Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Evolution_IV
Posts: 13206
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#40776 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

jadan onaj ko pravi auto iskrivljene sasije recimo..eto toliko :run:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10409
Joined: 10/03/2022 22:16

#40777 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

To je zato što se kod nas pogrešno koristi pojam totaled.
Nakon totalne štete na zapadu je auto za otpis, i osiguranje ga otkupi od tebe za manje od amortizirane vrijednosti u tom momentu.

Ne postoji mogućnost da se to auto više ikad vrati na cestu.

Ali su kriteriji za proglašenje totaled auta mnogo veći nego kod nas, i to ne ide samo na vrijednost. Postoje štete, ma koliko malo koštale, koje su automatski otpis auta, tipa najčešće kod bočnog sudara, nebitno koliko blagog, ukoliko se prag iole deformira, to se auto po pravilu otpisuje.

Ali zato su i premije skuplje, i svašta nešto je sređenije.
User avatar
kabal1337
Posts: 8067
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#40778 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

EFD22 wrote: 22/09/2022 19:06 To je zato što se kod nas pogrešno koristi pojam totaled.
Nakon totalne štete na zapadu je auto za otpis, i osiguranje ga otkupi od tebe za manje od amortizirane vrijednosti u tom momentu.

Ne postoji mogućnost da se to auto više ikad vrati na cestu.

Ali su kriteriji za proglašenje totaled auta mnogo veći nego kod nas, i to ne ide samo na vrijednost. Postoje štete, ma koliko malo koštale, koje su automatski otpis auta, tipa najčešće kod bočnog sudara, nebitno koliko blagog, ukoliko se prag iole deformira, to se auto po pravilu otpisuje.

Ali zato su i premije skuplje, i svašta nešto je sređenije.
pa da ne moze onda otkud silne salvage titule.

Ja koliko znam ako ti proglase vozilo totalkom, isplate ti iznos ali oni zadrzavaju vozilo. Da nadoknade svoj gubitak auto dalje ide na aukciju i sl. gdje si u mogucnosti da ga otkupis nazad, a naravno u dogovoru moze i bez aukcije.

Ako nisi mislio direknto na Ameriku, ok
Last edited by kabal1337 on 22/09/2022 19:26, edited 1 time in total.
User avatar
kabal1337
Posts: 8067
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#40779 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 22/09/2022 19:04 jadan onaj ko pravi auto iskrivljene sasije recimo..eto toliko :run:
Ma nema tu problema ako se uradi kako treba. Eno u rusiji passat 5+ 3 put imao udes, dva puta naprijed krakovi krivljeni, popravljano.
Nikad nije bilo povrijedjenih
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#40780 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

hopi wrote: 22/09/2022 18:24
kakaljin wrote: 22/09/2022 17:50

Ako je totalka onda se sa auto samo skinu zdravi dijelovi a ostalo ide na otpad, jer kad je totalka onda je sve otislo i auto vise nije u voznom stanju i nije vise to auto i kad se pokusa napraviti.

Totalka = auta vise nema
De ne lupaj molim te.
Ako je totalka ne baca se auto na otpad. Tj šta ti misliš kao to ide, dođu neki ljudi po tvoje auto i odvuku ga na otpad, i kažu žao nam je auta nemate više?
Imao sam to iskustvo, i sudara poslije kojeg je bila totalna šteta (ne mojom krivicom).
Po procjeni bi popravka auta koštala više nego što auto vrijedi, prolašena je totalna šteta (ne znam više koliko sam tačno dobio % od vrijednosti auta ne da mi se sada tražiti dokumentacija)
Poslije toga sam auto popravio, sve po PS-u, originalni dijelovi sa otpada, sve se napravilo kako treba, ništa nije krpljeno, zamaskirano, sfušereno i slično. Auto je bilo isto kao i prije sudara, i vizuelno, i što se tiče vožnje, i sugurnosti. Auto sam vozio još koju godinu i prodao. Tako da se auto itekako ne mora baciti poslije totalke.
Ne kažem, ima sigurno slučajeva kada se ne može popraviti tj bolje rečeno ne isplati popraviti ali ima i slučajeva kada se isplati.
Evo da je tako kao sto kazes, pises da je po procjeni popravak stete kosta vise nego to isto auto bez totalke, tj normalno auto. A onda govoris da si ga popravio da bude identicno kao prije totalke. Pa me interesuje kako si ga popravio pravilno ako je procjenjeno da je skuplje popraviti od cijene auta a ti ga popravio da bude regularan i to platio jeftinije?

Hvala
Last edited by kakaljin on 22/09/2022 19:55, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#40781 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

sva otpisana auta iz totalki iz amerike se prodaju na aukcijama i poprave u litvaniji i budu ko nova ,tesko da i najveci strucnjak vizuelnim pregledom moze skontati sta je sve uradjeno ako ne pregleda carvertical ili arturova videa :D
doduse artur nije jedini.....
User avatar
kabal1337
Posts: 8067
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#40782 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

Dandu je babo za njih sve
User avatar
hopi
Posts: 5692
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#40783 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

kakaljin wrote: 22/09/2022 19:29
hopi wrote: 22/09/2022 18:24
De ne lupaj molim te.
Ako je totalka ne baca se auto na otpad. Tj šta ti misliš kao to ide, dođu neki ljudi po tvoje auto i odvuku ga na otpad, i kažu žao nam je auta nemate više?
Imao sam to iskustvo, i sudara poslije kojeg je bila totalna šteta (ne mojom krivicom).
Po procjeni bi popravka auta koštala više nego što auto vrijedi, prolašena je totalna šteta (ne znam više koliko sam tačno dobio % od vrijednosti auta ne da mi se sada tražiti dokumentacija)
Poslije toga sam auto popravio, sve po PS-u, originalni dijelovi sa otpada, sve se napravilo kako treba, ništa nije krpljeno, zamaskirano, sfušereno i slično. Auto je bilo isto kao i prije sudara, i vizuelno, i što se tiče vožnje, i sugurnosti. Auto sam vozio još koju godinu i prodao. Tako da se auto itekako ne mora baciti poslije totalke.
Ne kažem, ima sigurno slučajeva kada se ne može popraviti tj bolje rečeno ne isplati popraviti ali ima i slučajeva kada se isplati.
Evo da je tako kao sto kazes, pises da je po procjeni popravak stete kosta vise nego to isto auto bez totalke, tj normalno auto. A onda govoris da si ga popravio da bude identicno kao prije totalke. Pa me interesuje kako si ga popravio pravilno ako je procjenjeno da je skuplje popraviti od cijene auta a ti ga popravio da bude regularan i to platio jeftinije?

Hvala
Evo da je tako kao sto kazes, - šta ti znači ovakvo formulisanje rečenice, zvuči kao da lažem, pa se ko biva eto tebi moram pravdati?
pises da je po procjeni popravak stete kosta vise nego to isto auto bez totalke - da, tako je navlo osiguranje
Pa me interesuje kako si ga popravio pravilno e pa drago mi je što si pitao. Vidiš, svaka popravka se može pošteno odraditi a i sklepati. E za pošteno je potrebno vremena i novca,a i pravog majsotra koji ima volje, znanja, iskustva i želje da sve napravi kako treba.
Trebala su oba vrata, i zove me kaže sedmicu je tražio vrata, jer je tek kupio četvrta koja je našao na otpadu jer su ostala užas bila. Najlakše je bilo kupiti prva i sklepati ih. E eto ti razlike. I onda su vrata obrađena, pripremljena, popravljena sitna oštećenja i ostalo, i onda farbana. Kada me nazvao hoćeš li boju proizvođača A(jeftiniju) ili B(skuplju) šta misliš koju sam rekao? eto ti razlike
i znaš li koliko je trajao popravak, 3 sedmice (ok možda je moglo i brže ali imamo još auta u porodici tako da mi nije velika žurba). E to se sve moglo vjerovatno i sklepati za 7 dana, i eto ti razlike. I na šta bi ličilo?
cijena?, vjerovatno je moglo i upola jeftinije, i bilo bi drži vodu dok majsotri odu,
Tako da je auto poslije 2 godine izgledao kao prvog dana, bez izbijanja farbe, razlike u boji, hrđe i sličnog. I na kraju mi je i ostalo love, a zašto i ne bi, na kraju krajeva bio sam duže bez auta, zajebavao se oko ovoga itd.
Tako da eto ti naširoko opis kako pošteno popraviti, ako ti još šta nije jasno pitaj
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#40784 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

hopi wrote: 22/09/2022 20:08
kakaljin wrote: 22/09/2022 19:29

Evo da je tako kao sto kazes, pises da je po procjeni popravak stete kosta vise nego to isto auto bez totalke, tj normalno auto. A onda govoris da si ga popravio da bude identicno kao prije totalke. Pa me interesuje kako si ga popravio pravilno ako je procjenjeno da je skuplje popraviti od cijene auta a ti ga popravio da bude regularan i to platio jeftinije?

Hvala
Evo da je tako kao sto kazes, - šta ti znači ovakvo formulisanje rečenice, zvuči kao da lažem, pa se ko biva eto tebi moram pravdati?
pises da je po procjeni popravak stete kosta vise nego to isto auto bez totalke - da, tako je navlo osiguranje
Pa me interesuje kako si ga popravio pravilno e pa drago mi je što si pitao. Vidiš, svaka popravka se može pošteno odraditi a i sklepati. E za pošteno je potrebno vremena i novca,a i pravog majsotra koji ima volje, znanja, iskustva i želje da sve napravi kako treba.
Trebala su oba vrata, i zove me kaže sedmicu je tražio vrata, jer je tek kupio četvrta koja je našao na otpadu jer su ostala užas bila. Najlakše je bilo kupiti prva i sklepati ih. E eto ti razlike. I onda su vrata obrađena, pripremljena, popravljena sitna oštećenja i ostalo, i onda farbana. Kada me nazvao hoćeš li boju proizvođača A(jeftiniju) ili B(skuplju) šta misliš koju sam rekao? eto ti razlike
i znaš li koliko je trajao popravak, 3 sedmice (ok možda je moglo i brže ali imamo još auta u porodici tako da mi nije velika žurba). E to se sve moglo vjerovatno i sklepati za 7 dana, i eto ti razlike. I na šta bi ličilo?
cijena?, vjerovatno je moglo i upola jeftinije, i bilo bi drži vodu dok majsotri odu,
Tako da je auto poslije 2 godine izgledao kao prvog dana, bez izbijanja farbe, razlike u boji, hrđe i sličnog. I na kraju mi je i ostalo love, a zašto i ne bi, na kraju krajeva bio sam duže bez auta, zajebavao se oko ovoga itd.
Tako da eto ti naširoko opis kako pošteno popraviti, ako ti još šta nije jasno pitaj
Cekaj ti si vrata sa otpada uzimao ocuvanija a nisi narucio nova vrata od dilera auta, a osiguranje je procjenilo da je totalka na original dijelove NOVE da se zamjene, a ti si ugradio POLOVNE dijelove, a osiguranje te je isplatilo u punom iznosu za NOVE dijelove,a ne za POLOVNE dijelove sa otpada.

Opet mi je nejasno kako moze auto biti isto sa polovnim dijelovima a ne novim.

Kako moze jeftinije ako je procjena na odredjeni iznos?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#40785 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

dobra polovna vrata su bolja od novih :thumbup:
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#40786 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

bitanga_sa_otesa wrote: 22/09/2022 20:20 dobra polovna vrata su bolja od novih :thumbup:
Slazem se , jer svi znamo da se pocelo fuserati i smanjivati kvalitet sa originalnim dijelovima jer je na tome naveca zarada auto industrije.
User avatar
hopi
Posts: 5692
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#40787 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

e ti mene malo zezaš ha, ako imaš nešto protiv mene slobodno reci.

Cekaj ti si vrata sa otpada uzimao ocuvanija a nisi narucio nova vrata od dilera auta, a osiguranje je procjenilo da je totalka na original dijelove NOVE da se zamjene, a ti si ugradio POLOVNE dijelove, a osiguranje te je isplatilo u punom iznosu za NOVE dijelove,a ne za POLOVNE dijelove sa otpada.
- da naravno da sam uzeo polovna vrata u što boljem stanju. A znaš zašto? ZATO JER SU I VRATA NA MOM AUTU U TRENUTKU SUDARA BILA POLOVNA A NE NOVA I STARA 13 GODINA.

Opet mi je nejasno kako moze auto biti isto sa polovnim dijelovima a ne novim. -hajmo ti crtati. U trenutku sudara, vrata na mom vozilu su bila stara 13 godina i stoga polovna. Ona su zamijenjena također polovnim vratima, možda starim 13 godina a možda čak i godinom mlađom (nisam pitao za godište vozila sa koejg su skinuti dijelovi). Stoga, da rezimiramo, polovna vrata stara 13 godina su bila zamijenjena također polovnim vratima. I zbog toga je auto vraćeno u stanje kako je bilo i prije sudara. Nikakve razlike. Sada jasno?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4362
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#40788 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

kabal1337 wrote: 22/09/2022 19:55 Dandu je babo za njih sve
Samo je jedan kralj!
Image

:D :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#40789 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

takoe leepu awlija :D :sax:
User avatar
hopi
Posts: 5692
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#40790 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

kakaljin wrote: 22/09/2022 20:18
hopi wrote: 22/09/2022 20:08
Evo da je tako kao sto kazes, - šta ti znači ovakvo formulisanje rečenice, zvuči kao da lažem, pa se ko biva eto tebi moram pravdati?
pises da je po procjeni popravak stete kosta vise nego to isto auto bez totalke - da, tako je navlo osiguranje
Pa me interesuje kako si ga popravio pravilno e pa drago mi je što si pitao. Vidiš, svaka popravka se može pošteno odraditi a i sklepati. E za pošteno je potrebno vremena i novca,a i pravog majsotra koji ima volje, znanja, iskustva i želje da sve napravi kako treba.
Trebala su oba vrata, i zove me kaže sedmicu je tražio vrata, jer je tek kupio četvrta koja je našao na otpadu jer su ostala užas bila. Najlakše je bilo kupiti prva i sklepati ih. E eto ti razlike. I onda su vrata obrađena, pripremljena, popravljena sitna oštećenja i ostalo, i onda farbana. Kada me nazvao hoćeš li boju proizvođača A(jeftiniju) ili B(skuplju) šta misliš koju sam rekao? eto ti razlike
i znaš li koliko je trajao popravak, 3 sedmice (ok možda je moglo i brže ali imamo još auta u porodici tako da mi nije velika žurba). E to se sve moglo vjerovatno i sklepati za 7 dana, i eto ti razlike. I na šta bi ličilo?
cijena?, vjerovatno je moglo i upola jeftinije, i bilo bi drži vodu dok majsotri odu,
Tako da je auto poslije 2 godine izgledao kao prvog dana, bez izbijanja farbe, razlike u boji, hrđe i sličnog. I na kraju mi je i ostalo love, a zašto i ne bi, na kraju krajeva bio sam duže bez auta, zajebavao se oko ovoga itd.
Tako da eto ti naširoko opis kako pošteno popraviti, ako ti još šta nije jasno pitaj
Cekaj ti si vrata sa otpada uzimao ocuvanija a nisi narucio nova vrata od dilera auta, a osiguranje je procjenilo da je totalka na original dijelove NOVE da se zamjene, a ti si ugradio POLOVNE dijelove, a osiguranje te je isplatilo u punom iznosu za NOVE dijelove,a ne za POLOVNE dijelove sa otpada.

Opet mi je nejasno kako moze auto biti isto sa polovnim dijelovima a ne novim.

Kako moze jeftinije ako je procjena na odredjeni iznos?
Imaš odgovor moj gore, pa vidi eto
a zanima se još zapravo, ako je ovo što sam ja uradio (popravio auto) pogrešno, šta bi ti uradio
a) - bacio auto i uz doplatu par desetina hiljada maraka kupio novo auto
b) - popravio novim dijelovima i bio u minusu koju hiljadu?
sahbazzz
Posts: 321
Joined: 19/07/2020 12:27

#40791 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sahbazzz »

ramizovstrasni388 wrote: 22/09/2022 17:56
sahbazzz wrote: 22/09/2022 16:51 Malo (ili malo vise) je off-topic, ali ne znam gdje da pitam. Kolika je cijena mjesecnog najma za parking mjesto u Capital Tower-u, odnosno da li se uopste moze iznajmiti. Nasi vozaci su nenormalni i nesposobni, dva puta mi auto ogrebasu u 10 dana, moram ga nekako sklonit dok neko nije bagerom naisao :evil:
Moja firma je u Capitalu i mjesečno su nam jednom nudili 80 maraka za parking od 8-18h, sad je vjerovatno skuplje za 24h
Uf, to je onda zara, vjerovatno 100-120KM mjesecno, oticu bas provjerit.
vernes81
Posts: 1582
Joined: 25/04/2011 23:04

#40792 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vernes81 »

Jebo me zivot kud napisa ista :D
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#40793 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

vernes81 wrote: 22/09/2022 14:41
Dozer wrote: 22/09/2022 13:57 Euro izvjestaj se pise uvijek ako nema povrijedjenih i ukoliko su vozila u voznom stanju.
Izadjes, ako hoces pobijes se (za sta nema potrebe, najcesce, jer onda murija ide svakako + dodatne kazne), uslikas situaciju iz svih uglova i da se obavezno vide tablice oba (ili svih) vozila, sklonis vozila da oslobodis saobracaj, sjednes na kafu i popunis Euro.
I razlaz.
Euro se pise ako se oba ucesnika slazu, i naravno neko preuzima krivicu. Nema veze jesu li vozila u voznom stanju (kao sto se vidi na slici moje nije), a mozes ti ako si ozljedjen uradit euro ali se odrices pravno ozljede.
Euro izvjestaj mozes i bez policije uraditi, mada ja licno ne bi nikad. I nikad ja ne bi sklonio auto dok kontra strana ne potpise euro izvjestaj s kojim se slazem i ja.

P.S. Ne pisem ovo da pametujem nekom nego cisto da raja zna sta i kako otprilike ako se nedaj boze kome desi.
Pa podrazumijeva se da jedna strana prihvata krivicu. Ako se ne mogu dogovoriti, zovi muriju, i vozdra. Onda dodje murija, i fino kaze - ti si kriv, popunite Euro, potpisi se i prihvati, i to je to. Neces? Nema problema, mi cemo onda pisati, pa ti ide i kazna od par stoja.
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#40794 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dzontra_Volta »

Dozer wrote: 22/09/2022 23:58
vernes81 wrote: 22/09/2022 14:41
Euro se pise ako se oba ucesnika slazu, i naravno neko preuzima krivicu. Nema veze jesu li vozila u voznom stanju (kao sto se vidi na slici moje nije), a mozes ti ako si ozljedjen uradit euro ali se odrices pravno ozljede.
Euro izvjestaj mozes i bez policije uraditi, mada ja licno ne bi nikad. I nikad ja ne bi sklonio auto dok kontra strana ne potpise euro izvjestaj s kojim se slazem i ja.

P.S. Ne pisem ovo da pametujem nekom nego cisto da raja zna sta i kako otprilike ako se nedaj boze kome desi.
Pa podrazumijeva se da jedna strana prihvata krivicu. Ako se ne mogu dogovoriti, zovi muriju, i vozdra. Onda dodje murija, i fino kaze - ti si kriv, popunite Euro, potpisi se i prihvati, i to je to. Neces? Nema problema, mi cemo onda pisati, pa ti ide i kazna od par stoja.
Obično je obrnuta situacija, da onaj ko nije kriv neće evropski jer se boji da mu osiguranje neće priznati troškove.
Throttle
Posts: 12974
Joined: 10/06/2016 12:35

#40795 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Moraju priznat. Jedino za sta se osiguranje hvata je MUP, ako nije prijavljena nezgoda nece isplatit. Zato nazoves MUP, objasnis sta je bilo, das podatke o vlasnicima i tablice i rijeseno. Niko koga znam nije imao problema, ukljucujuci i mene. Naravno, poslikat iz vise uglova kompletnu situaciju i ostecenja.
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#40796 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dzontra_Volta »

Throttle wrote: 23/09/2022 07:12 Moraju priznat. Jedino za sta se osiguranje hvata je MUP, ako nije prijavljena nezgoda nece isplatit. Zato nazoves MUP, objasnis sta je bilo, das podatke o vlasnicima i tablice i rijeseno. Niko koga znam nije imao problema, ukljucujuci i mene. Naravno, poslikat iz vise uglova kompletnu situaciju i ostecenja.
Ovo nije tačno (iz ličnog i iz drugih iskustava).
Smisao evropskog izvještaja je da se sklonite s ceste što prije, da se normalizuje saobraćaj. To podrazumijeva da se ne čeka nikakav MUP. Sva osiguranja love u mutnom i pokušaće te prevariti s policijom i bez, a na tebi je da ne nasjednes na to, jer ne postoji parnica u kojoj bi u tom slucaju osiguranje dobilo slučaj, osim ako nisi redovni prevarant.
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#40797 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Ateista wrote: 22/09/2022 14:38
vernes81 wrote: 22/09/2022 14:32
5k, a 90% naplatis od procjenjene vrjednosti.
Skuplje bi ih izaslo da se racunala popravka, poluosovine iskrivljene, znaci sve do mjenjaca unisteno.
Ne djeluje na slikama bas tolika steta, ali znam da nekad zna biti puno veca nego sto se cini na prvu.
Kako god, to je bas sranje sa totalkom, kad ne mozes za te pare kupiti priblizno isto vozilo.
Daju li ti bar da zadrzis to vozilo?
I meni je tako na fabiji sa vana karambolka razbijena. Ali kako je dohvatio tocak, sjebala se neka stanga koja kosta 1500KM
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#40798 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Dzontra_Volta wrote: 23/09/2022 06:54
Dozer wrote: 22/09/2022 23:58
Pa podrazumijeva se da jedna strana prihvata krivicu. Ako se ne mogu dogovoriti, zovi muriju, i vozdra. Onda dodje murija, i fino kaze - ti si kriv, popunite Euro, potpisi se i prihvati, i to je to. Neces? Nema problema, mi cemo onda pisati, pa ti ide i kazna od par stoja.
Obično je obrnuta situacija, da onaj ko nije kriv neće evropski jer se boji da mu osiguranje neće priznati troškove.
Naravno da ce priznati. Odradi se sve kako napisah ranije, tj. slika se mjesto/lokacija, vozila, popuni se Euro fomrular, lijepo se skicira situacija, i to je to. Svako osiguranje priznaje troskoe. Osteceni onda ode u svoje osiguranje s formularom, oni sve uslikaju jos jednom, onda osteceni ide u servis po predracun, i osiguranje to isplacuje sasvim regularno.
Ako se radi o ovlastenom servisu, oni to salju direktno osiguranju.
Last edited by Dozer on 23/09/2022 11:50, edited 1 time in total.
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#40799 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Brus Lee »

nepass1 wrote: 23/09/2022 07:29
Ateista wrote: 22/09/2022 14:38
Ne djeluje na slikama bas tolika steta, ali znam da nekad zna biti puno veca nego sto se cini na prvu.
Kako god, to je bas sranje sa totalkom, kad ne mozes za te pare kupiti priblizno isto vozilo.
Daju li ti bar da zadrzis to vozilo?
I meni je tako na fabiji sa vana karambolka razbijena. Ali kako je dohvatio tocak, sjebala se neka stanga koja kosta 1500KM
Ne moze somun balansirati na 3 kifle
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4222
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#40800 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skrbavi-admin »

nervira me lexus rx 300 150000 maraka :lol:
Post Reply