Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#33851 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

Ma frajer trola šta vam je, mene je pokušao :lol:

Nego kada je to bilo u drinskoj, sinoć sam 2 puta prolazio tuda?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#33852 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

mega_mashcine wrote: 27/07/2021 09:36 Je li moguće da se lik hvali da je namjerno napravio udes i da nema nikakvih osuda, a na mene drvlje i kamenje, a nikog ugrozio nisam :lol: :lol:
Druže tebe treba skloniti sa ceste pod hitno, doživotno ti vozačku oduzeti, jer to tvoje ponašanje nije normalno, takvim stavom možeš ubiti nekog. Naravno neopravdavam tog papka, i mene nerviraju takvi bolikurci još ako sviraju a griješe ono stvarno dođe čovjeku da ga raznese.
Ali jesi li ti svjestan kakve posljedice taj tvoj stav može izazvati, šta da si ga zalijepio u suvozačeva ili zadnja vrata, a tu malo dijete sjedilo ?
Treba mu dati orden počasnog građanina Sarajeva, da bar ima više takvih ljudi sve bi dobro bilo. Ja sve mogu tolerisat, al bezobrazluk u saobraćaju ne, takve treba nabit i zalijepit za banderu.
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#33853 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shandrprcSA »

hopi wrote: 27/07/2021 10:16 Ma frajer trola šta vam je, mene je pokušao :lol:

Nego kada je to bilo u drinskoj, sinoć sam 2 puta prolazio tuda?
:D :D
uopste nije bila nezgoda u Drinskoj :D
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#33854 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

shandrprcSA wrote: 27/07/2021 10:26
hopi wrote: 27/07/2021 10:16 Ma frajer trola šta vam je, mene je pokušao :lol:

Nego kada je to bilo u drinskoj, sinoć sam 2 puta prolazio tuda?
:D :D
uopste nije bila nezgoda u Drinskoj :D
Pa evo da vidimo kada je to bilo jučer , ja sam prošao tuda i vratio se nakon nekih pola sata, a namjerno neću sada da kažem kada sam prolazio. Potrjalao je to onda, nije baš bilo 5 min, dok je došla murija zapisnik ovo ono, trajalo je barem pola sata. Mada naravno može biti da smo se mimoišli.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#33855 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

mega_mashcine wrote: 27/07/2021 09:36
STARx wrote: 27/07/2021 02:19 Samo treba priznat kad napravis gresku, a ne trazit opravdanje. Btw veceras sam nabio delegata iz drinske na pofalicima, na onoj raskrsnici o kojoj smo pricali. I to ga ne bih nabio da nije svirao jer mu "uzimam" prednost. Fino udje svojim krajem u moju traku. Pri brzini od nekih 30kmh, komplet lijevi prednji dio iskrivljen. Jos bi se tuko. Bila murija, kriv on. Pa eto za ubuduce. Ko ide iz drinske mora niz pofalice, svojom trakom. Ne ulazit u onu namijenjenu za vozace iz humske.
Je li moguće da se lik hvali da je namjerno napravio udes i da nema nikakvih osuda, a na mene drvlje i kamenje, a nikog ugrozio nisam :lol: :lol:
Druže tebe treba skloniti sa ceste pod hitno, doživotno ti vozačku oduzeti, jer to tvoje ponašanje nije normalno, takvim stavom možeš ubiti nekog. Naravno neopravdavam tog papka, i mene nerviraju takvi bolikurci još ako sviraju a griješe ono stvarno dođe čovjeku da ga raznese.
Ali jesi li ti svjestan kakve posljedice taj tvoj stav može izazvati, šta da si ga zalijepio u suvozačeva ili zadnja vrata, a tu malo dijete sjedilo ?
Naravno da je moguce. Ako tebi nije stalo do tebe, sto bi meni stalo. Ne moze moj stav izazvati posljedice po mene, nego njegov po sebe. Ko sto je on nesposoban, odnosno ne zeli, da cita znakove i ponasa se u skladu s zakonom o sabracaju toliko sam i ja za izbjegavanje kontakta. Boli me kurac za njegovo dijete, tvoje, treceg, razumijes. Nemam empatije te vrste. Nemoj se puno loziti na komentare likova ispod, da ti ne daju laznu snagu za bahacenje po ulici. Postoji, mala grupa ljudi, kojima auto nije nista vise no komad zeljeza.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#33856 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by TheHound »

black_adrian wrote: 27/07/2021 10:17
mega_mashcine wrote: 27/07/2021 09:36 Je li moguće da se lik hvali da je namjerno napravio udes i da nema nikakvih osuda, a na mene drvlje i kamenje, a nikog ugrozio nisam :lol: :lol:
Druže tebe treba skloniti sa ceste pod hitno, doživotno ti vozačku oduzeti, jer to tvoje ponašanje nije normalno, takvim stavom možeš ubiti nekog. Naravno neopravdavam tog papka, i mene nerviraju takvi bolikurci još ako sviraju a griješe ono stvarno dođe čovjeku da ga raznese.
Ali jesi li ti svjestan kakve posljedice taj tvoj stav može izazvati, šta da si ga zalijepio u suvozačeva ili zadnja vrata, a tu malo dijete sjedilo ?
Treba mu dati orden počasnog građanina Sarajeva, da bar ima više takvih ljudi sve bi dobro bilo. Ja sve mogu tolerisat, al bezobrazluk u saobraćaju ne, takve treba nabit i zalijepit za banderu.
Prekontrolisite nalaze, nek vam izmjere nivo kortizola u tijelu, povisen vam je a nije dobar za zdravlje.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#33857 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

ti il si uvaljivač il puštač, treće nema..

šta bi ti uradio baš me zanima?
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#33858 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

Pustam i ja, uvijek. Zensko, musko, pocetnik. Ko god pokaze znak, pogled, pitanje, slobodno. Pravis prekrsaj, svjestan si da ga pravis, ugrozavas mene, jos mi prijetis, psujes, ocekujes da ti se sklonim, nece moci. Ja kad sam u prekrsaju, svjestan sam prekrsaja. Ne ocekujem od drugog da mi izadje u susret, da mi se skloni. Manji sam od makovog zrna. Ne granam rukama, ne sviram, ne potezem tastaturu da ispisem koju prijetnju. Izvinem se, sklonim, sutim. Ne vozim se okolo i vrebam prilike kome da sjebem dan, imam obaveza u zivotu. Supcima koji idu dzonom u obraz, izgurali bi te iz trake, uzimaju prednost i sviraju, urlaju, neke znakove pokazuju, prislonim se na auto. Boli me kurac jel mu dijete u autu, o tome treba on da razmislja. Ako on ne voli svoje dijete, ne vidim razlog da ga volim ja. Hoces poslije sudara da se bijes, ima i za to rjesenje. Hoces mirnim putem da zavrsimo, postoji europski, bez policije. Voznja je radnja za koju treba citati, a ne mehanicki upravljati. Ja sam pred zakonom cist, uvijek. Jesam li moralno cist, apsolutno me ne tangira. Hoce li ko sta, sta ce li ko sta, pricati i misliti o meni plaho me ne pogodi. A znam da njega steta na autu pogodi. Dobro ga pogodi.

I da, vazi i za celave glave, zatamnjena auta, suvove, depilirane metroseksualce, alfe. Ne bojim se ni da cu naletit na pravog, puca mi kurac.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#33859 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Ma dodje covjeku zuta minuta, ali se smiri. Gas da "naucis pameti" i budes ucesnik saobracajne nesrece, ili kočnica da pustis debila? Jbga, ja bih uvijek kočnicu (nekada je baš teško to uraditi), ali i najmanja saobraćajna nesreća može izazvati posljedice za čitav život.
STARx wrote: 27/07/2021 15:41 Ne bojim se ni da cu naletit na pravog, puca mi kurac.
Vjerujem ti apsolutno da te boli kurac ko je s druge strane. Bolit će te dok ne odrastes dovoljno i skontas da je sulodo radi zeljeza gubiti i sekund vremena, ili dok ne naletiš na nekog Nevolju. Uvijek ima luđi od luđeg.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#33860 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

Naravno, covjek se zamisli, mrtvi ugao. Desi se, svakome. Pogresan dojam se stekao, nisam mad max. Ja pricam o onim sto svjesno idu na to da te izguraju, uzmu prednost. Sto te vidi, gleda i pisa po tebi. Ni takvim ne dajem gas, samo nastavim voznju. U svojoj traci. Nasadi se sam..
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#33861 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mahalas505 »

drug_profi wrote: 26/07/2021 21:06 Sta je problem sto ja javno priznam da bih prosao stajaci red preko zaustavne do ACC izlaza?
Sta je problem sto vozim do 150 na autoputu?
Sto preticem sa 105 u zoni 80?

Ja svoje, vi svoje. Mene ce policija kazniti, vas nece i svi sretni.
Zato sto nije isto kad napravis sudar sa 80 ili 105 km/h, zato sto neko moze skrenuti u zaustavnu zbog kvara, ne ocekujuci da se neka budala vozi zaustavnom trakom. Dobro je da jos vecina vozi sa koliko toliko zdravim razumom i savjescu.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#33862 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Ma ne bi on potezao pricu "nek me kazne", da zna da ce dobiti rigoroznu novčanu kaznu.
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#33863 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

madner wrote: 27/07/2021 09:56
Laplace wrote: 27/07/2021 09:40

Nema to veze sa fetišima nego sa povećanjem dozvoljene brzine sa 50 na 130 i nastojanjima roditelja da sačuvaju živote svoj edjece.
Na magistrali je dozvoljena brzina 80 izvan naseljenog mjesta.

Gdje sam spominjao povecanje brzine unutar istih?
Ovdje (doduše, ne unutar naseljenih mjesta):
madner wrote: 27/07/2021 02:21 Treba se boriti da se glupa ogranicenja ukinu, a je ici na srecu. Svi znamo da bi na autoputu ogranicenje trebalo biti ukinuto osim na mjestima gdje postoje razlozi, a na magistrali podici na 130.

Sloboda za vozace.
Edit: Ni izvan naseljenog mjesta magistrala nema uslova za brzine preko 80 km/h. Nije ograničenje toliko bez razloga.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#33864 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by S4mpion »

STARx wrote: 27/07/2021 02:19 Samo treba priznat kad napravis gresku, a ne trazit opravdanje. Btw veceras sam nabio delegata iz drinske na pofalicima, na onoj raskrsnici o kojoj smo pricali. I to ga ne bih nabio da nije svirao jer mu "uzimam" prednost. Fino udje svojim krajem u moju traku. Pri brzini od nekih 30kmh, komplet lijevi prednji dio iskrivljen. Jos bi se tuko. Bila murija, kriv on. Pa eto za ubuduce. Ko ide iz drinske mora niz pofalice, svojom trakom. Ne ulazit u onu namijenjenu za vozace iz humske.
E ruke ti se pozlatile :lol:

Sigurno su mi 10 puta do sad debili iz Drinske izlijetali, ali nikako da me neko zakači, još uzmu svirat', nešto im nije jasno. Takvi prave zastoj i u Drinskoj i u Humskoj.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#33865 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

S4mpion wrote: 27/07/2021 16:54
STARx wrote: 27/07/2021 02:19 Samo treba priznat kad napravis gresku, a ne trazit opravdanje. Btw veceras sam nabio delegata iz drinske na pofalicima, na onoj raskrsnici o kojoj smo pricali. I to ga ne bih nabio da nije svirao jer mu "uzimam" prednost. Fino udje svojim krajem u moju traku. Pri brzini od nekih 30kmh, komplet lijevi prednji dio iskrivljen. Jos bi se tuko. Bila murija, kriv on. Pa eto za ubuduce. Ko ide iz drinske mora niz pofalice, svojom trakom. Ne ulazit u onu namijenjenu za vozace iz humske.
E ruke ti se pozlatile :lol:

Sigurno su mi 10 puta do sad debili iz Drinske izlijetali, ali nikako da me neko zakači, još uzmu svirat', nešto im nije jasno. Takvi prave zastoj i u Drinskoj i u Humskoj.
Slika jasna, cista. Iz drinske obaveza smjer desno, prema podvoznjaku. Imaju svoju traku, punu liniju duz cijelog luka skretanja. Vozaci iz humske imaju dvije odvojene trake, iz pravca OBN. Jedna traka ( desna) skrece prema drinskoj, duzan si propustiti one koji dolaze iz pravca podvoznjaka. Druga traka ide prema podvoznjaku, a vidim dodali su sad da moze i prema milkosu. Duzan si isto propustiti one koji dolaze iz pravca podvoznjaka. To su jedine dvije tacke koje se sijeku. Onaj iz drinske ne moze imati kontakt s tobom jer svako ima svoju traku, moze a i ne mora poslije te pustiti da se ukljucis u njegovu. Stvar kulture. Nikakvog fizickot kontakta te dvije trake nemaju. Puna linija = zid.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33866 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

danas kreten u audiju q3-5 ne znam tacno koji je pali sva 4 u lijevoj traci kod kampusa da bi mu neki haver izasao
prvo prije semafora da bi onda malo ispred pjesackog stao
jebo sam im sve po spisku dok se "izvinjavao" a vozac gleda ko tele nista ne progovara

jbt koji je to mozak da ti stajes nekome da izlazi iz auta u lijevoj traci a saobracaj je tu oko 50-60 zeleni val bio

ps. okruzeni smo kretenima a preko puta je imao bus stajaliste da fino izadje
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#33867 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Concord »

I ja prvi da kao STARx imam vece vozilo sa bullbarom bih docekivao debile na cist penal ama bas svaki put kad imam vremena, em debil napravi sebi stetu em je kriv em ja naplatim. Tako kad debil dva puta udari svoje auto zbog svog bezobrazluka treci put ce malo razmisliti hoce li se uvaljivati, kao sto ce i treci put razmisliti da li ce se qrciti kad mu dva puta neko izvuce utoku.
Da je vise ljudi kao STARx i Dozer vise bi ljudi u ovoj drzavi mislilo o svojim postupcima i manje bi zaljenja bilo na ovoj temi, a vi standardno opletite sa kritikama.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#33868 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

mahalas505 wrote: 27/07/2021 16:30
drug_profi wrote: 26/07/2021 21:06 Sta je problem sto ja javno priznam da bih prosao stajaci red preko zaustavne do ACC izlaza?
Sta je problem sto vozim do 150 na autoputu?
Sto preticem sa 105 u zoni 80?

Ja svoje, vi svoje. Mene ce policija kazniti, vas nece i svi sretni.
Zato sto nije isto kad napravis sudar sa 80 ili 105 km/h, zato sto neko moze skrenuti u zaustavnu zbog kvara, ne ocekujuci da se neka budala vozi zaustavnom trakom. Dobro je da jos vecina vozi sa koliko toliko zdravim razumom i savjescu.
Sa 80 necu zavrsiti preticanjje bezbkedno jer nema dovoljno ceste.
Budala zaustavnom vozi polako i oprezno, a druga budala .je duzna pogledati u desni retrovizor.
Ima li jos sta?
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#33869 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

Ma ne obazirem se ja na forumske vertikale.. Svakom se desi da pogrijesi, umor, stres, ljudski faktor. Izvines se, pokazes da si pogrijesio. Dignes ruku, ista. Ljudski je grijesiti, a i oprastati. Osobe kojima se ja prislonim ne grijese, one to rade svjesno. Vozi iz pravca alte prema ilidzi, tramvajskim sinama preleti preko cijele kolone i na dnu hoce mene da izgura iz moje trake da se on preko pune i ostrva-tramvajskih sina, prestroji u moju traku. Svirnem mu i nastavim svoju voznju. Sam se nabije, ne nabijam ga ja. Takve stvari se ne mogu pogrijesiti, iste se rade namjerno jer si naviko da ti sila i krkanluk prolazi. Ne letim ja za takvim da ih metem s ulice. Vozim svoju voznju, pratim saobracaj. Takvi su navikli da ulijecu u makazice, vode se onim da je tebi zao tvog auta, a on je kvazi vozac, a ti debil. Nemam kompels od toga da me neko prestigne, da nekome pustim prednost. Ne podnosim da me neko pravi debilom, a on je taj koji krsi zakon. Stete na svom autu poslije svakog kontakta nisam imao vece od one da jedan vikend uzmem 3u1 boju, kompresor, brusni papir i ofarbam komplet bull bar. Dok nafatam malo vise slobodnog vremena dobit ce on metalnu zastitu za farove, stopke, metalni branik, komplet podzvoje zasticeno.. :wink:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33870 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

Concord wrote: 27/07/2021 17:54 I ja prvi da kao STARx imam vece vozilo sa bullbarom bih docekivao debile na cist penal ama bas svaki put kad imam vremena, em debil napravi sebi stetu em je kriv em ja naplatim. Tako kad debil dva puta udari svoje auto zbog svog bezobrazluka treci put ce malo razmisliti hoce li se uvaljivati, kao sto ce i treci put razmisliti da li ce se qrciti kad mu dva puta neko izvuce utoku.
Da je vise ljudi kao STARx i Dozer vise bi ljudi u ovoj drzavi mislilo o svojim postupcima i manje bi zaljenja bilo na ovoj temi, a vi standardno opletite sa kritikama.
ne mozes porediti stara i dozera
star je cist a ovaj vadi pistolj
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33871 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

drug_profi wrote: 27/07/2021 18:07
mahalas505 wrote: 27/07/2021 16:30
Zato sto nije isto kad napravis sudar sa 80 ili 105 km/h, zato sto neko moze skrenuti u zaustavnu zbog kvara, ne ocekujuci da se neka budala vozi zaustavnom trakom. Dobro je da jos vecina vozi sa koliko toliko zdravim razumom i savjescu.
Sa 80 necu zavrsiti preticanjje bezbkedno jer nema dovoljno ceste.
Budala zaustavnom vozi polako i oprezno, a druga budala .je duzna pogledati u desni retrovizor.
Ima li jos sta?
reci da se salis za ovu zaustavnu
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#33872 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shandrprcSA »

S4mpion wrote: 27/07/2021 16:54
STARx wrote: 27/07/2021 02:19 Samo treba priznat kad napravis gresku, a ne trazit opravdanje. Btw veceras sam nabio delegata iz drinske na pofalicima, na onoj raskrsnici o kojoj smo pricali. I to ga ne bih nabio da nije svirao jer mu "uzimam" prednost. Fino udje svojim krajem u moju traku. Pri brzini od nekih 30kmh, komplet lijevi prednji dio iskrivljen. Jos bi se tuko. Bila murija, kriv on. Pa eto za ubuduce. Ko ide iz drinske mora niz pofalice, svojom trakom. Ne ulazit u onu namijenjenu za vozace iz humske.
E ruke ti se pozlatile :lol:

Sigurno su mi 10 puta do sad debili iz Drinske izlijetali, ali nikako da me neko zakači, još uzmu svirat', nešto im nije jasno. Takvi prave zastoj i u Drinskoj i u Humskoj.
I sta bi? :D Evropski, zapisnik il' ste se "dogovorili"? :izet:
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#33873 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Jel STARx fakat Mirzet?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33874 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

BadBoy wrote: 27/07/2021 19:44 Jel STARx fakat Mirzet?
99% jeste
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#33875 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

foxlife wrote: 27/07/2021 19:48
BadBoy wrote: 27/07/2021 19:44 Jel STARx fakat Mirzet?
99% jeste
Ako jeste šta on ima pričati jer je sam ili neviđeni ložač ili neviđeni divljak u saobraćaju (šifra: AMG, put Sarajevo-Tuzla, poziv na opkladu)
Post Reply