WESTY

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
1971
Posts: 17
Joined: 20/06/2008 09:41

#1 WESTY

Post by 1971 »

Samo da pitam dali ima i koliko u SA,kao i to gdje ih sisate i cime ih hranite ..hvala
User avatar
Angie071
Posts: 52
Joined: 08/10/2007 16:19

#2 Re: WESTY

Post by Angie071 »

Sada vec dosta westija ima u Sarajevu... Shishaju se otprilike na 3-4 mjesta gdje shishaju cuke u Sarajevu...
spectra
Posts: 175
Joined: 11/11/2004 17:10
Location: rajvosa-x.com

#3 Re: WESTY

Post by spectra »

Koliko znam, sisanje rade i u pet shopu na Pofalcima ("Svijet Ljubimaca").
User avatar
Angie071
Posts: 52
Joined: 08/10/2007 16:19

#4 Re: WESTY

Post by Angie071 »

Ne znam za ostale rase ali ne znam ni jednog vlasnika westija koji je zadovoljan sa svijetom ljubimaca sto se sisanja tice
1971
Posts: 17
Joined: 20/06/2008 09:41

#5 Re: WESTY

Post by 1971 »

Kojim samponom ih kupate i koliko cesto?Koju hranu koristite?
BTW svijet ljubimaca je bez veze- pravi pocetnici
User avatar
Angie071
Posts: 52
Joined: 08/10/2007 16:19

#6 Re: WESTY

Post by Angie071 »

Ako hoces da bas budu bijeli onda trixie - white sampon za bijele pse. Ako imaju problema sa dlakom, alergijama ili su extra osjetljivi - najbolji je yoyoba sampon (mozes ga naci kod Armana na grbavici). Stvarno njeguje dlaku.. A kupanje treba svesti na minimum, jednom u 4-6 sedmica bi bilo idealno jer kupanjem skidas prirodno ulje koje imaju na dlaci i remetis pH vrijednost...Za westije pogotovo je to bitno jer su inace jako osjetljivi i skloni dermatitisima i drugim koznim bolestima. Postoji i tzv suho kupanje - mozes koristiti puder ili 'nisestu' s kojom ih napudras, pustis da stoji jedno 10tak minuta i dobro iscetkas. Budu bijeli i puno manje prljavi...
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#7 Re: WESTY

Post by alica.k »

a gdje to jos osim u svijetu ljubimaca i na veterini ima da se sisa pas? jer ni ja nisam bas prezadovoljna onima iz svijeta ljubimaca, a na veterini su mi kanza porezali i to bas....
fat_mama
Posts: 18
Joined: 25/01/2007 09:52

#8 Re: WESTY

Post by fat_mama »

1971 wrote:Samo da pitam dali ima i koliko u SA,kao i to gdje ih sisate i cime ih hranite ..hvala

koliko novaca kosta westy i na kraju gdje ste ga odveli sisati??
User avatar
alcho
Posts: 1469
Joined: 31/08/2006 09:08

#9 Re: WESTY

Post by alcho »

Mene zanima koliko kosta Westy i sta je to?
:mrgreen:
Kruler
Posts: 513
Joined: 21/02/2008 10:06

#10 Re: WESTY

Post by Kruler »

Ja znam šta je to, ali me zanima odakle ih se kupuje u Sarajevu. Iz uzgajališta ili onako, komšijski od raje?
User avatar
Angie071
Posts: 52
Joined: 08/10/2007 16:19

#11 Re: WESTY

Post by Angie071 »

Zavisi ko sta hoce i trazi od westija.. Ako zelite dobrog westija onda ga sigurno necete kupiti u pet shopu nego cete ici kod provjerenog uzgajivaca... Kostaju od 400-700 EUR u Srbiji konkretno...
jaca78
Posts: 639
Joined: 28/09/2005 18:12

#12 Re: WESTY

Post by jaca78 »

Nek se niko ne uvrijedi, ali tolike pare dati za psa, pored silnih prijatelja koji bespomocni lutaju ulicama :run:
User avatar
Angie071
Posts: 52
Joined: 08/10/2007 16:19

#13 Re: WESTY

Post by Angie071 »

Slazem se Jaco! I zaista bi ljudi trebali tako da razmisljaju...
fat_mama
Posts: 18
Joined: 25/01/2007 09:52

#14 Re: WESTY

Post by fat_mama »

jaca78 wrote:Nek se niko ne uvrijedi, ali tolike pare dati za psa, pored silnih prijatelja koji bespomocni lutaju ulicama :run:
slazem se da je to previse. Jedini razlog sto mi se westie svidja je sto mu ne opada dlaka za razliku od kratkodlakih pasa koje vidjamo na ulici, lakse je za odrzavati i mali je pa mu je lakse boraviti u stanu za razliku od vecinom velikih lutalica...
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#15 Re: WESTY

Post by Cober »

U potpunosti podržavam, kako neko ko može psa gledati kroz novac, šampone i na nacionalističko-snobovski način pedigrea, a prolaziti pored toliko gladnih milih stvorenja koja čekaju mrvicu ljubavi umjesto tih stotina eura koje se daju trgovcima psima, zbog sebičnosti i izgleda psa, ovakve ili onakve dlake, kao da nema malih ili velikh pasa prepuštenih samih sebi, a ne zbog istinske ljubavi prema vjernom prijatelju koja se ne kupuje... Razmislite barem kada prođete pored nekog kučenceta koje vam se vjerno prilijepi uz nogu nadajući se da će ostati s vama a krenete dati stotine eura trgovcima i tako podržati trgovinu životima kao da su igračke... a prolazite pokraj onih koji pate i zaista vas trebaju dok ste vi odlučili "kupiti" psa...

Pozdrav, Cober.
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#16 Re: WESTY

Post by Cober »

fat_mama wrote:slazem se da je to previse
A da je jeftiniji bi?? Gledanje psa kroz novac?
fat_mama wrote:Jedini razlog sto mi se westie svidja je sto mu ne opada dlaka
Ne opada većini uličnih mješanaca koji potiču od pulija, da ti pomognem ima ih pun grad.. Jedan sa bijelom crtom na prsima stalno luta relacijom Ferhadija -Titova, drugi je u Zlatarskoj ulici, pogledaj teme pudlica kod likovne akademije ili URGENT Ovčica i njena dva jarana u životnoj opasnosti.. evo link http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 41&t=49399
fat_mama wrote:od vecinom velikih lutalica...
zezaš se?

Nadam se da ću bar malo uticati na tebe da razmisliš o usvajanju, a probrati zaista možeš, pokušaj ove subote na udomljavanju u Velikom parku.. Ovaj podforum obiluje molbama za pomoć i slikama malih ili velikih "lutalica" koje to više neće biti ako im ti pokloniš svoju ljubav umjesto da podržavaš takvu trgovinu i zaradu onih koji od toga prave biznis..

Pozdrav, Cober
User avatar
Angie071
Posts: 52
Joined: 08/10/2007 16:19

#17 Re: WESTY

Post by Angie071 »

fat_mama: Ima i mjesanaca koji se ne linjaju i koji nisu veliki...i mogu u stan! Ne mora biti westie... Cak sto vise westie nije lak pas za odrzavanje...mora se sisati svakih par mjeseci i cesljati svakodnevno...puno se prlja jer je bijel i jer ima dugu dlaku (kao metla sve kupi sa ulice :) tako da nema 'idealnog' psa. Oko svakog ima obaveza... Imala sam westija koji je bio predivan i predrag... i sad imam mjesanca kojeg sam nasla na ulici i vise nikad ne bih 'kupila' psa...Svaki pas je cist i manje se linja ako se njeguje...Mislim da psi sa ulice imaju daleko vise prednosti nego rasni psi: pametniji su, vjerniji, zdraviji, vise odani i zahvalni... Razumijem da je problem ko ima mali stan i da uzme nekog cukicu sa ulice i ne zna koliki ce narasti i da li ce se puno linjati ali ima toliko odraslih, formiranih pasa, koji ostanu mali, a tako zeljni ljubavi i paznje... Treba ih usreciti! Onog iz legla ce neko sigurno vec kupiti i nece biti gladan i sam na ulici... Svakom bih to preporucila... Barem da razmisle o tome prije nego sto kupe psa...
fat_mama
Posts: 18
Joined: 25/01/2007 09:52

#18 Re: WESTY

Post by fat_mama »

Kao mala sam imala pudla i mislim da je to bio super pas. Sisanje i sve to je radio moj stari i odlican pas za odrzavanje. Nedavno je uginuo nas labrador. Divan je bio sa djecom ali velik pas nije za stan. Patnja prevelika a posebno ljeti kada se linjaju uzasno. Sada kada je bebica malo porasla mi bi nesto u dzepnoj verziji.
Istina je da su mjesanci inteligentniji, strpljiviji, odaniji, zahvalini.... nestrpljivo ocekujem subotu i Veliki park. Javim ako usvojimo.
THNAKS
jaca78
Posts: 639
Joined: 28/09/2005 18:12

#19 Re: WESTY

Post by jaca78 »

Svi koji prate ovaj forum znaju zna Mladenku. Džepna i preslatka varijanta :-D

http://www.animalsos.forumotion.com
Sretno!
pets
Posts: 84
Joined: 06/02/2008 19:53
Location: sarajevo

#20 Re: WESTY

Post by pets »

fat_mama wrote:Kao mala sam imala pudla i mislim da je to bio super pas. Sisanje i sve to je radio moj stari i odlican pas za odrzavanje. Nedavno je uginuo nas labrador. Divan je bio sa djecom ali velik pas nije za stan. Patnja prevelika a posebno ljeti kada se linjaju uzasno. Sada kada je bebica malo porasla mi bi nesto u dzepnoj verziji.
Istina je da su mjesanci inteligentniji, strpljiviji, odaniji, zahvalini.... nestrpljivo ocekujem subotu i Veliki park. Javim ako usvojimo.
THNAKS
Imaš pp
Post Reply