Izgubljeno - nadjeno

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#451 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Cholina_Lokica »

@zvrk
stavi sliku, opisi kakav je pas, kako ce ti iko pomoci ako ne zna o kakvom je psu rijec, moramo to znati da bi uopce i pomislili ciji bi pas mogao biti
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#452 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by zvrk »

pa stavila bih sliku
da znam da nece biti zloupotreba

obzirom da pas nije mrsav
pretpostavljam da nije dugo lutala

pa je valjda iy okoline

ne bi trebalo da je 500 rasnih zenki odlutalo sa tog podrucja

ako ce sta pomoci napisacu rasu radi se o sibirskom haskiju
dakle zenka sibirskog haskija
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#453 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Cholina_Lokica »

nema biti kakvih zloupotreba, nije tesko vidjeti je li zaista pas od osobe koja se javi... pa postoje slike i sve sto ide uz to... :)
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#454 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by zvrk »

molim vas ako znate nekoga ko je imao zenku haskija
provjerite ima li je jos uvijek
vidi se da je bila pazena i mazena


i svaki drugi dom sem njenog bi bio kazna

nije nuzno da je sa podrucja gdje je nadjena
jer mi rekose da u danu predju kilometre i kilometre
Harisa
Posts: 1
Joined: 29/07/2010 20:09

#455 IZGUBLJEN MACAK :(

Post by Harisa »

Macak je star dvije godine . Kucna je macka . nadjena 2008 na cesti i udomljena . Izasla u haustor i kako nije bilo vlasnika nego samo radnice , nisu ga vratile u stan i otisle su kuci . On je vjerovatno sisao do dna i neko je misleci da je obicna macka , izbacio . Mama hoda svaki dan kroz cijelo Sarajevo , ali uzalud , Ne pojavljuje je se . Jako inteligentan macak . Razumio je zbilja bolje od covjeka . Nije razbacivao i derao stvari po kuci . Presretan je kada mama dodje kuci . Ja sam u inostranstvu ali se nadam i molim Boga da se pojavi .. gdje li je sada , dal mu je nesto bilo , mama ga trazi svaki dan hoda sa nadom nekom .. dolaze joj na vrata sa slicnom mackom , dace nagradu kaze..ali bi mu ona svaku saru prepoznala...Svaka macka slicna ali nije nasa mrvica.. :(( nadamo se uvijek ... dal se snasao da lovi , jer ni kuci nije htio svaku hranu izbirljivko mali ... dal se sakrio od lutalica , dal je povrijedjen .. dal je upao u miljacku .. :(( nista ne znamo . Mama daje visoku nagradu ko ga nadje ...
Ima siljate usi , europska macka avlijaner , zelene divne oke . Nema ogrlice ako je jos uvijek ziv molim vas javite se .. ako vidite nesto slicno da luta , muzjak je dakle i kastriran jeee !!! Deveti dan da ga nema :((

Link sa slikama !!!
http://www.mypicx.com/07292010/Mrvica/
klikom na sliku mozete vidjeti uvecano !

Volimo te Mrvice

Kontakt . Antuna Branka Simica 29 .MURTIC - 061 200 670 . ako ne odg na poziv , posaljite poruke
Unaprijed hvala !
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#456 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Cholina_Lokica »

Image

Image

pronadjen, mislim da je posavac :D
star oko 2 mjeseca, nadjen u olipijskom/mojmilo, na sebi ima crnu ogrlicu sa bijelim sapicama, naviknut u podpunosti na stan i povodac... ako neko zna da mu je nestao ovaj jadnicak slobodno neka se javi :D

Irma 061/258-190
Dijana 061/201-135
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#457 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by hopi »

prije jedno sat vremena sam vidio psa, vjerovatno pudlica maltezer tako neka vrsta, skroz bijeli ,čupava dlaka, sam prelazio cestu, na potezu ulice Nedima Filipovića i Envera Šehovića, tamo gdje je taksi štand. Autom sam bio pa nisam mogao psa uslikati.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#458 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Cholina_Lokica »

hopi wrote:prije jedno sat vremena sam vidio psa, vjerovatno pudlica maltezer tako neka vrsta, skroz bijeli ,čupava dlaka, sam prelazio cestu, na potezu ulice Nedima Filipovića i Envera Šehovića, tamo gdje je taksi štand. Autom sam bio pa nisam mogao psa uslikati.
to je vjerovatno onaj sto sam i ja nekidan pitala zna li neko ciji je, elem tu je negdje njemu vlasnik, vjerovatno u kafani nekoj obliznoj, a cukica pravi krugove
erx
Posts: 107
Joined: 06/08/2007 17:27

#459 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by erx »

Image
Image
Image

Nestao macak sa slike... Lokacija: Stup (sarene zgrade), zadnji put vidjen jutros oko 7. Pretpostavka je da je pao sa ograde(4. sprat)...
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#460 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by alphonse kauders »

Nije bas da znam mnogo o psima, al' veceras me je jedan cuko pratio od Vojnickog do Dobrinje (kasnije se negdje zagubio), pa ako ga je neko slucajno izgubio evo slike:

Image i

Image

Cuko izgleda pravo pitom (kao da je navikao biti s ljudima), a fakat ne znam koja je rasa.


P.S. kod jednog mosta na Dobrinji zateknem jedan prizor koji sam morao uslikati:)

Image

Zalegli od umora :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#461 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Cholina_Lokica »

@alfons
ovaj bijeli cupavi je "moj" Chupo, nije niciji trenutno, izbacen je iz kuce prije nekih mjesec dana, jako je pitom, zna sve komande i sl. trazim i ja da ga neko uzme, tako da ako neko ga hoce bujrum, predivan je... sreca pa sam ga vodala po dobrinji pa ce znati da se vrati pred ulaz mi :) da mu se ne desi sta tamo, jer jadan slabo zna i da se brani, i ne zna hranu naci sam, mora iz zdjelice da jede :( nenaucen na ulicu totalno :(
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#462 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by alphonse kauders »

Dile wrote:@alfons
ovaj bijeli cupavi je "moj" Chupo, nije niciji trenutno, izbacen je iz kuce prije nekih mjesec dana, jako je pitom, zna sve komande i sl. trazim i ja da ga neko uzme, tako da ako neko ga hoce bujrum, predivan je... sreca pa sam ga vodala po dobrinji pa ce znati da se vrati pred ulaz mi :) da mu se ne desi sta tamo, jer jadan slabo zna i da se brani, i ne zna hranu naci sam, mora iz zdjelice da jede :( nenaucen na ulicu totalno :(
Ma prisao i mashe repom, ja ga malo pomilovao - odmah je za mnom krenuo:) Bas se vidi da je pitomo cukče, samo da ga lokalci ne skrše preko noći:) Šteta što nema nikakvu ogrlicu, eto barem sa br. telefona (mada je izbačen, vjerovatno s dobrim razlogom.

Uglavnom - bar je ta misterija rješena:)
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#463 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Cholina_Lokica »

nadam se da ga nece skrsiti, jer je fakat predivan... htjela sam mu staviti ogrlicu, medjutim papci to obavezno skidaju :-)
a razlog je vjerovatno, sezona godisnjih odmora, moze se potrositi milja na more a ne moze stoja za pansion da se pas smjesti tih 10 dana...
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#464 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Pasiflora »

alphonse kauders wrote: P.S. kod jednog mosta na Dobrinji zateknem jedan prizor koji sam morao uslikati:)

Image

Zalegli od umora :D
To su nase kvartovske bebe :-D . Divni su. I mama im je divna mlada kuja (mislim oko godine ima). Sve zna, jako je pametna. Ako ima neko zainteresiran za bebe - bujrum! Prekrasni su, nauceni na ljude i prave maze :)
panamarenko
Posts: 4
Joined: 20/06/2008 19:06

#465 nadjen cuko na ciglanama!

Post by panamarenko »

Pronadjen cuko na donjim Ciglanama, crnobijele boje, nosi smedju ogrlicu. Radi se o zenki, staroj oko 8-9 mjeseci, veoma komunikativnoj i pitomoj. Izgleda kao da je kucni pas, malo su uprljala ali vidi se da je njegovana.
Trenutno je na sigurnom ali moli se eventualni vlasnik ili udomitelj da se javi sto prije. Fotke cemo uskoro postaviti. Unaprijed hvala!
Jasmina 066/336480
panamarenko
Posts: 4
Joined: 20/06/2008 19:06

#466 zlatni retriver

Post by panamarenko »

danas na kosevskom brdu vidjen pravi zlatni retriver, muzjak, mrsav i prepadnut.
Rivera
Posts: 36
Joined: 16/10/2008 11:40

#467 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Rivera »

Image
Image

Nedjena zenka, terijer, stara oko godinu i po, dvije. Lokacija Sarajevo. Pomozite da je vratimo vlasniku a ako je on ne zeli pomozite da joj nadjemo novi dom :)
Vrlo je umiljata, dobra je u stanu, naucena na povodac.
Ako znate nesto o njenom vlasniku ili zelite da je udomite, molim vas, kontaktirajte me na pp.

Hvala!
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#468 Nadjen dalmatinac na Dolac Malti

Post by buba »

Danas je nadjen mladji dalmatinac na Dolac Malti (nize Merkatora), trenutno zbrinut, ali se nadam da ce se vlasnik ubrzo pronaci ili javiti ovde, posto se pas u ovom stanu ne moze dugo zadrzati.
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#469 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by anjusha »

up
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#470 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by anjusha »

Joey Tribbiani wrote:Prije pola sata sam naišao na napuštenog dalmatinera na Grbavici. Pratio me nekih 100-200 metara i onda se izgubio izmedju zgrada kod šumarskog fakulteta. Čini se umiljat, vidi se da ga je neko čuvao u kući. Nema ogrlice, mršav je. Mislio sam da mu je tu vlasnik, ali pošto sam prošao kroz par malih ulica i niko nije išao iza nas, vjerovatno se izgubio.

Tema nek se briše ako se niko ne javi u narednih par dana. Postavio sam u slučaju da vlasnik bude trazio info po netu.
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#471 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by bez_ideje »

Sinoc sam na Grbavici vidjela velikog zutog psa,izgleda bas pitomo......dlaka mu je lijepa,sjajna i bujna i rep onako kitnjast.Hoda elegantno i njuska svakog ko prodje . Znam da opis zvuci smjesno ,al ne znam drugacije.
Bilo je mracno,pa ga nisam mogla slikati.......al izgleda mi bas kao neciji fino njegovani pas
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#472 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by terra_incognita »

Nestao mačak, evo slike pa ako ga neko primjeti neka javi. Slijedi nagrada!!!!
Sa jedne strane je skroz bijel a sa druge (kao što se vidi na slici), ima slovo M u boji. Odaziva se na Tomy.

Image
A71
Posts: 157
Joined: 24/09/2009 17:12

#473 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by A71 »

terra_incognita wrote:Nestao mačak, evo slike pa ako ga neko primjeti neka javi. Slijedi nagrada!!!!
Sa jedne strane je skroz bijel a sa druge (kao što se vidi na slici), ima slovo M u boji. Odaziva se na Tomy.

Image
OVO JE VEĆ DRUGI MAČAK KOJI SE IZGUBIO U GODINU DANA :shock: :shock: :shock: :shock:
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#474 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by terra_incognita »

Treći, ne pratiš dobro :D

Prvi se vratio nakon par dana, druga (ženka) nije nikada a ovog nema već 5 dana. Svi su izlazili u šetnju i nije bilo načina da im to zabranim.
Sunshine19
Posts: 70
Joined: 15/06/2010 13:02
Location: Sarajevo

#475 Re: Izgubljeno - nadjeno

Post by Sunshine19 »

izgubljena ženka mješanca labradora, stara 3 mjeseca sa bijelom crtom na njušci. Izgubljena je na području Jezera(Koševo). Molim sve koji imaju barem neku informaciju da se jave na broj: 061325911.
Hvala vam svima
edit: dobila sam informaciju i da je viđena kod tunela na Ciglanama.
Image
Post Reply