naucimo vozit motor

Podforum za motocikliste...
Post Reply
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#201 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki »

Ma ne sumnjam nimalo. :D
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#202 Re: naucimo vozit motor

Post by eluna »

Ramzess Veliki wrote:Ma ne sumnjam nimalo. :D
:skoljka:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#203 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki »

Sačekaj malo ... da sunce grane i da malo primirim. Ovaj vikend sam u Goraždu, u utorak idem u Zagreb i Požegu obilazit' ekipu, pa u Ulcinj ... znači nakon Ulcinja. Moram malo kondicije da se nafatam, tek sam sjeo na motor. :D
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#204 Re: naucimo vozit motor

Post by eluna »

Ramzess Veliki wrote:Sačekaj malo ... da sunce grane i da malo primirim. Ovaj vikend sam u Goraždu, u utorak idem u Zagreb i Požegu obilazit' ekipu, pa u Ulcinj ... znači nakon Ulcinja. Moram malo kondicije da se nafatam, tek sam sjeo na motor. :D
zar nisi na ilidži ovaj vikend??
majapjava
Posts: 90
Joined: 31/03/2013 20:02

#205 Re: naucimo vozit motor

Post by majapjava »

eluna wrote:
Ramzess Veliki wrote:Sačekaj malo ... da sunce grane i da malo primirim. Ovaj vikend sam u Goraždu, u utorak idem u Zagreb i Požegu obilazit' ekipu, pa u Ulcinj ... znači nakon Ulcinja. Moram malo kondicije da se nafatam, tek sam sjeo na motor. :D
zar nisi na ilidži ovaj vikend??
nije valjda da se nista nije radilo preko zime pa ti treba kondicija
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#206 Re: naucimo vozit motor

Post by eluna »

majapjava wrote:
eluna wrote:
Ramzess Veliki wrote:Sačekaj malo ... da sunce grane i da malo primirim. Ovaj vikend sam u Goraždu, u utorak idem u Zagreb i Požegu obilazit' ekipu, pa u Ulcinj ... znači nakon Ulcinja. Moram malo kondicije da se nafatam, tek sam sjeo na motor. :D
zar nisi na ilidži ovaj vikend??
nije valjda da se nista nije radilo preko zime pa ti treba kondicija

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

izgleda on odavno BAŠ NIŠTA ne radi :skoljka:
majapjava
Posts: 90
Joined: 31/03/2013 20:02

#207 Re: naucimo vozit motor

Post by majapjava »

i meni tako izgleda
User avatar
super_hik
Posts: 53
Joined: 10/05/2012 07:55

#208 Re: naucimo vozit motor

Post by super_hik »

jedna ilustracija povezana sa temom
Image
scooterista
Posts: 64
Joined: 05/04/2013 11:41

#209 Re: naucimo vozit motor

Post by scooterista »

Ramzess Veliki wrote:
scooterista wrote:Po svijetu, a i u susjednoj Hrvatskoj, uobičajena su bogosluženja i mise za motoriste, često i multikonfesionalna pa se tu nađe i katolički i protestantski sveštenik i rabin, najčešće i sami bajkeri. Ja znam da se pisalo da i kod nas u Bosni ima neki imam koji vozi motor, čini mi se Bihać ili tamo negdje drugo po Bosanskoj krajini, a i da u Hercegovini ima isto neki franjevac.

Eh sad, ako će se već vako nešto organizovati, ako su vam poznati ovi "božiji ljudi" na motorima (i pravoslavni pop i rabin ako ima), a i neki drugi, da se i njih pozove, pa prouči Fatiha, učini dova za nas ŽIVE da nas manje nesreća strefi, izgovore molitve. Bogme, sa ovakim vozačima auta, Božija nam je pomoć dobro potrebna, a i ja nikad ne krećem bez Bismille :thumbup:
Imamo hadžiju u klubu. A safataćemo i popa ili fratra. Ideja je predobra! :thumbup:
Poznajem starokatolickog svecenika iz Zupe Dubrave Donje kod Tuzle, koji je veliki ljubitelj motora i bikera, i koji bi se rado ukljucio u sve ovo, a kasnije i u redovne blagoslove bajkera. Velecasni Mario Cengic:

http://www.hrvatska-starokatolicka-crkv ... lazimo.php

Kontakti na (sa BH brojem trenutno ima problema,pa zvati na 061/754-668):

http://www.hrvatska-starokatolicka-crkv ... ontakt.php
User avatar
Osigurach
Posts: 52
Joined: 30/05/2011 04:16
Location: Sarajevo

#210 Re: naucimo vozit motor

Post by Osigurach »

scooterista wrote:
Ramzess Veliki wrote:
scooterista wrote:Po svijetu, a i u susjednoj Hrvatskoj, uobičajena su bogosluženja i mise za motoriste, često i multikonfesionalna pa se tu nađe i katolički i protestantski sveštenik i rabin, najčešće i sami bajkeri. Ja znam da se pisalo da i kod nas u Bosni ima neki imam koji vozi motor, čini mi se Bihać ili tamo negdje drugo po Bosanskoj krajini, a i da u Hercegovini ima isto neki franjevac.

Eh sad, ako će se već vako nešto organizovati, ako su vam poznati ovi "božiji ljudi" na motorima (i pravoslavni pop i rabin ako ima), a i neki drugi, da se i njih pozove, pa prouči Fatiha, učini dova za nas ŽIVE da nas manje nesreća strefi, izgovore molitve. Bogme, sa ovakim vozačima auta, Božija nam je pomoć dobro potrebna, a i ja nikad ne krećem bez Bismille :thumbup:
Imamo hadžiju u klubu. A safataćemo i popa ili fratra. Ideja je predobra! :thumbup:
Poznajem starokatolickog svecenika iz Zupe Dubrave Donje kod Tuzle, koji je veliki ljubitelj motora i bikera, i koji bi se rado ukljucio u sve ovo, a kasnije i u redovne blagoslove bajkera. Velecasni Mario Cengic:

http://www.hrvatska-starokatolicka-crkv ... lazimo.php

Kontakti na (sa BH brojem trenutno ima problema,pa zvati na 061/754-668):

http://www.hrvatska-starokatolicka-crkv ... ontakt.php
Ne kontam.. :-) :cry:
scooterista
Posts: 64
Joined: 05/04/2013 11:41

#211 Re: naucimo vozit motor

Post by scooterista »

Osigurach wrote:
scooterista wrote:
Ramzess Veliki wrote:Imamo hadžiju u klubu. A safataćemo i popa ili fratra. Ideja je predobra! :thumbup:
Poznajem starokatolickog svecenika iz Zupe Dubrave Donje kod Tuzle, koji je veliki ljubitelj motora i bikera, i koji bi se rado ukljucio u sve ovo, a kasnije i u redovne blagoslove bajkera. Velecasni Mario Cengic:

http://www.hrvatska-starokatolicka-crkv ... lazimo.php

Kontakti na (sa BH brojem trenutno ima problema,pa zvati na 061/754-668):

http://www.hrvatska-starokatolicka-crkv ... ontakt.php
Ne kontam.. :-) :cry:
Na toj stranici za kontakte ima DRUGI BH broj, s kojim ima problema, pa zato dao ovaj broj. A moze se zvati i na hrvatski.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#212 Re: naucimo vozit motor

Post by eluna »

kako li je ramke fulao da stavi ovaj link ovdje :D

http://www.klix.ba/magazin/zanimljivost ... /130616037
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#213 Re: naucimo vozit motor

Post by eluna »

Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#215 Re: naucimo vozit motor

Post by Tuzla111 »

Mustafapasa wrote:
Bobi wrote:Mislim,prvo sta se treba nauciti da se ne smije obilaziti kolona na semaforu :mrgreen: .
vidio sam za ovo kratko vrijeme da bas vozaci ne bendaju motoriste...cak me ne bi iznenadilo da dok to neko radi (ono izmedju auta) da mu neko vrata od auta otvori...
Ne gotivim ono izmedju auta na semaforu nikako...
God bless California.
Ovo vozenje na isprekidanoj liniji izmedju auta je legalno u Californiji, ccc.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14574
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#216 Re: naucimo vozit motor

Post by DaysleepeR »

Tuzla111 wrote:
Mustafapasa wrote:
Bobi wrote:Mislim,prvo sta se treba nauciti da se ne smije obilaziti kolona na semaforu :mrgreen: .
vidio sam za ovo kratko vrijeme da bas vozaci ne bendaju motoriste...cak me ne bi iznenadilo da dok to neko radi (ono izmedju auta) da mu neko vrata od auta otvori...
Ne gotivim ono izmedju auta na semaforu nikako...
God bless California.
Ovo vozenje na isprekidanoj liniji izmedju auta je legalno u Californiji, ccc.
ilegalno je u Kaliforniji a legalno u BiH
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#217 Re: naucimo vozit motor

Post by Tuzla111 »

DaysleepeR wrote:
Tuzla111 wrote:
Mustafapasa wrote:
vidio sam za ovo kratko vrijeme da bas vozaci ne bendaju motoriste...cak me ne bi iznenadilo da dok to neko radi (ono izmedju auta) da mu neko vrata od auta otvori...
Ne gotivim ono izmedju auta na semaforu nikako...
God bless California.
Ovo vozenje na isprekidanoj liniji izmedju auta je legalno u Californiji, ccc.
ilegalno je u Kaliforniji a legalno u BiH
u CA je legalno.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14574
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#218 Re: naucimo vozit motor

Post by DaysleepeR »

u pravu si, do mene
User avatar
Pokerboy11
Posts: 865
Joined: 06/02/2010 19:40

#219 Re: naucimo vozit motor

Post by Pokerboy11 »

Pozdrav svim bajkerima na forumu ! :D
Eh ovako da ne razvucem previse. Hocu da kupim motor a problem je sto sam totalni pocetnik i moje znanje o motorima je 0 bodova kad kazem znanje mislim na iskustvo... znaci vozio neki tomos sa 5 brzina na parkingu i to je to. Trebaju mi savijeti iskusnih vozaca i naravno tu sam da slusam :D Uglavnom spreman sam uloziti oko 35 hiljada u motor, da odma kazem u pitanju je Yamaha R1 2013. E sad koliko je to pametno itd ne znam. Citam ima TCS koliko to ima koristi meni kao pocetniku ? Da odma kazem ne zelim izgubiti glavu :D i prema tome ne planiram s njim jurcati ko kakva muha bez glave. Otprilike normalna voznja, uzivanje i nekad myb malo povecam gas gdje je to i dozvoljeno...
Sad se slobodno raspisite, bilo kakva pomoc i savijet su dobro dosli.
Hvala :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Last edited by Pokerboy11 on 04/02/2014 14:55, edited 1 time in total.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#220 Re: naucimo vozit motor

Post by Tuzla111 »

Pokerboy11 wrote:Pozdrav svim bajkerima na forumu ! :D
Eh ovako da ne razvucem previse. Hocu da kupim motor a problem je sto sam totalni pocetnik i moje znanje o motorima je 0 bodova kad kazem znanje mislim na iskustvo... znaci vozio neki tomos sa 5 brzina na parkingu i to je to. Trebaju mi savijeti iskusnih vozaca i naravno tu sam da slusam :D Uglavnom spreman sam uloziti oko 35 hiljada i motor, da odma kazem u pitanju je Yamaha R1 2013. E sad koliko je to pametno itd ne znam. Citam ima TCS koliko to ima koristi meni kao pocetniku ? Da odma kazem ne zelim izgubiti glavu :D i prema tome ne planiram s njim jurcati ko kakva muha bez glave. Otprilike normalna voznja, uzivanje i nekad myb malo povecam gas gdje je to i dozvoljeno...
Sad se slobodno raspisite, bilo kakva pomoc i savijet su dobro dosli.
Hvala :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Nemas potrebe za novim motorom kao pocetnik, uzmi polovan kakav i nauci se pa tek onda uzmi nov. 35k je previse za motor.
User avatar
Prolaznik
Posts: 700
Joined: 14/07/2004 19:43

#221 Re: naucimo vozit motor

Post by Prolaznik »

...
Last edited by Prolaznik on 11/05/2023 17:37, edited 1 time in total.
User avatar
kijamet insan
Posts: 151
Joined: 21/09/2012 15:10

#222 Re: naucimo vozit motor

Post by kijamet insan »

Dobro ti kaze raja laganini za start. Kupi kakvu endurku 250-350 ccm i pravac vukojebina.. Smrtonosna kombinacija neiskusan vozac vs trkaci motor. Pa kad diplomiras sa masnicama i zguljenom kozom postovaces sve te silne konje kojim raspolaze jedan R motor. Sretno :thumbup:
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#223 Re: naucimo vozit motor

Post by klaki »

kijamet insan wrote:Dobro ti kaze raja laganini za start. Kupi kakvu endurku 250-350 ccm i pravac vukojebina.. Smrtonosna kombinacija neiskusan vozac vs trkaci motor. Pa kad diplomiras sa masnicama i zguljenom kozom postovaces sve te silne konje kojim raspolaze jedan R motor. Sretno :thumbup:
Ovo :thumbup:

I ja mislim da je u BiH najveci problem saobracaj. Hocu da kazem prije ce te neki pjandura u golfu 2 pokosit. Dzaba ti cuvanje :D
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#224 Re: naucimo vozit motor

Post by Tuzla111 »

Ja nisam imao problem startati na gsxr600 iako prije nikad nisam nista na dva tocka vozio osim bicikla. Malo sam krupniji pa 250ke nisu dolazile u obzir.
Isto tako prijatelj je jos krupniji od mene i startao je na hayabusa 1300.
Sve je do tvojih mogunosti.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#225 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki »

kijamet insan wrote:Dobro ti kaze raja laganini za start. Kupi kakvu endurku 250-350 ccm i pravac vukojebina.. Smrtonosna kombinacija neiskusan vozac vs trkaci motor. Pa kad diplomiras sa masnicama i zguljenom kozom postovaces sve te silne konje kojim raspolaze jedan R motor. Sretno :thumbup:
Ovo ti lafe poslušaj. Ja sam prvo kupio 50 ccm. :thumbup:
Post Reply