Slike vaših kućnih ljubimaca

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#8801 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by Billy The Pljuc »

zippoo87 wrote: 28/11/2020 21:48 ajj jesmo pepi kada smo mali :D

sto se tice savjeta ,voli ga puno,igraj se sa njim,pusti ga da se ganja negdje gdje nema auta,nemoj ga samo na povodcu drzati ...
sada kako je malo,odmah kupi tablete da ga ocistis od crva ako vec nije i ponovi opet nakon mjesec dana...tablete su jeftine,par KM

kod mene su psi uvijek bili vani i slobodno se krecu,iako mogu ici gdje hoce...ova sada kujica Masa ne ide nigdje iz dvorista,iako nema kapije a njena mama je isla po cijelom gradu i svrljala ali se uvijek vracala
Hvala zippoo87, imamo dobre uslove, stan u prizemlju sa vlastitim ograđenim dvorištem a odmah iza ograde je velika zelena površina malo narušena igralištem. Saobraćaj je slab ovdje kod nas a mazimo je svakako, i njoj je sve novo, istražuje i navikava se, jes da malo piški gdje ne treba ali smo uspjeli već prvi dan da je naviknemo da kaki tamo gdje smo joj odredili. Čišćena je već od parazita i ponovimo opet kako si napisao, plan je da je vodimo prekosutra veterinaru samo smo još u nepoznanici gdje i kome. Iskreno se nadam da će se neko od forumaša javiti sa dobrom preporukom ovdje negdje kod nas u blizini. Za sada planiramo da je držimo u stanu jer je još mala a za kasnije iskreno ne znam, mješanac je haskija i nekog avlijanera pa s obzirom na eventualne gene možda njoj bude ugodnije vani vremenom. Nadam se da se i ona počne vremenom osjećati članom porodice jer to u suštini i jeste, ružno mi nekako da je zovem kućnim ljubimcem.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8802 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by zippoo87 »

Ako imas uslove,drzi napolju...zivotinje su zivotinje i vole wvoju slobodu a ako je vlasnik dobar,vlasniku se uvijek vrate,ne treba uopste lanac

Evo kod mene i macak,pola dana bude vani a pola u kuci...naucio se sam sebi otvarati vrata i ako nisu zakljucana,ulazi izlazi kada hoce hah a kada su zakljucana,stane ispred vrata i gleda u njih i tako ti signalizira da otvoris.Iako imam pijesak u kuci,skoro pa nikako niti pisa niti kaki u to...nego vani
Ja imam taj pristup da zivotinje ne drzim zakljucane a sreca imam i uslove za to a mislim da je i zivotinjama ljepse,one imaju svoju slobodu a ja svoju a opet wmo stalno zajedno
Evo par slika macka Tigra,nisam dugo ubacivao

Image Image

Image Image
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#8803 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by Billy The Pljuc »

zippoo87 wrote: 28/11/2020 22:40 Ako imas uslove,drzi napolju...zivotinje su zivotinje i vole wvoju slobodu a ako je vlasnik dobar,vlasniku se uvijek vrate,ne treba uopste lanac

Evo kod mene i macak,pola dana bude vani a pola u kuci...naucio se sam sebi otvarati vrata i ako nisu zakljucana,ulazi izlazi kada hoce hah a kada su zakljucana,stane ispred vrata i gleda u njih i tako ti signalizira da otvoris.Iako imam pijesak u kuci,skoro pa nikako niti pisa niti kaki u to...nego vani
Ja imam taj pristup da zivotinje ne drzim zakljucane a sreca imam i uslove za to a mislim da je i zivotinjama ljepse,one imaju svoju slobodu a ja svoju a opet wmo stalno zajedno
Evo par slika macka Tigra,nisam dugo ubacivao

Image Image

Image Image
:thumbup:

Imali smo mačku dok smo živjeli u Starom Gradu i morali smo je nažalost uspavati zbog godina i bolesti koje su je stizale i narušile joj zdravlje. I ona je više vremena provodila vani nego u kući kao i tvoj mačak a u stvarnosti je bila prava kućna mačka ali je sve obavljala vani. Vidimo već kako sa Belom bude išlo, za sada je sve OK, ja lično isuviše dugo vremena nisam imao psa, decenije su prošle a mojima je sve nepoznato. Dugo sam se opirao ali su me na kraju slomili, ipak ispoštovali su da udomimo psa a ne kupujemo, nekako mi je to ispravnije, nadam se iskreno da ispravno postupam i da bude sve u redu sa nama svima skupa.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8804 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by zippoo87 »

pored toliko napustenih zivotinja i one koje neko spasi pa trazi da ih se udomi,ja da placam...nisam taj tip i do sada nikada nisam kupio zivotinju...ne vidim koja je poenta toga,osim ako nije lovacki ili ovcar ili nesto sto treba za posla pa da je pouzdano a ovako kao kucni ljubimac,meni su svi dragi i rasa mi uopste nije bitna...ali mogu reci da su terijeri ,pa i kao mjesanci pravi cuvari kuce i okucnice...cak i kada su mjesanci a i veseli su i razigrani

a macke ko macke...spava,jede,sere ,pisa i malo se igra,pa opet repeat haha ali unosi neku pozitivnu energiju u kucu i smanjuje stres i napetost :D
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#8805 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by Billy The Pljuc »

zippoo87 wrote: 28/11/2020 23:39 pored toliko napustenih zivotinja i one koje neko spasi pa trazi da ih se udomi,ja da placam...nisam taj tip i do sada nikada nisam kupio zivotinju...ne vidim koja je poenta toga,osim ako nije lovacki ili ovcar ili nesto sto treba za posla pa da je pouzdano a ovako kao kucni ljubimac,meni su svi dragi i rasa mi uopste nije bitna...ali mogu reci da su terijeri ,pa i kao mjesanci pravi cuvari kuce i okucnice...cak i kada su mjesanci a i veseli su i razigrani

a macke ko macke...spava,jede,sere ,pisa i malo se igra,pa opet repeat haha ali unosi neku pozitivnu energiju u kucu i smanjuje stres i napetost :D
Pođoh da napišem interesantno ali u stvarnom životu nije "interesantno" ovo boldirano, životinje zaista generalno imaju daleko više pozitivnih efekata na ljude nego obrnuto, bilo ko da je živio u takvom okruženju će vjerujem potvrditi isto.

Čitamo se druže akobogda, pazi te svoje ljubimce kao što ih vjerujem i paziš, dobro se dobrim vraća a pogotovo od njih.

:thumbup:
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#8806 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by jelleMania »

Nije vas strah buha kad ih tako pustate po citav dan napolju ....i ja sam tako radio dok mi nije ih donjela u kucu ... i nikad vise ... koje su to napasti za istrebit ..fuj
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8807 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by zippoo87 »

jelleMania wrote: 30/11/2020 13:22 Nije vas strah buha kad ih tako pustate po citav dan napolju ....i ja sam tako radio dok mi nije ih donjela u kucu ... i nikad vise ... koje su to napasti za istrebit ..fuj
ja ljetos vidio jednu buhu na macki...naspricao je istom tekucinom kao i za pse sto se prsce i nisam od tada vidio
ja ne dramim oko toga...ako se pojave na zivotinji,zaspricam i nestanu
i ovo ljetos buha na macka je presla sa psa ,jer se igraju zajedno i spavaju nekada zajedno

ali da me strah...ni najmanje
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#8808 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by jelleMania »

zippoo87 wrote: 30/11/2020 21:17
jelleMania wrote: 30/11/2020 13:22 Nije vas strah buha kad ih tako pustate po citav dan napolju ....i ja sam tako radio dok mi nije ih donjela u kucu ... i nikad vise ... koje su to napasti za istrebit ..fuj
ja ljetos vidio jednu buhu na macki...naspricao je istom tekucinom kao i za pse sto se prsce i nisam od tada vidio
ja ne dramim oko toga...ako se pojave na zivotinji,zaspricam i nestanu
i ovo ljetos buha na macka je presla sa psa ,jer se igraju zajedno i spavaju nekada zajedno

ali da me strah...ni najmanje
Problem je ako ode s zivotinje u kucu , stan ... strahota
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8809 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by zippoo87 »

jelleMania wrote: 01/12/2020 07:47
zippoo87 wrote: 30/11/2020 21:17
jelleMania wrote: 30/11/2020 13:22 Nije vas strah buha kad ih tako pustate po citav dan napolju ....i ja sam tako radio dok mi nije ih donjela u kucu ... i nikad vise ... koje su to napasti za istrebit ..fuj
ja ljetos vidio jednu buhu na macki...naspricao je istom tekucinom kao i za pse sto se prsce i nisam od tada vidio
ja ne dramim oko toga...ako se pojave na zivotinji,zaspricam i nestanu
i ovo ljetos buha na macka je presla sa psa ,jer se igraju zajedno i spavaju nekada zajedno

ali da me strah...ni najmanje
Problem je ako ode s zivotinje u kucu , stan ... strahota
jednu buhu ne mozes ni vidjeti koliko je sitna a sada jedino da je zivotinja totalno zapustena i da ih ima na stotine na sebi pa da se raznose po kuci
ja to primjetim odmah i reagujem cim vidim i jednu i rijesim problem
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#8810 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by jelleMania »

zippoo87 wrote: 01/12/2020 11:28
jelleMania wrote: 01/12/2020 07:47
zippoo87 wrote: 30/11/2020 21:17

ja ljetos vidio jednu buhu na macki...naspricao je istom tekucinom kao i za pse sto se prsce i nisam od tada vidio
ja ne dramim oko toga...ako se pojave na zivotinji,zaspricam i nestanu
i ovo ljetos buha na macka je presla sa psa ,jer se igraju zajedno i spavaju nekada zajedno

ali da me strah...ni najmanje
Problem je ako ode s zivotinje u kucu , stan ... strahota
jednu buhu ne mozes ni vidjeti koliko je sitna a sada jedino da je zivotinja totalno zapustena i da ih ima na stotine na sebi pa da se raznose po kuci
ja to primjetim odmah i reagujem cim vidim i jednu i rijesim problem
Jedna je dovoljna da je macka strese s sebe na tepih npr. i onda ona ako nema macke npr. u kuci ide da se hrani na covijeka i poslije hranjenja ostavi od 20 do 60 jaja ...to znaci za sedmicu od jedne imas 100 njih aktivnih... proso upravo to ... moro sve izbacit od lezaja do tepiha ... kosta me jedna buha puno .... vise joj nema napolje .. tako je jedino sigurna ...
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8811 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by zippoo87 »

uh nisam to sve znao...iako ja nisam imao probleme sa tim,zna se to zakomplikovati
inace do sada nisam zivotinje drzao u kuci,maca je prva zivotinja koju pustam i u kucu...tako da treba biti oprezan
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#8812 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by jelleMania »

zippoo87 wrote: 01/12/2020 12:06 uh nisam to sve znao...iako ja nisam imao probleme sa tim,zna se to zakomplikovati
inace do sada nisam zivotinje drzao u kuci,maca je prva zivotinja koju pustam i u kucu...tako da treba biti oprezan
Moja je kucna , pa izadje napolje luta pa se vrati ... 3 god nista , al eto sve do jednom .... Nedo Bog nikom
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#8813 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by RagibUzoriti »

Image
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8814 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by zippoo87 »

Da priupitam,ovdje ima puno vlasnika macaka

Kod macka mi se od jucer pojavilo nesto cudno sa ocima,kao neka navlaka i suze mu oci i kada gleda poluotvoreno,ovo mu se navuce na oci.Pretpostavljam da je to neko cudo sto mu vlazi oci,kao kod nas kapci ali se nije do sada pojavljivalo.Kada skroz otvori oci,onda se ne primjeti ovo.Takodjer je lijen,danas evo spava cijeli dan ali bukvalno,nesto nije dobro pa kontam ga sutra odvesti veterinaru ali opet da pitam i ovdje.
Evo slike pa pogledajte kako izgleda i ako neko zna sta je,neka napise

Image Image
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#8815 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by STARx »

zippoo87 wrote: 07/12/2020 17:01 Da priupitam,ovdje ima puno vlasnika macaka

Kod macka mi se od jucer pojavilo nesto cudno sa ocima,kao neka navlaka i suze mu oci i kada gleda poluotvoreno,ovo mu se navuce na oci.Pretpostavljam da je to neko cudo sto mu vlazi oci,kao kod nas kapci ali se nije do sada pojavljivalo.Kada skroz otvori oci,onda se ne primjeti ovo.Takodjer je lijen,danas evo spava cijeli dan ali bukvalno,nesto nije dobro pa kontam ga sutra odvesti veterinaru ali opet da pitam i ovdje.
Evo slike pa pogledajte kako izgleda i ako neko zna sta je,neka napise

Image Image
Mislim da se radi o infekciji oka. Moras ga odvesti veterinaru. Vjerovatno ce dobiti neku kremu nalik ljudskoj za lijecenje konjuktivitisa. Ne radi nista na svoju ruku, macka moze ostati slijepa na to oko. Obavezno veterinaru.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8816 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by zippoo87 »

nije to uvijek tako...nije oko zatvoreno sa tim...to se pojavi samo kada spava i kada su oci poluotvorene a prije se nije javljalo
moguce da je neki problem sa ocima ali mislim da nije ovo sto ti spominjes...to je tako zbog slike ali kada progleda potpuno,ovog nema
Evo slika,malo se vidi to opet
Image
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#8817 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by STARx »

Moja je macka imala ovaj bijelo-sivkasti sloj preko oka. Mazao sam kremom koju je vet dao. Direktno po oku. Gnojilo se, suzilo, cistio. Trajalo je dobrih 40dana. Pojavilo se opet prosle zime, tad sam odma mazao kremom i nestalo je brzo..

sad evo vidim drugu sliku, nije kao kod moje. mojoj je komplet oko bilo pokriveno.. otidji veterinaru ako si u mogucnosti, da se ne pati..
User avatar
Maja
Posts: 59
Joined: 06/10/2020 23:37
Contact:

#8818 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by Maja »

RagibUzoriti wrote: 07/12/2020 13:16 Image
Ljepotan
User avatar
shmizlica
Posts: 57847
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#8819 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by shmizlica »

Ko voli snijeeegggg :-D

Image
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3421
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#8820 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by anex »

Pa jel ima iko pticu, hrčka, zeca, zmiju..
Sve neke macke
User avatar
shmizlica
Posts: 57847
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#8821 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by shmizlica »

cicosi rulz 8-) :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8822 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by Logovan »

anex wrote: 27/12/2020 10:01 Pa jel ima iko pticu, hrčka, zeca, zmiju..
Sve neke macke
:lol: Mačke su u modi. :D
zikamu
Posts: 2949
Joined: 10/09/2005 09:40

#8823 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by zikamu »

shmizlica wrote: 27/12/2020 18:06 cicosi rulz 8-) :mrgreen:
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :D
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8824 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by zippoo87 »

anex wrote: 27/12/2020 10:01 Pa jel ima iko pticu, hrčka, zeca, zmiju..
Sve neke macke
kako cu se igrati sa hrckom,zmijom,zecom,pticom ????

sa psima i mackama se igras kao sa djecom :D
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8825 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by zippoo87 »

Sretna nova svim kucnim ljubimcima i njihovim vlasnicima :lol: :lol:
Evo jedna sa ovogodisnjeg doceka NG hahah
Petarde i vatromt su cuku utjerale u kucu i onda nastaje igranka

Image

Image
Post Reply