Izgubljeno - nadjeno

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Friesian

#1001 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Friesian » 24/02/2012 15:47

na Dobrinji rotvajler sa jako tamnim palezom.. zna li ga neko?

Bellica

#1002 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Bellica » 24/02/2012 22:08

terra_incognita wrote:U nedjelju sam na Ilidzi nahranila jednog njemackog ovcara.
Ne sjecam se repa ni ovog sto zoves "crni plast" ali je pas bio sasvim miran i pitom.
Stajao je direkt na stanici kod onih prodavaca rukavica i kapa i imao je ogrlicu i markicu u uhu. Prodavci su mu se i obracali pa mozda da pitate njih da li jos dolazi. Ja sam ga u povratku trazila da mu dam jos krekra ali ga nije bilo.
Hvala, javila sam prijateljici pa neka se raspita. A crni plast je crna dlaka koja ide od vrha glave duz ledja i repa. Obrazi su uglavnom svijetli, a njuska moze biti crna ili bijela. Hvala puno jos jednom.

alibegoa

#1003 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by alibegoa » 25/02/2012 09:12

Bellica wrote:
terra_incognita wrote:U nedjelju sam na Ilidzi nahranila jednog njemackog ovcara.
Ne sjecam se repa ni ovog sto zoves "crni plast" ali je pas bio sasvim miran i pitom.
Stajao je direkt na stanici kod onih prodavaca rukavica i kapa i imao je ogrlicu i markicu u uhu. Prodavci su mu se i obracali pa mozda da pitate njih da li jos dolazi. Ja sam ga u povratku trazila da mu dam jos krekra ali ga nije bilo.
Hvala, javila sam prijateljici pa neka se raspita. A crni plast je crna dlaka koja ide od vrha glave duz ledja i repa. Obrazi su uglavnom svijetli, a njuska moze biti crna ili bijela. Hvala puno jos jednom.
Hmm blizu merkatora i termi na butmiru ima jedno dvije sedmice da ponekad vidim mladog (zato što je manji) njemačkog ovčara. nisam stručnjak i meni je klasični ovčar, ne znam da li je mužjak ili ženka. Pitom i kada prilazi skroz spusti glavu i uši. Nisam vidio nikakvu ogrlicu.

Bellica

#1004 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Bellica » 25/02/2012 09:44

alibegoa wrote:
Bellica wrote:
Hmm blizu merkatora i termi na butmiru ima jedno dvije sedmice da ponekad vidim mladog (zato što je manji) njemačkog ovčara. nisam stručnjak i meni je klasični ovčar, ne znam da li je mužjak ili ženka. Pitom i kada prilazi skroz spusti glavu i uši. Nisam vidio nikakvu ogrlicu.
Hvala, ovo cu takodjer javiti prijateljici. Ogrila se ja mislim ne moze ni vidjeti jer je crna, a i pas je crn. Hvala puno.

zengi

#1005 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by zengi » 25/02/2012 11:00

Ako je tako mirna onda je gotovo sigurno da vise nema ogrlicu jer joj je neko ukrao. I mom psu je neko nedavno skinuo totalno bezvrijednu ogrlicu a zalilo mi se jos ljudi sa mirnim psima. :-D
Znaci, vjerovatno vise nema tu ogrlicu.... pa to nemoras navoditi u licnom opisu. Samo ćeš se zbuniti kad ti kazu da ima pas ali bez ogrlice.

Bellica

#1006 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Bellica » 25/02/2012 12:21

zengi wrote:Ako je tako mirna onda je gotovo sigurno da vise nema ogrlicu jer joj je neko ukrao. I mom psu je neko nedavno skinuo totalno bezvrijednu ogrlicu a zalilo mi se jos ljudi sa mirnim psima. :-D
Znaci, vjerovatno vise nema tu ogrlicu.... pa to nemoras navoditi u licnom opisu. Samo ćeš se zbuniti kad ti kazu da ima pas ali bez ogrlice.
Hvala, svaki savjet je dobro dosao. Prijateljici su preporucili da ne pise da je cistokrvni jer su ljudi zbune pa i da je vide pitali bi se je li cistikrvni ili nije.

zengi

#1007 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by zengi » 25/02/2012 13:38

Bellica wrote:
zengi wrote:Ako je tako mirna onda je gotovo sigurno da vise nema ogrlicu jer joj je neko ukrao. I mom psu je neko nedavno skinuo totalno bezvrijednu ogrlicu a zalilo mi se jos ljudi sa mirnim psima. :-D
Hvala, svaki savjet je dobro dosao. Prijateljici su preporucili da ne pise da je cistokrvni jer su ljudi zbune pa i da je vide pitali bi se je li cistikrvni ili nije.
A to pogotovu, kod nas narod misli da je svaki pas tornjak tako da se ne iznenadis kad ti neko javi da je nasao kad ono tamo čivava. Sve sto ima uspravne usi je nj.o. a sve sto ima klempave usi je tornjak. Tako to kod nas ide. Sretno sa trazenjem i nadam se da ces je uskoro naci. :thumbup:

PS
Nemoj pisati da je cistokrvna da se neki papak ne polakomi i pomisli da za nju moze dobiti hiljadu maraka i onda je uzme sebi.

Bellica

#1008 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Bellica » 27/02/2012 08:08

Hvala, ali pas nije moj, to tvoje "sretno" cu prenijeti prijateljici. Moj pas je u stanu, napolju je nikada ne pustam jer se upravo ovoga plasim. A sto se tice tog otudjivanja zbog prodaje, kazu da ima neki covjek na Dobrinji i hvata odbjegle pse. Kad ga ljudi vide i jave vlasniku ne dopusta im da pridju, ne da im njihovog psa i proda ga. Mnogo pasa je upravo ovako zavrsilo :(

Pasiflora

#1009 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Pasiflora » 27/02/2012 12:17

Bellica wrote: A sto se tice tog otudjivanja zbog prodaje, kazu da ima neki covjek na Dobrinji i hvata odbjegle pse. Kad ga ljudi vide i jave vlasniku ne dopusta im da pridju, ne da im njihovog psa i proda ga. Mnogo pasa je upravo ovako zavrsilo :(
Prvi put cujem ovo :shock: Zna li se ko je lik, kako izgleda... Bilo sta?

pakica_

#1010 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by pakica_ » 27/02/2012 14:11

Pasiflora wrote:
Bellica wrote: A sto se tice tog otudjivanja zbog prodaje, kazu da ima neki covjek na Dobrinji i hvata odbjegle pse. Kad ga ljudi vide i jave vlasniku ne dopusta im da pridju, ne da im njihovog psa i proda ga. Mnogo pasa je upravo ovako zavrsilo :(
Prvi put cujem ovo :shock: Zna li se ko je lik, kako izgleda... Bilo sta?
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 689&type=1
tu ima br. telefona njegove komsince.. pa nazovi zenu i pitaj gdje zivi, da znas kuda da se ne kreces.. svega u Bozjoj basti :x :x

Friesian

#1011 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Friesian » 27/02/2012 17:16

ima li iko mogucnosti da skloni slijepog rotvajlera sa ulice? oslanja se samo na njuh i ogromna je sansa da ce ga auto udariti a sta onda sa njim ako prezivi to?!
hajmo raznorazne organizacije.. ne dozvoljavate eutanaziju onda u tom slucaju radite nesta!

Bellica

#1012 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Bellica » 27/02/2012 18:03

Moze li bar broje telefona za ovog rotvajlera? POstavila sam oglas na Av-Mau stranicu, pa ako se neko javi da mogu reci. I jedna prelijepa vijest Anne je pronadjena, bila je u Semizovcu :)

Friesian

#1013 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Friesian » 27/02/2012 23:46

cij broj telefona? moj? pas nije kod mene (da mogu privremeno onda bi ga zadrzao i za stalno, ali vec imam dva psa) vec luta po Dobrinji tako da to sa brojem tel. nije bas ok.. radi se o tome da su SVE organizacije napravile havariju po pitanju pasa samo niko nije razmisljao da o izreci "Prvo stalica pa kravica".. pa tako i prvo uslovi za sprovodjenje Zakona pa onda Zakon.. pas bi se pod hitno (da je uradjeno sve kako treba) skloniti sa ulice pa tek onda traziti udomitelj a ovako dok se neko nadje da ga uzme on ce i od starosti uginuti koliko ce vremena proci..

ali puno hvala na dobroj namjeri..

Bellica

#1014 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Bellica » 28/02/2012 08:00

Friesian wrote:cij broj telefona? moj? pas nije kod mene (da mogu privremeno onda bi ga zadrzao i za stalno, ali vec imam dva psa) vec luta po Dobrinji tako da to sa brojem tel. nije bas ok.. radi se o tome da su SVE organizacije napravile havariju po pitanju pasa samo niko nije razmisljao da o izreci "Prvo stalica pa kravica".. pa tako i prvo uslovi za sprovodjenje Zakona pa onda Zakon.. pas bi se pod hitno (da je uradjeno sve kako treba) skloniti sa ulice pa tek onda traziti udomitelj a ovako dok se neko nadje da ga uzme on ce i od starosti uginuti koliko ce vremena proci..

ali puno hvala na dobroj namjeri..
Uredu je. Aldin vec maximalno radi na tome da ovog psa skloni s ulice. Bilo bi dobro kad bi ga mogli skloniti u pansion dok se ne nadje neko ko ce ga udomiti. Kao da ocima gledam, udomit ce ga neko iz Austrije :) Na jos nekoliko stranica cu objaviti ovaj "oglas" pa vjerujem da ce se neko javiti. Ako znas gdje pas bude otprilike, mozes pomoci da se pronadje. Kad sam ja svog psa pokupila s ulice, bila je ispod nekog kamiona pa je policajac povukao i urucio mi je :)

Friesian

#1015 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Friesian » 28/02/2012 08:16

ovaj se za sada krece po Dobrinji 2.. nadam se da ce tako i ostati.. jako je miran, nije agresivan sto je opet zacudjujuce s obzirom da je u novoj sredini i da ne vidi.. pokusava da prati ljude, druge pse tako da nema stalno mjesto..

hvala jos jednom..

Bellica

#1016 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Bellica » 29/02/2012 08:17

HITNOOO SE TRAZI VLASNIK zlatnog retrivera/labradora.Ima veliki plavi okovratnik i jako je umiljat.Pas je pronadjen u Hrasnom!!! Molim vas da sto prije reagujete prije nego sto pas bude ozljedjen od mrzovoljnih ljudi!! Hvala

Bellica

#1017 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Bellica » 29/02/2012 08:18

Pronadjen staford. Trazi se vlasnik (uz dokaz o vlasnistvu).

Bellica

#1018 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Bellica » 29/02/2012 08:19

U blizini Vijećnice nestao je koker španijel, crne boje. Odaziva se na ime Dafi, nema ogrlicu. Ako ste ga vidjeli negdje molim vas javite na broj 061/436-556. Hvala unaprijed

Friesian

#1019 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Friesian » 29/02/2012 12:34

slijepi rotvajler je udomljen.. hvala Pasiflora! :)

Pasiflora

#1020 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Pasiflora » 29/02/2012 12:45

Friesian wrote:slijepi rotvajler je udomljen.. hvala Pasiflora! :)
Zapravo je zbrinut (sklonjen na sigurno), jos nije udomljen :-) Nadam se da ce se naci neka dobra osoba koja bi se brinula o takvom psu.

Znam obitelj koja ima slijepog psa. Uzeli su je kao stene i tek nakon nekolikog vremena skontali da je sljepa. Danas je to lijepa odrasla retriverica (mislim da je stara oko 6 godina), vrlo pametna i privrzena porodici. Savrseno se snalazi u prostoru - ma ljepota od psa.
Hocu reci - sljepoca kod psa nije najveci hendikep. I takvi mogu funkcionirati savrseno i biti prekrasni ljubimci. Ovdje se radi o mladom psu (oko godine ili nesto manje) koji bi obozavao svoje ljude :)

pakica_

#1021 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by pakica_ » 29/02/2012 13:19

Pasiflora wrote:
Zapravo je zbrinut (sklonjen na sigurno), jos nije udomljen :-) Nadam se da ce se naci neka dobra osoba koja bi se brinula o takvom psu.

Znam obitelj koja ima slijepog psa. Uzeli su je kao stene i tek nakon nekolikog vremena skontali da je sljepa. Danas je to lijepa odrasla retriverica (mislim da je stara oko 6 godina), vrlo pametna i privrzena porodici. Savrseno se snalazi u prostoru - ma ljepota od psa.
Hocu reci - sljepoca kod psa nije najveci hendikep. I takvi mogu funkcionirati savrseno i biti prekrasni ljubimci. Ovdje se radi o mladom psu (oko godine ili nesto manje) koji bi obozavao svoje ljude :)
kad sam bila u usa, porodica kod koje sam zivjela je imala kujicu mjesanku rota i jos necega koja je imala dijabetes i 14 godina.. svaki dan sam joj davala inzulin, setala je, pazila je, mazila je, i onda je od secera oslijepila, srce slatko.. veterinari su trazili milju samo da joj operisu jedno oko da bi vidjela, medjutim, vlasnici je to bilo preskupo, tako da smo joj samo prokrcili put kroz kucu, i po njuhu se snalazila jako dobro.. samo je znala lupiti u nesto sto je neplanski ostalo na putu, ali inace, to nije nista strasno kod psa..
(doduse, na kraju smo tu curicu morali uspavati, jer nakon odredjenog vremena vise nije mogla da hoda, imala je masu nekih tumora, pa je vlasnica donijela tu jako tesku odluku u njenu korist, jer se pas nenormalno patio..)

Bellica

#1022 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Bellica » 29/02/2012 18:13

:thumbup:

teAMICA

#1023 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by teAMICA » 29/02/2012 19:05

Ovo je pas kojeg sam našla po onom najvećem snijegu, jaako je umiljat i drag. Da ga nije ko izgubio???
Imao je smeđu kožnu ogrlicu, izgledao je izgubljen...
Plaćam mu pansion već 10-tak dana, ako se ne nađe vlasnik... :(
Mada više je vjerovatno da je izbačen :( :(

Image

Image

Image

Image

tinchy

#1024 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by tinchy » 29/02/2012 22:40

teAMICA wrote:Ovo je pas kojeg sam našla po onom najvećem snijegu, jaako je umiljat i drag. Da ga nije ko izgubio???
Imao je smeđu kožnu ogrlicu, izgledao je izgubljen...
Plaćam mu pansion već 10-tak dana, ako se ne nađe vlasnik... :(
Mada više je vjerovatno da je izbačen :( :(

Image

Image

Image

Image
Ovakvog je vodala djevojka na Dobrinji, često su bili u društvu sa onim kavkascem Cezarom i njegovom vlasnicom...

Pasiflora

#1025 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Pasiflora » 01/03/2012 08:50

I dalje ga voda. Nije taj sa Dobrinje.

@teAmica, gdje si ga nasla, u kom dijelu grada?

Post Reply