Moto susreti-motorijade u BiH

Podforum za motocikliste...
Poguzija
Posts: 52
Joined: 20/10/2006 11:54

#1 Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Poguzija »

U proslih par sedmica bilo je par moto susreta sirom BiH.. Gdje se odrzavaju naradne motorijade, u kojim gradovima, ko ide-ko ne? Malo vise informacija o tim dogadjajima, i naravno lijepe slike sa motorijada sirom BiH nebi skodilo postaviti ovdje....
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#2 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by DaysleepeR »

svaki vikend je negdje više motorijada

na linku ispod najkompletniji kalendar motorijada u HR, BIH, SLO

kad kliknes na naziv otvori ti se forum sa slikama

http://motori.hr/kalendar
Poguzija
Posts: 52
Joined: 20/10/2006 11:54

#3 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Poguzija »

Hvala na linku.

Ide li ko od forumasa na naredne motorijade? Koja je motorijada "najjaca" u BiH, posto vidim dosta ih ima za isti vikend. Ko je gdje bio, kakvi su utisci?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by DaysleepeR »

neću nikoga da preporučujem ili ne, svi se trude i rade najbolje što mogu

sam izaberi šta ti zvuči primamljivo

ja lično od ove godine izdvajam Umag - MK Staaari Rokeri koja je bila 09.05.2008

20000 posjetilaca, 5600 motora iz Njemačke, Austrije, Italije, Slovenije, Hrvatske, BiH, Srbije, Makedonije, itd.

1600 km gore i nazad, najjača motorijada u ex yu

evo slika kako je bilo

http://www.staaarirokeri.hr/forum/index ... lery;cat=7

kako rekoh, svaki vikend ima više motorijada, i naravno da se ide
shatroultra
Posts: 54
Joined: 15/07/2007 16:08
Location: Sarajevo

#5 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by shatroultra »

Ima li zainteresovanih za odlazak na motorijadu u Pristinu krajem Jula?
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#6 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by braca »

shatroultra wrote:Ima li zainteresovanih za odlazak na motorijadu u Pristinu krajem Jula?
:lol: :lol: :-) :-) :roll: :roll: :angry:
Poguzija
Posts: 52
Joined: 20/10/2006 11:54

#7 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Poguzija »

Ovaj vikend se motorijada odrzava u Sanskog Mostu. Valjda su uspjeli da dovedu Atomsko Skloniste, nisam mogao ici a rado bi otisao. Cuo sam da su prethodnih godina tamo bile dobre motorijade. Jer dodje dosta sto iz Bih,Hrvatske valjda i iz Slo,Aut,Njemacke i Svice. Ako neko ima slika neka postavi.

Krajem jula bi se mogla neka "fina" motorijada naci pa otici. Za Umag sam takodjer cuo da bude vrhunski odradita, cak i u Splitu bude super. Pa ako ima zainteresovani mogli bi se negdje kaa moru.
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#8 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by phil manzanera »

Greska
User avatar
SBC MC
Posts: 15
Joined: 01/04/2006 10:05

#9 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by SBC MC »

Bili u Sanskom mostu, upravo se vratili.

Sta je sve bilo ekstra:

1. Cesta Sarajevo - Sanski most i nazad

2. Vrijeme

3. Motorijada odlicna, sve lagano, bez stresa, ekipa odlicna, nije bilo kretena, prijateljski pristupi na sve strane

4. Lokacija odlicna

5. Tretman: ne samo da smo pripazeni "institucionalno", nego su za nas i za nase prijatelje iz moto kluba "KARO" MC iz Visokog priredili POSEBAN dernek u kuci jednog od clana, na jedno desetak kilometara od mjesta zbivanja, sa gomilim mesa sa rostilja, logorskom vatrom, vinom i pivom u izobilju i naravno spavanje u kuci besplatno.

Kada se dese ovakve stvari, ja obicno kazem da niko od nas nije gladan mesa (srecom) ili vina ili piva, ili da ne moze sebi platiti spavanje, no kada ti neko ukaze ovakvo postovanje, onda je vrijedno paznje.

:thumbup: :bih:
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#10 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Como_Sarajevo »

Poslije duge vožnje treba dopuniti baterije :D

Image
Voughn
Posts: 19
Joined: 29/07/2005 14:25

#11 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Voughn »

Nije dogadjaj iz BiH ali da ne otvaram novu temu evo ga:
http://www.youtube.com/watch?v=yKwlMSYoc1c (Hells Angels Croatia - Poker run 2009)

Enjoy
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#12 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Daphna »

Ovaj vikend motorijada u Lukavcu, standardno, jezero Modrac :-D
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#13 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Como_Sarajevo »

Image

Dakle,party će se održati 6 Juna (subota) u Club House Comanchero MC u Lepenici (tačnije put Lepenica-Kiseljak,kod Ferotom benzinske pumpe) sa početkom u 12 sati pa dok se bude moglo izdržati.Oko klope i pića smo se svojski potrudili tako da nebi trebalo biti greške.Janjetina,kobasice,čevapi i naravski pive potocima.Club House se nalazi uz rijeku Lepenicu u debeloj hladovini hrastova,tako da se nećemo pržiti na suncu.Ako se malo pretjera u piću ili se nekome bude ostajalo na spavanju,na raspolaganju je free zemljište gdje se mogu postaviti šatori,pa ko voli nek izvoli.Što se muzike tiče zabavljat će nas Band "Anchi & moon dogs".Narode,svi ste pozvani .
Last edited by Como_Sarajevo on 27/05/2009 10:53, edited 5 times in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#14 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by DaysleepeR »

edit
Last edited by DaysleepeR on 29/05/2009 14:45, edited 1 time in total.
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#15 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Como_Sarajevo »

Još jedan :D
Last edited by Como_Sarajevo on 04/06/2009 10:40, edited 1 time in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#16 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by DaysleepeR »

Edo sve je OK nisam ni mislio da je zlonamjerno.

Hvala
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#17 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Como_Sarajevo »

Što neko napisa da ne otvaramo beze nove teme,nešto interesantno i nadam se uskoro i na filmskim platnima :thumbup:

http://www.martinbrownfilms.com/bia_casting.html
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#19 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by FFBikerSa »

Ove sezone ne bi ni jednog susreta u Sarajevu (sem ako ne racunamo onaj u manjem entitetu, al' to i nije pravo Sarajevo). Tjah, kakvi su nam klubovi, takav i broj susreta: NIKAKAV :roll:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#20 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by DaysleepeR »

FFBikerSa wrote:Ove sezone ne bi ni jednog susreta u Sarajevu (sem ako ne racunamo onaj u manjem entitetu, al' to i nije pravo Sarajevo). Tjah, kakvi su nam klubovi, takav i broj susreta: NIKAKAV :roll:
kad na zimu bude party u slogi, budi čovjek od obraza i stani iza svojih riječi pa ga zaobiđi. kad su već klubovi nikakvi.
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#21 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by FFBikerSa »

DaysleepeR wrote:
FFBikerSa wrote:Ove sezone ne bi ni jednog susreta u Sarajevu (sem ako ne racunamo onaj u manjem entitetu, al' to i nije pravo Sarajevo). Tjah, kakvi su nam klubovi, takav i broj susreta: NIKAKAV :roll:
kad na zimu bude party u slogi, budi čovjek od obraza i stani iza svojih riječi pa ga zaobiđi. kad su već klubovi nikakvi.
Pa naravno da ću ga zaobići, nisam ni na prijašnje išao.
Imamo li savez klubova, koji bi bio član FEMA-e (The Federation of European Motorcyclists' Associations) - za šta BiH ne more biti u EU? To znam jer sam 1998. lično dočekao FEMA-inog ondašnjeg predsjednika Simon Milward-a kad je posjećivao Bosnu, i nudio nam da sa samo jednim klubom - sarajevskim Valterom, među čijim sam osnivačima bio, pristupimo FEMA-i bar kao posmatrači. Na što se našu raju naravno nije moglo nagovoriti ("hajd' bogati, šta će nam to, đe tu ima šta za mene?" - i zbog takve sitnošićarđijske logike držim se danas dalje od ikakva kluba, kad vidim pred Markijem parkirane motore Valterovaca samo produžim dalje).

Savez koji bi se pojavljivao kao učesnik u diskusijama kad se donosi novi Zakon o saobraćaju i drugi zakoni koji se tiču motorista? Organizovao pomoć na putu, dogovarao povoljnije tarife sa osiguravajućim kućama za bajkere, lobirao da se uvedu sezonske tablice? (ovo i zato jer od onih baksuza iz BIHAMK-a za motoriste nema ama pod milim Bogom nikakve koristi, niti nam nude ikakve usluge i u bilo čemu nas zastupaju - prema tobe bi trebali izbrisati "moto" iz naslova) Organizuju demonstracije bajkera kada smo čime nezadovoljni?

Od partyja i šuplje priče na klupskim sastancima nikakva hajra, tek traćenje vremena na besposlice....
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#22 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by DaysleepeR »

odlično, hvala.
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#23 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by FFBikerSa »

DaysleepeR wrote:odlično, hvala.
Molim lijepo, sa zadovoljstvom :P
boske78
Posts: 8
Joined: 18/06/2011 22:24

#24 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by boske78 »

FFBikerSa wrote:
DaysleepeR wrote:
FFBikerSa wrote:Ove sezone ne bi ni jednog susreta u Sarajevu (sem ako ne racunamo onaj u manjem entitetu, al' to i nije pravo Sarajevo). Tjah, kakvi su nam klubovi, takav i broj susreta: NIKAKAV :roll:
kad na zimu bude party u slogi, budi čovjek od obraza i stani iza svojih riječi pa ga zaobiđi. kad su već klubovi nikakvi.
Pa naravno da ću ga zaobići, nisam ni na prijašnje išao.
Imamo li savez klubova, koji bi bio član FEMA-e (The Federation of European Motorcyclists' Associations) - za šta BiH ne more biti u EU? To znam jer sam 1998. lično dočekao FEMA-inog ondašnjeg predsjednika Simon Milward-a kad je posjećivao Bosnu, i nudio nam da sa samo jednim klubom - sarajevskim Valterom, među čijim sam osnivačima bio, pristupimo FEMA-i bar kao posmatrači. Na što se našu raju naravno nije moglo nagovoriti ("hajd' bogati, šta će nam to, đe tu ima šta za mene?" - i zbog takve sitnošićarđijske logike držim se danas dalje od ikakva kluba, kad vidim pred Markijem parkirane motore Valterovaca samo produžim dalje).

Savez koji bi se pojavljivao kao učesnik u diskusijama kad se donosi novi Zakon o saobraćaju i drugi zakoni koji se tiču motorista? Organizovao pomoć na putu, dogovarao povoljnije tarife sa osiguravajućim kućama za bajkere, lobirao da se uvedu sezonske tablice? (ovo i zato jer od onih baksuza iz BIHAMK-a za motoriste nema ama pod milim Bogom nikakve koristi, niti nam nude ikakve usluge i u bilo čemu nas zastupaju - prema tobe bi trebali izbrisati "moto" iz naslova) Organizuju demonstracije bajkera kada smo čime nezadovoljni?

Od partyja i šuplje priče na klupskim sastancima nikakva hajra, tek traćenje vremena na besposlice....
druze evo ti link pa se malo raspitaj: http://unijamcbih.com/
da ne duljimo vise.
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#25 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by FFBikerSa »

kad na zimu bude party u slogi, budi čovjek od obraza i stani iza svojih riječi pa ga zaobiđi. kad su već klubovi nikakvi.[/quote]

Pa naravno da ću ga zaobići, nisam ni na prijašnje išao.
Imamo li savez klubova, koji bi bio član FEMA-e (The Federation of European Motorcyclists' Associations) - za šta BiH ne more biti u EU? To znam jer sam 1998. lično dočekao FEMA-inog ondašnjeg predsjednika Simon Milward-a kad je posjećivao Bosnu, i nudio nam da sa samo jednim klubom - sarajevskim Valterom, među čijim sam osnivačima bio, pristupimo FEMA-i bar kao posmatrači. Na što se našu raju naravno nije moglo nagovoriti ("hajd' bogati, šta će nam to, đe tu ima šta za mene?" - i zbog takve sitnošićarđijske logike držim se danas dalje od ikakva kluba, kad vidim pred Markijem parkirane motore Valterovaca samo produžim dalje).

Savez koji bi se pojavljivao kao učesnik u diskusijama kad se donosi novi Zakon o saobraćaju i drugi zakoni koji se tiču motorista? Organizovao pomoć na putu, dogovarao povoljnije tarife sa osiguravajućim kućama za bajkere, lobirao da se uvedu sezonske tablice? (ovo i zato jer od onih baksuza iz BIHAMK-a za motoriste nema ama pod milim Bogom nikakve koristi, niti nam nude ikakve usluge i u bilo čemu nas zastupaju - prema tobe bi trebali izbrisati "moto" iz naslova) Organizuju demonstracije bajkera kada smo čime nezadovoljni?

Od partyja i šuplje priče na klupskim sastancima nikakva hajra, tek traćenje vremena na besposlice....[/quote]

druze evo ti link pa se malo raspitaj: http://unijamcbih.com/
da ne duljimo vise.[/quote]

Hvala, ali šta ta unija RADI? Jel išta od ovoga što sam naveo? Čak i na web strani - ima samo početna strana sa amblemima klubova, ni tačne adrese, ni kontakt telefoni ili e-mail adrese, ni ko ih predstavlja. Pod Dešavanja dva partyja, ali opet bez tačnih podataka o lokaciji, koliko traju itd. Galerija - nišza. Guestbook - ništa. In memoriam - HVALA BOGU ništa . :-?

Doduše, s obzirom da su ovo sve MC (tzv. "tvrdi" klubovi), a ne MK, svakako bih se radije držao podalje od njih...
Post Reply