Napušteno SUPERSLATKO mače USVOJENO by Ellen Rimbauer!!!

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#1 Napušteno SUPERSLATKO mače USVOJENO by Ellen Rimbauer!!!

Post by Ivy »

Mače napušteno od majke i na meti 2 vrane koje žele da ga iskljucaju! Spasila sam ga danas i nahranila ali ne mogu da ga držim jer nisam u Sarajevu 24/7. Tu imamo i 3 njemačka ovčara što dodatno otežava stvari! Mače je progledalo i traži dom pun ljubavi!

Image
Last edited by Ivy on 17/07/2008 23:10, edited 2 times in total.
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#2 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by Ivy »

Molim Vas, jako je hitno jer u protivnom moram vratiti mače na ulicu a to nikako ne bih htjela. Može i neka udomiteljska varijanta, dok mače ne poraste pa da se vrati na ulicu sa ostalim mačkama!

HVALA
User avatar
mr_niceee
Posts: 101
Joined: 14/03/2008 20:36
Location: Sarajevo

#3 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by mr_niceee »

ja sam vec jednu macu tako spasio sa ulice,evo je sad pravi ''haos'' po kuci hehe....obrati se drustvu za zastitu zivotinja,mislim da ce ti oni pomoci.nemam nikakvih informacija kako doci do njih.potrazicu pa cu ti javiti
User avatar
mr_niceee
Posts: 101
Joined: 14/03/2008 20:36
Location: Sarajevo

#4 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by mr_niceee »

http://www.sossarajevo.org/
evo link pa pokusaj naci kontakt telefon
sretno!!!
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#5 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by Ivy »

Mače je udomljeno i nadam se da su vlasnica i beba dobro!

Image Image Image

Očekujemo slike i redovne izvještaje!
mikica11
Posts: 5
Joined: 15/07/2008 21:50

#6 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by mikica11 »

maca je dobro samo spava pa je tjeram da jede.. :-) . sada joj na pimpicu malu (od kapi) dajem mlijeko a imam i spricu .. ususkala se masiram joj pupicu poslije jela ... i kasnije odoh valjda ima na malti to mlijeko za mace a otici cu i do stupa po kapi protiv buha.. eh sada ova maca je crna odozgo kao sto vidite sliku a po nogicama su joj sve bijele dlacice pocele.. je li moguce da mace promijene boju krzna ?????
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#7 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by mIRCerka »

mikica11 wrote:maca je dobro samo spava pa je tjeram da jede.. :-) . sada joj na pimpicu malu (od kapi) dajem mlijeko a imam i spricu .. ususkala se masiram joj pupicu poslije jela ... i kasnije odoh valjda ima na malti to mlijeko za mace a otici cu i do stupa po kapi protiv buha.. eh sada ova maca je crna odozgo kao sto vidite sliku a po nogicama su joj sve bijele dlacice pocele.. je li moguce da mace promijene boju krzna ?????
Ne moras ici na stup, imas te ampule u interexu kupit.
moguce je da ce maca imati par bijelih dlaka, inace se rode takve kakve jesu i kakve ce biti do kraja yivota...dakle, nema straha od baksuzluka sto ti crna maca predje put...

ne ynam jesi li imala macku ranije , mala maca ce ti sigurno spavat ili na vratu ili u kosi...

Bas mi je drago sto je cica spasena, mene ivy kad je anzvala juce, pocela sam se pakovat jer u stanu imam 9 macaka....da sam je uzela morala bi se iselit...
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#8 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by Ivy »

mIRCerka wrote:
mikica11 wrote:maca je dobro samo spava pa je tjeram da jede.. :-) . sada joj na pimpicu malu (od kapi) dajem mlijeko a imam i spricu .. ususkala se masiram joj pupicu poslije jela ... i kasnije odoh valjda ima na malti to mlijeko za mace a otici cu i do stupa po kapi protiv buha.. eh sada ova maca je crna odozgo kao sto vidite sliku a po nogicama su joj sve bijele dlacice pocele.. je li moguce da mace promijene boju krzna ?????
Ne moras ici na stup, imas te ampule u interexu kupit.
moguce je da ce maca imati par bijelih dlaka, inace se rode takve kakve jesu i kakve ce biti do kraja yivota...dakle, nema straha od baksuzluka sto ti crna maca predje put...

ne ynam jesi li imala macku ranije , mala maca ce ti sigurno spavat ili na vratu ili u kosi...

Bas mi je drago sto je cica spasena, mene ivy kad je anzvala juce, pocela sam se pakovat jer u stanu imam 9 macaka....da sam je uzela morala bi se iselit...
I meni je pLaaaaavo dLaaaago da je mačić dobio topli dom i da ga mikica11 pravo dobro pazi. :-) :-) :-) Obećala sam mu kupit ruksak kad pođe u školu, abd ;-) ;-) ;-) još sam mawi i pomalo teturam i dernjam se opasno ali kad je sit i kad mu je toplo, ne čuje se!

a fakat ima bijele dlake odozdo po šapicama, ko da je sredovječni gospodin prošaran sijedima :D :D :D

samo nek' bude dobro i zdravo, to je najvažnije!
mikica11
Posts: 5
Joined: 15/07/2008 21:50

#9 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by mikica11 »

ma svejedno mi koje je boje nego smo ivy i ja bas nesto oko toga pricale kaze ona da ce promijeniti boju krzna u sivu jr su joj nogice sive i ima tih svjetlijih dlacica... imala sam prije macu ali je umrla :(
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by mIRCerka »

mikica11 wrote:ma svejedno mi koje je boje nego smo ivy i ja bas nesto oko toga pricale kaze ona da ce promijeniti boju krzna u sivu jr su joj nogice sive i ima tih svjetlijih dlacica... imala sam prije macu ali je umrla :(
siva maca se rodi siva. Takva je moja Hajra. Semsa i ovaj Mali su vecinski crne mace sa bijelima dijelovima, i maca ce ti biti CRNA sa pokojom sijedom, kao Dzordz Kluni na pocetku karijere. Seksi :D jel djecak?
mikica11
Posts: 5
Joined: 15/07/2008 21:50

#11 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by mikica11 »

ma malo mi je teze sada sa njom jer stalno moram biti tu a nema ko drugi daj e pazi moja mama da joj pridje ne bi ni u ludilu ona ih kako kaze " voli samo gledati"...hahahha... a nezz kod koga cu je ostaviti kada budem isla na more :( ... i strah me da je necu znati sama odhraniti, istina imala sam mace 2 prije nje ali su bile puno starije ova je pravo mala... evo edukujem se vidim ima jos ovih sto se bore za odhranjivanje bebica... ali tu ste vi pa ce te mi pomoci.
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#12 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by Ivy »

mIRCerka wrote:
mikica11 wrote:ma svejedno mi koje je boje nego smo ivy i ja bas nesto oko toga pricale kaze ona da ce promijeniti boju krzna u sivu jr su joj nogice sive i ima tih svjetlijih dlacica... imala sam prije macu ali je umrla :(
siva maca se rodi siva. Takva je moja Hajra. Semsa i ovaj Mali su vecinski crne mace sa bijelima dijelovima, i maca ce ti biti CRNA sa pokojom sijedom, kao Dzordz Kluni na pocetku karijere. Seksi :D jel djecak?
Evo mikice ime za cicana, George Clooney...taman...Džordži jao jao jao :D :D :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#13 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by mIRCerka »

Ivy wrote:
mIRCerka wrote:
mikica11 wrote:ma svejedno mi koje je boje nego smo ivy i ja bas nesto oko toga pricale kaze ona da ce promijeniti boju krzna u sivu jr su joj nogice sive i ima tih svjetlijih dlacica... imala sam prije macu ali je umrla :(
siva maca se rodi siva. Takva je moja Hajra. Semsa i ovaj Mali su vecinski crne mace sa bijelima dijelovima, i maca ce ti biti CRNA sa pokojom sijedom, kao Dzordz Kluni na pocetku karijere. Seksi :D jel djecak?
Evo mikice ime za cicana, George Clooney...taman...Džordži jao jao jao :D :D :D
Pa moj mali demon koji se prvo uvukao mami u motor od auta, pa ga mama stavila kod ovih vanjskih maca kojima su ubijeni macici, ali ga nisu primile, pa ga ja u 2 ujutro prosverala u kucu, se yove MALI a curica je....i odaziva se na DODZI DODZI MALI :D
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#14 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by Ivy »

mikica11 wrote:ma malo mi je teze sada sa njom jer stalno moram biti tu a nema ko drugi daj e pazi moja mama da joj pridje ne bi ni u ludilu ona ih kako kaze " voli samo gledati"...hahahha... a nezz kod koga cu je ostaviti kada budem isla na more :( ... i strah me da je necu znati sama odhraniti, istina imala sam mace 2 prije nje ali su bile puno starije ova je pravo mala... evo edukujem se vidim ima jos ovih sto se bore za odhranjivanje bebica... ali tu ste vi pa ce te mi pomoci.
kad kontaš na more? ako nećeš još narast će Džordži pa ga mogu mame i tetke pričuvat :-D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#15 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by mIRCerka »

mikica11 wrote:ma malo mi je teze sada sa njom jer stalno moram biti tu a nema ko drugi daj e pazi moja mama da joj pridje ne bi ni u ludilu ona ih kako kaze " voli samo gledati"...hahahha... a nezz kod koga cu je ostaviti kada budem isla na more :( ... i strah me da je necu znati sama odhraniti, istina imala sam mace 2 prije nje ali su bile puno starije ova je pravo mala... evo edukujem se vidim ima jos ovih sto se bore za odhranjivanje bebica... ali tu ste vi pa ce te mi pomoci.
Mali je poceo sam jesti kad je imao 20ak dana, nemas tu sekiracije...samo ga redovno nosi u pijesak da skonta gdje se piski i kaki...
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#16 Re: APEL PONOVO:Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by Ivy »

Nakon konsultacija sa roditeljima i prije preuzetih obaveza, mikica11 se ne može brinuti za Džoržija i tražimo mu novi dom, POD HITNO! Danas će mikica11 i Džordži kod veterinara i po mlijeko za male mace, pa će biti spreman za novog vlasnika!

UDOMITE ME!!!


Image

Image
Ellen Rimbauer
Posts: 17
Joined: 13/02/2008 22:14

#17 Re: APEL PONOVO:Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by Ellen Rimbauer »

Ivy wrote:Nakon konsultacija sa roditeljima i prije preuzetih obaveza, mikica11 se ne može brinuti za Džoržija i tražimo mu novi dom, POD HITNO! Danas će mikica11 i Džordži kod veterinara i po mlijeko za male mace, pa će biti spreman za novog vlasnika!

UDOMITE ME!!!


Image

Image
Kako je slatka mala maca, ja hoću da je udomim, samo bih je mogla uzeti tek u petak. Može li je neko čuvati još jedan dan?
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#18 Re: APEL PONOVO:Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by Ivy »

@Ellen

Javi mi se na PP, mislim da neće biti problem pričuvati Džordžija još 1 dan pa ćemo se dogovoriti oko preuzimanja!

tetKa Ivy :D
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#19 Re: APEL PONOVO:Napušteno SUPERSLATKO mače HITNO traži novi dom!

Post by Ivy »

Ellen Rimbauer je usvojila Džordžija danas i preuzela dužnost super-mame! Nadamo se da će nam se javljati ovdje sa slikama i nestašlucima malog macana!

:thumbup: :thumbup:
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#20 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače USVOJENO by Ellen Rimbauer!!!

Post by Ivy »

Kako je mačić? Ima li novosti, jel narastao, imal' slika?

Ellen, javi seeeeeeee :)
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#21 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače USVOJENO by Ellen Rimbauer!!!

Post by Dr.Cuddy »

Đe Džordž? ;-)
Ellen Rimbauer
Posts: 17
Joined: 13/02/2008 22:14

#22 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače USVOJENO by Ellen Rimbauer!!!

Post by Ellen Rimbauer »

Mali Dzordzi samo spava, a poceo je pomalo i hodati. Voli da ga neko ceska, ma prava mala bebica :-D Dok ovo pišem on mi spava u krilu i prede :-D

Imali smo i nekih problema. prvu noć kad je došao kod mene sve je bilo ok, ali vec naredni dan je jako malo jeo. Jos jedan problem, probudio se s jednim zatvorenim okom koje se nikako nije otvaralo. Zabrinula sam se pa sam ga isti dan odvela veterinaru. Cim smo dosli primjetio je da je Dzorzi jako mrsav. Dao mi je neke vitamine koje mu stavljam u mlijeko. Stavio mu je kapi u oko i rekao da ga samo trebam umivati toplom vodom, i da ce sve biti ok. Kaze da je to neka infekcija koja se javlja kod macica. Jos mu je stavio prasak protiv buha.

Dzordzi je naredni dan poceo jesti, a zadnja 2 dana fino jede svaka 2 sata. Oko se jos nije otvorilo. Ponovo sam ga danas vodila veterinaru, rekao mi je da ga samo nastavim umivati toplom vodom i da ce sve biti uredu, da ce se samo otvoriti. Malo je porastao, jos je mrsav ali manje nego kad je tek dosao kod mene.

Ove slike su uslikane prije 3 dana, zasad nemam novih ali bice ;-)

Image

Image

Zna li neko gdje bih mogla nabaviti mlijeko za mace, obisla sam sve pet shopove ali u nekima je nestalo, a u nekima su me samo blijedo gledali kao da nisu čuli za to :roll: Veterinar mi je rekao da mu dam kravlje mlijeko razrijeđeno vodom i s malo secera, tako da sad to jede.

Pozdrav
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#23 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače USVOJENO by Ellen Rimbauer!!!

Post by slavkoimamodilera »

Ja sam nekad daaaaavno imao slican problem sa neotvaranjem jednog oka kod malog macica... uhvati se nesto kao kod ljudi konjuktivitis... mi smo to cistili toplim cajem od kamilice... pomoglo je...
Ovi iskusniji ce mozda moci reci je li to puka slucajnost ili to i ti mozes uraditi...
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#24 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače USVOJENO by Ellen Rimbauer!!!

Post by Dr.Cuddy »

Joj jes swadak...u šaku stane! :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
Baš mi je žao za oko, al' biće sve dobro...kod kojeg si veterinara išla?

Teta Mirci meščini sve zna...hajmo je fino pitat:

Gdje ima kupiti mačije mlijeko?...treba Džordžiju hitnoooo! :thumbup:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#25 Re: Napušteno SUPERSLATKO mače USVOJENO by Ellen Rimbauer!!!

Post by mIRCerka »

Moonlight & Magnolia wrote:Joj jes swadak...u šaku stane! :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
Baš mi je žao za oko, al' biće sve dobro...kod kojeg si veterinara išla?

Teta Mirci meščini sve zna...hajmo je fino pitat:

Gdje ima kupiti mačije mlijeko?...treba Džordžiju hitnoooo! :thumbup:
bilo je kod armana, ali isto tako se moze kupiti hrana tj mlijeko za nedonoscad :D u apotekama :D

sto se ociju tice, ne morate ni kamilicom, dovoljno je mlakom vodom...preporucujem upotrebu gaze a ne vate, jer se vata truni...no sikiriki...i husnija dobija krmelje...It is normal...
nego...maznuli smo jedno mace na Grbavici, tacnije kovacicima...dali smo mu malo hrane, ono jadno pojelo, i klonulo u sred trave da spava...eno ga sad sa macama u korpi (onim u macijem hotelu) pawa jadnicak :D
Post Reply