Cuko u Miljacki

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#26

Post by tinchy »

enssa wrote:jebo vas cuko

Svaka ti cast, :x Jest da je tebe vec neko u glavu al nema vezze, okani se ti nasih cuka :x :x
VeljaPas
Posts: 645
Joined: 19/04/2007 11:36

#27

Post by VeljaPas »

Phia wrote:Evo samo da ne bude zabune.moja je greška nisam pažljivo gledala datum kad je izvučen taj 'vaš' cuko.ali moj brat je izvukao cuku prije samo par dana sa istog mjesta pa nisam ni pomislila da je moguće da opet na tom mjestu završi još jedan.ovaj je bio bijele boje sa dužom dlakom.tada su bili vatrogasci.ne znam je li iko od vas čuo za to.stvarno nije niko tad bio tu da mu pomogne.imate njegov post na vašem forumu sos.moguće da nakon tog neuspjelog pokušaja vatrogasci ovaj put nisu ni htjeli doći...
@ Velja
ja imam kući 4 cuke tako da ne mogu uzeti još jednog..ako je to bila svrha ovog: 'zbog njegove sigurnosti necu ti reci gdje je pusten'
p.s. on nije stigao da uslika i snimi cuku jer su mu ruke bile prljave kako ga je izvlačio.
svi ti nesretnici su, nasi, sarajevski psi.
kako i sama znas u SA ima dosta losih ljudi i zbog onih koji mu, zbog svog primitivnog odnosa prema zivotinjama i inatata mogu nanijeti zlo, nisam kazao gdje smo ga pustili.
User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#28

Post by tinchy »

Cika Veljo hocete nam postaviti slike spasenog cuke :) :) Da vidimo i tog cwatkisa :)
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#29

Post by Hierarchia »

Možda nije pravo mjesto, ali je u kontekstu priče o spašenim cukama. Ovo su dva kučića u jednom bosanskom gradiću, sakrivena su. U tom gradu, kao i mnogim drugim u Bosni, redovno se vrši odstrjel pasa lutalica. To obično čine lovci ili građani nekog naselja. Koliko je samo cuka, vjerovatno i ove dvojice, koje niko neće spasiti... :(

Image

Image
ak-47
Posts: 149
Joined: 01/09/2005 00:08
Location: Istanbul

#30

Post by ak-47 »

Hierarchia wrote:Možda nije pravo mjesto, ali je u kontekstu priče o spašenim cukama. Ovo su dva kučića u jednom bosanskom gradiću, sakrivena su. U tom gradu, kao i mnogim drugim u Bosni, redovno se vrši odstrjel pasa lutalica. To obično čine lovci ili građani nekog naselja. Koliko je samo cuka, vjerovatno i ove dvojice, koje niko neće spasiti... :(

Image

Image

Zaboli me da prostis neka stvar u svijetu svaki dan pogine na hiljade ljudi pa niko ni habera jos se treba brinuti za kojekakve djukele i zaliti ih pa da se ne vrsi odstrel i uspavljivanje za godinu dana nebi mogao ulicom proci od zarazenih djukela. :x :x
in medias res
Posts: 220
Joined: 06/09/2006 15:07

#31

Post by in medias res »

ak-47 wrote:
Hierarchia wrote:Možda nije pravo mjesto, ali je u kontekstu priče o spašenim cukama. Ovo su dva kučića u jednom bosanskom gradiću, sakrivena su. U tom gradu, kao i mnogim drugim u Bosni, redovno se vrši odstrjel pasa lutalica. To obično čine lovci ili građani nekog naselja. Koliko je samo cuka, vjerovatno i ove dvojice, koje niko neće spasiti... :(

Image

Image

Zaboli me da prostis neka stvar u svijetu svaki dan pogine na hiljade ljudi pa niko ni habera jos se treba brinuti za kojekakve djukele i zaliti ih pa da se ne vrsi odstrel i uspavljivanje za godinu dana nebi mogao ulicom proci od zarazenih djukela. :x :x

eh moj/a ti,
nazalost samo si jedna u nizu koja ne konta o cemu ovdje ljudi pricaju....
niti kontas sta cika Veljo i ostali clanovi SOS-a rade tolike godine i za sta se bore! :x
niko nikad nije rekao da treba pustiti pse na ulici da se kote, da umiru od bolesti, gladi, nego da se na HUMAN nacin rjesava taj problem!
ne zaboravi da i psi imaju osjecaje, da su od krvi i mesa, da osjecaju bol, i na kraju krajeva da imaju pravo na zivot!

pitanje za kraj: je li humano izdvojiti godisnje 500 000KM za ubijanje pasa?????
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#32

Post by Hierarchia »

Ak-47, ne tangira me tvoja reakcija, niti imam namjeru ubjeđivati te u bilo što. Tvoj post je očekivan jer, nažalost, tako razmišlja mnogo ljudi, pa čak i na ovom forumu, u šta sam se više puta uvjerila. Mrsko mi se više ponavljati, samo bih rekla da nije čudo da cuke nemaju prostor jer smo im ga uzeli mi, ljudi. Jer mi to, pobogu, zaslužujemo.
Možda bismo se mi mogli prestati toliko namnožavati i uzimati prostor biljkama i životinjama. Mi imamo kondome i pilule, cuke nemaju niti ih znaju koristiti.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#33

Post by _BosanaC »

ak-47 wrote:Zaboli me da prostis neka stvar u svijetu svaki dan pogine na hiljade ljudi pa niko ni habera jos se treba brinuti za kojekakve djukele i zaliti ih pa da se ne vrsi odstrel i uspavljivanje za godinu dana nebi mogao ulicom proci od zarazenih djukela. :x :x
Samo da priupitam - ko pobije te ljude svaki dan? Psi? :oops:
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#34

Post by Phia »

Činjenica je: 99% ljudi koji nemaju samilosti prema životinjama nemaju je ni prema ljudima.Šta dalje reći?
A za ovoliko slučajeva cuka u Miljacki..vjerovatno postoji neki razlog zašto se sve te cuke nađu u rijeci.možda traže vodu da popiju.ipak realno, gdje se životinja može napiti vode na asfaltu?
Velja wrote:svi ti nesretnici su, nasi, sarajevski psi.
kako i sama znas u SA ima dosta losih ljudi i zbog onih koji mu, zbog svog primitivnog odnosa prema zivotinjama i inatata mogu nanijeti zlo, nisam kazao gdje smo ga pustili.
Naravno da znam..nisam ni htjela da znam tačnu lokaciju cuke već je li dobro..
Ovdje gdje ja živim znam mjesto gdje ima oko 15 cuka koji se skrivaju u nekoj šikari.sve su to 'ničije' cuke.i sva sreća pa šintori neće da se bakću da dolaze tu jer im nije prilaz pogodan..[/quote]
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#35

Post by alica.k »

izbrisano :D:D:D
Last edited by alica.k on 29/05/2007 17:25, edited 1 time in total.
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#36

Post by Phia »

Je li to preko puta one kamenorezačke radnje?ako jeste ja mislim da su to cuke od onog čovjeka koji tu drži kao neki otpad..
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#37

Post by alica.k »

...

i ja mislim da su njegovi ali sto im onda barem nekako ne zaprijeci put da ne mogu na ulicu izlijetat?
Last edited by alica.k on 29/05/2007 17:26, edited 1 time in total.
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#38

Post by Phia »

ak-47 wrote:
Hierarchia wrote:Možda nije pravo mjesto, ali je u kontekstu priče o spašenim cukama. Ovo su dva kučića u jednom bosanskom gradiću, sakrivena su. U tom gradu, kao i mnogim drugim u Bosni, redovno se vrši odstrjel pasa lutalica. To obično čine lovci ili građani nekog naselja. Koliko je samo cuka, vjerovatno i ove dvojice, koje niko neće spasiti... :(

Image

Image

Zaboli me da prostis neka stvar u svijetu svaki dan pogine na hiljade ljudi pa niko ni habera jos se treba brinuti za kojekakve djukele i zaliti ih pa da se ne vrsi odstrel i uspavljivanje za godinu dana nebi mogao ulicom proci od zarazenih djukela. :x :x
Za tvoju informaciju, životinje sa ulice nije potrebno uspavljivati i vršiti odstrel nad njima da bi ih bilo manje.to su balkanske metode koje su prakticirane i na ljudime kad je nekom smetao ovaj ili onaj narod.npr. u njemačkoj u azilu za životinje postoje neke koje su tu čak i desetak godina.znam da mi nismo njemačka ali da neko ne pomisli da smo mi izmislili svijet sa našim načinom rješavanja ovog problema..
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#39

Post by Phia »

alica.k wrote:E JESTE TO JE TO. ali kazem vam ti mali psici istrce na ulicu samo tako :s i onda ih moze bilo ko zgazit...

i ja mislim da su njegovi ali sto im onda barem nekako ne zaprijeci put da ne mogu na ulicu izlijetat?
Pa ja mislim da mu te cuke čuvaju tu njegovu 'firmu'.moguće da taj čovjek ne brine baš najbolje o tim životinjama ali šta se može ipak biće da im on daje barem hranu..tu blizu ima i gorih slučajeva gdje cuke niko ne hrani a ima ih desetina..ma i cuke su skontale šintore pa se skrivaju gdje nema ljudi po livadama i grmlju..jednom je moja mama ovdje bila prisutna kad su jednog ulovili nasred ulice..stegli ga za vrat onom užasnom sajlom i vukli.a ona nenormalno pati kad vidi kako se neka životinja muči..žena nije sebi došla nekoliko dana..
Dobro je da niko nije zvao njih da izvuku te cuke iz Miljacke..to bi ispalo spasili ga da ga ubiju..
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#40

Post by _BosanaC »

ak-47 u BANatu deset dana :oops:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#41

Post by _BosanaC »

enssa wrote:kao sto je i obicaj u nasoj drzavi pogresni ljudi dobijaju moc i onda je seljacki koriste kako bi u ovom slucaju oduzeli slobodu govora sto je osnovno pravo svih ljudi,mircerko mislim da si ti zadnja koja mi moze sugerisati kakav rijecnik da koristim jer tvoja sarklo furka nadilazi bilo kakve ''sijelaske'' govore.
Ovaj forum je privatno vlasnistvo, sto bi znao da si procitao pravila koristenja foruma. Finansira se iz dzepova konkretnih lica i ta lica kreiraju pravila igre i ponasanja.

Ako ti se poziva ne demokratiju i slobodu govora - bujrum subotom pred Vijece ministara pa cemo skupa pozivati na to.

Do tada - 10 dana BANata, jer si opomenut vise puta.
VeljaPas
Posts: 645
Joined: 19/04/2007 11:36

#42

Post by VeljaPas »

alica.k wrote:samo da kazem, tamo kad se ide od stadiona prema vogosci ima jedna mala porodica cukica, mama tata i djecica, odmah uz cestu, i jucer je covjek udario jednog malenog i samo ga tak ostavio na cesti pa sam ga ja sklanjala :( ali ne znam sta da radim s ovima ostalima sad pa sad izlete na cestu... :S
ne precizirajte previse lokacije. sintori i ostali gadovi samo to cekaju.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#43

Post by alica.k »

Velja wrote: ne precizirajte previse lokacije. sintori i ostali gadovi samo to cekaju.
et brisite i vi citat iz posta ja sam gore vec izbrisala sta sam napisala :D
VeljaPas
Posts: 645
Joined: 19/04/2007 11:36

#44

Post by VeljaPas »

evo slika spasenog cuke i njegovih spasioca:)

Image

Image
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#45

Post by Phia »

Ja sam baš danas dok sam prolazila pored skenderije vidjela skoro istog cuku kako hoda uz samu obalu Miljacke ispred ALU.Valjda htio da se napije vode..Nadam se samo da ga šintori neće uhvatiti..

@alica.k ma neće oni te cuke jer ima taj njihov vlasnik tu.

Jednom dok sam tražila svog mačka Pipu naišla bila na neku kuću gdje je žena imala 4 cuke i par kučića tu i svi su bili pušteni u tom njenom imanju.i ona mi počela pričati kako su joj dolazili šintori ali ih ona nalijepila i otjerala.kaže:ove komšije zvale.čovječe zvali komšinici šintore da joj pobiju cuke.koji užas..

Pa ja mislim da za ovu lokaciju gdje ja živim vjerovatno znaju i šintori jer stvarno znaju svi ljudi ovdje za to pa ne sumnjam da ih je neko već zvao.međutim kao što rekoh nije im uopšte pristupačno.a valjda nemaju ni 'publike' jer molim lijepo kad se onako srede ko ghostbusters 'šteta' im valjda da niko ne vidi njihov nastup.
karlita
Posts: 41
Joined: 20/04/2007 08:18
Location: Sarajevo
Contact:

#46

Post by karlita »

sintore mrzim, a od njih imam i traumu kad su mi u ratu ubili cuku na sred ulice, kako smo skupljali kao i pola sarajeva cuke lutalice, imali smo obicaj kad je malo zatisje kad se nije granatiralo da svako pusti svoga cuku da se igraju na ulici a mi djeca smo im stavili svima ogrlice da svi znaju da su neciji i onda smo se mi igrali a i oni oko nas, tako su jedan dan dosli sintori ,meni bilo tada 7, onako nam prisli i kako su sve te cuke bili avlijaneri, pitali su nas sta ce nam ta pascad, zgrabili moga koji im je bio prvi na dohvatu a koji jadan i ne znajuci sta ce mu se desiti nije uspio pobjeci, za razliku od ostalih koji su pobjegli pa su ih djeca poslije jedva pohvatala, izudarali ga i bukvalno su ga onako jadnog omamljeno na silu ugurali u onaj svoj kamioncic i odveli,mater im njihovu, ja sam ko luda plakala i molila ih da ga puste jer je to moj cuko, a oni su mi se u lice smijali, dok je moj puno stariji rodjak istrcao oni su vec otprasili, najradije bi ih istrijebila jer ne mogu shvatiti kako neko moze radije ubijati cuke nego raditi nesto drugo, ali barem s casti i moralom, npr biti fizikaner sta god, kako neko moze biti toliko olicje najgadnije patologije licnosti...kako sam vecinom u zagrebu ovdje dodjem jako rijetko i budem kratko, evo cika Veljo, Dunja koju vjerovatno znate i ja smo skupili oko 60 maraka a nakupicemo jos i hrane pa ce Dunja donijeti u azil sad iza prvog kad nam plate stignu da i hrane nakupujemo, ali do djavola mozemo li ista vise napraviti...da li bi mogli napraviti neku akciju prikupljanja novca za azil pa da ako nista kupimo neki plac i stavimo bokseve neke pa da sklanjamo pse s ulice i kupimo one koji zavrse kod sintora vec???
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#47

Post by Cober »

ak-47 wrote:Zaboli me da prostis neka stvar u svijetu svaki dan pogine na hiljade ljudi pa niko ni habera jos se treba brinuti za kojekakve djukele i zaliti ih pa da se ne vrsi odstrel i uspavljivanje za godinu dana nebi mogao ulicom proci od zarazenih djukela. :x :x
Samo nick ak-47 najbolje govori o kakvoj mentalnom sklopu je riječ...


Kalashnikov Arms Catalog:

Image Image Image
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#48

Post by alica.k »

karlita wrote:sintore mrzim, a od njih imam i traumu kad su mi u ratu ubili cuku na sred ulice, kako smo skupljali kao i pola sarajeva cuke lutalice, imali smo obicaj kad je malo zatisje kad se nije granatiralo da svako pusti svoga cuku da se igraju na ulici a mi djeca smo im stavili svima ogrlice da svi znaju da su neciji i onda smo se mi igrali a i oni oko nas, tako su jedan dan dosli sintori ,meni bilo tada 7, onako nam prisli i kako su sve te cuke bili avlijaneri, pitali su nas sta ce nam ta pascad, zgrabili moga koji im je bio prvi na dohvatu a koji jadan i ne znajuci sta ce mu se desiti nije uspio pobjeci, za razliku od ostalih koji su pobjegli pa su ih djeca poslije jedva pohvatala, izudarali ga i bukvalno su ga onako jadnog omamljeno na silu ugurali u onaj svoj kamioncic i odveli,mater im njihovu, ja sam ko luda plakala i molila ih da ga puste jer je to moj cuko, a oni su mi se u lice smijali, dok je moj puno stariji rodjak istrcao oni su vec otprasili, najradije bi ih istrijebila jer ne mogu shvatiti kako neko moze radije ubijati cuke nego raditi nesto drugo, ali barem s casti i moralom, npr biti fizikaner sta god, kako neko moze biti toliko olicje najgadnije patologije licnosti...kako sam vecinom u zagrebu ovdje dodjem jako rijetko i budem kratko, evo cika Veljo, Dunja koju vjerovatno znate i ja smo skupili oko 60 maraka a nakupicemo jos i hrane pa ce Dunja donijeti u azil sad iza prvog kad nam plate stignu da i hrane nakupujemo, ali do djavola mozemo li ista vise napraviti...da li bi mogli napraviti neku akciju prikupljanja novca za azil pa da ako nista kupimo neki plac i stavimo bokseve neke pa da sklanjamo pse s ulice i kupimo one koji zavrse kod sintora vec???
bilo je price o tome na forumu sos-a al se ne moze sad do njega...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#49

Post by _BosanaC »

Mislim da se problem nece rijesiti skupljanjem sredstava, izgradnjom azila... Naravno, ovo je samo privremeno rjesenje, ali problem treba sasjeci prije nego nastane. Potrebno je napraviti registar zivotinja, uvesti obavezno cipiranje, da se zna trag svakog psa i njegovog vlasnika. Zatim, rijesiti prilikom parenja da se na neki nacin vodi evidencija... Da se zna gdje ta stenad zavrse. Mnogi psi postanu lutalice bas zbog nemara vlasnika, i niceg drugog.

A kao prvo, prije svega ovoga, ne treba dozvoliti ni da svako drzi psa.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#50

Post by mIRCerka »

malo off topic, al moze mi se :D


Neki dan me zamalo jedan cica prebio kisobranom...idem Vilsom, pored Ramis slasticarne, kad neki pekinezer....nema ogrlicu, skakuce... i ja ni 5 ni 6 vec MAC MAC i uzmem ga ...iako se fakat BOJIM malih pasa.... i tako se mi mazimo, ja pipam po vratu ima li ogrlicu, ako nema, da Zovem Alicu da joj javim da sam nasla psa, kad ide cica sa kesom smokija i meni govori OHANI OHANI popisace te nemoj mi dirat psa...
Ja covjeku fino kazem "ja kontala majke mi da je nekom pobjego nema ogrlice bla bla imam ja macke sta ce meni vas pas" a dedo se upalio ko kutnjak "nemoj ti meni srla brla " i stavi povodac cuki..

ludnica....

Nego, Cura ima 4 nove bebe, 2 lice na Medu Tornjaka a 2 na nju....
Alice, ima li kakve sanse da im se pomogne?
Komplet komsiluk cuva, a mene strah ove seljadije sto se naselila, smeta im i macka nacrtana a ne psi...
Locked