Djeca mačku zabila ekser dug 12 cm u oko.

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#1 Djeca mačku zabila ekser dug 12 cm u oko.

Post by Cober »

Duga Resa: ­Mačku u oko zabili 12 cm dugi čavaoNesretnom mačku oko je ipak spašenoNepoznati počinitelji iz Duge Rese za koje se pretpostavlja da su djeca zabila su mačku u oko 12 centimetara dugi čavao. Mačak, inače kućni ljubimac Željke Banjavčić doteturao je kući s užasnom boli.
- Pretpostavljam tko su počinitelji ali ne mogu nikoga optužiti. Mačak je došao kući s čavlom zabijenim u oko, a vjerovatno ga je netko ili zračnicom ispalio u oko ili su ga držali dok mu je je dan od njih metalni predmet gurao u oko - rekla je vlasnica nesretne životinje.
Veterinar je uspio spasiti oko, a kako ističe sama vlasnica ovo nije prvi put da se mačke zlostavljaju u Dugoj Resi, prenosi Radio Mrežnica.

Image
Nesretnom mačku oko je ipak spašeno.


Ovo je samo malo iniciranje teme o potrebi edukacije djece u vrtićima i školama i izgradnji odnosa prema životinjamam kao i neophodnosti donošenja Zakona o zaštiti životinja. Šta mislite može li postojati normalan života i društvo uz ovakve mlade ljude? Može li dijete ne izgradivši pozitivan odnos prema životinjama uopšte odrasti u normalnu, zdravu i stabilnu osobu koja će biti ravnopravan član našeg društva i svakodnevnice? A vać će za desetak godina u svakodnevnom životu najmanje kao naš komšija donositi odluke i uticati na sve nas u svakodnevnicii, a najviše kao budući možda obrazovni radnik, političar ili samo komšija?

Svi smo viđali scene iz svakodnevnice kada malom npr. dvogodišnjem djetetu prilazi dvomjesečni pas, a roditelji lupaju nogom o pod i mrškaju psića ne bi li ga tako otjerali da ne prilazi.. Je li nam to normalno, i ima li naše društvo onda uopšte šansu? Mislite li da ti mladi, sutra odrasli ljudi a sa tako izgrađenim odnosom prema životu mogu prepoznati svoj odnos prema svim drugim sferama života? Imati ispravan ili izopačen odnos prema prijateljstvu, prema materijalnom, prema religiji, prema sebi? Prema svima nama? Možemo li mi danas uticati na sutra pokazivanjem svog ličnog odnosa? Možemo, i nereagovanjem utičemo.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2

Post by mIRCerka »

Prica je strasna i da ti odmah odgovorim na pitanje:
Osobe koje se u mladoj dobi tako odnose prema zivotinjama, to ce uskoro raditi mladjima od sebe, a kad narastu ne bi me cudilo da se popnu na brdo... i ponove istoriju...
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#3

Post by obuca »

:( joj kako pepa maca. U pravu je mircerka te ce osobe tj. ta djeca kad tad poceti nasladivati zlodjelima na mladima. Obicno takva djeca nemaju nikakvih razgovora sa roditeljima, a bogami kako vidim vecina se kod nas ni ne trudi da sa djecom razgovara. :(
Kod nas je normala bacat smece udarat druge i ako nesto kazes dobijes odgovor: "Nije tvoj problem". Neki dan stojim na Dobrinji ispred jednog ulaza i momak parkira auto, otvara vrata i baca kesu iz auta punu smeca pred svoj ulaz. Na moj komentar da to smece nosi sebi u kucu i da je hajfis sto metara od njega, on mi rece zaboli te. TAko je i sa zivotinjama. Milion puta sam vidjela kako djeca mace zlostavljaju a roditelji pored njih. Ako nesto kazes odes u 3 Micke Paterne.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#4

Post by tempora »

mIRCerka wrote:Prica je strasna i da ti odmah odgovorim na pitanje:
Osobe koje se u mladoj dobi tako odnose prema zivotinjama, to ce uskoro raditi mladjima od sebe, a kad narastu ne bi me cudilo da se popnu na brdo... i ponove istoriju...
Ima nesto krajnje iskrivljeno u nasem zivljenju.I kada smo "najbolji" nerijetko zivotinje prihvatamo sa postovanjem i paznjom.Kod nas ne postoji kultura o zivotinjskom svijetu.Jednom smo o tome vec pisali.Oni koji "posjeduju" zivotinje, oni se obicno karakterisu kao uhljupi, peksini i cesto se sugerise na nekakve bludne radnje. :? :oops:
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#5

Post by Cober »

Ma kakvi ljubimci to su monstrumi mediokritetnih roditelja, a ova tema je o nama i fakat spada negdje drugo ali eto.. Možda je ovdje najviše zainteresovanih za animiranje javnosti.
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#6

Post by Dori »

Ja nemam komentara na ovo! Groooozno! :sad:

Pa ne znam sta bi im uradila?! :x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#7

Post by mIRCerka »

obuca wrote::( joj kako pepa maca. U pravu je mircerka te ce osobe tj. ta djeca kad tad poceti nasladivati zlodjelima na mladima. Obicno takva djeca nemaju nikakvih razgovora sa roditeljima, a bogami kako vidim vecina se kod nas ni ne trudi da sa djecom razgovara. :(
Kod nas je normala bacat smece udarat druge i ako nesto kazes dobijes odgovor: "Nije tvoj problem". Neki dan stojim na Dobrinji ispred jednog ulaza i momak parkira auto, otvara vrata i baca kesu iz auta punu smeca pred svoj ulaz. Na moj komentar da to smece nosi sebi u kucu i da je hajfis sto metara od njega, on mi rece zaboli te. TAko je i sa zivotinjama. Milion puta sam vidjela kako djeca mace zlostavljaju a roditelji pored njih. Ako nesto kazes odes u 3 Micke Paterne.
ja sam na svu srecu samo jednom vidjela mamu tatu i debila koji suta macku koja se pokusava sakrit ispod parkiranog auta...
i pridjem debilu, sagnem se i probam dohvatiti macu, debilova mama me gleda s gnusanjem, kao da njenom djetetu otimam lizalo, debilov tata zvjera okolo i ja kazem GOSPODJO HOCET LI SKLONITI VASE DIJETE KOJE I DALJE POKUSAVA UDARITI MACKU NOGOM S TIM DA SAD MASE MENI PORED GLAVE a ona ce PUSTI MACKETINU JEBLA TE ONA... :x I ja tu jadna ustanem i kazem A STA MISLITE DA VAM JA OVO KOPILE MALO NASUTAM NOGAMA, TAMAN SMO TU NEGDJE OMJER VELICINE JA I VAS DEBIL I VAS DEBIL I MACKA...

Maca me malo ogrebala kad sam je dohvatila, ali se vratila svojoj kuci, jer je imala ogrlicu protiv buha, svjeze stavljenu sto znaci da je samo zalutala pored pogresne familije...


e tako ce taj debil biti nasilnik u skoli, otimace drugoj djeci uzinu, a vec sa 14 godina ce izvrsiti prvo silovanje...

uh odo na sastanak, smuci mi se dan...
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#8

Post by Vingo »

kakvi su to mediokritetni roditelji?
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#9

Post by Cober »

Vidi, mediokritet ne znači ništa pogrdno nego prosječan, ali sam siguran da ti to dobro znaš pa zato i pitaš. A naš prosjek jeste nepoštovanje prema svemu, posebno prema životu životinje.. Naš mediokritet, prosječan stanovnik BiH smatra svojim pravom zabavu posjedovanjem ili mučenjem životinje, to mu je to više stvar nego živo biće, pa takvo svoje saznanje odnosa prenosi svojoj sljedećoj generaciji..
in medias res
Posts: 220
Joined: 06/09/2006 15:07

#10

Post by in medias res »

tempora wrote:
mIRCerka wrote:Prica je strasna i da ti odmah odgovorim na pitanje:
Osobe koje se u mladoj dobi tako odnose prema zivotinjama, to ce uskoro raditi mladjima od sebe, a kad narastu ne bi me cudilo da se popnu na brdo... i ponove istoriju...
Ima nesto krajnje iskrivljeno u nasem zivljenju.I kada smo "najbolji" nerijetko zivotinje prihvatamo sa postovanjem i paznjom.Kod nas ne postoji kultura o zivotinjskom svijetu.Jednom smo o tome vec pisali.Oni koji "posjeduju" zivotinje, oni se obicno karakterisu kao uhljupi, peksini i cesto se sugerise na nekakve bludne radnje. :? :oops:
ovo je 100 % tacno....nazalost
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#11

Post by BHG »

seka wrote:
mIRCerka wrote:
obuca wrote::( joj kako pepa maca. U pravu je mircerka te ce osobe tj. ta djeca kad tad poceti nasladivati zlodjelima na mladima. Obicno takva djeca nemaju nikakvih razgovora sa roditeljima, a bogami kako vidim vecina se kod nas ni ne trudi da sa djecom razgovara. :(
Kod nas je normala bacat smece udarat druge i ako nesto kazes dobijes odgovor: "Nije tvoj problem". Neki dan stojim na Dobrinji ispred jednog ulaza i momak parkira auto, otvara vrata i baca kesu iz auta punu smeca pred svoj ulaz. Na moj komentar da to smece nosi sebi u kucu i da je hajfis sto metara od njega, on mi rece zaboli te. TAko je i sa zivotinjama. Milion puta sam vidjela kako djeca mace zlostavljaju a roditelji pored njih. Ako nesto kazes odes u 3 Micke Paterne.
ja sam na svu srecu samo jednom vidjela mamu tatu i debila koji suta macku koja se pokusava sakrit ispod parkiranog auta...
i pridjem debilu, sagnem se i probam dohvatiti macu, debilova mama me gleda s gnusanjem, kao da njenom djetetu otimam lizalo, debilov tata zvjera okolo i ja kazem GOSPODJO HOCET LI SKLONITI VASE DIJETE KOJE I DALJE POKUSAVA UDARITI MACKU NOGOM S TIM DA SAD MASE MENI PORED GLAVE a ona ce PUSTI MACKETINU JEBLA TE ONA... :x I ja tu jadna ustanem i kazem A STA MISLITE DA VAM JA OVO KOPILE MALO NASUTAM NOGAMA, TAMAN SMO TU NEGDJE OMJER VELICINE JA I VAS DEBIL I VAS DEBIL I MACKA...

Maca me malo ogrebala kad sam je dohvatila, ali se vratila svojoj kuci, jer je imala ogrlicu protiv buha, svjeze stavljenu sto znaci da je samo zalutala pored pogresne familije...


e tako ce taj debil biti nasilnik u skoli, otimace drugoj djeci uzinu, a vec sa 14 godina ce izvrsiti prvo silovanje...

uh odo na sastanak, smuci mi se dan...
ne odobravam sto se radi zivotinjama...al´.....mirci :shock:
neka seko...ima i pravo...jebo li ga otac debilni...trebala si ga nalupat i to kakvom palijom :x
Billy The Man
Posts: 25
Joined: 03/04/2007 17:14

#12

Post by Billy The Man »

Onda odrastu, pa kolju ljude. Djeca u Baosicima (Crna Gora), prije dvadesetak godina, imali su hobby da stave ciglu na glavu maceta, pa da onda skoce na nju i smrskaju glavu zivotinje. Tadasnja djeca su bili napredni omladinci 1991 koji su te iste godine krenuli na Konavlje i Dubrovnik "u bijelu tehniku", drugim rijecima rat i pljacku.
Sarajevo moje
Posts: 66
Joined: 11/04/2007 08:31

#13

Post by Sarajevo moje »

Sve je to iz kuce. Pred mojom zgradom neki dan pola repa maci otkinula djevojcica od 5 godina,mami smijesno.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#14

Post by BHG »

seka wrote:
BHG wrote:neka seko...ima i pravo...jebo li ga otac debilni...trebala si ga nalupat i to kakvom palijom :x
ako treba nekog "palijom" :oops: onda tu mater.
nju utuc da je rodjena mater nemoze prepoznat...ko i njenog debilnog covjeka...jebem im ja mater seljacku... :x :x :x :x :x :x :x
Sarajevo moje
Posts: 66
Joined: 11/04/2007 08:31

#15

Post by Sarajevo moje »

BHG wrote:
seka wrote:
BHG wrote:neka seko...ima i pravo...jebo li ga otac debilni...trebala si ga nalupat i to kakvom palijom :x
ako treba nekog "palijom" :oops: onda tu mater.
nju utuc da je rodjena mater nemoze prepoznat...ko i njenog debilnog covjeka...jebem im ja mater seljacku... :x :x :x :x :x :x :x
Ne samo seljacku,nego i umobolnu.
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#16

Post by Cober »

seka wrote:
ne odobravam sto se radi zivotinjama...al´.....mirci :shock:

Ali šta? Ti smatraš da mi imamo to pravo šutanja? Ti bi prošla kao većina mediokriteta, tj. prosječnih članova našeg društva, tebe se to ne tiče..? Ili osim tog još daješ prednost tom debilu, mami i tati debila da rade to što rade? Nama dato pravo na zabavu posjedovanjem i mučenjem..? Ja upravo o tome i takvom "ali" razmišljanju pišem, molim te pročitaj još jednom, pa se nađi i razmisli. Hvala.
User avatar
angevin
Posts: 230
Joined: 24/01/2007 10:29

#17

Post by angevin »

Sarajevo moje wrote:Sve je to iz kuce. Pred mojom zgradom neki dan pola repa maci otkinula djevojcica od 5 godina,mami smijesno.
Onda bi toj mami trebalo razguliti znas-vec-sta pa da vidimo da li bi se smijala. Kako bih ja mogao gledati sve one maloljetne i punoljetne huligane kako gore na lomaci kada naude nekoj neduznoj zivotinji :x
Sarajevo moje
Posts: 66
Joined: 11/04/2007 08:31

#18

Post by Sarajevo moje »

angevin wrote:
Sarajevo moje wrote:Sve je to iz kuce. Pred mojom zgradom neki dan pola repa maci otkinula djevojcica od 5 godina,mami smijesno.
Onda bi toj mami trebalo razguliti znas-vec-sta pa da vidimo da li bi se smijala. Kako bih ja mogao gledati sve one maloljetne i punoljetne huligane kako gore na lomaci kada naude nekoj neduznoj zivotinji :x
Nemam nista protiv dzamija i ostalih bogomolja /ja licno sam ateista/ali kad ta ista mama pocne da se hvali da joj dijete vec odavno ide u dzamiju i zna bezbroj sura, dodje mi da je pitam da li u dzamiji uce muciti zivotinje.....
User avatar
angevin
Posts: 230
Joined: 24/01/2007 10:29

#19

Post by angevin »

Sarajevo moje wrote:
angevin wrote:
Sarajevo moje wrote:Sve je to iz kuce. Pred mojom zgradom neki dan pola repa maci otkinula djevojcica od 5 godina,mami smijesno.
Onda bi toj mami trebalo razguliti znas-vec-sta pa da vidimo da li bi se smijala. Kako bih ja mogao gledati sve one maloljetne i punoljetne huligane kako gore na lomaci kada naude nekoj neduznoj zivotinji :x
Nemam nista protiv dzamija i ostalih bogomolja /ja licno sam ateista/ali kad ta ista mama pocne da se hvali da joj dijete vec odavno ide u dzamiju i zna bezbroj sura, dodje mi da je pitam da li u dzamiji uce muciti zivotinje.....
dzaba joj kada ne zna sta znace jer bi mozda negdje saznala da zivotinje nisu stvorene za izivljavanje nad njima. To je jedan od bezbroj primjera nakaradnog drustva. Na Zapadu bi u popravni dom nakon javnog maltretiranja neke zivotinje.
Prije par dana mi je umro moj macan i uzasno sam osjetljiv :(
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#20

Post by Svemirski_Jebach »

ovi roditelji malog debila koje je mirci predstavila nisu iznimka sto je najzalosnije, nego pravilo u bosni. to je dio "kulturnog koda" prosjecnog bosanca - nemati osjecaja prema zivotinjama.

Svi nesto govore o merhametu...a to ne postoji. to je ubleha. mi smo potpuno neosjetljivi ljudi na patnje ili osjecaje drugoga a kamo li zivotinja. Ne postujemo nista (osim gluposti).

iznimka su roditelji koji svoju djecu uce da zivotinje jesu ziva bica i da im se ne smije ciniti zlo...

moji roditelji nisu neki veliki ljubitelji zivotinja i nisu nam nikad dali imati macku ili psa u kuci (imali smo hrcka i zeca doduse) ali nikad i bas nikad ne bi dozvolili da nanesemo neko zlo zivotinjama...nego su nam uvijek davali hranu da ih nahranimo.

dakle, iako ih nisu htjeli u kuci...ipak su im pomagali na neki nacin a ne dao mi bog da sam udario macku (iako ja to svakako ne bih nikad uradio) - zapamtio bi taj dan.

stravicno je ovo.

Welcome to bosnia. enjoy bosnia.
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#21

Post by PITARKA_SA »

pa da samo pokusa zamahnuti na mog macka ili psa,mrtva glava bi pala,il moja il tudja :oops:

prosle hefte ispred pozorista,djecak mozda 5-6 godina,ganja ulicnog psa i prsce ga dezedoransom u oci..naravno,njegova mama na to samo kaze:nemoj ga dirati,fuj,sugavo!
apsolutno joj nije zasmetalo to sta dijete radi psu..
i naravno tu sam po ko zna koji put opet JA :D morala da se svadjam i boba mi je falila da izvadim parfem iz torbe i malca prsnem ccc
jel to znak,da sam poludila?? :? :roll: :D :D

u svakom slucaju,takve pacijente treba dobro kazniti.
cemu da njih majke nauce?za njih su psi,mace HAJVANI i mjesto im je u lancima ,u blatu ispred kuce,jede jednom u tri dana i slicne stvari...
o cemu mi pricamo??
selo moje,moja razonoda ba :x :oops:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#22

Post by mIRCerka »

seka wrote:
Cober wrote:
seka wrote:
ne odobravam sto se radi zivotinjama...al´.....mirci :shock:

Ali šta? Ti smatraš da mi imamo to pravo šutanja? Ti bi prošla kao većina mediokriteta, tj. prosječnih članova našeg društva, tebe se to ne tiče..? Ili osim tog još daješ prednost tom debilu, mami i tati debila da rade to što rade? Nama dato pravo na zabavu posjedovanjem i mučenjem..? Ja upravo o tome i takvom "ali" razmišljanju pišem, molim te pročitaj još jednom, pa se nađi i razmisli. Hvala.
ne pretjerujte zivota vam.
ne bih prosla kao "vecina mediokriteta" vec sa "normalnom komunikacijom" sa roditeljima uspjela izvuci mace.
slijedece generacije odrastaju uz nasilje i psovke i niko nije normalan.

super znaci, mene neko tuce, to gleda njegovo dijete, ali ja moram voditi racuna da ne opsujem sta, kako to dijete debil ne bi naucilo psovku...

nek se Bogu zahvale doticni roditelji sto im nisam fakat nasutala dijete, ne samo dijete vec i njih...

odavno je ovdje jedino sto uspijeva OKO ZA OKO...samo tako nauce....
nisam jednom tako sestricnu morala odbraniti od malih napasnika u skoli...
samo ih pita A STA MISLITE DA JA VASU SVESKU UZMEM I BACIM JE DALEKO PA KAD KRENETE PO NJU JA VAMA PODAPNEM I ONDA VAS MALO NASAMARAM...

Ma seko shvati tu DIJALOGA NEMA!!!

samo monolog, i to onako seljacki prosti...jer da su roditelji normalni, ne bi tako gledali i sutili vec bi sami reagovali...
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#23

Post by Svemirski_Jebach »

jednom mom drugu jekan konj parkirao auto pred garazu i jaran nije mogao izaci...sretne on toga lika i kaze mu kulturno...mozete li pomaknuti auto, kako bi se vi osjecali da ja vama tako parkiram ispred garaze?

kaze lik...ni 5 ni 6...MRS :roll:

i hajd...par dana kasnije, to se rijesi na "bosanski" nacin...i lik se izvinjavao poslije. :D :D :D
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#24

Post by Cober »

PITARKA_SA wrote:jel to znak,da sam poludila??
Nije. To je ispravna reakcija normalnog čovjeka.
PITARKA_SA wrote:apsolutno joj nije zasmetalo to sta dijete radi psu..
a ovo je reakcija osobe koja čini naše društvo jezivim. Nema mnogo razlike u psihologiji "zatvaranja očiju", "opravdavanja" tuđih postupaka ili "to se mene ne tiče, ne radim ja to" između takvih naših prosječnih sugrađana koji tako postupaju i tumače stvari i između onih supruga zločinaca iz nacističkih logora koje su negdje u izdvojenom dijelu održavale kuću, vrt u ružama i djecu koja se igraju po travi ne htijući da znaju šta se dešava 200 metara dalje. Naravno one to ne opravdavaju, ali.. Idilično zar ne? Nema razlike.
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#25

Post by Lace »

jao najezih se sva...uzasno :shock: to su sadisti kojima treba vratiti istom mjerom da im vise nikad ne padne na pamet slicno :x :x :x

jadna maca :( :( :(
Post Reply