Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: _BataZiv_0809

black

#38601 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black »

DoradO wrote: 13/05/2022 09:37
znam ba salim se :lol: pa pise na okvirima tablica moskva 8-)
:mrgreen: :lol:
laik1981

#38602 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laik1981 »

Treba ovo sve zaplijeniti..
NediM17

#38603 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

drug_profi wrote: 13/05/2022 09:42 Koliko si ti mrkve pojela pa vidis sta pise na autu?
:mrgreen:
Prati rusku ligu. :run:
vjeshalica

#38604 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

drug_profi wrote: 13/05/2022 09:42 Koliko si ti mrkve pojela pa vidis sta pise na autu?
Nisam bas pojela al da sam pila cveklu i mrkvu jesam bogapitaj koliko hektolitara :mrgreen:

Ima 14 i 15 u Mostaru okupljanje na trki 402m
vjeshalica

#38605 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

NediM17 wrote: 13/05/2022 09:45
Prati rusku ligu. :run:
Rublje zgrćem
NediM17

#38606 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Namjestas rezultate. :lol:
black

#38608 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black »

azdralovic

#38609 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by azdralovic »

drug_profi wrote: 13/05/2022 09:37 Naravno niko od sigurnosnih agencija ne zna zasto se gomila bogatih rusa vrzma po Sarajevu.
:lol:
bitanga_sa_otesa
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem

#38610 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

vjeshalica wrote: 13/05/2022 09:46

Ima 14 i 15 u Mostaru okupljanje na trki 402m
jedva ćekam da idem gledat,ja zivim za strit rejs :lol:
komsinica_s_drugog

#38611 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

Throttle wrote: 08/05/2022 11:15 Sinoc od Ljubljane do Rudanke normalno vozio, bez nerviranja. Kad sam stigao kolonu na M17 pocelo nerviranje. Na ogranicenjima 70-80 ljudi voze 50. Razlog, pada kisa. U Topcic polju prosli radove, neko na celu kolone vozi 27. I, normalno, pola kolone u lijevu traku odmah, pizdarija na cesti :-)
Evo bas o ovome hocu pisati. Ne samo da me nervira nego mi nikako nije jasno kako im nije mrsko da se vuku ko puzevi, ko crkotine, prebijene macketine. Jutros od Rudanke do autoputa u Kladarima on vozi 60, skoro cijelom dionicom je 80 ogranicenje. Znaci fino mozes 90. Cesta je odlicna. Stalno ima saobracaja iz suprotnog smjera i ne mozes ga preteci. A on lagano, orilo gorilo. Ne zurim ni ja nigdje, muz se i ne nervira, valjda godine treniranja, ali meni doslo da izgrizem sjediste, pojede me srklet. Dakle, sporaci, ako vas ima, kako vam nije mrsko tako sporo voziti?
Nikakva kisa, suho, vedro, idealni uslovi za voznju.
zdruzdjo

#38612 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

komsinica_s_drugog wrote: 13/05/2022 12:40
Evo bas o ovome hocu pisati. Ne samo da me nervira nego mi nikako nije jasno kako im nije mrsko da se vuku ko puzevi, ko crkotine, prebijene macketine. Jutros od Rudanke do autoputa u Kladarima on vozi 60, skoro cijelom dionicom je 80 ogranicenje. Znaci fino mozes 90. Cesta je odlicna. Stalno ima saobracaja iz suprotnog smjera i ne mozes ga preteci. A on lagano, orilo gorilo. Ne zurim ni ja nigdje, muz se i ne nervira, valjda godine treniranja, ali meni doslo da izgrizem sjediste, pojede me srklet. Dakle, sporaci, ako vas ima, kako vam nije mrsko tako sporo voziti?
Koliko sam upratio, najcesci sporaci u saobracaju su naravno neki pocetnici(sto donekle i razumijem), provjerivaci insta/fb.....story-ja i slicno, i oni koji su na zalasku svoje zivotne karijere (75+ godina).
Bude tu sporadicno i nekih koji onako "utackaju" po malo.
EFD22

#38613 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by EFD22 »

laik1981 wrote: 13/05/2022 09:44 Treba ovo sve zaplijeniti..
Evo mogu svi kod mene u avliju trajno, besplatno. 😆
komsinica_s_drugog

#38614 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

zdruzdjo wrote: 13/05/2022 12:57
komsinica_s_drugog wrote: 13/05/2022 12:40
Koliko sam upratio, najcesci sporaci u saobracaju su naravno neki pocetnici(sto donekle i razumijem), provjerivaci insta/fb.....story-ja i slicno, i oni koji su na zalasku svoje zivotne karijere (75+ godina).
Bude tu sporadicno i nekih koji onako "utackaju" po malo.
I ja sam s P pazila. Moras voziti 10 ispod ogranicenja, pa sam vise vozila samo tamo gdje bas dobro znam teren i da nema policije. Al ovo ostalo nije normalno :cry:
EFD22

#38615 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by EFD22 »

Ja sam sa P vozio kao i kasnije bez P, isto. 5-10 iznad ograničenja, gdje sam mogao naravno. Činjenica je da je bilo osjetno manje vozila tad na cesti.

Čak sam najmanje 6 puta dobio kaznu za prebrzu vožnju i svaki put sam tretiran kao i bez P, npr. za vožnju od 71 km/h na mjestu gdje je ograničenje 60 km/h dobio bih kaznu za prekoračenje od 11 km/h a ne od 21 km/h…
Najmanje tri puta kamera, ostalo sve zaustavljanje sa ručnim radarom. Nikad niko nije potegnuo to niže ograničenje za P.

A realno, to je strašna glupost.
Romeo 80
Grijem se na: Džemper
Vozim: Stid me reći

#38616 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

Ma jarane, zamisli ograničenje od 30 km/h, kao što je često po RS-u u blizini škola i sad još moraš voziti 10 niže. Pa to je maltene brzina hoda, svega mi! :-)
Ateista

#38617 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Ja sam tek skoro na forumu prvi put cuo za to da ko ima P mora voziti 10 ispod ogranicenja, idiotizam.
Sreca pa u moje vrijeme su tek uveli pravilo slova P i nije se ni to kontrolisalo, nisam ga nikad nosio i nije mi ni za to policija pravila problem.
kabal1337

#38618 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

moras voziti na autoputu
vjeshalica

#38619 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Ateista wrote: 14/05/2022 05:41 Ja sam tek skoro na forumu prvi put cuo za to da ko ima P mora voziti 10 ispod ogranicenja, idiotizam.
Sreca pa u moje vrijeme su tek uveli pravilo slova P i nije se ni to kontrolisalo, nisam ga nikad nosio i nije mi ni za to policija pravila problem.
Na odredjenim katoegorijama puta. Ne na svim.
vjeshalica

#38620 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Romeo 80 wrote: 13/05/2022 22:31 Ma jarane, zamisli ograničenje od 30 km/h, kao što je često po RS-u u blizini škola i sad još moraš voziti 10 niže. Pa to je maltene brzina hoda, svega mi! :-)
Netačno
Laplace

#38621 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

EFD22 wrote: 13/05/2022 21:36 Ja sam sa P vozio kao i kasnije bez P, isto. 5-10 iznad ograničenja, gdje sam mogao naravno. Činjenica je da je bilo osjetno manje vozila tad na cesti.

Čak sam najmanje 6 puta dobio kaznu za prebrzu vožnju i svaki put sam tretiran kao i bez P, npr. za vožnju od 71 km/h na mjestu gdje je ograničenje 60 km/h dobio bih kaznu za prekoračenje od 11 km/h a ne od 21 km/h…
Najmanje tri puta kamera, ostalo sve zaustavljanje sa ručnim radarom. Nikad niko nije potegnuo to niže ograničenje za P.

A realno, to je strašna glupost.
Realno, i jeste glupost. Zašto početniku ograničavati brzinu 10 ispod? Zar ne bi bilo bolje da ga auto škola nauči da vozi po ograničenju? Neki dan vozim iza auto škole. Bukvalno sam morao voziti u prvoj brzini, tek nekad kasnije sam uspio ubaciti u drugu.

I kretanje bez gasa - isto to ih uče u auto školama (bio je na forumu jedan koji je to priznao). Zato bih vratio da se polaže na golfovima dvojkama, stojadinima i jugićima pa ti kreni bez gasa ako si majstor. Ovako, polaže u golfu sedmici, P2008 itsl. pa ECU uradi sve da se auto ne ugasi.

Lično, između polaganja vozačkog i kupovine auta prošlo mi je više od godinu dana pa sam sa komšijom malo vozio lokalnim putevima (gdje skoro da nije bilo saobraćaja u to doba dana) kako bih malo vratio osjećaj. Tokom obuke sam vozio po ograničenju (u kradu u trećoj brzini, skretanje na sporedni put u drugoj ako ne moram propustiti pješaka ili vozilo, na otvorenoj četvrta ili peta (mada je bilo malo otvorene, na početku poligon a kasnije gradska, na otvorenoj sam vozio samo prije obuke i poslije kad se vraćam kući i ta vožnja mi nije uračunata u časove i nije naplaćena). Dan kasnije sam otišao iz Gračanice u Doboj pa ka Maglaju, sve po ograničenju brzine.
Laplace

#38622 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Ma kakva španska inkvizicija, Kaligula, Tatari, Džingis Kan i razne CIA-e, BIA-e i MIA_e i ostale skraćenice?! Pravo mučenje se može iskusiti na našim cestama.

Neki dan sam nešto takvo iskusiom na dionici od Gazprom Ciglane do izlaska iz Vogošće (vozilo sam uspio preteći na pvrom pravcu ka Semizovcu, u gradskoj nisam imao priliku). Vožnja toliko spora da si mogao ostaviti auto u brzini i produžiti pješke, kretanja na semaforu (nismo promašili nijedno crveno) kao da je za onu golf trojku zakačena ne kuća niti zgrada neko cijeli gradski blok, misteriozna usporavanja nizašto itsl. Prvi pravac ka Semizovcu sam ga pretekao bez spuštanja u niži stepen prenosa i sa samo blago pojačanim pritiskom na papučicu gasa, i to bez ikakvog rizika - toliko je sporo vozio. Vrijeme idealno, sunčano, cesta suha k'o barut, vidljivost do horizonta i pored svega toga vožnja debelo ispod ograničenja. Nema znak P nazad, mada ni to da je početnik ne bi opravdavalo ovako lošu vožnju.

Ni čupanje noktiju ni škripanje po tabli ni čitanje antivakserskih komentara ni sjeckanje prstiju nisu ni primaći ovako brutalnoj metodi mučenja.

Treba li reći kolika je kolona bila iza? Btw, od Ciglana je između trojke i mene bio neki auto ali je vozač u nekom trenutku rizikovao i pretekao ga tamo gdje ne bi smio (skoro kroz makazice), srećom bez posljedica.

Ako i jeste postojao neki realni razlog za tako sporu vožnju, imalo je proširenja i prilike da se malo skloni i da se propusti kolona vozila iza.
vjeshalica

#38623 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

nerviraju me ove face sto nisu u stanju 8 vezica staviti na tockove za ratkape
jos vide da se ona skoro odvojila i baca na tocku al dzaba
juce mi od bolikurca mal ratkapa nije unazadila za cijenu sajbe...ne znam ni sama kako nije razbijena kad je poletila ko da je na brusilici bila :(
zdruzdjo

#38624 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Ogranicavanja brzine vozacima sa P je jedna veeeeeelika glupost. Kontraproduktivno je iz razloga koje spominjemo. Sporaćenje i pravljenje nepotrebne guzve na cesti.
Najpametnije ogranicenje koje bi trebalo uvesti svim P vozacima je ogranicenje na vlasnistvo i voznju auta sa preko xy konjskih snaga kroz neki period.
Znaci neko je polozio prije deset dana i babo mu kupi(ili on sam) npr bmw-a sa 200 konskih snaga i zadnjom vucom. Jedan pocetnik nema sanse da zna kako vladati autom koje ima veliku snagu. E to su potencijalne ubice na cesti. Da ne pricamo kad polozi nekad oko septembra i sjedne u neko tako jako auto i dodje zima i snijeg...
Ogranici.mu voznju auta preko npr 60ks na nekih godinu dvije dok ne stekne malo iskustva u saobracaju i voznji.
Sva ostala ogranicenja nad vozacima sa P su kontraproduktivna.
Leopard_SA

#38625 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leopard_SA »

zdruzdjo wrote: 14/05/2022 10:05 Ogranicavanja brzine vozacima sa P je jedna veeeeeelika glupost. Kontraproduktivno je iz razloga koje spominjemo. Sporaćenje i pravljenje nepotrebne guzve na cesti.
Najpametnije ogranicenje koje bi trebalo uvesti svim P vozacima je ogranicenje na vlasnistvo i voznju auta sa preko xy konjskih snaga kroz neki period.
Znaci neko je polozio prije deset dana i babo mu kupi(ili on sam) npr bmw-a sa 200 konskih snaga i zadnjom vucom. Jedan pocetnik nema sanse da zna kako vladati autom koje ima veliku snagu. E to su potencijalne ubice na cesti. Da ne pricamo kad polozi nekad oko septembra i sjedne u neko tako jako auto i dodje zima i snijeg...
Ogranici.mu voznju auta preko npr 60ks na nekih godinu dvije dok ne stekne malo iskustva u saobracaju i voznji.
Sva ostala ogranicenja nad vozacima sa P su kontraproduktivna.
I neko potencijalno treba kupovati drugo auto da bi mogao voziti nakon sto polozi?
Post Reply