naucimo vozit motor

Podforum za motocikliste...

Moderator: Bobi

Post Reply
Ramzess Veliki

#101 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki » 23/04/2013 14:01

hugollino wrote:Pozdrav bikeri

I ja se slažem s idejom da se konačno napravi prava stvar za bikere... Imamo mi i moto uniu i preko nje se može nešto riješiti ali bi trebalo i rijesiti taj problem prvenstveno u KS..

Eto može, vidimo se u četvrtak u Johny-ju..

Ja sam čoperaš i njih smatram pravim motoristima i opreznim.... R-ovi su dobri samo i oni sebi previše za pravo uzimaju... Spoj mladosti-ludost-neiskustva-nedostataka opreme i želje za dokazivanjem.... e to nije ljubav to je već nešto drugo...

Što se tiče ostalog, ja mogo i strukovno pomoći jer sam saobraćajac od glave do pete....

Ride ti live, live to ride
Eki ... a ja projektujem puteve. Jeboga, imamo projektni tim! :thumbup:
O ovome ja pričam godinama ... ima nas kol'ko hoćeš a nikako da se udružimo oko jedne ideje. Mi smo prvi MK u Sarajevu, i molio sam druge da ne prave svaki sokak jedan klub sa dva-tri člana i nekom krpom na leđima, da se objedinjujemo, okrupnjavamo, da nešto učinimo zajedno ... ali kompleksi su čudna stvar. Svi vole da su face pa nigdje nećemo stići.
Imamo strašnu podršku ministarstava i bilo bi mi žao da jednom kad odložim motor to bude jer nismo znali iskoristiti što nam se daje.
Koja moto unija? Znam za MC uniju. Ima li neka druga da ne znam?

Ramzess Veliki

#102 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki » 23/04/2013 14:06

esso_sa wrote:
Ramzess Veliki wrote: Uz jednu napomenu - motor prije polaska pregleda naš mehaničar i ako dobije zeleno svjetlo ide na put.
I ? Izgleda li ispravno ? Trebal sta pregledat ? 8-)

ZEC
:shock: Ovo je potpuno neispravan motor sa kojim se ne može dobaciti ni do Mostara. Do Mostara moraš na zadnjem sjedištu imati montiran ovaj spremnik, a za daljeg puta još dva takva sa bočnih strana inače ćeš ostati bez tekućina i možeš stradati od dehidracije.
Sreća da si pitao ... :thumbup:

Image

Ramzess Veliki

#103 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki » 23/04/2013 14:14

hugollino wrote:Ja sam čoperaš i njih smatram pravim motoristima i opreznim.... R-ovi su dobri samo i oni sebi previše za pravo uzimaju... Spoj mladosti-ludost-neiskustva-nedostataka opreme i želje za dokazivanjem.... e to nije ljubav to je već nešto drugo...

Ride ti live, live to ride
Da se nadovežem na Essu - ja sam nekada vozio čopera, i dizao ga na semaforu na zadnji, pržio ga dvije stoje itd. Zatim sam uzeo sport tourera i našao se na njemu. Sad jaču i bržu mašinu vozim duplo sigurnije. :D Vjerovatno ću nekada ponovno sjesti na čopera. :thumbup:
Imamo sve klase motora u ekipi osim endura (valjda će bit' neki) i bez obzira na snagu, mladost i vještinu, svi se poštujemo i družimo i vozimo zajedno, R uz Vulkana. :thumbup: To nas i čini dobrim klubom. Često između sebe mijenjamo motore, da se stekne malo više iskustva na drugačijim tipovima motora, jer SVAKI je dobar i ima ono nešto što nam se svidi. :thumbup:

kijamet insan

#104 Re: naucimo vozit motor

Post by kijamet insan » 23/04/2013 15:07

Predrasude predrasude !

eluna

#105 Re: naucimo vozit motor

Post by eluna » 23/04/2013 15:26

da ja spremim noževe - za slučaj da vi zakuhate?? :D

Osigurach

#106 Re: naucimo vozit motor

Post by Osigurach » 23/04/2013 16:32

Ramzess Veliki wrote: Da se nadovežem na Essu - ja sam nekada vozio čopera, i dizao ga na semaforu na zadnji
Znam sta je pisac htio reci, ali sam se dobro ismijao.. Nadam se da se ne ljutis..
Ja jos coper na zadnjem nisam vidio, bar ja nisam.. :lol: :lol: :lol:
Ramzess Veliki wrote: Često između sebe mijenjamo motore, da se stekne malo više iskustva na drugačijim tipovima motora, jer SVAKI je dobar i ima ono nešto što nam se svidi. :thumbup:
Spica bas.. Svidja mi se..
Meni kad neko trazi "KRUG" ja mu odma kazem: "Uzmi, draze mi je da ga ti razbijes, nego da ga ja prodajem na piku!"..

:lol: :lol: :lol:

Ramzess Veliki

#107 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki » 23/04/2013 16:41

Osigurach wrote:
Ramzess Veliki wrote: Da se nadovežem na Essu - ja sam nekada vozio čopera, i dizao ga na semaforu na zadnji
Znam sta je pisac htio reci, ali sam se dobro ismijao.. Nadam se da se ne ljutis..
Ramzess Veliki wrote: Često između sebe mijenjamo motore, da se stekne malo više iskustva na drugačijim tipovima motora, jer SVAKI je dobar i ima ono nešto što nam se svidi. :thumbup:
Meni kad neko trazi "KRUG" ja mu odma kazem: "Uzmi, draze mi je da ga ti razbijes, nego da ga ja prodajem na piku!"..

:D
Yamaha Maxim-X XNR 750 - R-mašina u čoperskom ramu, 4-cilindrik, 5 ventila po klipu i 90 Hp, kardanski prenos. Proba za V-Maxa. Vjeruješ li sada? :D Možeš naći na Youtube kako se diže na zadnji. :thumbup:
Još kad ti kažem da sam ga valjao na koljeno ... ni to mi neki nisu vjerovali. :D
A ovo ti je dobra fora za prodati motor, od sada ga dajem svakome. :lol:

Osigurach

#108 Re: naucimo vozit motor

Post by Osigurach » 23/04/2013 16:48

Ramzess Veliki wrote:
Osigurach wrote:

:D
Yamaha Maxim-X XNR 750 - R-mašina u čoperskom ramu, 4-cilindrik, 5 ventila po klipu i 90 Hp, kardanski prenos. Proba za V-Maxa. Vjeruješ li sada? :D Možeš naći na Youtube kako se diže na zadnji. :thumbup:
Još kad ti kažem da sam ga valjao na koljeno ... ni to mi neki nisu vjerovali. :D
A ovo ti je dobra fora za prodati motor, od sada ga dajem svakome. :lol:
Ovo su cari foruma, koje treba ovdje da cijenimo (jest da nas ima malo al nije lose) !
A ne one prepirke sa teme "Savjeti pri izboru" !
Sad sam naucio da postoji i coper koji moze na zadnji.. 8-)
A vjerujem ti i za valjanje, jer sam se u zadnji uvjerio, sad sam klip gledao.. :lol:

A sto se tice prodaje i davanja motora, to je najjaca fora, vjeruj mi.. Poslije nece niko da uzme, konta vidi budale sto hoce da me uvali u belaj.. :lol: 8-)

Ramzess Veliki

#109 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki » 23/04/2013 16:57

Kako sam ja volio taj motor ... ustvari to je preteča nakeda, ako pogledaš. :thumbup:
I sad ga poželim ... lagan i okretan, a prenos na kardanu daje mu strašno ubrzanje. :thumbup:
A eto ... ne dade mi žena da ga sačuvam. Sad mi žao što njega nisam sačuvao a riješio se žene. :twisted:

Tequila

#110 Re: naucimo vozit motor

Post by Tequila » 23/04/2013 17:41

kijamet insan wrote:Pozdrav Teqila i sa srecom na polozenom ispitu.
Super ti je motor za pocetak dok malo nesteknes rutine..
Dosta raje gdje to zakon dozvoljava odma nakon polozenog ispita zajese neku bijesnu masinu od 100 i kusur konja. Dedli kombinesn

Hvala prijatelju. Evo da ti javim da sam prosle sedmice kupio 2008 Kawasaki Ninja 250R. Jako mi se svidja, ima dovoljno snage za mene al ne previse da me ubije. :)

U svakom slucaju, sad planiram ulje promjenut uzeo sam Mobil 1 10W40 4T koliko sam vidio raja ima pozitivno iskustvo s ovim uljem.

Ramzess Veliki

#111 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki » 23/04/2013 21:40

Tequila wrote: Hvala prijatelju. Evo da ti javim da sam prosle sedmice kupio 2008 Kawasaki Ninja 250R. Jako mi se svidja, ima dovoljno snage za mene al ne previse da me ubije. :)

U svakom slucaju, sad planiram ulje promjenut uzeo sam Mobil 1 10W40 4T koliko sam vidio raja ima pozitivno iskustvo s ovim uljem.
Čestitam i neka te sreća prati na cesti. Kakav si sa opremom - jakna i hlače sa protektorima, kaciga, rukavice?

Tequila

#112 Re: naucimo vozit motor

Post by Tequila » 23/04/2013 22:26

Ramzess Veliki wrote:
Tequila wrote: Hvala prijatelju. Evo da ti javim da sam prosle sedmice kupio 2008 Kawasaki Ninja 250R. Jako mi se svidja, ima dovoljno snage za mene al ne previse da me ubije. :)

Čestitam i neka te sreća prati na cesti. Kakav si sa opremom - jakna i hlače sa protektorima, kaciga, rukavice?
Hvala prijatelju,
Juce sam kupio svu opremu, pa cu u kratko navesti:

Kaciga: Bell Vortex
Jakna: Dainese Racing Perforated Leather
Za ledja zastita: Dainese Wave G Back Protector
Hlace: AGV Sport Willow Perforated
Rukavice: Dainese 4 Stroke Gloves
Cizme: Sidi Cobra Air Boots

Don Zivconi

#113 Re: naucimo vozit motor

Post by Don Zivconi » 23/04/2013 22:43

Da se samo tuspasim

Ramzess Veliki

#114 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki » 24/04/2013 09:37

Tequila wrote: Hvala prijatelju,
Juce sam kupio svu opremu, pa cu u kratko navesti:

Kaciga: Bell Vortex
Jakna: Dainese Racing Perforated Leather
Za ledja zastita: Dainese Wave G Back Protector
Hlace: AGV Sport Willow Perforated
Rukavice: Dainese 4 Stroke Gloves
Cizme: Sidi Cobra Air Boots
:shock: Wow! :thumbup: Impresioniran sam. :thumbup: Svaka čast! :thumbup:

eluna

#115 Re: naucimo vozit motor

Post by eluna » 24/04/2013 10:15

Ramzess Veliki wrote:Kako sam ja volio taj motor ... ustvari to je preteča nakeda, ako pogledaš. :thumbup:
I sad ga poželim ... lagan i okretan, a prenos na kardanu daje mu strašno ubrzanje. :thumbup:
A eto ... ne dade mi žena da ga sačuvam. Sad mi žao što njega nisam sačuvao a riješio se žene. :twisted:
za neke stvari nikad nije kasno

scooterista

#116 Re: naucimo vozit motor

Post by scooterista » 24/04/2013 10:38

TouringBiker wrote:
eluna wrote:
Ramzess Veliki wrote: Nemaš potrebe, jedino ako želiš kao simpatizer ispuniti pristupnicu i doći kad imamo neka druženja.
a može i tako??? .............. pa što ne vičeš :-D

ideja je super i treba je podržati .............. gdje se ispunjavaju te simpatizerske pristupnice??
Pa pisao je, u klubu Johnny (Zmaja od Bosne 73.), četvrtkom uveče iza 22 h da imaju druženje. Ja doduše kad sam prošli četvrtak vozio u to doba niz Zmaja od Bosne primjetih slovom i brojem jedan (1) motor ispred. Možda su ostali doduše bili sakriveni pozadi, ka Vilsonovom. :skoljka: Očito je interes za članstvo u klubu toliki da ne mogu sve savladati :lol:
Ma gdje je to, i ja bi doso? Ako je Zmaja od Bosne je li to negdje kod Bristola one stare zgrade? Ili je s druge strane gdje je Socijalno? S koje su strane neparni brojevi?

Ramzess Veliki

#117 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki » 24/04/2013 10:59

scooterista wrote:Ma gdje je to, i ja bi doso? Ako je Zmaja od Bosne je li to negdje kod Bristola one stare zgrade? Ili je s druge strane gdje je Socijalno? S koje su strane neparni brojevi?
Znaš gdje je caffe kod Šerbe? E od njega na lijevoj strani do pasaža. Tu je nekada bio "Atila" - narodnjaci. Sad je rock svirka. Najlakše ti je naći ako na Malti kreneš prema općini Novo Sarajevo cestom pored Miljacke, sa te strane jedino možeš da parkiraš auto. Sutra smo uveče u Johnnyju iza 8.30 uvečer pa će biti i parkiranih motora sa te strane, a neko parkira i sa strane prema tramvaju. Dogovaraćemo se za odlazak na motorijadu u Makarskoj, nije neka pljačka ali kad je početak sezone to je prva organizovana vožnja na more.

Osigurach

#118 Re: naucimo vozit motor

Post by Osigurach » 24/04/2013 12:17

Ramzess Veliki wrote: Znaš gdje je caffe kod Šerbe? E od njega na lijevoj strani do pasaža. Tu je nekada bio "Atila" - narodnjaci. Sad je rock svirka. Najlakše ti je naći ako na Malti kreneš prema općini Novo Sarajevo cestom pored Miljacke, sa te strane jedino možeš da parkiraš auto. Sutra smo uveče u Johnnyju iza 8.30 uvečer pa će biti i parkiranih motora sa te strane, a neko parkira i sa strane prema tramvaju. Dogovaraćemo se za odlazak na motorijadu u Makarskoj, nije neka pljačka ali kad je početak sezone to je prva organizovana vožnja na more.
Jucer vidim kod Vatre u onoj ulicici u prolazu jedno 15-20 BMW-a GS (svaki je NOV ja mislim).. Njemci.. Vec su poceli sa sezonom uveliko.. :lol:

TouringBiker

#119 Re: naucimo vozit motor

Post by TouringBiker » 24/04/2013 12:47

Osigurach wrote:
Ramzess Veliki wrote: Znaš gdje je caffe kod Šerbe? E od njega na lijevoj strani do pasaža. Tu je nekada bio "Atila" - narodnjaci. Sad je rock svirka. Najlakše ti je naći ako na Malti kreneš prema općini Novo Sarajevo cestom pored Miljacke, sa te strane jedino možeš da parkiraš auto. Sutra smo uveče u Johnnyju iza 8.30 uvečer pa će biti i parkiranih motora sa te strane, a neko parkira i sa strane prema tramvaju. Dogovaraćemo se za odlazak na motorijadu u Makarskoj, nije neka pljačka ali kad je početak sezone to je prva organizovana vožnja na more.
Jucer vidim kod Vatre u onoj ulicici u prolazu jedno 15-20 BMW-a GS (svaki je NOV ja mislim).. Njemci.. Vec su poceli sa sezonom uveliko.. :lol:

Šteta je da te ljude kad dolaze u Sarajevo niko od ovdašnjih bajkera ne uhvati, da im malo pokaže naokolo. Onaj klub sa ilidže, Suburb's Riders (http://www.motoroute.ba/o-nama.aspx) je imao neku takvu inicijativu.

Ima vani i agencija koje organizuju ture za njihove bajkere po Balkanu, moglo bi se i njima javiti. Da bar kažu ljudima koji su kafići "in" za bajkere, U turističkim vodičima nema ni riječi o tome.

scooterista

#120 Re: naucimo vozit motor

Post by scooterista » 24/04/2013 13:03

Ramzess Veliki wrote:
scooterista wrote:Ma gdje je to, i ja bi doso? Ako je Zmaja od Bosne je li to negdje kod Bristola one stare zgrade? Ili je s druge strane gdje je Socijalno? S koje su strane neparni brojevi?
Znaš gdje je caffe kod Šerbe? E od njega na lijevoj strani do pasaža. Tu je nekada bio "Atila" - narodnjaci. Sad je rock svirka. Najlakše ti je naći ako na Malti kreneš prema općini Novo Sarajevo cestom pored Miljacke, sa te strane jedino možeš da parkiraš auto. Sutra smo uveče u Johnnyju iza 8.30 uvečer pa će biti i parkiranih motora sa te strane, a neko parkira i sa strane prema tramvaju. Dogovaraćemo se za odlazak na motorijadu u Makarskoj, nije neka pljačka ali kad je početak sezone to je prva organizovana vožnja na more.
Ne znam gdje je kod Šerbe, ali skontaću valjda ako vidim motore. Samo zar nije već tu od mosta na Malti pa do mosta kod Elektrprivrede već Vilsonovo šetalište, gdje je zatvoreno za motore i auta iza 17 sati? Da mi ne rebnu kaznu? Zar nije bolje sa motorom parkirat ka tramvaju?

scooterista

#121 Re: naucimo vozit motor

Post by scooterista » 24/04/2013 13:09

TouringBiker wrote: Šteta je da te ljude kad dolaze u Sarajevo niko od ovdašnjih bajkera ne uhvati, da im malo pokaže naokolo. Onaj klub sa ilidže, Suburb's Riders (http://www.motoroute.ba/o-nama.aspx) je imao neku takvu inicijativu.

Ima vani i agencija koje organizuju ture za njihove bajkere po Balkanu, moglo bi se i njima javiti. Da bar kažu ljudima koji su kafići "in" za bajkere, U turističkim vodičima nema ni riječi o tome.
Evo nadjoh na toj strani da će biti susret kod Bazena na Ilidži 24-26 maj. A ima i nezavisno pregled susreta u BiH i link na kalendar svih susreta u Hrvatskoj i BiH
http://www.motori.hr/kalendar/

Image

eluna

#122 Re: naucimo vozit motor

Post by eluna » 24/04/2013 14:02

kad ste već kod tih moto susreta, da prijavim drugu rami da ću da si zbavim OVAJ motor ............. goni te vaše skalamerije :D

Image

Ramzess Veliki

#123 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki » 24/04/2013 14:11

scooterista wrote: Ne znam gdje je kod Šerbe, ali skontaću valjda ako vidim motore. Samo zar nije već tu od mosta na Malti pa do mosta kod Elektrprivrede već Vilsonovo šetalište, gdje je zatvoreno za motore i auta iza 17 sati? Da mi ne rebnu kaznu? Zar nije bolje sa motorom parkirat ka tramvaju?
Ista ulica samo prije Vilsonovog i taj dio do semafora nije zatvoren za saobraćaj.

Ramzess Veliki

#124 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki » 24/04/2013 14:12

eluna wrote:kad ste već kod tih moto susreta, da prijavim drugu rami da ću da si zbavim OVAJ motor ............. goni te vaše skalamerije :D

Image
Vidi, isti moj. :lol:

eluna

#125 Re: naucimo vozit motor

Post by eluna » 24/04/2013 14:15

Ramzess Veliki wrote:
eluna wrote:kad ste već kod tih moto susreta, da prijavim drugu rami da ću da si zbavim OVAJ motor ............. goni te vaše skalamerije :D

Image
Vidi, isti moj. :lol:
e onda ću da zbavim u pink boji ................... ne može moj motor biti isti kao tvoj :skoljka:

Post Reply