Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43876 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

mk ultra wrote: 27/03/2023 09:23 jel se sam sa sobom trka? :mrgreen:
Jasta ba. Leti on sam sa sobom, tj. njih dvojica u autu. Nidje veze s mozgom.
Last edited by Dozer on 28/03/2023 09:04, edited 1 time in total.
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#43877 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Priznaj da te istres'o :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12811
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#43878 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

taj frajer uopste ne vlada tim autom, nego ono vlada njim, vjerovatno i gume lesh neki, pitanje je vremena kad ce proletit negdje :run:
User avatar
drug_profi
Posts: 50218
Joined: 16/07/2012 16:00

#43879 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

bitanga_sa_otesa wrote: 17/03/2023 19:34
Dzontra_Volta wrote: 17/03/2023 19:27
Ne ide nikako kobila i škoda zajedno. Jesi li ti pogledao onu tabelu gore? Ccc
ne treba meni tabela nikakva,ja gledam debile svaki dan po cesti,najvise ih je u skodama :run:
:thumbup:
jebomajku svaki obilazi rupe i sahtove ko da su metar duboke, i preko lezecih stane pa u prvu. Jesu toj skodi tako skupe krajnice i amortizeri?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12811
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#43880 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

drug_profi wrote: 27/03/2023 22:08
bitanga_sa_otesa wrote: 17/03/2023 19:34

ne treba meni tabela nikakva,ja gledam debile svaki dan po cesti,najvise ih je u skodama :run:
:thumbup:
jebomajku svaki obilazi rupe i sahtove ko da su metar duboke, i preko lezecih stane pa u prvu. Jesu toj skodi tako skupe krajnice i amortizeri?
voze ferrari :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 50218
Joined: 16/07/2012 16:00

#43881 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ma evo sjetih se danas ove price. Milu im majku pa sta je ono... niz KG svako malo prEtisne kocnicu tako da sa 45 spusti na 25 i mene znojevi obljevaju.
Nema sahta da nije usporio i zaobisao, Lezeci u Barama samo sto nije auto prenio preko. Hajd pređem ga ondje odmah poslije, kad eto sljedeci u skodi na Kosevskom. Ja mislim kad bih ga upucao i dao video snimak vožnje sudiji, imao bih olakotne okolnosti. Mozda bi mi rekao neka si, samo jbg. uhvatili te. Taj je svakih 50 metara kocio kao da ce stati i taman ja pomislim da ga obidjem on krene. Naravno saobracaj u oba smjera ili nema sirine.
Hajd prezivio ja to. Pogodite ko se ne zna ukljuciti na kruznom na Pofalicima?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12811
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#43882 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

fabia htp? :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50218
Joined: 16/07/2012 16:00

#43883 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Evolution_IV wrote: 27/03/2023 22:34 fabia htp? :D
Jest ova niz KG bila fabia, ovo drugo dvoje oktavije.
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#43884 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Kad si gladan, nisi svoj......
Kupuje covjek kifle, sta je problem.


User avatar
vjeshalica
Posts: 17012
Joined: 31/03/2019 14:56

#43885 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Papkaladija i duga svjetla po gradu, kisa ovo ono slabo se vidi...marva sakata i truhla u oči
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#43886 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tindbe »

zdruzdjo wrote: 28/03/2023 00:08 Kad si gladan, nisi svoj......
Kupuje covjek kifle, sta je problem.


Jebeno je kad su ljudi glavni likovi u svojoj glavi.

Ja u zadnje vrijeme ponesem jaje ili dva u pederuši i koristim na parking papcima. U ulici mi redovno blokirali pješačku stazu od zgrade do trotoara, a okolo blato. I pogodite šta, nakon par našminkanih šajbi niko već sedmicama nije tu stao.
Mora se čovjek spustit na neki nivo da bi se moglo živjeti s ovim polusvijetom.
noviclan
Posts: 10807
Joined: 31/10/2013 06:48

#43887 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Laplace wrote: 24/03/2023 09:31 Neki dan umalo da me zakači vozilo auto škole. Doduše, ja sam kriv: nisam pretpostavio da će vozilo auto škole, sa kandidatom za volanom i instruktorom na suvozačevom mjestu, ući u uličicu u zabranjenom smjeru (pored znaka zabrane saobraćaja).
Kakko bi ti bio kriv da si ih nanizao, frajer usao u zabranu i ti ga bubnuo, mislim da bi bio kriv kad je neko parkiran gdje nije dozvoljeno parkiranje i ti ga tada bubnes
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43888 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote: 27/03/2023 22:08 jebomajku svaki obilazi rupe i sahtove ko da su metar duboke, i preko lezecih stane pa u prvu. Jesu toj skodi tako skupe krajnice i amortizeri?
Hahahahaah Ćuvaju ljudi aute 😁
kakaljin
Posts: 11598
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#43889 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

drug_profi wrote: 27/03/2023 22:08
bitanga_sa_otesa wrote: 17/03/2023 19:34

ne treba meni tabela nikakva,ja gledam debile svaki dan po cesti,najvise ih je u skodama :run:
:thumbup:
jebomajku svaki obilazi rupe i sahtove ko da su metar duboke, i preko lezecih stane pa u prvu. Jesu toj skodi tako skupe krajnice i amortizeri?
Mozda bi se nekako ali samo nekako shvatili sa niskim autima, ali kada to urade sa suv-om gdje da predjes sa 60 auto ne bi to osjetilo ono stane i prelazi kao preko jaja to nikako ne mogu da shvatim
User avatar
Laplace
Posts: 10258
Joined: 19/11/2012 18:37

#43890 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

noviclan wrote: 28/03/2023 06:15
Laplace wrote: 24/03/2023 09:31 Neki dan umalo da me zakači vozilo auto škole. Doduše, ja sam kriv: nisam pretpostavio da će vozilo auto škole, sa kandidatom za volanom i instruktorom na suvozačevom mjestu, ući u uličicu u zabranjenom smjeru (pored znaka zabrane saobraćaja).
Kakko bi ti bio kriv da si ih nanizao, frajer usao u zabranu i ti ga bubnuo, mislim da bi bio kriv kad je neko parkiran gdje nije dozvoljeno parkiranje i ti ga tada bubnes
Sarkazam. Išao sam pješice, krajem uske ceste i lijevom stranom. Ovaj mi naišao s leđa.

Pravo fino ih uče, da prave prekršaje za oduzimanje vozačke.
User avatar
Laplace
Posts: 10258
Joined: 19/11/2012 18:37

#43891 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Juče vozim kroz Lješevo (dio puta gdje je onaj starac poginuo),ograničenje 50 a ja vozim oko 60. Za gepek mi se zalijepila neka žena sa Polom. Nailazim na ograničenje 40 pa 30, usporavam do 40 a ova me pretiče preko pješačkog.

Dakle:
1. Nepropisno (malo) odstojanje od vozila ispred (za šta se u normalnim zemljama kažnjava po par stotina dolara).
2. Prekoračenje brzine od najmanje 25 km/h,vjerovatno i više - za oduzimanje vozačke.
3. Prekoračenje u zoni 30, pored škole u vrijeme kad na cesti ili pored ceste može biti djece (škola je pored puta).
4. Preticanje preko pješačkog prelaza (preko kojeg inače često prelaze učenici nižih razreda osnovne škole).
5. Sve to vrijeme nešto tipka na mobitelu (nisam vidio baš mobitel, ali pogled u krilo i položaj ruku sugerišu da je u pitanju upravo to - tipkanje poruka na mobitelu).

I sve to da bih je ubrzo na ograničenju 50 stigao (ispred je bila kolona vozila).

Da ne bude zabune, radije bih da su takvi ispred mene nego iza mene jer bi me u slučaju da moram naglo zakočiti (djeca, životinje, pješaci prelaze cestu,...) udarila pa onda zafrkancije sa policijom, osiguranjima, majstorima i skrivenim oštećenjima. Ali, mnogo šta je u ovakvim okolnostima moglo poći naopako. Ona vjerovatno ne bi ni vidjela dijete koje krene da prelazi cestu na pješačkom + tu je u fazi ubrzavanja.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43892 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Throttle wrote: 27/03/2023 21:59 Priznaj da te istres'o :D
Ma nema me sta otresti ba. Ja vozim svoje, nikad se ne trkam, a budalama se samo maknem.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43893 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Evolution_IV wrote: 27/03/2023 22:04 taj frajer uopste ne vlada tim autom, nego ono vlada njim, vjerovatno i gume lesh neki, pitanje je vremena kad ce proletit negdje :run:
Upravo tako. Ono je nekakav GTI ili R, nemam pojma jer nema oznaka, ali je nabrijan sigurno. Negdje ce se utackati 100%, samo je pitanje hoce li jos nekoga povuci sa sobom.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#43894 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Thorgerson »

Nervira me kad vozac do/ispred mene, skrece lijevo ili desno. I pri tome mu je radijus kretanja kao da vozi sleper sa 17 prikolica.

I pogledas ono fiesta, suzuki swift ili golf.

Pa jbmu majku u cemu je fazon, da ako skreces lijevo, moras preci u desnu traku da ga namotas.

Ove stvari treba uvesti na polaganju ispita. Znaci motanje. Osnovnu stvar.

X puta mi se desilo da idem pravo, a idiot koji skrece lijevo, prvo ide udesno i onda me trzne jer kontam budala hoce u moju traku. I onda ga lola namota lijevo.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43895 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Laplace wrote: 24/03/2023 09:31 Neki dan umalo da me zakači vozilo auto škole. Doduše, ja sam kriv: nisam pretpostavio da će vozilo auto škole, sa kandidatom za volanom i instruktorom na suvozačevom mjestu, ući u uličicu u zabranjenom smjeru (pored znaka zabrane saobraćaja).
E, ovo je posebna prica....sto su danasnji instruktori hadalji, malo je reci. Svako malo naidjem na nekog instruktorskog krembila koji zapravo uopste ne zna voziti. Sam je u L autu, sto znaci da je njegovo, tj. da je on instruktor koji druge uci da voze. Kako ce ih on takav naucit ida voze kad ni on sam ne zna voziti.... katastrofa....
User avatar
vjeshalica
Posts: 17012
Joined: 31/03/2019 14:56

#43896 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Laplace wrote: 28/03/2023 08:55
noviclan wrote: 28/03/2023 06:15

Kakko bi ti bio kriv da si ih nanizao, frajer usao u zabranu i ti ga bubnuo, mislim da bi bio kriv kad je neko parkiran gdje nije dozvoljeno parkiranje i ti ga tada bubnes
Sarkazam. Išao sam pješice, krajem uske ceste i lijevom stranom. Ovaj mi naišao s leđa.

Pravo fino ih uče, da prave prekršaje za oduzimanje vozačke.
Gdje tacno se to dogodilo? Jel u Sa?
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43897 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Thorgerson wrote: 28/03/2023 09:07 Nervira me kad vozac do/ispred mene, skrece lijevo ili desno. I pri tome mu je radijus kretanja kao da vozi sleper sa 17 prikolica.

I pogledas ono fiesta, suzuki swift ili golf.

Pa jbmu majku u cemu je fazon, da ako skreces lijevo, moras preci u desnu traku da ga namotas.

Ove stvari treba uvesti na polaganju ispita. Znaci motanje. Osnovnu stvar.

X puta mi se desilo da idem pravo, a idiot koji skrece lijevo, prvo ide udesno i onda me trzne jer kontam budala hoce u moju traku. I onda ga lola namota lijevo.
Ovo redovno rade kod Alipasine dzamije kad s glavne skrecu prema Skenderiji. Vecina obavezno zagazi u susjednu desnu traku da bi napravili luk oko trotUara lijevo, iako je onaj trotUar pod sasvim dobrim uglom, nije ostar, i nema apsolutno nikakve potrebe za njegovim obilazenjem.

S druge strane, danasnji "inzinjeri" izgleda nemaju moc konceptualnog razmisljanja, a ni vizualizacije, i dosta novih trotoara na krivinama je napravljeno maltene pod 90 stepeni, izbacen spic, tako da s iole duzim autom (4,5m+) ne mozes normalno skrenuti u svoju desnu ili lijevu traku, nego se mora napraviti siri luk i skoro uci u drugu traku. Neki od primjera su skretanje desno ispred stadiona Grbavica, iz Zvornicke u Topal Osman Pase. Ili, Obala Isa-bega Isakovica, pored one dzamije, kad se ide s Cumurije. Ili, iz Za Beglukom u Hamdije Kresevljakovica. Ili, izlaz s Trga heroja pored La Linee prema kruznom i Palmi, itd.itd.
User avatar
Laplace
Posts: 10258
Joined: 19/11/2012 18:37

#43898 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Thorgerson wrote: 28/03/2023 09:07 Nervira me kad vozac do/ispred mene, skrece lijevo ili desno. I pri tome mu je radijus kretanja kao da vozi sleper sa 17 prikolica.

I pogledas ono fiesta, suzuki swift ili golf.

Pa jbmu majku u cemu je fazon, da ako skreces lijevo, moras preci u desnu traku da ga namotas.

Ove stvari treba uvesti na polaganju ispita. Znaci motanje. Osnovnu stvar.

X puta mi se desilo da idem pravo, a idiot koji skrece lijevo, prvo ide udesno i onda me trzne jer kontam budala hoce u moju traku. I onda ga lola namota lijevo.
Bilo je kad sam ja polagao. Umalo da padnem na gradskoj jer mi kod jednog skretanja luk nije bio 100% školski (kaže ispitivač da sam malo sjekao, ne u smislu da sam prešao na drugu stranu nego da mi je put skretanja sa glavne ceste bio nešto duži). Nije bio dobar luk, što i ne čudi jer ulica u koju sam skretao nije pod pravim uglom nego ukoso. I kod vožnje unazad sam mogao biti bliže ivičnjaku, mada je i to bila nijansa inače bih pao na ispitu.

Sad, izgleda, svašta prolazi. Par godina kasnije se sestri na samom početku ispita na poligonu nekoliko puta ugasio auto. Kad sam ja polagao, gašenje auta bi bilo i kraj ispita, samo bi rekli "pao si" i to je to (bar tako kažu, nisam dozvolio da dođem u situaciju da se lično uvjerim).
kakaljin
Posts: 11598
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#43899 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Dozer wrote: 28/03/2023 09:34
Thorgerson wrote: 28/03/2023 09:07 Nervira me kad vozac do/ispred mene, skrece lijevo ili desno. I pri tome mu je radijus kretanja kao da vozi sleper sa 17 prikolica.

I pogledas ono fiesta, suzuki swift ili golf.

Pa jbmu majku u cemu je fazon, da ako skreces lijevo, moras preci u desnu traku da ga namotas.

Ove stvari treba uvesti na polaganju ispita. Znaci motanje. Osnovnu stvar.

X puta mi se desilo da idem pravo, a idiot koji skrece lijevo, prvo ide udesno i onda me trzne jer kontam budala hoce u moju traku. I onda ga lola namota lijevo.
Ovo redovno rade kod Alipasine dzamije kad s glavne skrecu prema Skenderiji. Vecina obavezno zagazi u susjednu desnu traku da bi napravili luk oko trotUara lijevo, iako je onaj trotUar pod sasvim dobrim uglom, nije ostar, i nema apsolutno nikakve potrebe za njegovim obilazenjem.

S druge strane, danasnji "inzinjeri" izgleda nemaju moc konceptualnog razmisljanja, a ni vizualizacije, i dosta novih trotoara na krivinama je napravljeno maltene pod 90 stepeni, izbacen spic, tako da s iole duzim autom (4,5m+) ne mozes normalno skrenuti u svoju desnu ili lijevu traku, nego se mora napraviti siri luk i skoro uci u drugu traku. Neki od primjera su skretanje desno ispred stadiona Grbavica, iz Zvornicke u Topal Osman Pase. Ili, Obala Isa-bega Isakovica, pored one dzamije, kad se ide s Cumurije. Ili, iz Za Beglukom u Hamdije Kresevljakovica. Ili, izlaz s Trga heroja pored La Linee prema kruznom i Palmi, itd.itd.
I na mostu skenderija desno skretanje prema vrbanji za trolejbuse, uvijek trola uzme dvije trake umjesto da sasjeku trotoar da trola moze bez problema skrenuti u svoju traku.
User avatar
Laplace
Posts: 10258
Joined: 19/11/2012 18:37

#43900 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Dozer wrote: 28/03/2023 09:34
Thorgerson wrote: 28/03/2023 09:07 Nervira me kad vozac do/ispred mene, skrece lijevo ili desno. I pri tome mu je radijus kretanja kao da vozi sleper sa 17 prikolica.

I pogledas ono fiesta, suzuki swift ili golf.

Pa jbmu majku u cemu je fazon, da ako skreces lijevo, moras preci u desnu traku da ga namotas.

Ove stvari treba uvesti na polaganju ispita. Znaci motanje. Osnovnu stvar.

X puta mi se desilo da idem pravo, a idiot koji skrece lijevo, prvo ide udesno i onda me trzne jer kontam budala hoce u moju traku. I onda ga lola namota lijevo.
Ovo redovno rade kod Alipasine dzamije kad s glavne skrecu prema Skenderiji. Vecina obavezno zagazi u susjednu desnu traku da bi napravili luk oko trotUara lijevo, iako je onaj trotUar pod sasvim dobrim uglom, nije ostar, i nema apsolutno nikakve potrebe za njegovim obilazenjem.

S druge strane, danasnji "inzinjeri" izgleda nemaju moc konceptualnog razmisljanja, a ni vizualizacije, i dosta novih trotoara na krivinama je napravljeno maltene pod 90 stepeni, izbacen spic, tako da s iole duzim autom (4,5m+) ne mozes normalno skrenuti u svoju desnu ili lijevu traku, nego se mora napraviti siri luk i skoro uci u drugu traku. Neki od primjera su skretanje desno ispred stadiona Grbavica, iz Zvornicke u Topal Osman Pase. Ili, Obala Isa-bega Isakovica, pored one dzamije, kad se ide s Cumurije. Ili, iz Za Beglukom u Hamdije Kresevljakovica. Ili, izlaz s Trga heroja pored La Linee prema kruznom i Palmi, itd.itd.
U Brezi je neki stručnjak, kad su radili kružni tok, na raskrsnici blizu kružnog, napravili izlaz sa sporednog puta upola uži nego što je bio ranije. Može se uključiti, ali sad nemaš tako dobar luk kao ranije pa sa iole dužim autom moraš bar malo preći u suprotnu traku. Sasvim nepotrebno sužavanje uključenja sa sporednog puta na glavni (dodatna komplikacija je taksi stajalište na tom mjestu, koje zauzima jednu traku).

Btw, nedavno slušam da je na to kružnom već bilo četrdesetak sudara - a tek par mjeseci otkako jeotvoren. :-)
Post Reply