Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#36401 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

avijon wrote: 03/12/2021 12:04 De imal iko na forumu ispod 120kg i kurca 30cm
Ima :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#36402 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

EasyMan wrote: 03/12/2021 09:08 Sve si tacno napisao. Ljekarsko se radi tek kada se napuni 65 godina, naravno kada istekne vozacka. Nekidan obnovljena vozacka za covjeka koji za 10 dana puni 65 i nije radio ljekarski, cini mi se i da je vozacka na 10 godina.
Možda si ti nešto pogrešno razumio ili napisao. Niko sa punih 65 godina života ne može imati vozačku dozvolu sa trajanjem od 10 godina, nego 3 godina i uslov je kod svakog produženja ljekarsko.

Npr., ako neko puni 65 godina života 31.12.2021. a vozačku je redovno obnovio (ili možda prvi put dobio) 02.08.2015. ta vozačka će imati rok važenja do 02.08.2021. i onda za daljnje produženje treba ljekarsko i sve tako dok ta osoba hoće i(li) može. Ovo govorim za B kategoriju sve, za one "više" poput C, D i E - ne znam.
TLOP
Posts: 295
Joined: 23/01/2020 11:12

#36403 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by TLOP »

Ateista wrote: 03/12/2021 15:30 Puno vozaca ne zna da prilikom skretanja moras ici u prvu i najblizu traku, te ako u ulicu koja ima dvije trake istovremeno skrecu i ukljucuju se dva vozaca, onaj kojem je skretanje bilo desno vecinom misli da on tu ima neku prednost i sijece ili ide u drugu traku, ne konta da tu nema ptednosti jer svako ima svoju traku i da bi u slucaju udesa bio 100% kriv.
Najgori su oni sto stoje na semaforu iza tebe i dok ti skreces u sebi blizu, upalis zmigavac da se prestrojis u drugu traku jer trebas tamo negdje dalje, idiot iza je vec presao tamo iako je nepropisno i jos nesto tersa kao ubacujes mu se u traku uredno sa zmigavcem :-) kako druze iza si bio, dje ces
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#36404 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by EasyMan »

530i wrote: 03/12/2021 16:34
EasyMan wrote: 03/12/2021 09:08 Sve si tacno napisao. Ljekarsko se radi tek kada se napuni 65 godina, naravno kada istekne vozacka. Nekidan obnovljena vozacka za covjeka koji za 10 dana puni 65 i nije radio ljekarski, cini mi se i da je vozacka na 10 godina.
Možda si ti nešto pogrešno razumio ili napisao. Niko sa punih 65 godina života ne može imati vozačku dozvolu sa trajanjem od 10 godina, nego 3 godina i uslov je kod svakog produženja ljekarsko.

Npr., ako neko puni 65 godina života 31.12.2021. a vozačku je redovno obnovio (ili možda prvi put dobio) 02.08.2015. ta vozačka će imati rok važenja do 02.08.2021. i onda za daljnje produženje treba ljekarsko i sve tako dok ta osoba hoće i(li) može. Ovo govorim za B kategoriju sve, za one "više" poput C, D i E - ne znam.
Nisam pogresno napisao, razumio mozda jesam pogresno.
Znaci ako je vozacka obnovljena npr. 10.11.2021., a covjek puni 65 godina deset dana poslije toga, njegova vozacka vazi 3 godine ili do 10.11.2024. i tada mora raditi ljekarski?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#36405 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

Mora ljekarski raditi prije 65. rođendana, to je uslov za tu trogodišnju dozvolu. I onda svako njeno produženje nakon toga, također po tri godine.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#36406 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by EasyMan »

530i wrote: 03/12/2021 18:14 Mora ljekarski raditi prije 65. rođendana, to je uslov za tu trogodišnju dozvolu. I onda svako njeno produženje nakon toga, također po tri godine.
Ljekarski nije radjen, vozacka produzena normalno kao da ima 30 godina. Jedino u sta nisam siguran je na koliko godina je dobio vozacku, ali i to mogu lako provjeriti.
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#36407 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mali_balon »

avijon wrote: 03/12/2021 12:04 De imal iko na forumu ispod 120kg i kurca 30cm
100kg I 12cm
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#36408 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by un1ted »

kad si opusten? :D
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#36409 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mali_balon »

:mrgreen:
un1ted wrote: 04/12/2021 14:14 kad si opusten? :D
2 do 3cm
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#36410 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Iskreno se razmisljam da subotom i nedeljom ako gdje trebam idem ili pjeske ili taksijem. Sacuvati cu puuuuno zivaca
Osim sto su nevidjene guzve(ne znam zasto svake subote)
Imadoh danas dvije situacije.

Prva: idem od gras-a prema novom kruznom kod binga. Vozim lijevom trakom. Inace vozim desnom ali ispred vidim par auta te neko skrece u nove zgrade i jos par zmigavaca. Kako prilazim prvom(glavnom)ulazu u bingo, izleti iz parkinga binga hamša (naravno a ko ce meni nego hamša) sa "pezovom" preko dvije trake i jos pune da skrene prema lijevo gras-u. Skocim instinktivno po kocinici i na milimetar od nje stanem. Sada mi je krivo sto sam.
Nista niti gramzam rukama, ne tersam, niti sviram.....zen opsti. Medjutim ona nesto kao podje klimati glooovom i suvozacica gramzati rukicama. Polako se izvlaci i dalje u totalnu zabranu i otvara prozor. Otvorim i ja, skrooooz mirno bez tersanja reko prelazis zabranom preko dvije trake iz suprotnog pravca, i preko pune, umjesto da skrenes desno po pravilu i sigurno, jos 100 metara vozis, kako i treba i kroz kruzni lagano nazad.
Uglavnom ide salva kako vozim, drtina, seljacina, primitivac......ovakav onakav....ali prednjaci u rjecniku suvozacica. Vec na spominjanje clanova porodice sam isfurao iz auta kao oparen sa ciljem da suvozacicu izvucem kroz zatvoren prozor. Medjutim ne dade se. Opali ova po gasu i razguli. Produzim i u sebi mantram "ja sam miran, ja se ne nerviram, ja sam miran....hoooooum hoooooum....idem za vogoscu na auto put......

Druga: prije auto puta skrecem na pumpu. Guzva na gazprom pumpi ogromna. ide nekako i dolazim na drugo mjesto do pumpanja.
Kloc stoji pored auta i ceka da mu napuni do vrha. Gleda citavo vrijeme u brojac ko hipnotisan. Nakon toga SLIKA brojac pa tek onda ode da plati. Iza nas je kolona od po 5-6 auta na svakoj pumpi. Umjesto da kazes pumpadziji koliko i sta hoces, udjes unutra, kazes broj pumpe, izbrojis pare, uzmes racun, i bacis pogled na pumpu da vidis prilikom ulaska u auto. Ali jok, da ga ko ne zajebe sta god.
I onda laaaaaagano sa kase do auta pa zagleda racun i opet u onaj brojac pa ga smota u novcanik pa u auto, pa upali i nesto prebira. I sa bismilom i jos par proucenih sura, od kojih je jedna sigurno bila Jasin , koliko mu je trebalo, lagano krenu.
Klasican bol-kurac sto iza njega ceka 5-6 ljudi. Kako ljudi nemaju osjecaj za druge ljude koji cekaju da se ono nakani i ozivi. Ne kazem da trebamo svi biti naspanovani i zuriti, trcati, srkletiti....ali zasto ako imas ljude iza sebe nesto se slinaviti i razvlaciti ko pljuvacka.
Volim i ja kulirati i guslati 40 srednjom trakom ponekad uz laganu muziku ali nikad ako cu usporiti iza sebe 10 ljudi.
Vecinom zbog tog ponasanja/rezona "me myself and i" (kao i ova hamša sto joj je mrsko bilo produziti 100 metara i sigurno obaviti radnju)nam je ovakva situacija u saobracaju sa guzvama, drzmanjnjem, nekulturom, parkiranjem... i svim ostalim.

Ovo je kontrolor brojaca goriva
Image
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#36411 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Jbg nazalost je to tako zakocis a nisi trebao i tako, a oni mi nisu normalni vidi te da nailazis i ulazi ti u traku oduzimajuci ti prednost onda ti moras ili kociti ili bjezati u desnu da ne bi ostvario kontakt npr raskrsnica kod mosta malezijsko-bosanskohercegovackog prijateljstva ili u azize sacirbegovic gdje skrece trolejbus
c0de
Posts: 459
Joined: 27/05/2009 11:28

#36412 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by c0de »

Danas u tunelu na autoputu kamion od huje zaobidje pocetnika koji vozi 40... pa brate ako ne smijes voziti bar 80, idi starim putem :S
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#36413 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by soha96 »

Ne kontam kako mozes voziti 40 na autoputu, to je kao da stojis u mjestu.
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#36414 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mali_balon »

@zdruzdjo

poslusaj me nikad ne skidaj oci sa pumpe dok ti pumpadzija pumpa......ja sam jednom uradio tako kao si napisao I sto je logicno, kad je ona na kasi rekla koliko je para zamalo nisam pao.....ugl u rezervoar od 40l stalo 50l, zurba na poso malo dijete u sjedalici me sprijecilo da zovem policiju da se naduravam sa njima na pumpi, Ina na stupu
c0de
Posts: 459
Joined: 27/05/2009 11:28

#36415 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by c0de »

soha96 wrote: 04/12/2021 18:57 Ne kontam kako mozes voziti 40 na autoputu, to je kao da stojis u mjestu.
Takvi su po meni na autoputu opasniji od ovih sto jure...
zigson
Posts: 2890
Joined: 04/04/2015 22:17

#36416 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

zdruzdjo wrote: 04/12/2021 14:48 Iskreno se razmisljam da subotom i nedeljom ako gdje trebam idem ili pjeske ili taksijem. Sacuvati cu puuuuno zivaca
Osim sto su nevidjene guzve(ne znam zasto svake subote)
Imadoh danas dvije situacije.

Prva: idem od gras-a prema novom kruznom kod binga. Vozim lijevom trakom. Inace vozim desnom ali ispred vidim par auta te neko skrece u nove zgrade i jos par zmigavaca. Kako prilazim prvom(glavnom)ulazu u bingo, izleti iz parkinga binga hamša (naravno a ko ce meni nego hamša) sa "pezovom" preko dvije trake i jos pune da skrene prema lijevo gras-u. Skocim instinktivno po kocinici i na milimetar od nje stanem. Sada mi je krivo sto sam.
Nista niti gramzam rukama, ne tersam, niti sviram.....zen opsti. Medjutim ona nesto kao podje klimati glooovom i suvozacica gramzati rukicama. Polako se izvlaci i dalje u totalnu zabranu i otvara prozor. Otvorim i ja, skrooooz mirno bez tersanja reko prelazis zabranom preko dvije trake iz suprotnog pravca, i preko pune, umjesto da skrenes desno po pravilu i sigurno, jos 100 metara vozis, kako i treba i kroz kruzni lagano nazad.
Uglavnom ide salva kako vozim, drtina, seljacina, primitivac......ovakav onakav....ali prednjaci u rjecniku suvozacica. Vec na spominjanje clanova porodice sam isfurao iz auta kao oparen sa ciljem da suvozacicu izvucem kroz zatvoren prozor. Medjutim ne dade se. Opali ova po gasu i razguli. Produzim i u sebi mantram "ja sam miran, ja se ne nerviram, ja sam miran....hoooooum hoooooum....idem za vogoscu na auto put......

Druga: prije auto puta skrecem na pumpu. Guzva na gazprom pumpi ogromna. ide nekako i dolazim na drugo mjesto do pumpanja.
Kloc stoji pored auta i ceka da mu napuni do vrha. Gleda citavo vrijeme u brojac ko hipnotisan. Nakon toga SLIKA brojac pa tek onda ode da plati. Iza nas je kolona od po 5-6 auta na svakoj pumpi. Umjesto da kazes pumpadziji koliko i sta hoces, udjes unutra, kazes broj pumpe, izbrojis pare, uzmes racun, i bacis pogled na pumpu da vidis prilikom ulaska u auto. Ali jok, da ga ko ne zajebe sta god.
I onda laaaaaagano sa kase do auta pa zagleda racun i opet u onaj brojac pa ga smota u novcanik pa u auto, pa upali i nesto prebira. I sa bismilom i jos par proucenih sura, od kojih je jedna sigurno bila Jasin , koliko mu je trebalo, lagano krenu.
Klasican bol-kurac sto iza njega ceka 5-6 ljudi. Kako ljudi nemaju osjecaj za druge ljude koji cekaju da se ono nakani i ozivi. Ne kazem da trebamo svi biti naspanovani i zuriti, trcati, srkletiti....ali zasto ako imas ljude iza sebe nesto se slinaviti i razvlaciti ko pljuvacka.
Volim i ja kulirati i guslati 40 srednjom trakom ponekad uz laganu muziku ali nikad ako cu usporiti iza sebe 10 ljudi.
Vecinom zbog tog ponasanja/rezona "me myself and i" (kao i ova hamša sto joj je mrsko bilo produziti 100 metara i sigurno obaviti radnju)nam je ovakva situacija u saobracaju sa guzvama, drzmanjnjem, nekulturom, parkiranjem... i svim ostalim.

Ovo je kontrolor brojaca goriva
Image
Bahahhaa halali sto se smijem, al i meni se isto desava svako malo. Hamse pogotovo.

Neku noc i meni zao bi sto sam prikocio, jos se sklonih udesno umalo u trotoar da udarim, idem pravo i to nizbrdo a poledilo, hamsa se ukljucuje iz lijeve trake pod 90°, ma nije ni pogledala, puna kocnica, abs proradi, motaj, sviraj poslije, ma nista ne jebe, jos hoce opet prije mene, pa sviraj sviraj dok je ona skontala da stane da ja prodjem normalno pa da moze i ona. I zao mi bi sto je ne udarih..
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#36417 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

mali_balon wrote: 04/12/2021 19:11 @zdruzdjo

poslusaj me nikad ne skidaj oci sa pumpe dok ti pumpadzija pumpa......ja sam jednom uradio tako kao si napisao I sto je logicno, kad je ona na kasi rekla koliko je para zamalo nisam pao.....ugl u rezervoar od 40l stalo 50l, zurba na poso malo dijete u sjedalici me sprijecilo da zovem policiju da se naduravam sa njima na pumpi, Ina na stupu
Mogla bi samo probati reci. Nakon toga bih izasao i na pumpi bi bilo koliko sam nasuo.
Sve sto pogledam prilikom narudzbe pumpadziji, je da je brojac na nuli kad skine pistolj sa iste pumpe.

@zigson
Halaljeno
Ja sam ovdje na forumu poznat po egzibicijama sa "hamsama". Prate me ko maler. Ako ima kakva na podruciju opstine koja pravi belaje po cesti, na mene ce.
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#36418 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dimu1927 »

subotom su definitino najgori vozaci na cestama, svi oni koji idu pjeske na posao, auto im sluzi za vikenda, pa imaju vrlo malo iskustva i vjestine izvuku svoje bolide subotom da hadzijaju

u nedjelju vec mrvicu bolje voze, valjda se primilo ovo iskustvo od subote
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#36419 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Ja placam karticom gorivo i ne moze se platiti dok ne zavrsi, stajao napolju ili bio unutra svedno.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36420 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Kad smo kod pumpe, nerviraju me vozači koji stanu na prvo mjesto za točenje iako je mjesto ispred slobodno. Zar ne misle na onog iza sebe bar malo?
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#36421 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

c0de wrote: 04/12/2021 17:51 Danas u tunelu na autoputu kamion od huje zaobidje pocetnika koji vozi 40... pa brate ako ne smijes voziti bar 80, idi starim putem :S
Prvi put cujem da pocetnik na autoputu vozi 40. :-) Da je 80 kao sto ti rece pa hajde i nekako.
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#36422 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

black_adrian wrote: 04/12/2021 20:52 Kad smo kod pumpe, nerviraju me vozači koji stanu na prvo mjesto za točenje iako je mjesto ispred slobodno. Zar ne misle na onog iza sebe bar malo?
Ja stanem na prvu jer na vecini puNpi se plin na prvoj sipa :D
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#36423 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by avijon »

black_adrian wrote: 04/12/2021 20:52 Kad smo kod pumpe, nerviraju me vozači koji stanu na prvo mjesto za točenje iako je mjesto ispred slobodno. Zar ne misle na onog iza sebe bar malo?
Ja sam jednog u konjicu EP tako natjero da se vrati, nevoljno se pomjeri ahha Da nije htio otiso bi ispred njeg i ne bi se pomjerio nikad :lol:
kakaljin
Posts: 11596
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#36424 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

black_adrian wrote: 04/12/2021 20:52 Kad smo kod pumpe, nerviraju me vozači koji stanu na prvo mjesto za točenje iako je mjesto ispred slobodno. Zar ne misle na onog iza sebe bar malo?

Pa predjes ispred njega jer na dosta pumpi se moze proci i onda neka on ceka tebe dok ne zavrsis jer nije razmisljao

I mene tako nerviraju kada pored 3 prazna mjesta gdje je dizel on stane na jedino mjesto gdje je i benzin 98 i pocne sipati dizel i onda moram cekati a pola pumpe prazno
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36425 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Isto radim kao i vi. Većinom sipam na EP Ciglane, ko je bio zna koliko parkiranih auta okolo ima. S desne strane pumpe obiđem ga i stanem ispred njega pa il nek čeka il nek se vraća skroz u rikverc kad nije razmišljao. A u međuvremenu se popuni desna strana pumpe tako da ne može obići :mrgreen:
muha_sa wrote: 04/12/2021 20:56 Ja stanem na prvu jer na vecini puNpi se plin na prvoj sipa :D
:mrgreen: :mrgreen:
Post Reply