okrutnost prema zivotinjama u bih

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
animal lover
Posts: 55
Joined: 12/02/2007 23:35

#1 okrutnost prema zivotinjama u bih

Post by animal lover »

juce je moj komsija, inace maloljetni delikvent, obojio po glavi mog gizmu i jos jedno mace bijelom masnom farbom
poludjela sam
zvala sam veterinara i rekao mi je da mu to moram izbrijati, ali je jako tesko jer se skorilo pa ga cupa
uspjela sam nesto malo osisati
zaista sam van sebe :x
ne razumijem nase ljude,svugdje u svijetu je to zakonom kaznjivo, a i da nije, ljudi imaju kulturu i zanju se normalno ponasati
jedino je kod nas fora da budes sto okrutniji prema zivotinjama
uzas!!! :x
kod nas se uopce ne radi na edukaciji djece o odnosu i ponasanju prema zivotinjama i prirodi uopce sto je zastrasujuce
"normalno" je vidjeti kako djeca igraju kosarke sa macicima, stavljaju cigaretu zabi u usta, vezu petardu na golubovu nogu, bacaju mace psima, .......
do kada ce nas narod biti ravnodusan na takve stvari???
User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#2

Post by tinchy »

Ma sve je to isto... sve se ponavlja iz dana u dan... ljudi su takvi, okrutni nema im pomoci. Svaka cast izuzecima! A jedan moj prijatelj je vidjeo nekog velikog psa kao sarplaninca, da hoda sam obojen u ljubicasto!!!! :x :x :x
User avatar
kaubojstina
Posts: 364
Joined: 30/03/2007 07:12
Location: Pitaj Bobija :)

#3

Post by kaubojstina »

tinchy wrote:Ma sve je to isto... sve se ponavlja iz dana u dan... ljudi su takvi, okrutni nema im pomoci. Svaka cast izuzecima! A jedan moj prijatelj je vidjeo nekog velikog psa kao sarplaninca, da hoda sam obojen u ljubicasto!!!! :x :x :x
:lol:

Mozda je cuko came out of closet.

U ostalom, humanisti,ako vam je toliko stalo do ostalih zivih bica, molim lijepo preko crvenog kriza ili unicefa usvojite jedno africko dijete...
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#4 Re: okrutnost prema zivotinjama u bih

Post by Phia »

animal lover wrote:juce je moj komsija, inace maloljetni delikvent, obojio po glavi mog gizmu i jos jedno mace bijelom masnom farbom
poludjela sam
zvala sam veterinara i rekao mi je da mu to moram izbrijati, ali je jako tesko jer se skorilo pa ga cupa
uspjela sam nesto malo osisati
zaista sam van sebe :x
ne razumijem nase ljude,svugdje u svijetu je to zakonom kaznjivo, a i da nije, ljudi imaju kulturu i zanju se normalno ponasati
jedino je kod nas fora da budes sto okrutniji prema zivotinjama
uzas!!! :x
kod nas se uopce ne radi na edukaciji djece o odnosu i ponasanju prema zivotinjama i prirodi uopce sto je zastrasujuce
"normalno" je vidjeti kako djeca igraju kosarke sa macicima, stavljaju cigaretu zabi u usta, vezu petardu na golubovu nogu, bacaju mace psima, .......
do kada ce nas narod biti ravnodusan na takve stvari???
A šta je bilo sa tim mačetom?
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#5

Post by Anka »

Bosna, Srbija, Crna Gora i Albanija su jedine zemlje u Evropi koje nemaju usvojen Zakon za zaštitu životinja.
...
pre 3 sata sam na tv-u gledala emisiju o krznašicama, kako ih drže na farmama, kako ih ubijaju...suze su mi pošle...u emisiji je bilo nekoliko priloga, sagovornika, i baš me je iznerviralo kada su razgovarali sa direktorom beogradskog zoo vrta, jer, on čovek "voli" životinje (a naš zoo je jedan od najgorih u Evropi), i kosa mi se još nije spustila od razgovora sa njim, kad krenu naredni prilog, o kunićima. razgovor sa ženom koja gaji kuniće, za meso, i krzno. I prvo pitanje novinarke je bilo: Zašto baš kunići?
I nećete verovati šta je idiotkinja rekla: Znate, ja mnogo volim kuniće.
novinarka: Pa onda ne bi trebali da ih ubijate....zar vam ih nije žao?
idiot: Nemam vremena za to, znate, ženke imaju mladunce, pa se ja poigram sa njima, pa onda dođu sledeći mladunci.
:x
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#6

Post by Shoshana »

kaubojstina wrote:
tinchy wrote:Ma sve je to isto... sve se ponavlja iz dana u dan... ljudi su takvi, okrutni nema im pomoci. Svaka cast izuzecima! A jedan moj prijatelj je vidjeo nekog velikog psa kao sarplaninca, da hoda sam obojen u ljubicasto!!!! :x :x :x
:lol:

Mozda je cuko came out of closet.

U ostalom, humanisti,ako vam je toliko stalo do ostalih zivih bica, molim lijepo preko crvenog kriza ili unicefa usvojite jedno africko dijete...
Haj' ne lupaj, zivota ti. Kakve veze ima usvajanje djece sa mucenjem zivotinja? Ja ti logike, u pm... Ono, ako ne mogu usvojiti dijete, mogu ofarbati cuku :? :?
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#7

Post by Anka »

Neverovatno je kako ljudi naopako razmišljaju...slušaj kauboj, i zapitaj se, kakav će čovek biti jednog dana ono dete kojem je zabava da raščereči mačku,da je veže za drvo i pusti svog psa na nju, da zavezanom psu gurne petardu u anus, da ptici glavu smrska kamenom?
Takav kada odraste, isto to će mrtav hladan uraditi nekom čoveku. Onaj koji zlo čini životinjama, činiće i čoveku.
Maltretiranje životinja je uvertira za iživljavanje na ljudima.
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#8

Post by alica.k »

kaubojstina wrote:
tinchy wrote:Ma sve je to isto... sve se ponavlja iz dana u dan... ljudi su takvi, okrutni nema im pomoci. Svaka cast izuzecima! A jedan moj prijatelj je vidjeo nekog velikog psa kao sarplaninca, da hoda sam obojen u ljubicasto!!!! :x :x :x
:lol:

Mozda je cuko came out of closet.

U ostalom, humanisti,ako vam je toliko stalo do ostalih zivih bica, molim lijepo preko crvenog kriza ili unicefa usvojite jedno africko dijete...
meni vala nije stalo do ostalih zivih bica samo mi je stalo do zivotinja. ljudi su sami svoja propast.
animal lover
Posts: 55
Joined: 12/02/2007 23:35

#9

Post by animal lover »

A šta je bilo sa tim mačetom?
s obzirom da se to desilo sinoc kad sam izlazila iz kuce, nisam uspjela malog uhvatiti
danas cijeli dan je padala kisa pa su se maleni i njegova mama negdje sakrili
sutra sam slobodna pa cu dat sve od sebe da ga uhvatim i osisam
on je prosao gore od gizme, gizmu je ofarbao malo po gavi, a njega po cijelim ledjima :x
radi se o maci avlijanerki koja se omacila u nasem dvoristu, tako da je pomalo divlja i ni ona ni mali se ne daju dirati
poslat cu sliku da vidite kako gizmo izgleda
animal lover
Posts: 55
Joined: 12/02/2007 23:35

#10

Post by animal lover »

ofarbani gizmo :x

Image
User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#11

Post by tinchy »

animal lover wrote:ofarbani gizmo :x

Image

Jao kakvih kretena ima u nasoj blizini... pa jos malo pa ce pocet proizvoditi boje za farbanje za zivotinje :x :x
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#12

Post by _BosanaC »

@kaubojstina, niti su zivotinje a niti djeca za sve ljude. Pa se ti pronadji u svemu tome.

A sto vise ljude upoznajem zivotinje sve vise cijenim.
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#13

Post by PITARKA_SA »

stvarno je sramota da nemamo nikakve mogucnosti(zakonske)da zastitimo zivotinje u ovoj drzavi
ali problem je nas mentalni sklop..ljudi koji su navikli da su psi stvoreni da provedu zivotni vijek zavezani na dva metra lanca ,ljudi koji su navikli da su koride normalna stvar..problem je u glavama ,problem je u odgoju..

to mora zakon rjesavati ..kako samo nekada mrzim ljude ,fino me bude stid sto sam jedna od njih
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#14

Post by PITARKA_SA »

zaboravih napisati samo jedan primjer okrutnosti ,u mom okruzenju.djevojcica od nekih 7 godina jucer je uzela malo mace i ubacila ga u otvor od lifta(sa 5.sprata)..dok sam ja dosla vec je bilo kasno.. :( mace je imalo tek nekih par mjeseci mozda i manje ,..kasnije sam saznala da se u rusevinama starog obdanista ,blizu zgrade okotila macka ..otisla sam tamo ..prizor je bio stravican..bili su na gomili prljavstine,ljudskog izmeta,mokrace..mrsavi mali ..srce mi je bukvalno stalo..sve sma ih pokupila i odvela kuci :( sta sada da radim sa njima nemam pojma,ali ih na ulicu ne vracam..
a ta curica ..pa vile su je pronosale jer sekunda mi je falila da joj takvu samarcinu opalim da joj vise nikada ne padne na pamet nista slicno
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#15

Post by Phia »

PITARKA_SA wrote:stvarno je sramota da nemamo nikakve mogucnosti(zakonske)da zastitimo zivotinje u ovoj drzavi
ali problem je nas mentalni sklop..ljudi koji su navikli da su psi stvoreni da provedu zivotni vijek zavezani na dva metra lanca ,ljudi koji su navikli da su koride normalna stvar..problem je u glavama ,problem je u odgoju..

to mora zakon rjesavati ..kako samo nekada mrzim ljude ,fino me bude stid sto sam jedna od njih
Nemamo mi skoro nikakav zakon da je normalan čak ni za ljude a kamo li za životinje.Kad gledam onaj animal planet samo mogu pariti oči koliko se ljudi brinu o životinjama a gdje smo tek mi..
U vezi lanca..moje cuke su inače u boksu ali nekad su i zavezani za lanac.Mislim da nije to toliko grozno obzirom da cuko treba da se nauči na vezanje (to ti je potrebno i kada ga želiš izvesti van da ne bi išao kud je njemu volja).Osim toga ih barem nekoliko puta sedmično odvedemo malo u prirodu u neku šumu gdje se istrče nekoliko sati (jer su lovački i treba im puno kretanja).Problem nastaje kada cuko NIKAD ne biva pušten sa lanca.Razumijem da ljudi koji spavaju sa cukom zajedno u krevetu ne mogu da zamisle da ga neko npr veže ili eto drži u boksu ali razumijem i to jer ja ne mogu da zamislim da neko mačku vodi na povodcu. :)
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#16

Post by PITARKA_SA »

Phia wrote:
PITARKA_SA wrote:stvarno je sramota da nemamo nikakve mogucnosti(zakonske)da zastitimo zivotinje u ovoj drzavi
ali problem je nas mentalni sklop..ljudi koji su navikli da su psi stvoreni da provedu zivotni vijek zavezani na dva metra lanca ,ljudi koji su navikli da su koride normalna stvar..problem je u glavama ,problem je u odgoju..

to mora zakon rjesavati ..kako samo nekada mrzim ljude ,fino me bude stid sto sam jedna od njih
Nemamo mi skoro nikakav zakon da je normalan čak ni za ljude a kamo li za životinje.Kad gledam onaj animal planet samo mogu pariti oči koliko se ljudi brinu o životinjama a gdje smo tek mi..
U vezi lanca..moje cuke su inače u boksu ali nekad su i zavezani za lanac.Mislim da nije to toliko grozno obzirom da cuko treba da se nauči na vezanje (to ti je potrebno i kada ga želiš izvesti van da ne bi išao kud je njemu volja).Osim toga ih barem nekoliko puta sedmično odvedemo malo u prirodu u neku šumu gdje se istrče nekoliko sati (jer su lovački i treba im puno kretanja).Problem nastaje kada cuko NIKAD ne biva pušten sa lanca.Razumijem da ljudi koji spavaju sa cukom zajedno u krevetu ne mogu da zamisle da ga neko npr veže ili eto drži u boksu ali razumijem i to jer ja ne mogu da zamislim da neko mačku vodi na povodcu. :)
ma nisma ni u snu,aludirala na te stvari,,vec samo ono sto primjetim po avlijama,znas onaj princip,zavezan je od malena i tu ostaje citav zivot,na kisi,na suncu,povremeno dobije hranu i slicno..citav svoj zivot provede na dva metra bukvalno..
a sto se tice box-ova i pasa koji se redovno vode u prirodu da trce igraju se i koji se redovno hrane ,maze i paze..nemam nista protiv.
ali oni pacenici sto im je sav zivot sveden na dva metra ...to je strasno okrutno i ogavno.
Punky girl
Posts: 128
Joined: 03/09/2007 18:35
Location: Gracanica

#17

Post by Punky girl »

kaubojstina wrote:
tinchy wrote:Ma sve je to isto... sve se ponavlja iz dana u dan... ljudi su takvi, okrutni nema im pomoci. Svaka cast izuzecima! A jedan moj prijatelj je vidjeo nekog velikog psa kao sarplaninca, da hoda sam obojen u ljubicasto!!!! :x :x :x
:lol:

Mozda je cuko came out of closet.

U ostalom, humanisti,ako vam je toliko stalo do ostalih zivih bica, molim lijepo preko crvenog kriza ili unicefa usvojite jedno africko dijete...
Pa mi tu nista ne mozemo uciniti a bar za pse u BiH ozemo...
Punky girl
Posts: 128
Joined: 03/09/2007 18:35
Location: Gracanica

#18

Post by Punky girl »

u nas u gracanici situacije nisu nista bolje samo psi jadni setaju ulicama cak ni azila nemamo,ja zalim sto nisam starija pa da otvorim azil da mogu,a gradonacelnika bolje da ne pitamo.neki dan vracam se kuci i neka djecica jadno mace ganjaju a ono se pod auto zavlace a oni s prutevima za njim...i sta ces kako mi se nalaze ja rastjeram djecu i mace ode jadno...
Punky girl
Posts: 128
Joined: 03/09/2007 18:35
Location: Gracanica

#19

Post by Punky girl »

u nas u gracanici situacije nisu nista bolje samo psi jadni setaju ulicama cak ni azila nemamo,ja zalim sto nisam starija pa da otvorim azil da mogu,a gradonacelnika bolje da ne pitamo.neki dan vracam se kuci i neka djecica jadno mace ganjaju a ono se pod auto zavlace a oni s prutevima za njim...i sta ces kako mi se nalaze ja rastjeram djecu i mace ode jadno...
Post Reply