Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Podforum za motocikliste...
Post Reply
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#876 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

bilic wrote: 27/01/2020 08:37
exliberal-ex wrote: 27/01/2020 02:40 Ja neki dan gledam tipa na vespi, ima onu navlake sto stite noge ...ja ga gledam i kontam se sto ja prodah beverly, mogao sam i ja tako .

Nego ja ispadoh najstariji ovdje da sam polagao za motor :D ,
Kod mene polaganje ide iz 3 koraka, prvo testovi koji ti daju privremenu licencu 3 mjeseca, pa onda dobijes M2 koja ti vrijedi 3 ( ili 5) godina i tek onda polazes za trajnu M.

A poceo sam i ja sa malim piago fly od50 cc pa se prebacio na beverly od 350 i sad triumph od 900
Nekad kad sam ja polagao 1983 .
Vozio iza Fiće u kojem su milicioneri.
I ti voziš za fičom a oni te vire iz njega.
A do tada sam već vozao bez vozačke par godina .
Tad su bili u modi Tomos 15 SLC.
A babini sinovi su imali Tomos 90 tku
To je letilo
Poneki su imali MZ 250 i Jawu 350
To je bilo u Titinom vaktu . Hahaha
ja sam nedugo iza tebe polagao ali za ficu....kad se sjetim nas trojca unutra i kaze ajde vozi.... :D
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#877 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

A što se juče nalih vode... Onaj monsun je naletio samo tako. Osjetiš kako ti se gaće pune vodom. A naleti vjetra poprilično jaki. Srećom prošao sam bez problema do kuće. :-)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#878 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

@exliberal-ex , ti se bolje razumijes u Triumphe, kakav je ovaj Speedmaster?

Image
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#879 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by r_faruk »

Ramzess Veliki wrote: 05/02/2020 10:48 @exliberal-ex , ti se bolje razumijes u Triumphe, kakav je ovaj Speedmaster?

Image
lijep :thumbup:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#880 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

Kakvi su ovi motori za iole duze vožnje, s obzirom da je sva težina na zadnjici a malo na nogama.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#881 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

Ramzess Veliki wrote: 05/02/2020 10:48 @exliberal-ex , ti se bolje razumijes u Triumphe, kakav je ovaj Speedmaster?

Image
Nisam ga vozio tako da nemogu reci nesto posebno. Znam da su stariji modeli imali istu kubikazu kao Boneville ali novi su sad na 1200 cc ako se nevaram.
Kod mene su vise zastupljeni Boneville/Truxton ili oni sportski...znam da si mogao naci triumph america za male pare...valjda nemogu da se natjecu sa HD ili Japancima u konkurenci kruzera.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#882 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

exliberal-ex wrote: 05/02/2020 16:06 Nisam ga vozio tako da nemogu reci nesto posebno. Znam da su stariji modeli imali istu kubikazu kao Boneville ali novi su sad na 1200 cc ako se nevaram.
Kod mene su vise zastupljeni Boneville/Truxton ili oni sportski...znam da si mogao naci triumph america za male pare...valjda nemogu da se natjecu sa HD ili Japancima u konkurenci kruzera.
Tako sam i mislio. Iako izgleda lijep i izgleda originalno, ove verzije sa cca 900 ccm nemaju toliko dobre ocjene na uporednim testovima. Svi komentari na Youtube su tipa "Pa eto nije los", niko nije rekao "Jes' dobar ocam'". Zamjerka je i na detaljima, a sto sam vidio na novom Thunderbirdu izlozenom u Dohi ... sarafi lose kvalitete, kocioni disk lose savrsno obradjen, prednja viljuska kao od kineskih vodovodnih cijevi ... nikl na faru lose kvalitete ... sve u svemu jako jeftino izgleda, mislio sam da su stariji modeli kvalitetnije radjeni.

Mada ... onaj Bonewille je prelijep, imaju prelijepe Caffe racere i bas su frajerski. :thumbup:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#883 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

Ramzess Veliki wrote: 06/02/2020 03:55
exliberal-ex wrote: 05/02/2020 16:06 Nisam ga vozio tako da nemogu reci nesto posebno. Znam da su stariji modeli imali istu kubikazu kao Boneville ali novi su sad na 1200 cc ako se nevaram.
Kod mene su vise zastupljeni Boneville/Truxton ili oni sportski...znam da si mogao naci triumph america za male pare...valjda nemogu da se natjecu sa HD ili Japancima u konkurenci kruzera.
Tako sam i mislio. Iako izgleda lijep i izgleda originalno, ove verzije sa cca 900 ccm nemaju toliko dobre ocjene na uporednim testovima. Svi komentari na Youtube su tipa "Pa eto nije los", niko nije rekao "Jes' dobar ocam'". Zamjerka je i na detaljima, a sto sam vidio na novom Thunderbirdu izlozenom u Dohi ... sarafi lose kvalitete, kocioni disk lose savrsno obradjen, prednja viljuska kao od kineskih vodovodnih cijevi ... nikl na faru lose kvalitete ... sve u svemu jako jeftino izgleda, mislio sam da su stariji modeli kvalitetnije radjeni.

Mada ... onaj Bonewille je prelijep, imaju prelijepe Caffe racere i bas su frajerski. :thumbup:
Uf bas neki dan gledam jedan....ne da je dobar nego sam zabalavio ko homer simpson na pivu

potrazi clanak kad su uporedjivali triumph bober vs indian scout....da je para imao bi cijelu kolekciju :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#884 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

Volio bih ja jednog takvog za na kafu, ali samo nakon sto se GTR uzme. :D
Evo finog poredjenja Kawasaki GTR vs BMW K 1300 GT. Ja bih samo na komentare autora dodao i jeftinije odrzavanje japanca. :thumbup:
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#885 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by ITNet »

Ramzess Veliki wrote: 06/02/2020 04:38 Volio bih ja jednog takvog za na kafu, ali samo nakon sto se GTR uzme. :D
Evo finog poredjenja Kawasaki GTR vs BMW K 1300 GT. Ja bih samo na komentare autora dodao i jeftinije odrzavanje japanca. :thumbup:
Eno Elmedin Heco uzeo tu Kawu GTR-a :D U kojem si ti klubu bio? Ja sam vozikao 2004-2008 znamo se iz nekog videnja sigurno, ogromnu sam pauzu imao vratim se pred-prosle godine na cestu :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#886 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

ITNet wrote: 07/02/2020 11:00 Eno Elmedin Heco uzeo tu Kawu GTR-a :D U kojem si ti klubu bio? Ja sam vozikao 2004-2008 znamo se iz nekog videnja sigurno, ogromnu sam pauzu imao vratim se pred-prosle godine na cestu :lol:
Onu sa OLX-a sto se prodavala za 13000? Da sam tu odmah bih je uzeo ... :sad:
Vozio sam ovu Yamahu ...
Image
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#887 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by r_faruk »

hajde, dok su jos motori pod ceradama i u garazi, da nesto pitam.

malo gledam Hondu VFR 1200 Crosstour i Africa-u Twin. Imao sam priliku sjesti na Africu twin, ali ne i na crosstourera.
od svih motora na kojima sam imao priliku sjesti (ne i voziti), africa mi je bila najudobnija. da li neko od vas ima iskustva sa crosstourer-om?

sve u svemu i na africi mogu bez problema spustiti noge na asfalt (flatfoot). u biti mogu i stajati iznad nje bez problema :D
ni jedan mi motor nije tako legao (pojma nemam kakav je u voznji, daleko je i jedan i drugi motor od mojih vjestina (za sada))
Image Image
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#888 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

Evo prijatelj prodaje cfmoto 250ccm, 2019.god, 3000km, 5000KM.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#889 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

r_faruk wrote: 10/02/2020 15:35 hajde, dok su jos motori pod ceradama i u garazi, da nesto pitam.

malo gledam Hondu VFR 1200 Crosstour i Africa-u Twin. Imao sam priliku sjesti na Africu twin, ali ne i na crosstourera.
od svih motora na kojima sam imao priliku sjesti (ne i voziti), africa mi je bila najudobnija. da li neko od vas ima iskustva sa crosstourer-om?

sve u svemu i na africi mogu bez problema spustiti noge na asfalt (flatfoot). u biti mogu i stajati iznad nje bez problema :D
ni jedan mi motor nije tako legao (pojma nemam kakav je u voznji, daleko je i jedan i drugi motor od mojih vjestina (za sada))
Image Image
Crosstour ima masinu od VFR1200F, znaci V-Twin, odnosno ovaj ...
Image

... sto ce reci kamara konja, visoki obrtaji, pojede cestu, prava putna krstarica. Ako ces putovati, ovaj je vrh. :thumbup:

Ako ces kopat' krompire onda Africa svakako. Africa je za off-road bolja radi paralel Twin motora koji je daleko laksi od V-twin motora sa istom snagom. Africa je pravi off-road bike, sve na njoj je za off-roada.
Image

Crosstourer ima 127 Hp i 275 kila suhe tezine, Africa 95 Hp i 230 kila suhe tezine.

Znaci ako mislis derat kilometre po asfaltu uzmi Crosstour, a ako ces skakat po makadamu Africu. :thumbup:
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#890 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

r_faruk wrote: 10/02/2020 15:35 hajde, dok su jos motori pod ceradama i u garazi, da nesto pitam.

malo gledam Hondu VFR 1200 Crosstour i Africa-u Twin. Imao sam priliku sjesti na Africu twin, ali ne i na crosstourera.
od svih motora na kojima sam imao priliku sjesti (ne i voziti), africa mi je bila najudobnija. da li neko od vas ima iskustva sa crosstourer-om?

sve u svemu i na africi mogu bez problema spustiti noge na asfalt (flatfoot). u biti mogu i stajati iznad nje bez problema :D
ni jedan mi motor nije tako legao (pojma nemam kakav je u voznji, daleko je i jedan i drugi motor od mojih vjestina (za sada))
Image Image
Joj sto taj VFR 1200 ima dobar zvuk u PM....Pogotovo ako mu stavis kakvog Akrapa... :izet:
To je V4 motor, ima snage gdje god da ga odvrnes :thumbup:
Ne znam, VFR je definitivno zabavniji, ali i malo komplikovaniji za odrzavanje. Slazem se sa Ramom - Ako ne mislis silaziti sa motorom sa asfalta onda je definitivno bolja opcija... Sa druge strane, Afrika je kultni motor tako da i sa njom neces pogrijesiti. Jednostavnija za odrzavanje i bolja opcija ako mislis povremeno praviti izlete po terenu... Generalno ni sa jednom Hondom neces pogrijesiti. Svi su japanci japanci, ali Honda je Honda :thumbup:
Trebas skontati svoja ocekivanja od motora i tako ces najlakse donijeti odluku. Sto se visine tice, nije to neki problem. Ja cu svoj buduci motor sigurno morati drzati na prstima, ali malo ga nagnes u stranu i imas jedan "full foot" na zemlji, sve je stvar vjezbe i navike ;-)
Ramzess Veliki wrote: 11/02/2020 06:17 Crosstour ima masinu od VFR1200F, znaci V-Twin, odnosno ovaj ...
Ispravi se brzo dok te nisam šipkom po prstima :P Nije V-Twin nego V4.
V-Twin su 2 cilindra u V
Last edited by klixoris on 11/02/2020 13:41, edited 3 times in total.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#891 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by r_faruk »

heh, daleko su ti motori sto se tice kupovine. mozda za 2-3 godine kada se nakupi kilometara. ali eto, malo citam gledam klipove, cekam lijepo vrijeme (suho makar) :) da izguram onog svog iz garaze, a sto se tice visine, svi motori su mi mali, svaki mogu prekoraciti i stati iznad bez ikakvih problema, africa, goldwing, yamaha, na sta sam god sjeo, sjeo sam bez problema. crosstourer mi pravo lijepo izgleda, siguran sam da tako i zvuci.

moguce da ce to biti sljedeci izbor, ali opet kazem nece to jos zadugo. nego sam onako postavio par slika da vidim sta misle ljudi koji imaju malo vise iskustva. africa twin je tu negdje sa mojim NC-om sto se tice mase. ovaj crosstourer je tezi za 50kg.

usput, da li znate nekoga ko presvlaci/modifikuje sjedista za motore, ili da ganjam bilo kojeg tapetara?
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#892 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

r_faruk wrote: 11/02/2020 13:39 heh, daleko su ti motori sto se tice kupovine. mozda za 2-3 godine kada se nakupi kilometara. ali eto, malo citam gledam klipove, cekam lijepo vrijeme (suho makar) :) da izguram onog svog iz garaze, a sto se tice visine, svi motori su mi mali, svaki mogu prekoraciti i stati iznad bez ikakvih problema, africa, goldwing, yamaha, na sta sam god sjeo, sjeo sam bez problema. crosstourer mi pravo lijepo izgleda, siguran sam da tako i zvuci.

moguce da ce to biti sljedeci izbor, ali opet kazem nece to jos zadugo. nego sam onako postavio par slika da vidim sta misle ljudi koji imaju malo vise iskustva. africa twin je tu negdje sa mojim NC-om sto se tice mase. ovaj crosstourer je tezi za 50kg.

usput, da li znate nekoga ko presvlaci/modifikuje sjedista za motore, ili da ganjam bilo kojeg tapetara?
Hos da ti ja prodam svog Benvea :mrgreen: Kupio sam novi motor, a da nisam prodao trenutni. Zena ce me ubiti ako vidi 2 motora u garazi :lol:
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#893 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by r_faruk »

:D koji je benve i koji je novi motor? stas' kupiJo
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#894 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

r_faruk wrote: 11/02/2020 13:46 :D koji je benve i koji je novi motor? stas' kupiJo
Benve R1200R 2016 godina.
A kupio sam opet Benve, al' S1000XR ovaj novi sto su tek predstavili (volim da putujem, al' brzo :mrgreen: ). Cekam da mi ga isporuce, ako mi ga isporuce :mrgreen: (jos se ne zna kada ce prve isporuke)
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#895 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by r_faruk »

klixoris wrote: 11/02/2020 13:47
Benve R1200R 2016 godina.
A kupio sam opet Benve, al' S1000XR ovaj novi sto su tek predstavili (volim da putujem, al' brzo :mrgreen: ). Cekam da mi ga isporuce, ako mi ga isporuce :mrgreen: (jos se ne zna kada ce prve isporuke)
super :thumbup: jesi li u BiH ili vani negdje? sad je kasno za Benve :) kakve su cijene inace, i ovog 1200R a i ovog 1000XR?
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#896 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

klixoris wrote: 11/02/2020 13:44 Hos da ti ja prodam svog Benvea :mrgreen: Kupio sam novi motor, a da nisam prodao trenutni. Zena ce me ubiti ako vidi 2 motora u garazi :lol:
Kako prošvercat motor pored žene? :D Ima li neki tutorijal.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#897 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

r_faruk wrote: 11/02/2020 14:08
klixoris wrote: 11/02/2020 13:47
Benve R1200R 2016 godina.
A kupio sam opet Benve, al' S1000XR ovaj novi sto su tek predstavili (volim da putujem, al' brzo :mrgreen: ). Cekam da mi ga isporuce, ako mi ga isporuce :mrgreen: (jos se ne zna kada ce prve isporuke)
super :thumbup: jesi li u BiH ili vani negdje? sad je kasno za Benve :) kakve su cijene inace, i ovog 1200R a i ovog 1000XR?
U BiH sam ja. A cijene su paprene (za nove), od 30 milja pa navise...

dadoka84 wrote: 11/02/2020 14:09
klixoris wrote: 11/02/2020 13:44 Hos da ti ja prodam svog Benvea :mrgreen: Kupio sam novi motor, a da nisam prodao trenutni. Zena ce me ubiti ako vidi 2 motora u garazi :lol:
Kako prošvercat motor pored žene? :D Ima li neki tutorijal.
Kazes: "ovaj drugi je od jarana, zamolio me da ga parkira kod mene i ostavio kljuceve da ga provozam ponekad". A kad prodas svoj trenutni motor, onda kazes: "svidio mi se ovaj od jarana pa smo se dogovorili da mi ga proda" :mrgreen:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#898 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

:) lol mogao bi da probam. Samo da ne bude poslije otvaranja tema u ljubav i sex. Kako preboljeti razvod.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#899 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

dadoka84 wrote: 11/02/2020 15:34 :) lol mogao bi da probam. Samo da ne bude poslije otvaranja tema u ljubav i sex. Kako preboljeti razvod.
:lol: :lol: :lol:

citas mi misli
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#900 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

klixoris wrote: 11/02/2020 13:28
Ispravi se brzo dok te nisam šipkom po prstima :P Nije V-Twin nego V4.
V-Twin su 2 cilindra u V
Nije bolan, to je obicni V sa dva cilindra. V-Twin je dupla V masina, znaci po dva cilindra u paru sa svake strane, eno ti slika gore. :thumbup:
Post Reply