Sta mislite o hajci na pse?

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

VeljaPas
Posts: 645
Joined: 19/04/2007 11:36

#1 Sta mislite o hajci na pse?

Post by VeljaPas »

Opet, i po ko zna koji put ce glavom platiti nevini.
Niko od onih koji su navedeni u ovom clanku nije se zapitao koliko su oni i institucije koje vode odgovorni za ovakva desavanja.
Sta su i da li su ista uradili na prevenciji....................sem sto su na razlicite nacine opstruirali zastitare koji su iz svojih razloga htjeli, a hoce i dalje, pomoci?
Koliko godina sprjecavaju primjenu suvremenih i humanih metoda koje preporuca Svjetska zdravstvena organitacija i Svjetska organitacija za zastitu zivotinja?
I ovaj slucaj je dokaz da su dosadasnje metode smrti koje podrzavaju dolje navedeni, generatori problema.
Problem ce se samo produbljivati, stanje ce biti sve gore i gore, i trajat onoliko dugo, koliko ga na svoj nacin budu rjesavali oni koji to trenutno rade.



Prenosim clanak iz Avaza:

Kad zahladni možemo očekivati i napade na ljude

Divlji psi se rano počeli spuštati u naselja • Nisu imali kontakta s ljudima...
10.10.2008. 13:10

Posljednji slučaj u Buča Potoku kada su divlji psi zaklali 70 ovaca stočara Hanefije Totića izazvao je opravdan strah kod građana. Da je to ozbiljan problem upozorava i Hasan Džinić, načelnik Veterinarske inspekcije KS.

- Divlji psi su odrasli u divljini i nisu imali kontakta s ljudima. Znači, to nisu oni psi koji lutaju naseljima. Ako se već krajem ljeta dešavalo da se spuštaju u naselja i napadaju životinje, onda kada bude hladno i snijeg možemo očekivati da napadnu i ljude. Rješenje je likvidacija tih pasa, što trebaju uraditi Civilna zaštita, policija i lovci - rekao je Džinić.

Direktor Uprave CZ KS Mustafa Kovač kaže kako sada najadekvatnije može reagirati gradska kafilerija.

- Ako ovo uzme maha, onda bismo se i mi uključili. Taj posao moraju raditi stručni ljudi koji tačno znaju kako prići takvom psu - kaže Kovač i dodaje da je rejon Žuči pogodan za okupljanje pasa, a na tom području mogu se angažirati lovci.

Organizirat će sastanak

Ministar privrede Abid Šarić smatra da je jedino rješenje isplanirana akcija. Kaže da će biti organiziran sastanak kojem će prisustvovati i gradonačelnica, predstavnici gradske kafilerije, Veterinarske stanice, lovci...

U Hitnu svakodnevno dolaze pacijenti zbog ugriza

Kako su nam rekli u Zavodu za Hitnu medicinsku pomoć, gotovo svakodnevno javlja se bar jedan pacijent zbog ugriza psa, ali i drugih životinja.

- U ovakvim slučajevima moguće je da se na čovjeka prenese virus bjesnila. To je rijetko, ali moguće. Moguć je i čitav spektar infekcija, a pogotovo su opasni ugrizi na mjestima gdje se lako iskrvari, a i povreda određenih krvnih sudova može izazvati ozbiljne komplikacije - kaže doktor Tarik Muharemović.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by mIRCerka »

- Divlji psi su odrasli u divljini i nisu imali kontakta s ljudima. Znači, to nisu oni psi koji lutaju naseljima. Ako se već krajem ljeta dešavalo da se spuštaju u naselja i napadaju životinje, onda kada bude hladno i snijeg možemo očekivati da napadnu i ljude. Rješenje je likvidacija tih pasa, što trebaju uraditi Civilna zaštita, policija i lovci - rekao je Džinić.

Direktor Uprave CZ KS Mustafa Kovač kaže kako sada najadekvatnije može reagirati gradska kafilerija.

- Ako ovo uzme maha, onda bismo se i mi uključili. Taj posao moraju raditi stručni ljudi koji tačno znaju kako prići takvom psu - kaže Kovač i dodaje da je rejon Žuči pogodan za okupljanje pasa, a na tom području mogu se angažirati lovci.
Psi lutalice nisu jednom uletili i podavili par macaka kod moje zgrade...ako sam mogla izletiti van otjerat ih, to sam i uradila...ili ih gadjati lukom sa balkona...
ovo sto oni zele je odstrijel, i opet ce dobijati pare za svaki rep tj svakog ubijenog psa, i ne bi me cudilo da opet maznu nekome psa iz avlije ko Carlija sto su maznuli...
pa picka vam materina znate li vi ista sprijeciti??osim samo "lijeciti", tj likvidirati ??? Ko je sljedeci? Macke? Pa onda mali psi???
:x :x :x
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#3 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by Cober »

Budalaština je i povjerovati u istinitost ovakve tvrdnje. Pa da je par ljudi ubijalo stado od 70 ovaca to bi bio masakr koji bi trajalo satima a vidilo čitavo naselje.. To je obična izmišljotina za KAMPANJU pranja i namicanja još novca iz budžeta KS. Ne zaboravite, šintori i sada uzimaju 750.000 KM godišnje...

I otkud ovce kada je zakonski zabranjeno držati domaće životinje u gradu ?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#4 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by mIRCerka »

Cober wrote:Budalaština je i povjerovati u istinitost ovakve tvrdnje. Pa da je par ljudi ubijalo stado od 70 ovaca to bi bio masakr koji bi trajalo satima a vidilo čitavo naselje.. To je obična izmišljotina za KAMPANJU pranja i namicanja još novca iz budžeta KS. Ne zaboravite, šintori i sada uzimaju 750.000 KM godišnje...

I otkud ovce kada je zakonski zabranjeno držati domaće životinje u gradu ?
kao sto rekoh
Kako su nam rekli u Zavodu za Hitnu medicinsku pomoć, gotovo svakodnevno javlja se bar jedan pacijent zbog ugriza psa, ali i drugih životinja.
prvo idu veliki psi, pa macke, pa mali psi, otimace pudlice bakicama u parkovima, onda ce srokat gavranove, pa patke u Miljacki, vrane i na kraju golubove...a nek se preskace pogan od miljacke i stakori velicine pekinezera....
jaca78
Posts: 639
Joined: 28/09/2005 18:12

#5 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by jaca78 »

Ma najlakše je ubiti. Mi samo to znamo. I to mi, koji smo, takodjer, nevini ubijani.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#6 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by mIRCerka »

Zivi dokaz sa kakvim debilima dijelimo ovaj grad
http://www.sarajevo-x.com/clanak/081013011

procitajte komentare...
jaca78
Posts: 639
Joined: 28/09/2005 18:12

#7 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by jaca78 »

Bože sačuvaj :x
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#8 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by Pasiflora »

jaca78 wrote:Bože sačuvaj :x
:x :evil: :x :evil: :x :evil: :x :evil:
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#9 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by Baby »

nemam komentara... E JESMO PRIMITAVN NAROD,ponekad se ni ne cudim sto nas balijama zovu...
User avatar
mericak
Posts: 298
Joined: 10/05/2008 19:33

#10 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by mericak »

Ma sramota, nema teoretske šanse da psi pobiju tek tako 70 ovaca, nevjerovatno kao i onda kad su tvrdili da su poklali klokane il nešto slično u pionirskoj....
VeljaPas
Posts: 645
Joined: 19/04/2007 11:36

#11 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by VeljaPas »

Kada bi susjedi oko mjesta dogadjaja imali bar malo hrabrosti, osjecaja za pravdu, istinu i javno progovorili, mozda bi sve drugacije izgledalo.
SOS ce trudi da se neke stvari razjasne.
Last edited by VeljaPas on 14/10/2008 11:35, edited 1 time in total.
Celly
Posts: 159
Joined: 18/12/2006 14:01

#12 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by Celly »

Ma meni je najgore sto se garantovano vecina nasih ljudi slaze sa svim ovim napisanim u clanku. Njima je sasvim normalno pobiti sve pse. Ljudi ovdje jednostavno tako razmisljaju od malena. Filuju ih roditelji, mediji, prijatelji ovakvim debilnim izjavama.

Kad bismo imali nekakvih para pa organizirat neku veliku kampanju (pocevsi od djece u skolama pa nadalje) kojom bi probali razviti kod ljudi ljubav prema zivotinjama ili barem osjecaj da su to ziva bica, a ne neki objekti za izivljavanje... Mislim da bi se dosta toga promijenilo. Ali, valjda je nasim vlastima prece "ulagati" u sinteraj, nego taj novac usmjeriti na edukaciju djece i ljudi. Ako nista, mnogo im je jednostavnije, a i rezultati se odmah vide. Fuj. :x
ishak
Posts: 65
Joined: 25/11/2006 20:43

#13 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by ishak »

Ubijen prvi medved koji je došao u Nemačku posle 170 godina



Berlin - U južnoj nemačkoj pokrajini Bavarskoj juče ujutro je ubijen medved Bruno, prvi mrki medved koji se pojavio u Nemačkoj posle 170 godina. Bruno se tokom proteklih sedmica "proslavio" ne samo kao prvi predstavnik svoje vrste koji se u Nemačku vratio posle skoro dva veka, već i zato što je pitanje šta sa njim treba da se uradi izazvalo ne smo ekološku, već i političku raspravu u zemlji. Predsednik Nemačke organizacije za zaštitu prirode Hubert Vajncirl je ubistvo medveda nazvao "najglupljim mogućim rešenjem".
Omladinska organizacija Saveza za zaštitu prirode smatra da je reč o "tragediji za zaštitu prirode u Nemačkoj". Mrki medved je od kraja maja lutao šumama između Nemačke i Austrije, klao ovce i kokoške i uništavao košnice po alpskim selima. Vlasti u Bavarskoj su u subotu dozvolile slobodan odstrel te životinje. Prethodno su dve pune nedelje finski lovci, koji za razliku od nemačkih imaju iskustava sa medvedima, pokušavali da Bruna uhvate živog. Ali, to im nije uspelo, iako su kroz bavarske šume prepešačili više od 500 kilometara. Mladi ekolozi su upravo bili isplanirali da u bavarske šume pošalju tri dobrovoljca obučena u verno načinjena "medveđa odela", i da tako namame Bruna i uhvate ga živog. Ali, u subotu su bavarske vlasti ocenile da je mrki medved "postao velika opasnost po ljude". Pri tome su ga turisti još za vikend posmatrali kako pliva u jezeru Zojn, a seljaci su izvestili da im je pojeo još jednu ovcu. Ministarstvo ekologije u Minhenu je saopštilo da je Bruno proteklih sedmica "pročešljao" područje od preko 6.000 kvadratnih kilometara. Medved Bruno je službeno nazvan JJ1, jer je brat već poznatog mede Džej-Džeja koji živi na severu Italije i koji takođe ne zazire da pohara štale i kokošinjce.
Aktivisti ekoloških grupa su proteklih dana ukazivali na to da u Austriji već desetak godina živi oko 30 mrkih medveda. Tu su stigli iz Slovenije, gde ih ima u većem broju i gde su delom došli pre nešto više od deset godina iz Bosni i Hercegovine i Hrvatske tokom rata u ovim zemljama. Beta

"Danas"
utorak, 27. jun 2006.
User avatar
Robyn
Posts: 207
Joined: 26/06/2006 15:06

#14 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by Robyn »

Slazem se MirCi,

koja su ljudi stoka poslali, procitao sam sam par komentara i gade mi se. Ovaj jebeni narod iz rata nije izvukao nikakve pouke, cim se smirilo, opet su im ...zdarije na pameti.

Fuj, ljudi i razmisljanja! Stoka, govna, dusmani svega zivog. Trijebite cacu svoga.
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#15 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by alek »

Velja wrote: Organizirat će sastanak

Ministar privrede Abid Šarić smatra da je jedino rješenje isplanirana akcija. Kaže da će biti organiziran sastanak kojem će prisustvovati i gradonačelnica, predstavnici gradske kafilerije, Veterinarske stanice, lovci...
velja, hoce li sastanku prisustvovati neko iz SOS-a? pretpostavljam da poziv nikad nece biti upucen, ali ipak...
VeljaPas
Posts: 645
Joined: 19/04/2007 11:36

#16 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by VeljaPas »

alek wrote:
Velja wrote: Organizirat će sastanak

Ministar privrede Abid Šarić smatra da je jedino rješenje isplanirana akcija. Kaže da će biti organiziran sastanak kojem će prisustvovati i gradonačelnica, predstavnici gradske kafilerije, Veterinarske stanice, lovci...
velja, hoce li sastanku prisustvovati neko iz SOS-a? pretpostavljam da poziv nikad nece biti upucen, ali ipak...
Nece, jer nismo ni pozvani, niti znam da li je odrzan ili ce se odrzati.
To vise nije ni vazno, samo molim sve one koji vide ili cuju pucnjavu lovaca da mi odmah jave. Fotografisite evntualne leseve i evidentirajte lokaciju.
Snimci sintora u akciji su nam vazni, ja ih sam ne mogu sve stic.
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#17 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by ja.neron »

bilo bi dobro kada bi htjeli šintori da pohvataju lutalice ali neće previše im rano da se probude u pet sati ujutru pa da ih hvataju u ovo vrijeme po Alipašinu kruži čopor lutalica...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#18 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by mIRCerka »

ja.neron wrote:bilo bi dobro kada bi htjeli šintori da pohvataju lutalice ali neće previše im rano da se probude u pet sati ujutru pa da ih hvataju u ovo vrijeme po Alipašinu kruži čopor lutalica...
hm, nadji mi jedan clanak gdje je copor pasa na Alipasinu ili bilo gdje napao nekoga.
Vecina slucajeva napada u po bijela dana na ulici su, vjerovao ili ne, psi na uzicama.
Lutalice se na svu srecu BOJE ljudi pa ih i zaobilaze.
PS Ako cemo krenuti sa psima i mackama, hajde da o istom trosku likvidiramo i beskucnike, smrde ko pakao, nisu se kupali dugo i stvarno su smorovi kad ujutro izadjes iz haustora a on ti pridje onako smrdljiv i trazi para da kupi sebi hrane..
VeljaPas
Posts: 645
Joined: 19/04/2007 11:36

#19 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by VeljaPas »

mIRCerka wrote:
ja.neron wrote:bilo bi dobro kada bi htjeli šintori da pohvataju lutalice ali neće previše im rano da se probude u pet sati ujutru pa da ih hvataju u ovo vrijeme po Alipašinu kruži čopor lutalica...
hm, nadji mi jedan clanak gdje je copor pasa na Alipasinu ili bilo gdje napao nekoga.
Vecina slucajeva napada u po bijela dana na ulici su, vjerovao ili ne, psi na uzicama.
Lutalice se na svu srecu BOJE ljudi pa ih i zaobilaze.
PS Ako cemo krenuti sa psima i mackama, hajde da o istom trosku likvidiramo i beskucnike, smrde ko pakao, nisu se kupali dugo i stvarno su smorovi kad ujutro izadjes iz haustora a on ti pridje onako smrdljiv i trazi para da kupi sebi hrane..
Neumoljiva statistika govori da 85% povreda ljudima nanose zivotinje koje su uslovno govoreci pod njihovom kontrolom i to bi ovaj ljeka iz Hitne trebao kazati, ako zna. Ako ne zna sad je saznao.
Najlakse je sve svaliti na lutalice jer su oni van zakona i za njih niko ne brine.
E, tu su se zajebali. Ugurat cemo mi njih i u Ustav BiH, u isti clan koji stiti i ljude.
Joku, poluslijepu staricu iz Nedzarica je prosle godine povrijedio (iskrvarila je na ocigled komsija) star pas kojeg je vlasnik ostavio dva dana bez hrane i vode, po madjaru kakav se nije zapamtio. Bio je na predugoj sajli a starica je zalutala,jer nije bilo ograde oko kuce.
Joka je iskrvarila, tuzilac naredio ubijanje psa, a njegov vlasnik samo drugog stavio na isti lanac.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#20 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by chuchumbamayumbe »

Da li je rjesenje sterilizacija ili ubijanje, o tome necu ovdje pisati...
Ali kao roditelja dvoje djece me zaista brine kada vidim copor pasa lutalica ili pasa samotnjaka, koji kruze po naselju i prezivljavaju ko zna kako.
Necu ni pisati o tome da me vise strah narkomana, kriminalaca i likova sumnjivog ponasanja (to je sasvim druga tema), ali se ne moze osporiti da psi lutalice predstavljaju problem i potencijalnu opasnost.
Znam da je najrivlja vlada kurtona i njihovi nadredjeni, ali mene ne interesuje ko je kriv, mene interesuje da se problem sa psima lutalicama rijesi. Da se razumijemo, pasa lutalica ce uvijek da bude, ali mi se zaista cini da je u posljednje vrijeme njihov broj drasticno porastao i da se nesto mora uciniti.
Nadam se da ce ih ukloniti sa ulica na bilo koji nacin, prije nego sto se desi da neko strada od njih.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#21 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by Cholina_Lokica »

ja.neron wrote:bilo bi dobro kada bi htjeli šintori da pohvataju lutalice ali neće previše im rano da se probude u pet sati ujutru pa da ih hvataju u ovo vrijeme po Alipašinu kruži čopor lutalica...
sve te lutalice na alipasinu nisu nikad nikog napale i fino su pripitomljene... moj vricko se sa vecinom njih fino igra...

koga lutalica napadne i zasluzio je to, jer ja glavu svoju smijem staviti na panj da o nije bez razloga.

ja stvarno pocinjem sve vise i vise da mrzim ljude... niko nije u stanju da hrani te jadne lutalice, a nacu pare da ih ubijaju, umjesto da dadnu za hranu da ne moraju ovce klati ( mada mi nije jasno 70 ovaca i da niko ne skonta po bogu do jutra).

ebena juzna afrika, pored svih problema koje imaju, imaju policiju za zastitu zivotinja, hapse i edukuju ugla-bugla plemena, a kod nas nisu u stanju nist da urade..
harka
Posts: 729
Joined: 18/02/2007 20:32

#22 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by harka »

Odkad znam za sebe uvijek sam imala psa,prvo moji roditelji a poslije i ja.
Sad imam njemackog ovcara i kad bi mu neko nesto ucinio neznam da bi se
mogla kontrolisati,ali eh da nije ovog ali.Prije dvije godine zavrsila sam u bolnici
jer su me napali psi lutalice u Bosni,nicim izazvani.Neznam sta bi samnom dalje bilo da nisu naisli
dvojica mladica i spasili me.Slomljena ruka je zarasla i proslo je ali strah nikada,nemogu vam opisati
taj strah to se mora dozivjeti.Kazem imam psa,nikuda neide sam,ali se i sada ovdje gdje sam bojim kad
neko naidje za svojim psom koji je na uzici.To u Bosni treba rijesiti jer su ti psi lutalice stvarno opasni,
kako neznam ali predpostavite da je dijete bilo na mom mjestu.
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#23 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by Cober »

harka wrote:To u Bosni treba rijesiti jer su ti psi lutalice stvarno opasni,
kako neznam ali predpostavite da je dijete bilo na mom mjestu.
Onda može i masakr sa lovcima? Ovako?


Image
Image


Kako je tužno čitati silne sebičnosti iz gornjih sličnih postova, u stilu kako god, riješite to, ali neka nas nas niko ne ugrožava. Kako god, to znači može i ovako: neka ih sve pobiju, svejedno da li lovci po ulicama, može i zvanje šintora telefonom da ih pobiju uz okrutno davljenje šintorskom žicom, ili ih ne hranite neka krepaju od gladi ne bi li se smrzli, jer nisu tu bitne njihove stravične patnje, očaj niti bol, najbitniji smo miiiii, samo ja i jaaaaa, pa sve bih dao za svoju djecu, ne daj Bože da vide puštenog cuku na ulici,jer to mogu biti opasni psi pa riješite to...

Tužno, sebično i bijedno.

Razmišljanje koje daje na uvid stav većine pojedinaca, ostvarivanje lične koristi, pa sigurnosti, naravno i materijalne dobiti, sve po principu samo smo mi bitni. Iz takvog razmišljanja, ili nerazmišljanja pojedinca, ali u svakom slučaju jednog uglavnom jasno određenog odnosa prema problemu ("riješite to kako god"), neminovno proističe i jasan stav društvene zajednice čiji je krajnji proizvod neminovna destrukcija prirode, beskrupulozan odnos prema ubijanju, nepoštovanje, pa onda i prihvatanje tuđe patnje i uništavanja tuđih života, destrukcije svega u prirodi, pobijte vukove, pse, posijecite šume, da mi možemo sigurno šeteti svoju djecu ulicom.. Mnogi od tih će odmah reći nešto u stilu "pa kakve veze imaju šume, nisam to JA ni spomenuo".. a ne vide vezu, bitno je da ONI rade, da ONI maju para, da ONI pa naravno i njihova djeca sigurno i dobro žive. Pa i njhov pas za koga bi sve dali. Ali ne i za ostale. Ni najmanje, pa čak ni javno, jasno i glasno nepristajanje na ubijanje. Ali može javni poziv na odstrel, zbog njihove lične sigurnosti.
U surovu cijenu te njihove lične sigurnosti, svega gdje u prvom planu vide samo sebe, pa čak pravdaju svoju savjest time što imaju i vole SVOG psa, kao dio svega toga spada i "riješite to kako god". A zaboravljaju da se sve u životu vraća, pa i takav odnos ravnodušnosti prema jednom, a pohlepe prema drugom (sigurnost, materijalna korist..)

Neka, sve će se to vratiti sa kamatama.

Pozdrav, Cober


I harka ne osjećaj se lično prozvanom i da je ovo upućeno samo i lično tebi, post je generalno upućen svima nama, da razmislimo i možda učinimo nešto da spriječimo okrutnosti koje nastaju kao posljedica zbog toga "kako god", ima i drugih načina, ali ovaj način "kako god" je nedopustiv i u Božijim i moralnim pa mora biti i u društvenim okvirima. Zbog toga je ovaj post prvenstveno upućen "kako god" stavu, koji mora prvo biti osuđen od šire društvene zajednice, da bi onda bio i neprihvatljiv za društvo, a ne kao sada prihvatljiv, uobičajen pa samim tim normalan i na kraju čak i financiran od iste. Posljedica "kako god" i "Nadam se da ce ih ukloniti sa ulica na bilo koji nacin" razmišljanja iz jednog od predhodnih postova je lovcu 10 KM u džep od općinskog budžeta, i ovo na slici.
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#24 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by Phia »

Image
Image

Ovu sliku bi trebalo staviti na neko mjesto gdje će je ljudi svaki dan gledati ne bi li se nešto u njima promijenilo..
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#25 Re: Sta mislite o hajci na pse?

Post by amelino »

Toplo preporucujem svima zeljnim krvoprolica nevinih pasa i drugih zivotinja da procitaju knjigu ''Prava Zivotinja'' autor David DeGrazia.

Mozda im dodju iz dupeta u glavu neke kristalno jasne stvari - od toga da zivotinje vode mentalni zivot kao i mi i da imaju moralna prava kao i mi. Mi ljudi smo egoisticne, prefrigane ubice, zeljne krvi i profita u svemu sto postoji na ovoj nasoj dragoj Zemlji koju smo skoro unistili. Fuj! Naravno cast izuzecima, kojih ima sve vise i vise!
Post Reply