Tomos APN 6

Podforum za motocikliste...
Post Reply
User avatar
hogar strasni
Posts: 165
Joined: 27/11/2009 16:24

#1 Tomos APN 6

Post by hogar strasni »

U mogucnosti sam nabavit povoljno jedan onako solidan Tomos APN 6, rekoh za vikendice/sela, da se može u granap otići il u ribu i slicno, e sad me zanima, jer nikad ne znas kad sta moze optić, pokvarit se, zna li ko da li postoji u Sarajevu ili blizoj okolini neka prodavnica rezervnih djelova ili serviser za Tomos motorčiće, i ako mu zna neko kakve mane na šta da pripazim. Unaprijed hvala.
User avatar
kijamet insan
Posts: 151
Joined: 21/09/2012 15:10

#2 Re: Tomos APN 6

Post by kijamet insan »

Haj kad nece niko da ja probam. Neznam gdje imas dijelova u Sa vjerovatno ima na vise mijesta. Na kraju krajeva imas na pik-u rezervnih dijelova kamaru. Sto se tice samog motorina Tomos APN 6 je izuzetno izdrzljiv, jednostavan za odrzavanje i nema nekih generalnih falinki. Ako lijepo radi i pali kupuj.
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3 Re: Tomos APN 6

Post by mayab »

Ha, moj prvi "motor", vozio ga od 89-92., presao oko 20 000 km, nikakvih problema posebnih, jos bio "friziran"(rezonantni auspuh, klip od T14-kraci sa zadnje strane, samim tim bolji usis smjese,dogradjena 5.brzina i nesto manji zupcanik za lanac na zadnjem tocku) , motor se dobro hladi jer ima prinudno ventilatorsko hladjenje.Dostizao skoro 75 kmh, potrosnja 2-2,5 l/100km
zippo
Posts: 157
Joined: 19/01/2003 00:00

#4 Re: Tomos APN 6

Post by zippo »

APN 6
i dan danas žalim za njim, nikad me nije ostavio a prošao sam sa njim dosta makadama i ružnog terena.
samo sam uvijek nosio par svjećica rezerve. znao se i pregrijat ali ništa strašno što jedna cigaret pauza nebi riješila.
u svakom slučaju dobra mašina za malo para, jednostavno održavanje i mislim da dijelova ima na svakoj pijaci :-)
User avatar
kijamet insan
Posts: 151
Joined: 21/09/2012 15:10

#5 Re: Tomos APN 6

Post by kijamet insan »

Zippo samo si trebao kupiti novu svijecicu namjenjenu za taj motor. Problem je sto raja samo pogleda jeli (u ovom slucaju) kratki navoj, a negleda najbitnije tj. oznaku svjecice.
zippo
Posts: 157
Joined: 19/01/2003 00:00

#6 Re: Tomos APN 6

Post by zippo »

ne pamtim baš koja je svjecica, ali znam da je bosna super i da sam obaracao pažnju na toplinsku vrijednost, da li je bila 65 ili neki drugi broj neznam,
ali to je motor koji mi je pruzio mnogo zadovoljstva i zbog njega i dan danas sam na dva tocka :-)
User avatar
hogar strasni
Posts: 165
Joined: 27/11/2009 16:24

#7 Re: Tomos APN 6

Post by hogar strasni »

mozda da pomognem nekom, otvorio sam ovu temu podavno pa red da se javnem, APN6s je kupljen jos prosle godine , bio postarski godiste 2005, dobiven za 550,00 KM sa trajnom registracijom,od tada poslije sto sam na njemu promijenio sve sto sam mislio da se treba promijeniti a sve su samo sitnice i oni potrosni djelovi, ulozeno oko 150,00KM, APN-ac samo goni i ne zna sta je štucanje il slicno. da skratim sve djelove vec ko vozi tomosa moze naci kod covjeka koji radi na autopijaci u sarajevu nedjeljom ima štand i jeftin je pravo/ nikakva reklama/ neg da ljudi ne lutaju, ima i jedna radnja cuo sam u zenici gdje je moguce takodje za male pare sve nabaviti. cim se on prodaje u EU u fakticki tehnicki neizmijenjenom stanju, osim estetskih izmijena dovoljno govori o kvaliteti istog. skuteri jesu cool ali kome treba radna masina neka ne bjezi od ovoga.
User avatar
began
Posts: 227
Joined: 13/03/2013 11:00

#8 Re: Tomos APN 6

Post by began »

Dje ta radnja u Zenici ja trazim tomosa za kupit?
edit:to je za djelove samo :/
User avatar
hogar strasni
Posts: 165
Joined: 27/11/2009 16:24

#9 Re: Tomos APN 6

Post by hogar strasni »

ne znam tacno gdje je ali al cujem da imaju sve djelove evo ti info
Strong Auto doo Zenica

032 201 570
Post Reply