Sadizam ne može biti umetnost!

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
Anka

#1 Sadizam ne može biti umetnost!

Post by Anka » 20/11/2007 14:34

Pogledajte link, nadam se da ćete potpisati peticiju.
Izvesni "umetnik" je na svojoj izložbi u ćošku galerije zavezao umirućeg, izgladnelog psa, nisu mu dali vodu i hranu i on je uginuo. :sad:
Lik je psihopata, a ja ne mogu da shvatim ljude koji su bili na "izložbi" i posmatrali taj prizor. Kakvo je ovo nakazno vreme? Aplaudira se sadistima.

Image

An “artist” from Costa Rica, named Guillermo Habacuc Vargas, put a starved dog as a work of art, the poor dog died there.

http://petloverstips.com/ForTheLoveofth ... t-petition

Skyfox

Post by Skyfox » 20/11/2007 17:51

:shock: samo mu mozemo pozeliti istu sudbinu...

Pasiflora

Post by Pasiflora » 21/11/2007 12:17

Skyfox wrote::shock: samo mu mozemo pozeliti istu sudbinu...

DicaTM

Post by DicaTM » 23/11/2007 23:50

Idiot, umro daboga

pitt

Post by pitt » 23/11/2007 23:54

bas bolestan nacin da se skrene paznja na veoma vazan problem :roll:

VeljaPas

#6 Re: Sadizam ne može biti umetnost!

Post by VeljaPas » 24/11/2007 12:30

Anka wrote:Pogledajte link, nadam se da ćete potpisati peticiju.
Izvesni "umetnik" je na svojoj izložbi u ćošku galerije zavezao umirućeg, izgladnelog psa, nisu mu dali vodu i hranu i on je uginuo. :sad:
Lik je psihopata, a ja ne mogu da shvatim ljude koji su bili na "izložbi" i posmatrali taj prizor. Kakvo je ovo nakazno vreme? Aplaudira se sadistima.

Image

An “artist” from Costa Rica, named Guillermo Habacuc Vargas, put a starved dog as a work of art, the poor dog died there.

http://petloverstips.com/ForTheLoveofth ... t-petition
Umjetnik nam je samo pljunuo u lice ono sto mi nevidimo ili ne zelimo vidjeti, a desava se svakodnevno, tu pored nas.
Ovo je stvarnost gospodo, kaze umjetnik, i na vama je da se odlucite hocete li i dalje biti sljijepi prema patnjama kojima su zivotinje svakodnevno izlozene.
Ovo je jedna zrtva koja moze spasiti hiljade zivota.

Anka

Post by Anka » 24/11/2007 17:33

Veljo, mislim da nisi dobro protumačio ovaj postupak. "Umetnik" je doveo na izložbu izgladnelog psa i ovaj je tu uginuo.
To ne može biti umetnost niti može imati pozitivnu poruku. Ako je hteo da skrene pažnju na probleme neuhranjenih,napuštenih pasa, mogao je postaviti fotografije kučića snimljenih na ulicama. Ali, dovesti umiruću životinju, ne dati joj vodu i hranu, dodatno je izmaltretirati, to ne može biti dobra poruka. Ovog psa je trebalo odneti veterinaru, eventualno, mogao je da ga fotografiše ovako jadnog, ali, psu je trebalo pružiti pomoć, pa posle, ako preživi, opet ga slikati i prikazati slike u stilu, pre-posle. Dovesti izgladnelu životinju u galeriju i pustiti da ljudi gledaju umiranje, ...ne, to nije umetnost, to je iživljavanje.
....
Sad se setih onog fotografa, lik je dobio nagradu za tu fotografiju, slikao je umiruće dete u Africi, malo dete, puzi po zemlji,kilomater udaljeno od naselja ili un bolnice, ne sećam se tačno...ali dobro pamtim fotografiju.
Nije ga odneo kod lekara. Slikao ga je i produžio dalje...a iza deteta je stajala ptica lešinar....
Fotograf je dobio nagradu...negde pročitah da je kasnije izvršio samoubistvo. zašto,ne znam. Mogao je da slika dete, i onda ga uzme u naručje i odnese u bolnicu.
Ne postoji poruka, pozitivna poruka, koja se zasniva na lošem postupku. Poziotivna poruka bi bila, evo fotografije psa kako je izgledao pre nego što smo ga našli, a evo ga sada, pa onda neka pusti izlečenog, oporavljenog psa da trčkara kroz galeriju.
Ovo je surovo, ovo je bilo nepotrebno, a ja ovako emotivno reagujem jer iskreno verujem da su ljudi koji muče životinje na korak od mučenja ljudi.

VeljaPas

Post by VeljaPas » 24/11/2007 20:05

Anka wrote:Veljo, mislim da nisi dobro protumačio ovaj postupak. "Umetnik" je doveo na izložbu izgladnelog psa i ovaj je tu uginuo.
To ne može biti umetnost niti može imati pozitivnu poruku. Ako je hteo da skrene pažnju na probleme neuhranjenih,napuštenih pasa, mogao je postaviti fotografije kučića snimljenih na ulicama. Ali, dovesti umiruću životinju, ne dati joj vodu i hranu, dodatno je izmaltretirati, to ne može biti dobra poruka. Ovog psa je trebalo odneti veterinaru, eventualno, mogao je da ga fotografiše ovako jadnog, ali, psu je trebalo pružiti pomoć, pa posle, ako preživi, opet ga slikati i prikazati slike u stilu, pre-posle. Dovesti izgladnelu životinju u galeriju i pustiti da ljudi gledaju umiranje, ...ne, to nije umetnost, to je iživljavanje.
....
Sad se setih onog fotografa, lik je dobio nagradu za tu fotografiju, slikao je umiruće dete u Africi, malo dete, puzi po zemlji,kilomater udaljeno od naselja ili un bolnice, ne sećam se tačno...ali dobro pamtim fotografiju.
prosaoi Nije ga odneo kod lekara. Slikao ga je i produžio dalje...a iza deteta je stajala ptica lešinar....
Fotograf je dobio nagradu...negde pročitah da je kasnije izvršio samoubistvo. zašto,ne znam. Mogao je da slika dete, i onda ga uzme u naručje i odnese u bolnicu.
Ne postoji poruka, pozitivna poruka, koja se zasniva na lošem postupku. Poziotivna poruka bi bila, evo fotografije psa kako je izgledao pre nego što smo ga našli, a evo ga sada, pa onda neka pusti izlečenog, oporavljenog psa da trčkara kroz galeriju.
Ovo je surovo, ovo je bilo nepotrebno, a ja ovako emotivno reagujem jer iskreno verujem da su ljudi koji muče životinje na korak od mučenja ljudi.
znam ja o cemu ti govoris i svakako da je okrutnost nad zivotinjama samo trening za okrutnost nad ljudima. od 100 masovnih ubojica njih 94 je u djetinjstvu mucilo zivotinje.
sudbina ovog nesretnika, koji je skoncao tako kako je skoncao, surovo nas suocava sa stvarnoscu u kojoj zivimo i nadam se, da ce bar neki poceti razmisljati o tome u kakav sunovrat, nepovratno cini mi se srljamo, i da je prosao i zadnji cas, da se suocimo sami sa sobom i priznamo prvo sebi pa onda i drugima, kakvi smo smradovi..

Shoshana

Post by Shoshana » 24/11/2007 20:18

Ovo je nista kakve bljuvotine radi ona Nathalia Edenmont. Sadizam cisti... Ono treba zatvoriti i baciti kljuc :x

VeljaPas

Post by VeljaPas » 24/11/2007 20:39

Shoshana wrote:Ovo je nista kakve bljuvotine radi ona Nathalia Edenmont. Sadizam cisti... Ono treba zatvoriti i baciti kljuc :x
http://www.getunderground.com/undergrou ... bum_ID=547

Post Reply