Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#43076 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laik1981 »

EFD22 wrote: 04/02/2023 13:48
laik1981 wrote: 04/02/2023 13:47 Ima tu prljavstine u zraku koliko hoces.. Ovih kojekakvih cestica po kojima smo najaci na planeti..Zimi i kada su ceste suhe nema sanse da auto ostane cisto od Zenice do Sarajeva..
Katastrofa majke mi. Al' dobro je samo nek ne puca...
U sred ljeta ostavis parkiras frisko oprano auto i ako padne malo kise auto blatnjavo kao da si ga makadamom vozio.. Dok sam vozio sivo auto to toliko nisam ni primjeciva.. Kako me djavo navrati i uzeh crno ne mogu ga naprati..
User avatar
EFD22
Posts: 9888
Joined: 10/03/2022 22:16

#43077 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by EFD22 »

laik1981 wrote: 04/02/2023 13:54
EFD22 wrote: 04/02/2023 13:48

Katastrofa majke mi. Al' dobro je samo nek ne puca...
U sred ljeta ostavis parkiras frisko oprano auto i ako padne malo kise auto blatnjavo kao da si ga makadamom vozio.. Dok sam vozio sivo auto to toliko nisam ni primjeciva.. Kako me djavo navrati i uzeh crno ne mogu ga naprati..
Ma treba bježat' iz ove vukojebine, gori smo nego London prije više od sto godina.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#43078 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Ateista wrote: 04/02/2023 13:53
Throttle wrote: 04/02/2023 13:40 Nisi onda trebao ni polagat, nauci te komsija vozit i ne ugrozavas nikoga.
Pa realno polagao sam da mogu legalno voziti, poslije me stari ucio da vozim, ono sto rade u autoskolama nema puno veze sa stvarnom voznjom u realnim uslovima, od njega sam naucio neuporedivo vise nego od instruktora.
Pa trenutno voziš ilegalno, tako da mani se šuplje. :mrgreen:
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#43079 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Ne ugrozava nikog. Ne mora ni auto registrovat :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#43080 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Ateista wrote: 04/02/2023 13:01 Da ne bude zabune, ne opravdavam nikakvo zavrtanje stoje, govorim o krsenju saobracajnih pravila koja su na nivou od prije 50 godina i cijim krsenjem nikog ne ugrozavam i ne ometam, ukljucujuci i voznju bez vozacke cime ni jedan drugi ucesnik nije ugrozen.
I u drugim zemljama imaju mjere zabrane za tezi orekrsaj ne samo kod nas, ti si lice pod zabranom i nemas pravo upravljati vozilom. To je isto da sada presudis nekome 5 godina zatvora za nesto i pustis ga slobodno da hoda jer niko navodno nije ugrozen. Snosi posljedice svog ponasanja.
User avatar
kabal1337
Posts: 7807
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#43081 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

Uvijek mi je zanimljivo kako osobe sa xx preksaja, kazni itd. pametuju o saobracajnim pravilima i propisima
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#43082 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by EasyMan »

NediM17 wrote: 04/02/2023 13:58
Ateista wrote: 04/02/2023 13:53

Pa realno polagao sam da mogu legalno voziti, poslije me stari ucio da vozim, ono sto rade u autoskolama nema puno veze sa stvarnom voznjom u realnim uslovima, od njega sam naucio neuporedivo vise nego od instruktora.
Pa trenutno voziš ilegalno, tako da mani se šuplje. :mrgreen:
Ovaj ateista je nevjerovatan majke mi :D
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#43083 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by EasyMan »

Za jos beskorisnih savjeta zapratite @Ateista :D
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#43084 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laserShow »

Ma nije to slucaj ateiste. Jest da je nagao i da voli krsiti pravila, jos se sjecamo onog preticanja kolone, vec nas je vecina takva. Da nije, sam ateista bi skontao da je pogresno sto radi, a ne da opravdava.

Vec sam napisao, ja cu malo, a ko moze neka zakine puno i to je nas sistem.
Dr Arsla
Posts: 1177
Joined: 05/01/2013 16:16

#43085 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dr Arsla »

laserShow wrote: 04/02/2023 12:48
Dr Arsla wrote: 03/02/2023 19:40 Međutim kako se nista ne desava a već mi je krenulo iz nožnih prstiju zatrubim i onda se tek koza pomače da mi prođemo. Yebo sam i njoj i instruktoru koji je učio vožnji svo znanje
Mene stvarno interesuje da li bi isto postupio da je u pitanju neki dzip, zatamnjenih stakala i ne znas ko je unutar? Ako bi, svaka cast. Ja znam da ne bih.
Naravno da bih, i već jesam u nekoliko situacija.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4185
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#43086 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skrbavi-admin »

Dr Arsla wrote: 04/02/2023 15:06
laserShow wrote: 04/02/2023 12:48

Mene stvarno interesuje da li bi isto postupio da je u pitanju neki dzip, zatamnjenih stakala i ne znas ko je unutar? Ako bi, svaka cast. Ja znam da ne bih.
Naravno da bih, i već jesam u nekoliko situacija.
đe si Lune Kralje ponoći naš....
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#43087 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laserShow »

Dr Arsla wrote: 04/02/2023 15:06 Naravno da bih, i već jesam u nekoliko situacija.
Svaka cast, ja nemam hrabrosti, jer znam da me ova drzava nece zastiti. Neki dan, mup novo sarajevo. Frajko parkirao metar iza pjesackog, cale, ulizani fazoni i niko nista. I znas sta je najgore? Mi stojimo na semaforu, da se ukljucimo kraj rff banke desno, frajko lagano u rikverc izadje na glavnu iz suprotne trake.

I sta sad?
Dr Arsla
Posts: 1177
Joined: 05/01/2013 16:16

#43088 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dr Arsla »

laserShow wrote: 04/02/2023 15:11
Dr Arsla wrote: 04/02/2023 15:06 Naravno da bih, i već jesam u nekoliko situacija.
Svaka cast, ja nemam hrabrosti, jer znam da me ova drzava nece zastiti. Neki dan, mup novo sarajevo. Frajko parkirao metar iza pjesackog, cale, ulizani fazoni i niko nista. I znas sta je najgore? Mi stojimo na semaforu, da se ukljucimo kraj rff banke desno, frajko lagano u rikverc izadje na glavnu iz suprotne trake.

I sta sad?
To se odavno zna da te drzava neće zaštiti. Zato uzmes stvari u svoje ruke i rjesavas probleme. Rahatniji si nego da čekas na sistem.
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#43089 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laserShow »

A kako to zamisljas? Ja prijavim nesto, oni se osvete na biznisu mojih roditelja, koji se ionako jedva drzi. Sta ja nakon toga radim? Kome se zalim, gdje ganjam pravdu 5 godina dok je biznis propao ionako?

Evo jedna nedoumica koju imam :)
Dr Arsla
Posts: 1177
Joined: 05/01/2013 16:16

#43090 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dr Arsla »

Znam da nije to tema al moram prenijeti iskustvo prije nekih 27 godina. Odmah nakon agresije u mom haustoru narkići, jednom izbuse gume na autu, drugi put isparaju auto. Al yebiga ne mozes dokazat, policija nista ne poduzima. I tako jedno veče samo mi bub, kamen u prozor. Staklo se svo sasulo. Ja izletim iz stana i onako u papučama stignem ih. Dvojica njih i još se cerekaju. Uhvatim prvog za vrat i bukvalno ga počnem davit. Ovaj drugi krenu i onda morado pustit prvog da ovog patosiram. Tolko me huja bila uhvatila da sam ih mogo na mrtvo ime ubiti. Sreća naiđe komšija i kaze ma pusti ih nisu vrijedni da robijas. Murija dosla nakon nekih 10 minuta, ovu dvojicu na hitnu. U izjavi rekli da se ne sjećaju ko ih je prebio. Meni dolazili pitali jesul mi oni rasbili prozor. Reko jok, osto otvoren i promaha ga razbila. Vjeruj od tad ja rahat, nit kakve štete mi više pravili nit ikakvih problema. A da sam čekao na sistem dobio bi kurku
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#43091 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Sinoc na svim weather aplikacijama koje sam vidio najavljuju danas snijegove i pad temperature.
Jutros sa bjelasnice se oglasavaju da je mecava. Super. Subota je. znamo kako nam zimske sluzbe (ne)rade vikendom. Sansa da ce putevi biti zameteni i pod snijegom/ledom je ogromna.
Uz sve to nasi vrli pametnjakovici sa gumama naseg najpoznatijeg BH branda "Ma ko mu jebe mater mogu jos ove godine" i Jull-Brinerke" se uprkos svemu tome zapute put nasih skijaskih planina.
Krenem danas do binga/merkura na stupu da nesto kupim. Snijeg napadava onako u naletima. Znaci na planinama je horor.
Na radiju javljaju da su zaustavili sestosjede, na vrhu bjelasnice 133km/h znaci na skijalistu je pola od toga sto je uz padavine horor.
U kurta schorka, kolona prema bjelasnici i mozda jahorini je nepregledna. Auta sa skijama na krovu more.
Super, kolaps u najavi.
Dolazim kuci na svim portalima izlijecu vijesti kako se desetine auta na putu prema bjelasnici i jahorini zaglavilo obzirom da je zesta pokrivena snijegom i ledom.
MAAAAAAJKU ti jebem nedojebanu i nedokaznu. Ako su ti gume slabe, stavi lance. Ako ih nemas, nemoj ici. Nije bogom dano da moras podmladak odvuci na planinu i uz sve navedeno rizikovati sigurnost/zivot i sebi i njemu.
Pa izadjes li bos bez cipela pred kucu i gazas po snijegu, sve ti jebem
Ne znam da li to moze ali poslao bih policiju i svakome ko stoji zaglavljen bez da moze da se mice a kome gume nisu u skladu sa propisima napisao kaznu kakvu bi god bilo moguce. Nepropisno zaustavljanje na cesti, usporavanje saobracaja, neposjedovanje zimske opreme, ugrozavanje ostalih ucesnika u saobracaju......iskljucio iz saobracaja.
Last edited by zdruzdjo on 04/02/2023 16:39, edited 1 time in total.
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#43092 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

EFD22 wrote: 04/02/2023 13:48
laik1981 wrote: 04/02/2023 13:47 Ima tu prljavstine u zraku koliko hoces.. Ovih kojekakvih cestica po kojima smo najaci na planeti..Zimi i kada su ceste suhe nema sanse da auto ostane cisto od Zenice do Sarajeva..
Katastrofa majke mi. Al' dobro je samo nek ne puca...
Na dionici do Zepca imas 10ak otvorenih gradilista autoputa sa kojih non stop kamioni izlaze i blato iznose na glavnu cestu.
Kad si vidio da je neko vozilo cistilo i pralo M17?
Nikad.
U Tarcinu je blato na M17 znalo biti od petlje pa do tunela Ivan. I onda ponovo oko one lokacije gdje je sada kruzni tok, kod restorana Vrata Hercegovine.
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#43093 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by artur morgan »

Navikao sam na tu prljavstinu kod nas. Redovno poslije puta zimi svratim na praonicu i saperem auto prije garaze. Ljeti je manje prljava cesta ali one musice insekti zivciraju. Isto mi dodje, perem auto i ljeti i zimi cesto
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#43094 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Operi auto i ostavi 2 dana na parkingu - biće prljavo.
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#43095 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Optimist wrote: 04/02/2023 16:15
EFD22 wrote: 04/02/2023 13:48

Katastrofa majke mi. Al' dobro je samo nek ne puca...
Na dionici do Zepca imas 10ak otvorenih gradilista autoputa sa kojih non stop kamioni izlaze i blato iznose na glavnu cestu.
Kad si vidio da je neko vozilo cistilo i pralo M17?
Nikad.
U Tarcinu je blato na M17 znalo biti od petlje pa do tunela Ivan. I onda ponovo oko one lokacije gdje je sada kruzni tok, kod restorana Vrata Hercegovine.
Evo da napisem da sam jednom vidio unimoga sa prskalicama kod Elmonta :mrgreen:
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#43096 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Kako prljav narod tako i prljava država, okoliš i društvo
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#43097 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Vidjao sam i ja u Tarcinu, ali on samo jos vece blato napravi. Prema Zepcu ga nisam vidio nikad.
User avatar
EFD22
Posts: 9888
Joined: 10/03/2022 22:16

#43098 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by EFD22 »

Image

Ovako je i u Zenici, nema veze sa autoputem i gradnjom istog. Jer je isto oduvijek, i kad je autoput bio samo do Bilješeva…
User avatar
Laplace
Posts: 10253
Joined: 19/11/2012 18:37

#43099 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

laserShow wrote: 04/02/2023 12:47
Ateista wrote: 02/02/2023 10:16 Ti ocekujes da neko kad preda vozacku stvarno ostavi auto na dva mjeseca?
Vecina vozi, to je tako.
U ovoj drzavi ne ocekujem nista. Nas sistem je nakaradan, za prekrsaj koji napravi, ide kazna, koju ne ispostuje. Onda se pitamo zasto oni na vecim pozicijama ukradu toliko, ili ne postuju drzavu. Zato sto niko od njih ne ocekuje da postuju zakon, a kada ga prekrse da snose posljedice.

Nismo mi posteni, mi samo nemamo priliku da uzmemo koliko bi da nam se omoguci.

BTw, nista licno protiv tebe, vecina "nas" je ovakva i zato imamo ovo što imamo.
Ovo sam ja kasno shvatio, kad sam već u godinama kad me niko vani neće. Nasjeo na priču a'la Mirnes Ajanović o poštenom Bošnjaninu kog eksploatišu korumpirani političari, koji su na vlast došli izbornim krađama i zasjeli u fotelje iz kojih ih ni pajserom ne možeš odvojiti.

Malo morgen! Korumpirani su kod nas većina, oni koji nisu ispadaju naivčine, gorepomenuta većina ih gleda kao maloumnike. Bolje će nam biti nikad a možda ni tad.
User avatar
Laplace
Posts: 10253
Joined: 19/11/2012 18:37

#43100 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

EFD22 wrote: 04/02/2023 13:44 Kad smo već kod sistema.

Sad išao od Zenice do Žepča i nazad.
Auto izgleda kao da uopšte nisam išao asfaltom, nego da je sve bilo čisti off-road.
O ekipi sa slovenačkim tablama kojih je bilo 50 najmanje, i koji su svi vozili 20 ispod ograničenja da ne pričam, to je posebna tema za razgovor.


Nego, može li mi neko objasniti kako su tako prljave ceste kod nas, pa kad se pokvase nema teorije da ti auto ostane iole čisto?

Prošao sam Njemačku, Italiju, Austriju, Švicarsku, Češku, Mađarsku, Slovačku kompletne i južni dio Francuske autom po raznim uvjetima u raznim sezonama, od snijega, kiše, monsuna, potopa, do sunčanih dana. Nikad, nijednom mi se nije desilo da mi se auto ovoliko uprlja, ni blizu. Kad je mokro, kad se osuši bude čisto kao i prije, jedino zimi znalo je biti bijelih tragova od posipajućeg materijala (pretpostavljam neka vrsta soli), ali i to u nekim normalnim dozama, i ne bude blata.


Ovo kod nas je čisto blato (uslikam kad se osuši auto), zemlja.

Je li moguće da druga vozila, a prvenstveno kamioni to nanose na ceste?
Ne mogu da vjerujem da je to jedini razlog. Ima i vani gradilišta, i kamiona više nego kod nas, sretao sam i šticare čiste ko suza.

Ima li cestovna inspekcija (kantonalna ili federalna) pravo isključiti preprljava vozila iz saobraćaja? Da li je to uopće tretirano bilo kojim zakonom kod nas?

Ovo je katastrofa i sve me više nervira.
Ja sam odavno odustao od ideje da mi auto bude uredan i čist. Operem ga povremeno, naravno, ali ne trudim se da to radim redovno jer nema koristi, poslije kratke vožnje kao ga da nisam ni prao.

Još ljepše: kako živim blizu rudnika, u vrijeme kad lože dešava mi se da operem auto i čistog ga parkiram pored kuće da bih ujutru vidio da je već prljav iako ni metra nije prešao.
Post Reply