zveckanje zubima. bolje je sprijeciti nego lijeciti u svakom slucaju.

ja imam njemackog ovcara koji se pretvara u janje u prisustvu djece - nabaci najumiljatiji izraz lica, pocne kaskati kao konjo i zabaci usi nazad da ga milke. ali da mu bilo koji od te djece uzme lopticu kao dio igre, on ce krenuti suludo za njom, opet kao dio igre. najmanje je 20tak ruku prokrvarilo tako iako je inace pravo njezan. zato ga drzimo dalje od takvih situacija. bolje je tako nego da dijete ima traume ili, ne daj Boze, fizicke posljedice ujeda psa. iako cu svoje dijete mirne duse spustiti pored svog psa, tudje necu. ne mislim da je realan bilo ko ko misli da njegov pas nece ni u kojoj situaciji povrijediti dijete. i dajte, uvijek postoji onaj djelic sekunde kad dijete nije pod nadzorom i roditelj ne moze sprijeciti sve "provokacije" psu. ali da je brnjica stavljena, ne bi ni u tim situacijama bilo problema.
---------------------------------------------
odrastao sam uz vučijake i znam šta znači kada se samo u igri zaskoči na tebe ,ili te nezgodno zagrebe kanđom na šapi.Najgore je što vlasnici pasa iz svog konformizma nedolično se odnose prema ostalima,a izluđuje me i što traže sto nekih opravdanja i sve svode na mržnju prema psima,što nije tačno.
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#374 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by encian »

zonbirile wrote:
encian wrote:tacno je reci da pas nikad ne napada bez razloga, samo sto je nekom psu dovoljan razlog to sto ga gnjavi trogodisnje dijete, drugi nema iskustva sa djecom pa reaguje na vucu repa, treci pripada rasi koja inace ne voli djecu, cetvrti tumaci reakcije komsijinog djeteta kao pretnju "njegovom" kucnom djetetu itd. hocu reci da mi ne mozemo znati kako ce pas protumaciti situaciju i sta je dovoljan razlog za zveckanje zubima. bolje je sprijeciti nego lijeciti u svakom slucaju.

ja imam njemackog ovcara koji se pretvara u janje u prisustvu djece - nabaci najumiljatiji izraz lica, pocne kaskati kao konjo i zabaci usi nazad da ga milke. ali da mu bilo koji od te djece uzme lopticu kao dio igre, on ce krenuti suludo za njom, opet kao dio igre. najmanje je 20tak ruku prokrvarilo tako iako je inace pravo njezan. zato ga drzimo dalje od takvih situacija. bolje je tako nego da dijete ima traume ili, ne daj Boze, fizicke posljedice ujeda psa. iako cu svoje dijete mirne duse spustiti pored svog psa, tudje necu. ne mislim da je realan bilo ko ko misli da njegov pas nece ni u kojoj situaciji povrijediti dijete. i dajte, uvijek postoji onaj djelic sekunde kad dijete nije pod nadzorom i roditelj ne moze sprijeciti sve "provokacije" psu. ali da je brnjica stavljena, ne bi ni u tim situacijama bilo problema.
---------------------------------------------
odrastao sam uz vučijake i znam šta znači kada se samo u igri zaskoči na tebe ,ili te nezgodno zagrebe kanđom na šapi.Najgore je što vlasnici pasa iz svog konformizma nedolično se odnose prema ostalima,a izluđuje me i što traže sto nekih opravdanja i sve svode na mržnju prema psima,što nije tačno.
imas pravo. kod nas je bilo probijenih nokata (?!), razderanih usiju - nasih, ogrebotina, regularnih rupa od zuba... sve u igri i, cak i kad smo ga ruzili, nije shvatio zasto. zamisli da se dijete nehoticno poigra sa njim tako? mislim da nemam pravo druge izloziti toj mogucnosti.
Nikka
Posts: 19
Joined: 21/05/2009 15:07

#375 Re: Kreteni u šetnji sa krvoločnim psima bez brnjice i uzice

Post by Nikka »

Neki dan setam sa tetkom kroz park i na 100 metara od nas vidimo 2 zene sa psom, westi, naravno pusten, one polako setaju, pas kada je vidio nas dvije zaletio se na nas, tetka je uspjela da se oslobodi psa i onda je pas mene uhvatio za nogavicu da ga nisam udarila, ni sama ne znam kako, valjda iz straha, jer je lajao i rezao, ujeo bi me. Te zene i psa prvi put vidim u zivotu, bez ikakvog razloga me napao, skoro ujeo. Vlasnica psa se nije udostojila da me pita jel te ujeo ni da kaze izvini. Psa je zavezala i kao zagalamila na njega, cim je napravila 5 koraka odmah ga je pustila. Zao mi je sto policiju nisam zvala.

I sad neka mi neko kaze da pas nece da ujede bez razloga.
Locked