Izgubljeno - nadjeno

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

globosa

#1101 Re: IZGUBLJEN ZLATNI RETRIVER

Post by globosa »

Alen78 wrote:Hvala ti puno...Upravo su otisli s mojim starim da pogledaju nekog psa u azilu koji do dovezen.Zena kaze da joj je uskocio u auto i ona nije znala sta ce s njim, te ga je ostavila u azilu.
Nadam se da ce ga ubrzo naci i da ce to biti taj pas..
Pozdrav i hvala svima..javim vam cim sta saznam..
Super!

Čekamo slike tog zlatnog dečka!
elmah05

#1102 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by elmah05 »

Molim vas, izgubljen je maltezer na podrucju Starog grada, ako iko ima ikakvu informaciju nek javi na broj 062104186. SLIJEDI NAGRADA POSTENOM PRONALAZACU.
Taminy

#1103 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Taminy »

Izgubljena maca -- Maca je nestala oko 26.8. u okolini Dzidzikovca (preko puta Doma Policije/francuske ambasade). Maca je crna sa bijelim flekama na prsima, sapicama i oko njuske, nedostaje joj zadnja lijeva noga, jako je umiljata i odaziva se na ime Suncica. Ona je kucna maca i bez jedne noge, ne krece se dovoljno brzo da bi prezivjela vani. Ukoliko imate informaciju ili je pronadjete, javite se na telefon 061-211-791 ili 033-214-265. Nagrada: 100 KM
zengi

#1104 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by zengi »

Cholina_Lokica wrote:
Friesian wrote:hahaha.. ma sa terijerima nikad na zelenu granu.. cak je jedno vrijeme na ogrlici imala cuturicu sa podacima za ne daj Boze (jer je ovo za ocekivati od njih) ali je to provlaceci se zijanila negdje.. ali kakve fajde.. jutros kad se vratila nije bilo ni ogrlice ni povodca.. nema teorije da ih je mogla sama skinuti, vjerujem da je neko zovnuo, "oslobodio" je tereta i pustio dalje :) ma nek' je ona ziva i zdrava.. najvise me brinulo da ne ode pod auto..
Ma klasika bosanceros ce sa kera skinut ogrlicu samo da nest uzme :-)
Friesiane, pa jos sa povodcem otisla.... a vjerovao sam u tebe i volio te. :cry: :cry: :cry:

I oslobodio je slucajni polaznik/kradljivac tereta?

Mog su jednog tako oslobodili neke ogrlice od 3 km.

Imam jednu prigodnu priču u vezi kradje ovih ogrilica.

Bio je jedan siromasni stari Hamo koji je stalno po čaršiji hodao sa svojim Batom kojeg je neizmjerno volio i pazio.
Jednom mi se pozalio da je i njemu neko skinuo ogrlicu sa Bate vrijednu cc 2 km.
Naravno da sam se razbjesnio kad sam čuo za to gnusno djelo i da sam zelio da zadavim gada koji je to uradio.

Kada je stari Hamo umro forumas Cober je preuzeo brigu o Bati.
Drug Cober koji je prisustvovao dženazi kaze da je hodza, sto nije uobicajeno na dzenazama, odrzao poduzi govor o Hami kao bezgrjesnom čovjeku i čistoj duši baš zbog njegove ljubavi i brize prema životinjama i nazvao sretnicima one koji su imali čast da prisustvuju njegovoj dženazi.

Bilo mi je strasno zao i starog Hame i Bate, a bilo mi je i zao da nisam znao da je Hamo bio bolestan i da je umro.

Ali, kad sam kasnije nekad razmisljao o Hami i Bati i drugu Coberu koji se sad o njemu brine (a brinuo se i o Hami dok je bio živ), pade mi na pamet ta ogrlica od 2km koju je neki gad ukrao u kontekstu ove price da je Hamo bio siromasan, star i da se smatrao bezgrjesnim, a razveseli me crnjak da je gad za korist od 2 km zaradio grijeha kao da je od sirotista urkao 2 milijarde. Bolje bi mu bilo da je opljackao 7 brace sedam puta, nego sto je ukrao Batinu ogrlicu. :lol: :lol: :lol:
Gad je ubo jack pot sa dvije marke!!! :lol: :lol: :lol:
Sto ce se iznenaditi kad mu izlistaju na sudnjem danu. Reci ce "stani malo ovo je neka greska od kud ove dvije milijarde". Nije, nije greska.... ovdje nema greske (imaju fiskalne račune za sve transakcije), de da podvucemo pa da saberemo a ti se malo namazi uljem "da ne izgoris".
:lol: :lol: :lol:
Phia

#1105 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Phia »

Labrador s ogrlicom danas vidjen. Lokacija na pp
Image
alibegoa

#1106 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by alibegoa »

Vidjen doberman na Ilidzi, bez ogrlice, kupiranog repa ali usi nisu, odmara se preko puta Raiffaisen banke sa jos jednom lutalicom.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk 2
Karen

#1107 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Karen »

Na aerodromskom vidjen mlad njemacki ovcar, izuzetno miran, jede iz ruke. Cini mi se bas rasni, podignute usi.
Karen

#1108 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Karen »

Pasiflora wrote:Po Dobrinji je jucer setala vrlo mlada zenka njemackog ovcara (jako lijepa, sa podignutim usima, mislim da je znatno mladja od 1 godine). Malo je preplasena... Nema nikakvu ogrlicu, a nisam ni primijetila bilo kakav otisak od ogrlice.
Ako neko zna cija je ili je zeli, molim da mi se javi na pp
To je ova o kojoj pisem, divna je.
Friesian

#1109 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Friesian »

e moj Zengi.. mozda su ti ljudi protiv stavljanja ogrlica psima pa tako cekaju priliku da ih oslobode :) a jos kad su kod mog psa vidjeli i povodac - uzas! :D
frfi.

#1110 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by frfi. »

danas sam vidjela jednu sarenu(razne nijanse sive/bijele) avlijanerku sa ogrlicom, seta se oko predsjednistva... pa eto, ako je neko slucajno trazi-jos uvijek je poprilicno cista, vidi se da je cuvana i tuzna je jako..
pakica_

#1111 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by pakica_ »

crni labrador sa smedjom ogrlicom na kojoj su mrtvacke glOve u parku kod druge gimn. lunja sam, cini mi se da ima godina.. nadam se da ga vlasnik trazi, tj. da nije napusten..
buranija i grasak

#1112 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by buranija i grasak »

Phia wrote:Labrador s ogrlicom danas vidjen. Lokacija na pp
Image
Jel se raspitivao ko za tog labradora. Ja sam ga danas pokupila sa ulice jer je pokisao i bio je gladan i neispavan...pa ako ga neko trazi neka mi se javi da vratim maleno vlasniku :)
zvrk

#1113 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by zvrk »

stene pekinezera staro 4 mjeseca (premaleno) nestalo iz dvorista na skenderiji.

Ljudi mole za informaciju da znaju da je dobro
mini2

#1114 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by mini2 »

nije baš izgubljeno, a nije ni nađeno, nego, prije par dana iza filozofskog fakulteta kod igrališta ispred vrtića je bio jedan mali mačić bijelo-sive boje za kojeg vjerujem da nikom ne pripada a ja bih željela da ga "prisvojim" :mrgreen: imala sam nekih obaveza i nisam ga mogla odmah ponijeti kući pa sam se nekad kasnije vratila i tražila u tom okruženju i nije ga bilo...ako neko zna otprilike o čemu govorim i o kojem mačiću, molim za informaciju, hvala lijepo :)
globosa

#1115 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by globosa »

Jedino ti preostaje da ga sama tražiš i dozivaš.
Za tako malo mače, zbog velikog broja pasa, svaki minut je dragocijen...
Nadam se da ćeš imati sreće.
mini2

#1116 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by mini2 »

bilo je tamo par starijih gospođa, baka, ja tako s njima u priču i kažem da bi bilo lijepo kad bi ga neko mogao pričuvati, ja bih se za sat vremena vratila po njega, ali niko da se ponudi već šute :roll: teško da je i dalje tamo, jedino ako ga neko hrani, ali ja ću i dalje ići i tražiti jer sam svaki dan tu na filozofskom...hvala :)
terra_incognita

#1117 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by terra_incognita »

ako ne nadjes, imam dvije divne bijele mace (malo neke sare imaju po sebi), stare su oko dva mjeseca
globosa

#1118 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by globosa »

mini2 wrote:bilo je tamo par starijih gospođa, baka, ja tako s njima u priču i kažem da bi bilo lijepo kad bi ga neko mogao pričuvati, ja bih se za sat vremena vratila po njega, ali niko da se ponudi već šute :roll: teško da je i dalje tamo, jedino ako ga neko hrani, ali ja ću i dalje ići i tražiti jer sam svaki dan tu na filozofskom...hvala :)
Je li pala odluka - mače sa Vrbasa ili sa Vilsonovog?

Želiš oba odomiti?
Bravo!
mini2

#1119 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by mini2 »

moram samo jedno izabrati, tako je odlučeno :mrgreen: ne znam kako da dođem do tog s vrbasa, a mala je vjerovatnoća da će mi se put ukrstiti ponovo s onim s vilsonovog :roll: imam veliku želju da jednom mačiću dom pružim i pažnju :) terra_incognita ima bijelu macu, a i na drugoj temi je neko pronašao šest mačića, pa eto, razmislit ću još šta ću :)
Phia

#1120 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Phia »

buranija i grasak wrote:
Phia wrote:Labrador s ogrlicom danas vidjen. Lokacija na pp
Image
Jel se raspitivao ko za tog labradora. Ja sam ga danas pokupila sa ulice jer je pokisao i bio je gladan i neispavan...pa ako ga neko trazi neka mi se javi da vratim maleno vlasniku :)
Gdje si ti nasla tog? Je li ovaj isti?
Hallucigenia

#1121 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Hallucigenia »

Prije pola sata vidjela sam zlatnog retrivera sa ogrlicom oko vrata na Cvili, preciznije kod perake AS 2, prelazio je ulicu i isao je u pravcu iza vjetrenjace.
alphonse kauders

#1122 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by alphonse kauders »

Prije 20-ak minuta viđen cuko, nema nikakve oznake na uhu, hodao za mnom sve vrijeme do Merkatora u C-fazi (čak sam ušao na jedan izlaz, a izašao na drugi i sve vrijeme me čekao i stigao, nemam pojma kako me skontao), odustao je na Mojmilu, ali se čini da je navikao na ljude i da je ostavljen.

Image
vodoinstalater

#1123 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by vodoinstalater »

zgembudin wrote:Juce ujutro smo se probudili i Sunny se nije pojavila na dorucak.

Dzamijska ulica, od broja 11 do 17, obisli smo komsije, koje smo mogli, niko je nije vidio, izasla je kroz prozor (5. sprat)

Na sve ulaze smo postavili wanted postere, ali na nasem je neko u par sati strgao dva koja su bila postavljena (unutra i vani)

Image
Imate privatnu poruku, mozda smo vam pronasli macku.
pakica_

#1124 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by pakica_ »

vodoinstalater wrote:
Imate privatnu poruku, mozda smo vam pronasli macku.
drzim fige da to bude to!
TarTef

#1125 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by TarTef »

Nestao tornjak, crno-bijele boje na podrucju Kovaca.
Odaziva se na ime Ben.

Ukoliko ga neko vidi ili ako ga je vec pronasao, molim da pise na pp.

Hvala
Last edited by TarTef on 18/10/2012 17:35, edited 1 time in total.
Post Reply