Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

ITNet
Posts: 779
Joined: 30/09/2016 11:47

#35401 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ITNet »

foxlife wrote: 08/10/2021 15:23
mirza_15 wrote: 08/10/2021 15:22

Da ima i taj znak. Crna strijelica na žutoj podlozi koja pokazuje "prestroji se u desnu traku" :mrgreen:
nekima je dzaba i crtati izgleda
Da ima taj znak, koji ti kaze da ces se iz lijeve morati prestrojiti u srednju, znak je tu zbog radova na stanici IZA raskrsnice jel tako? To sto se ta traka suzava ne daje ti za pravo da stanes u toj traci jer hoces lijevo da skrnes, za lijevo tu je traka zatvorena, ali sta podrazumjeva sa da moze nesta se tu stati jer tako vi rekli ...opet kazem suludo mi da jedno/dva auta koji stoje u toj traci mogu zacepiti tu traku bezveze kad su mogli u nekom saobracaj flowu proci to sve, i stanicu i na sl.semaforu skrenuti lijevo, vama treba izgleda crtati ocigledno neke normala stvari :-)
ITNet
Posts: 779
Joined: 30/09/2016 11:47

#35402 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ITNet »

...
User avatar
mk ultra
Posts: 19512
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#35403 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Naslovnica wrote: 09/10/2021 13:02 Dabogda im prolom oblaka bio cijeli dan, jebo ih više i bicikl, i trčanje, sise, kuce, mace, qrci-palci.
Ovo nigdje u svijetu nema da se glavni grad jedne države iz vikenda u vikend blokira na ovakav način, da bi kojekakve NGO mogle lopatati pare, pa ko im više ovo dozvoljava jebo mater svoooju?!
Jbte, imaš jedan dan da pozavršavaš neke stvari koje ne možeš tokom radnih dana, i ne možeš od ovih hipstera i bitcoin besposličara.
Baš sam ispizdio, izvinite ako sam koga uvrijedio.
Sarajevo ima 3 glavna saobracajna pravca
Safeta Zajke - Pofalici
Ilidza Bascarsija trenutno sa cepom u nedzaricima
I ovaj ovamo dio A transferzala tranzit grbavica bascarsija

Jedno od toga ako je zatvoreno, game over
Ove sporedne ulice i mogu ali ovo gdje se odvija glavni prevoz nema sanse
I konstantno ima neko sto zatvori cestu gdje moras proci, jer alternative nema.
Sid the sloth
Posts: 2817
Joined: 30/01/2013 15:56

#35404 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Sid the sloth »

Samo mi nije jasno zasto te jebene utrke na najave na svim portalima da se zna da ce biti blokada. Ja nigdje nisam vidio obavijest o obustavi saobracaja dan - dva ranije.
User avatar
mk ultra
Posts: 19512
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#35405 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Sid the sloth wrote: 09/10/2021 14:23 Samo mi nije jasno zasto te jebene utrke na najave na svim portalima da se zna da ce biti blokada. Ja nigdje nisam vidio obavijest o obustavi saobracaja dan - dva ranije.
A i da ti najavi sta ces onda, ostati 2 dana u kuci da camis jer je neko odlucio da vozi bajk... Wtf
Jbg ja radnim danom zavsim u 5, dok dijete iz vrtica fazoni kuci u najboljem slucaju u 6. Vikend je jedini dan kad mogu negdje otici regularno... I kuda? 1h da vozikam djecu 2km...

Bitno je da su oni najbitniji sa biciklima, i sad ce opet neko kako je to i vani normalno
Jest i u sarajevu bi bilo normalno zatvoriti cestu prema dobrinji i lukavici da postoji tunel do grbavice ili bolja cesta preko vraca

Ili kad zatvori zvornicku da trci u 5 popodne
Kuda da prođem
Kad naprave GA i zavrse jos najmanje 4 planirane saobrajnice koje bi po funkciji zamijenilie postojece, neka zatvaraju non stop

Ovako smo totalno ograniceni i sta god se zatvori game over.
Sid the sloth
Posts: 2817
Joined: 30/01/2013 15:56

#35406 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Sid the sloth »

mk ultra wrote: 09/10/2021 14:28
Sid the sloth wrote: 09/10/2021 14:23 Samo mi nije jasno zasto te jebene utrke na najave na svim portalima da se zna da ce biti blokada. Ja nigdje nisam vidio obavijest o obustavi saobracaja dan - dva ranije.
A i da ti najavi sta ces onda, ostati 2 dana u kuci da camis jer je neko odlucio da vozi bajk... Wtf
Jbg ja radnim danom zavsim u 5, dok dijete iz vrtica fazoni kuci u najboljem slucaju u 6. Vikend je jedini dan kad mogu negdje otici regularno... I kuda? 1h da vozikam djecu 2km...

Bitno je da su oni najbitniji sa biciklima, i sad ce opet neko kako je to i vani normalno
Jest i u sarajevu bi bilo normalno zatvoriti cestu prema dobrinji i lukavici da postoji tunel do grbavice ili bolja cesta preko vraca

Ili kad zatvori zvornicku da trci u 5 popodne
Kuda da prođem
Kad naprave GA i zavrse jos najmanje 4 planirane saobrajnice koje bi po funkciji zamijenilie postojece, neka zatvaraju non stop

Ovako smo totalno ograniceni i sta god se zatvori game over.
Kad najave termin obustave onda bar znas u koliko sati mozes proci a kad da ocekujes guzvu. Ako trebas negdje otici, odes sat-dva prije najavljene obustave. Ovako samo krenes i zadesi te obustava zato sto nigdje nisi mogao procitati da ce biti.
laik1981
Posts: 13006
Joined: 05/12/2012 13:04

#35407 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laik1981 »

Haj da se grad blokira radi nekih ozbiljnijih dogadjaja, ali blokade se svako malo desavaju radi kojekakvih rekreativaca :-)
zigson
Posts: 3010
Joined: 04/04/2015 22:17

#35408 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

Pa dokle vise mater im svima jebem i ko im dozvoli ovo
laik1981
Posts: 13006
Joined: 05/12/2012 13:04

#35409 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laik1981 »

Jos malo pa ce se neko sjetiti da organizuje turnir u picigenu na glavnim raskrsnicama.. Rekreativci koji su prije dvije godine prvi put sjeli na bicikla ili poceli trcati nafurali se da su profesionalci i organizuju neke utrke svakih mjesec dana..
Naslovnica
Posts: 27896
Joined: 20/03/2013 15:38

#35410 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Image

Pola grada u kolapsu za nekakvav event koji se održava, sudeći prema njihovoj zvaničnoj stranci, u Istočnom Sarajevu.
Sarajevo se meščini i ne spominje.
I sutra će se opet dešavati isto sranje.
Pa dokle više mater vam jebem retardiranu i ko ovo dopušta?!
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#35411 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Pretjeruje se i sa jedne i sa druge strane. Ne može grad biti bez dešavanja, mora se nešto organizovati, a onda se u tom organizovanju pretjeruje. :-)

Ove žalbe "neka trče po planinama" i "neka izgrade par novih ulica pa neka se onda takmiče" ne shvatam ozbiljno. :-) Znaju se organizovati takmičenja po planinama, ne može vazda po planinama, a sad čekati par novih saobraćajnica nema smisla, to se neće desiti ni za 50 i više godina kako je krenulo.

A i ako će se ukidati, neka se ukinu takmičenja, ali onda treba ukinuti i druga dešavanja koja blokiraju bitne dijelove grada.

I da, ne razumijem ova psovanja i vrijeđanja učesnika, ali eto hajde.
User avatar
Rootboi
Posts: 20598
Joined: 07/06/2011 17:14

#35412 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Rootboi »

kme kme
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#35413 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

ITNet wrote: 09/10/2021 14:05
foxlife wrote: 08/10/2021 15:23

nekima je dzaba i crtati izgleda
Da ima taj znak, koji ti kaze da ces se iz lijeve morati prestrojiti u srednju, znak je tu zbog radova na stanici IZA raskrsnice jel tako? To sto se ta traka suzava ne daje ti za pravo da stanes u toj traci jer hoces lijevo da skrnes, za lijevo tu je traka zatvorena, ali sta podrazumjeva sa da moze nesta se tu stati jer tako vi rekli ...opet kazem suludo mi da jedno/dva auta koji stoje u toj traci mogu zacepiti tu traku bezveze kad su mogli u nekom saobracaj flowu proci to sve, i stanicu i na sl.semaforu skrenuti lijevo, vama treba izgleda crtati ocigledno neke normala stvari :-)
A zatim ima privremena horizontalnakoja kaze da je to traka za lijevo

A nije ti suludo kad se to isto desi jer se popuni izlivna i to isto se desi lijevoj traci dok je normalan saobracaj bio
User avatar
nepass1
Posts: 9693
Joined: 06/07/2017 07:35

#35414 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Sreca uhvatih ranije da prodjem kroz sarajevo. Mada sam vidio guzvu u a.babicapa sam kriz ap prosao do rtv.
Han stjenice treba u nekom mikroautu vozi 40-50 loznica tablice, iza nje trojica motorista bg tablice, voza jedan iza drugog isto tom brzinom. I sad jebi ga imas nekih 30m kolonu. Jedva ih prestigao. Poludio. Doslo mi da ih izguram.
Inace na romaniji pada snijeg, 1⁰c
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#35415 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

mi smo jednostavno mal grad a i terenski lose stojimo da bi izgradili mrezu saobracajnica tako da ove trke i sl dogadjaji prodji nezapazeno
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#35416 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Promocija zdravog života uzrokuje na kraju ispuštanje 60 puta više ispušnih gasova u atmosferu kotline.
Ja sam još dobro prošao. Krenuo u 11 do Ilidže, zapeo kod Bitumenke. Kontam udes ili nešto, hajd... da sam znao izašao bih tu odmah desno prema autoputu pa na Vlakovo i odozdo došao do Ilidže. 35 minuta Otoka-Ilidža, što je super, obzirom da mi je trebalo 65 minuta da se vratim. Od 11:50 do 12:55. Išao nekud kroz Butmir i Lukavicu, pa kroz AP, jahao po trotoarima, pa Gatačkom... :-)
mirza_15
Posts: 10605
Joined: 19/01/2015 09:26

#35417 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mirza_15 »

ITNet wrote: 09/10/2021 14:05

Da ima taj znak, koji ti kaze da ces se iz lijeve morati prestrojiti u srednju, znak je tu zbog radova na stanici IZA raskrsnice jel tako? To sto se ta traka suzava ne daje ti za pravo da stanes u toj traci jer hoces lijevo da skrnes, za lijevo tu je traka zatvorena, ali sta podrazumjeva sa da moze nesta se tu stati jer tako vi rekli ...opet kazem suludo mi da jedno/dva auta koji stoje u toj traci mogu zacepiti tu traku bezveze kad su mogli u nekom saobracaj flowu proci to sve, i stanicu i na sl.semaforu skrenuti lijevo, vama treba izgleda crtati ocigledno neke normala stvari :-)
1. Propisi: Postoji horizontalna sinhronizacija u toj lijevoj traci da se sada iz nje ide lijevo. Trenutno je prekršaj iz nje ići naprijed (kako ti misliš) jer ona trenutno, prema postavljenoj signalizaciji, nije za naprijed. Ona je, privremeno, za skretanje lijevo. Dakle, nije niko samo stao u njoj jer hoće lijevo, nije zato što smo mi rekli, nego je stao jer iz nje i može samo lijevo.

2. Logika: Ponovo pitanje: Gdje ćeš bolan naprijed? Gdje? Kakav flow čovječe? Pa blokirana traka samo 20 metara naprijed! Šta si dobio time što si prošao naprijed još 20 metara? Opet se moraš prestrojiti desno. Kakve veze ima hoćeš li to morati uraditi malo prije ili odmah poslije semafora? Kako god okreneš, jednim dijelom saobraćajnice, dvije trake moraju prihvatiti kompletan saobraćaj prema gradu, svi automobili koji idu naprijed moraju da se prestroje u te dvije trake, i apsolutno je nebitno tih nekoliko desetina metara lijeve (treće) trake koju ti automobili trenutno ne mogu, a po tvom bi mogli koristiti. Pišeš kako dva,tri automobila (nisu dva, tri uvijek ih je više) blokiraju već blokiranu traku samo to rade 20 metara ranije :lol: :lol:

Ako sam dobro skontao, ti bi one koji bi da skrenu lijevo natjerao da se uvaljuju desno u srednju traku da bi skretali na sljedećem semaforu? Da te podsjetim, naprijed ne mogu u toj traci jer je ona blokirana poslije semafora. Dakle i oni treba da učestvuju u pravljenju čepa na raskrsnici iako mogu skrenuti lijevo i rasteretiti čep barem za taj broj automobila, a sve ih je više jer koriste alternativni pravac prema gradu pored novog Binga.
noviclan
Posts: 10935
Joined: 31/10/2013 06:48

#35419 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Ma jebem ja njima mater
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#35420 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

Ne konta da se tako pravi cep na samoj raskrsnici i onda jos gore bude
zigson
Posts: 3010
Joined: 04/04/2015 22:17

#35421 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

Jeste spremni za danas :run:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#35422 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

jesmo,ne mrdamo s kauca :lol:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#35423 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by oruzana_pobuna »

ja bogami podzemnom :lol:
Naslovnica
Posts: 27896
Joined: 20/03/2013 15:38

#35424 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

zigson wrote: 10/10/2021 09:36 Jeste spremni za danas :run:
:thumbup:
Image
zigson
Posts: 3010
Joined: 04/04/2015 22:17

#35425 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

Ja odo namjerno u guzvu da se patim :lol:
Post Reply