Izgubljeno - nadjeno

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

zengi

#851 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by zengi » 21/01/2012 16:59

lenaterzić wrote:RASPISUJE SE NAGRADA ZA INFORMACIJU
Ako neko zna počinioca monstruoznog čina ranjavanja psa petardom na Ilidži, neka mi se javi.
Pas je eutanaziran a počinilac mora odgovarati.
NAGRADA ZA INFORMACIJU I POTPISANU IZJAVU 200 KM.
Evo jos i od mene 100km jer bas bih volio da ga upoznam.
Svi ovdje prisutni cemo se pojaviti na sudu i ako je ikako moguce (a trebalo bi biti) prisiti mu jos tuzbu za teske emocionalne povrede hiljada ljudi i traziti maksimalnu mogucu kaznu po svim mogucim stavkama.
Koliko je normalnih ljudi samo ovdje izjavilo da je plakalo danima zbog ovog monstruma. :x :x :x

lenaterzić

#852 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by lenaterzić » 21/01/2012 17:08

Naći ćemo nakazu ma gdje on bio! Uskoro će osvanuti i letci po gradu, neko će valjda imati dovoljno ljudskosti da se javi i kaže ime osobe koja sakati jadna stvorenja po gradu.

minjonja

#853 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by minjonja » 22/01/2012 19:06

Image

evo ovaj kralj se smjesio u nekoj radnji. stvarno bi bio sevap udomiti ga, vidi se da je kucni.

kis.napraforgo

#854 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by kis.napraforgo » 22/01/2012 19:16

minjonja wrote:Image

evo ovaj kralj se smjesio u nekoj radnji. stvarno bi bio sevap udomiti ga, vidi se da je kucni.
hehe dusa draga, postao je celebrity u gradu:) nadam se da ce mu to pomoci da nadje novog vlasnika, bas bi bilo steta da ostane na ulici. stavila sam ovdje http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... e#p6917076, sve se nadam neko ce ga uzeti :)

Cober

#855 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Cober » 23/01/2012 22:02

zengi wrote:
lenaterzić wrote:RASPISUJE SE NAGRADA ZA INFORMACIJU
Ako neko zna počinioca monstruoznog čina ranjavanja psa petardom na Ilidži, neka mi se javi.
Pas je eutanaziran a počinilac mora odgovarati.
NAGRADA ZA INFORMACIJU I POTPISANU IZJAVU 200 KM.
Evo jos i od mene 100km jer bas bih volio da ga upoznam.
Svi ovdje prisutni cemo se pojaviti na sudu i ako je ikako moguce (a trebalo bi biti) prisiti mu jos tuzbu za teske emocionalne povrede hiljada ljudi i traziti maksimalnu mogucu kaznu po svim mogucim stavkama.
Koliko je normalnih ljudi samo ovdje izjavilo da je plakalo danima zbog ovog monstruma. :x :x :x
Lana i od mene još 100 KM samo da se jednom žestoko počnu kažnjevati ti monstrumi.

lenaterzić

#856 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by lenaterzić » 24/01/2012 08:41

Dragi moji prijatelji, još nemam nikakvih informacija o tome ko je učinio ono stravično djelo nad mojim Dexom. Živim za trenutak kad ću imati tu informaciju. A pošto o nekim stvarima ne treba raspravljati na ovom forumu, morat ćemo dogovoriti kaficu u gradu. To će biti prilika da se upoznamo i da vam kažem za svoje planove. Javit ću vam gdje i kad ću vas čekati. Pri kraju sam sa knjigom koju ću uskoro dati na štampanje i sav novac ću donirati Udruženju za zaštitu životinja. Ne mogu vratiti mog milog Dexa ali mogu pomoći da se što veći broj jadnih životinja makne sa ulice.

minjonja

#857 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by minjonja » 24/01/2012 09:31

lena, sta mislis da das oglas u novine da trazis informacije o tom slucaju?

lenaterzić

#858 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by lenaterzić » 24/01/2012 09:40

Dala bih oglas u novine ali se boljim zloupotrebe. Bojim se da ne nastrada neko nevin. Prema nekim informacijama, to su učinila djeca. Trenutno jedino mogu da čekam da se neko javi s konkretnom informacijom. Više od ičega na ovome svijetu želim saznati ko mu je oduzeo život na onako brutalan način. Ali, šta ako su zaista djeca u pitanju? Ovo društvo treba mnogo da radi na odgoju i informisanosti djece o važnoj ulozi životinja. Vjeruj mi, ne znam šta da učinim. Zakonski, itekako će da odgovara onaj ko je to učinio. Samo ga treba pronaći. Otići ću do OBI-ja i pokušat ću se tamo raspitati.

limunada25

#859 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by limunada25 » 24/01/2012 13:35

lenaterzić wrote:Gospođica koja je izgubila vozačku, da li je možda vozačka dozvola izdata u Kiseljaku?

Nije u kiseljaku...nasla sam ja svoj novčanik- donio mi cojek na noge :D

alibaba_i_30_godina

#860 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by alibaba_i_30_godina » 24/01/2012 17:56

lenaterzić wrote:Dala bih oglas u novine ali se boljim zloupotrebe. Bojim se da ne nastrada neko nevin. Prema nekim informacijama, to su učinila djeca. Trenutno jedino mogu da čekam da se neko javi s konkretnom informacijom. Više od ičega na ovome svijetu želim saznati ko mu je oduzeo život na onako brutalan način. Ali, šta ako su zaista djeca u pitanju? Ovo društvo treba mnogo da radi na odgoju i informisanosti djece o važnoj ulozi životinja. Vjeruj mi, ne znam šta da učinim. Zakonski, itekako će da odgovara onaj ko je to učinio. Samo ga treba pronaći. Otići ću do OBI-ja i pokušat ću se tamo raspitati.
Nadam se da ces uspjeti pronaci krivca, mada iskreno cisto sumnjam. :sad:

Zaista je zalosno sto se ono dogodilo, a jos gore sada kada sam saznao da je to ljubimac koji je bio voljen i koji nije bio obicna lutalica.

lenaterzić

#861 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by lenaterzić » 24/01/2012 18:36

Nije bio lutalica, bio je naše sunce. Ranili ga, zatim ubili a sada šire priče kako to nije moj Dex. Prosto da ti se život zgadi!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ljudi (neljudi) napravili su biznis od tragedije mog ljubimca. Mislili su kako nikoga nije briga za njega pa su razvalili usta na sve strane glumeći ucviljenost i žalost. Postadoše medijske face!!!!!!!!!!! Ali, ničija slava ne traje dugo, uzalud neka laju kako to nije moj Dex. JA ĆU DOKAZATI DA JESTE.

luna09

#862 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by luna09 » 24/01/2012 20:17

lenaterzić wrote:Nije bio lutalica, bio je naše sunce. Ranili ga, zatim ubili a sada šire priče kako to nije moj Dex. Prosto da ti se život zgadi!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ljudi (neljudi) napravili su biznis od tragedije mog ljubimca. Mislili su kako nikoga nije briga za njega pa su razvalili usta na sve strane glumeći ucviljenost i žalost. Postadoše medijske face!!!!!!!!!!! Ali, ničija slava ne traje dugo, uzalud neka laju kako to nije moj Dex. JA ĆU DOKAZATI DA JESTE.
Lana razumijem tvoj bol, razumijem i tvoj bijes .Kamo sreće da nije tako ali :( :( Imala sam puno ljubimaca i kućnih i avlijskih i svaki bi bio okupan suzama .I sada imam u kući macu a vani hranim 5 cuka .Moja porodica i ja smo plakali vidjevši dexa (ko normalan ne bi) ali molim te nemoj energiju trošiti tamo gdje ne treba.Ti si svog Dexa prepoznala jer si godinama bila s njim.Ljudi koji su ga našli i prihvatili sigurno nisu obraćali pažnju na detalje.Danas je toliko napušenih pasa na ulici da čovjek prosto ne može sve i da hoće upamtiti karakteristike svakog. Nemoj se ljutiti ni na Aldina ni AV-mau ,ne znam šta je tačno rekao ali ma šta da je pomisli da je Dexa prihvatio i pomogao mu u zadnjim trenucima. Nemoj reći braniš Aldina.Ne branim ga al imam sigurno više godina od tebe i više rana na srcu i zato ti govorim da nakon izvjesnog vremena ne žališ za nečim što si rekla a možda i nisi mislila. Samo da znaš suosjećamo s tobom, onoliko koliko budem u prilici pomoći ću a ti svkako budi ustrajna radi Dexa i sebe a i svih napuštenih bića kojima je potrebna sva naša pomoć a ne bijes i pomama luđaka koji hodaju ovim i svim drugim gradovima i zovu se "ljudi"

lenaterzić

#863 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by lenaterzić » 24/01/2012 20:31

Dex je bio moj anđeo čuvar skoro sedam godina. U njegovim očima je bilo toliko razumijevanja, znala sam da je poseban. Imala sam toliko cuka prije njega, ali on, on je bio nešto najdragocjenije. Dijelili smo sve, čak sam i čips jela zajedno s njim. Bio je poput kraljevskog psa, dok bih mu pripremala hranu, ponosno bi stajao pola metra od mene. Ne bi otimao hranu iz zdjele, podigao bi onu svoju lijepu glavu i čekao. Jednom smo otišli od kuće i nije nas bilo 5-6 dana. Komšija se brinuo o njemu i golubovima (imamo ih oko 70). Kad smo se vratili, njegovoj sreći nije bilo kraja. Nakon dan-dva otišli smo do grada i uopšte se nismo dugo zadržali. Vratimo se a na licu našeg Dexa suze. Vjerovali ili ne, taj pas je plakao. Vjerovatno se plašio da smo opet otišli i da nas dugo neće vidjeti. On je imao veoma izražene osjećaje. Ako bismo samo povisili ton na njega, odbijao bi da jede. Morali smo da ga mazimo samo da bi se odljutio i jeo.

lenaterzić

#864 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by lenaterzić » 24/01/2012 20:36

Ono što se desilo tog kobnog 16-og novembra kada su ga uspavali (na čemu sam im veoma zahvalna jer nisu dozvolili da se pati), daleko je više od slučajnosti. 16-og u zoru moj muž je doživio infarkt. Taj dan su se u bolnici borili za njegov život. Čim je mogao do bolničkog prozora, moj muž je stajao i gledao pse koji su prolazili ulicom. Prvo pitanje kada bih mu došla u posjetu bilo je da li se Dex vratio. Sada ga niko ne može razuvjeriti u razmišljanju kako je Dex dao svoj život za njegov.

nepredvidiva

#865 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by nepredvidiva » 24/01/2012 21:53

NESTALA MAČKA na području velikog Sedrenika, kod staračkog doma 19.01. Odaziva se na ime Šepa, Šepica i na dozivanje cic, cic. Zadnja noga joj je povrijeđena u kuku i slabije hoda pa je po tome dobila ime. Molim vas ako ste je vidjeli, javite na pp.

PRONALAZAČU NAGRADA 500 KM. HVALA PUNO!!!

Image

JOŠ SLIKA:

www.fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/​hphot ... 4304_n.jpg

www.fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/​hphot ... 3918_n.jpg

www.​fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/​hphotos-ak-ash4/s720x720/​405886_2774953486693_1043740411​_32721703_1807841964_n.jpg

lenaterzić

#866 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by lenaterzić » 25/01/2012 19:51

Želim da obavijestim sve ljude koji su mi se javili i dali svoj komentar vezano za zlodjelo nad mojim Dexom/Vučkom kako ste ga prozvali, da sam odlučila osnovati fondaciju za pomoć napuštenim životinjama. U toku je odabir terena na kojem će biti sagrađen najljepši azil. Potrajat će ali izdržat ću jer vrijedi, imam se za koga boriti. Pokrenula sam cijeli tim ljudi, imat ću i registrovanog veterinara i zaposleno osoblje koje će brinuti o životinjama. Bit će postavljene i kamere za nadgledanje zaposlenih, kako nekome ne bi palo na pamet da maltretira neku životinju. Fondacija će biti moj ponos jer je moj Dex obišao svijet svojom tragedijom. Njemu u spomen učinit ću da više ni jedna životinja ne pati. Imala sam neopisivu želju novčano pomoći neko od postojećih udruženja za zaštitu životinja. Ali, kako sam se svega naslušala ovih dana, vidim da bih samo punila nečije džepove a da životinje od toga ne bi imale nikakvu korist. Ja sam dovoljno situirana, zaposlena, prezaposlena jer imam agenciju za knjigovodstvo, meni novac nije potreban. Učinit ću ovaj azil regionalnim ponosom. Ako neko želi da komentariše moju ideju [email protected]

alibaba_i_30_godina

#867 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by alibaba_i_30_godina » 25/01/2012 20:11

lenaterzić wrote:Želim da obavijestim sve ljude koji su mi se javili i dali svoj komentar vezano za zlodjelo nad mojim Dexom/Vučkom kako ste ga prozvali, da sam odlučila osnovati fondaciju za pomoć napuštenim životinjama. U toku je odabir terena na kojem će biti sagrađen najljepši azil. Potrajat će ali izdržat ću jer vrijedi, imam se za koga boriti. Pokrenula sam cijeli tim ljudi, imat ću i registrovanog veterinara i zaposleno osoblje koje će brinuti o životinjama. Bit će postavljene i kamere za nadgledanje zaposlenih, kako nekome ne bi palo na pamet da maltretira neku životinju. Fondacija će biti moj ponos jer je moj Dex obišao svijet svojom tragedijom. Njemu u spomen učinit ću da više ni jedna životinja ne pati. Imala sam neopisivu želju novčano pomoći neko od postojećih udruženja za zaštitu životinja. Ali, kako sam se svega naslušala ovih dana, vidim da bih samo punila nečije džepove a da životinje od toga ne bi imale nikakvu korist. Ja sam dovoljno situirana, zaposlena, prezaposlena jer imam agenciju za knjigovodstvo, meni novac nije potreban. Učinit ću ovaj azil regionalnim ponosom. Ako neko želi da komentariše moju ideju [email protected]
Jako lijepa ideja i zelim ti sve najbolje u ostvarenju iste. Ukoliko bude potrebna neka pomoc, mozes racunati na mene, a vjerujem i mnoge druge forumase.

Samo protiv sam postavljanja kamera za nadgledanje zaposlenih, mislim da je to cak i Zakonom zabranjeno, barem je tako u mnogim drzavama u EU. Cisto da znas, da te upozorim na vrijeme. :D

lenaterzić

#868 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by lenaterzić » 25/01/2012 20:20

Hvala na podršci. Što se tiče postavljanja kamera, to činim isključivo za dobrobit životinja za koje ću se brinuti. Jedino tako ću biti sigurna da ih niko ne udara niti na bilo koji drugi način maltretira. Ako i budem kršila Zakon, neka. Platit ću svoju kaznu i nastaviti nadzirati rad sa našim malim životinjskim carstvom.

Cober

#869 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Cober » 25/01/2012 20:22

lenaterzić wrote:Želim da obavijestim sve ljude koji su mi se javili i dali svoj komentar vezano za zlodjelo nad mojim Dexom/Vučkom kako ste ga prozvali, da sam odlučila osnovati fondaciju za pomoć napuštenim životinjama. U toku je odabir terena na kojem će biti sagrađen najljepši azil. Potrajat će ali izdržat ću jer vrijedi, imam se za koga boriti. Pokrenula sam cijeli tim ljudi, imat ću i registrovanog veterinara i zaposleno osoblje koje će brinuti o životinjama. Bit će postavljene i kamere za nadgledanje zaposlenih, kako nekome ne bi palo na pamet da maltretira neku životinju. Fondacija će biti moj ponos jer je moj Dex obišao svijet svojom tragedijom. Njemu u spomen učinit ću da više ni jedna životinja ne pati. Imala sam neopisivu želju novčano pomoći neko od postojećih udruženja za zaštitu životinja. Ali, kako sam se svega naslušala ovih dana, vidim da bih samo punila nečije džepove a da životinje od toga ne bi imale nikakvu korist. Ja sam dovoljno situirana, zaposlena, prezaposlena jer imam agenciju za knjigovodstvo, meni novac nije potreban. Učinit ću ovaj azil regionalnim ponosom. Ako neko želi da komentariše moju ideju [email protected]
Cestitam !!!

AF81

#870 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by AF81 » 25/01/2012 20:24

Svaka cast :thumbup: ..Ako bude trebala pomoc volonterski tu sam ;-) ..Sretno

lenaterzić

#871 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by lenaterzić » 25/01/2012 20:25

Hvala puno.

alibaba_i_30_godina

#872 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by alibaba_i_30_godina » 25/01/2012 20:27

lenaterzić wrote:Hvala na podršci. Što se tiče postavljanja kamera, to činim isključivo za dobrobit životinja za koje ću se brinuti. Jedino tako ću biti sigurna da ih niko ne udara niti na bilo koji drugi način maltretira. Ako i budem kršila Zakon, neka. Platit ću svoju kaznu i nastaviti nadzirati rad sa našim malim životinjskim carstvom.
Sto se tice prostora, citao sam prije nekoliko dana o nekakvim napustenim azilima, mozda ima nesto sto bi se moglo iskoristiti, renovirati za male pare?

lenaterzić

#873 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by lenaterzić » 25/01/2012 20:28

Narode, jednog dana ćemo se svi okupiti i ozvaničiti početak rada Fondacije. A kad ste već tu, mogli biste mi dati neki prijedlog kako da se zove Fondacija. U subotu mi dolazi advokat koji će preuzeti brigu oko osnivanja, pa da imam spreman naziv. Ja htjedoh da se zove Vučko ali voljela bih čuti i vaše mišljenje.

lenaterzić

#874 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by lenaterzić » 25/01/2012 20:30

Vezano za napuštene azile, ja bih ipak voljela kupiti komadić zemlje izvan grada. A moram misliti i na situaciju kada neka životinjica ugine, da imam dovoljno prostora za životinjsko groblje.

alibaba_i_30_godina

#875 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by alibaba_i_30_godina » 25/01/2012 20:31

Buduci da si dosla na ovu ideju nakon nesretnog dogadjaja (nazalost), onda bi i nekako najbolje bilo kada bi to bilo ime psa kojeg si izgubila.

Ne znam gdje su ti napusteni azili, al' svakako mislim da nisu negdje u gradu. Mislim da bi bilo korisno provjeriti.

Post Reply