Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Didier
Posts: 2167
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#39826 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Didier »

EasyMan wrote: 17/08/2022 19:33
Didier wrote: 17/08/2022 16:20

I pored toga što si nekoga nazvao glupanom, lagao si, jer se parkira pored ceste i to se naplaćuje na šanku. Čak ispod velikog slova P piše da se plati parking na šangu. Fuj.
:lol:
Jel moguce ovo? :lol:
Ne, parking ne postoji i ne placa se. Parkiraju se stotine auta uz cestu i niko nikada platio parking nije niti se placa.
To sto si ti negdje zalutao na privatni posjed pa ti neko nelegalno naplatio parking je tvoj problem!
Iako mislim da lazes, ali eto recimo da si stvarno platio parking gdje parking ne postoji :-D
Dosad smo se složili da je uz cestu, ali eto ti misliš da parking mora biti velika četvrtasta površina, pa ti je malo teško zamisliti da se i uz cestu može parkirati. I ne, nisam platio, odignorisao sam znak ali piše da se plaća. Neka majci svojoj naplate u onoj vukojebini.
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#39827 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Didier wrote: 18/08/2022 17:10
EasyMan wrote: 17/08/2022 19:33

:lol:
Jel moguce ovo? :lol:
Ne, parking ne postoji i ne placa se. Parkiraju se stotine auta uz cestu i niko nikada platio parking nije niti se placa.
To sto si ti negdje zalutao na privatni posjed pa ti neko nelegalno naplatio parking je tvoj problem!
Iako mislim da lazes, ali eto recimo da si stvarno platio parking gdje parking ne postoji :-D
Dosad smo se složili da je uz cestu, ali eto ti misliš da parking mora biti velika četvrtasta površina, pa ti je malo teško zamisliti da se i uz cestu može parkirati. I ne, nisam platio, odignorisao sam znak ali piše da se plaća. Neka majci svojoj naplate u onoj vukojebini.
Krajem juna sam parkirao na 5m onih prenosnih WC kabina, sišao dole stepenicama, nigdje nisam primijetio da se "parking" plaća. Govorim za plažu Divna.
A u Prapratnom sam zadnji put bio 2019, nije se plaćao parking. Easy kaže da je on naišao na nekave rampe i da je platio parking. Molio bih da neko potvrdi da su uveli plaćanje parkinga u Prapratnom. Mislim, apsolutno nebitno i ako se plaća, halal, nego čisto zbog kuna.

Image
User avatar
EFD22
Posts: 9888
Joined: 10/03/2022 22:16

#39828 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by EFD22 »

Nervira me nepravilno korištenje trake za usporavanje (isključivanje).

Primjetio sam dva načina koja su učestala kod nas:
- usporavanje u voznoj traci sa 70-80 na 40 i onda tek onda prestrojavanje na traku za usporavanje, prilikom čega ometa saobraćaj iza sebe, i ne koristi traku za usporavanje za ono za šta je predviđena
- usporavanje u voznoj traci na isti način kao prethodno, osim što se prestroji u traku za usporavanje tek na njenom kraju, obično preko pune linije, čime je postojanje ove trake suvišno, i ta radnja se može smatrati direktnim skretanjem. Ovi su još opasniji, jer osim što smetaju ovima iza sebe, najčešće nalete na nekog ko već koristi traku za usporavanje na pravilan način.

Slično je i sa trakom za ubrzavanje, ne koristi se njena cijela odnosno dovoljna dužina, nego se ili prestroji na glavni put odmah na početku pa tek onda ubrzava, ili ne procijeni / ne gleda pa dođe do samog kraja trake za ubrzavanje i stane, i onda se uključuje na put gdje je ograničenje mahom 70 i više iz stajanja, a znamo kako takvi vole pritisnuti gas - maksimalno do 10% hoda papučice.


Ovim putem veliki pozdrav za sve vozače iz prethodno navedenih kategorija. Jebo vas onaj ko vam dade vozačku.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#39829 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by EasyMan »

Naslovnica wrote: 18/08/2022 17:40
Didier wrote: 18/08/2022 17:10

Dosad smo se složili da je uz cestu, ali eto ti misliš da parking mora biti velika četvrtasta površina, pa ti je malo teško zamisliti da se i uz cestu može parkirati. I ne, nisam platio, odignorisao sam znak ali piše da se plaća. Neka majci svojoj naplate u onoj vukojebini.
Krajem juna sam parkirao na 5m onih prenosnih WC kabina, sišao dole stepenicama, nigdje nisam primijetio da se "parking" plaća. Govorim za plažu Divna.
A u Prapratnom sam zadnji put bio 2019, nije se plaćao parking. Easy kaže da je on naišao na nekave rampe i da je platio parking. Molio bih da neko potvrdi da su uveli plaćanje parkinga u Prapratnom. Mislim, apsolutno nebitno i ako se plaća, halal, nego čisto zbog kuna.

Image
Ovo za prapratno je bilo isto prije neke 3-4 godine, znaci onaj dole parking kad sidjes na plazu pa desno udjes na parking. Nije bila rampa nego je automat stajao i ja uredno platio parking. Na prapratno obicno idem na proljece i tad nisam placao.
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#39830 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Prije 3, a pogotovu prije 4 godine, nije bilo nikakvog automata.
Barem ne u junu, kada mi idemo tamo.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#39831 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by EasyMan »

Didier wrote: 18/08/2022 17:10
EasyMan wrote: 17/08/2022 19:33

:lol:
Jel moguce ovo? :lol:
Ne, parking ne postoji i ne placa se. Parkiraju se stotine auta uz cestu i niko nikada platio parking nije niti se placa.
To sto si ti negdje zalutao na privatni posjed pa ti neko nelegalno naplatio parking je tvoj problem!
Iako mislim da lazes, ali eto recimo da si stvarno platio parking gdje parking ne postoji :-D
Dosad smo se složili da je uz cestu, ali eto ti misliš da parking mora biti velika četvrtasta površina, pa ti je malo teško zamisliti da se i uz cestu može parkirati. I ne, nisam platio, odignorisao sam znak ali piše da se plaća. Neka majci svojoj naplate u onoj vukojebini.
Vidi nesto, ja znam gdje si ti parkirao 99%. Usao si autom u ulicu gdje su one kuce jer jedino tu moze biti sank. Koliko ja znam tu imas znak zabrane ulaska automobilom, bar je bio prije. Samo su domaci i dostave smjeli dole autom.
To sto neko stavi znak naplate parkinga ne znaci da parking postoji i da se mora platiti. Ja ti kazem parking ne postoji.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#39832 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by EasyMan »

Naslovnica wrote: 18/08/2022 18:32 Prije 3, a pogotovu prije 4 godine, nije bilo nikakvog automata.
Barem ne u junu, kada mi idemo tamo.
Bila je sezona kad sam platio parking. 99% sam siguran da je bio automat, a ne rampa.

Edit: Evo kaze mi zena da se sjeca da je bila neka sajla na parkingu, to je bio posljednji out kad smo bili. Znaci otprilike prije 3-4 godine.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#39833 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

EFD22 wrote: 18/08/2022 18:22 Nervira me nepravilno korištenje trake za usporavanje (isključivanje).

Primjetio sam dva načina koja su učestala kod nas:
- usporavanje u voznoj traci sa 70-80 na 40 i onda tek onda prestrojavanje na traku za usporavanje, prilikom čega ometa saobraćaj iza sebe, i ne koristi traku za usporavanje za ono za šta je predviđena
- usporavanje u voznoj traci na isti način kao prethodno, osim što se prestroji u traku za usporavanje tek na njenom kraju, obično preko pune linije, čime je postojanje ove trake suvišno, i ta radnja se može smatrati direktnim skretanjem. Ovi su još opasniji, jer osim što smetaju ovima iza sebe, najčešće nalete na nekog ko već koristi traku za usporavanje na pravilan način.

Slično je i sa trakom za ubrzavanje, ne koristi se njena cijela odnosno dovoljna dužina, nego se ili prestroji na glavni put odmah na početku pa tek onda ubrzava, ili ne procijeni / ne gleda pa dođe do samog kraja trake za ubrzavanje i stane, i onda se uključuje na put gdje je ograničenje mahom 70 i više iz stajanja, a znamo kako takvi vole pritisnuti gas - maksimalno do 10% hoda papučice.


Ovim putem veliki pozdrav za sve vozače iz prethodno navedenih kategorija. Jebo vas onaj ko vam dade vozačku.
Ja sam zbog likova koji se u traku za isključivanje prestrojavaju na njenom kraju morao dva puta motato na trotoar i još nekoliko puta oštro kočiti kako bih izbjegao sudar.

A ovi koji ne znaju koristiti traku za ubrzavanju me nemalo puta zeznu: kad se uključujem na autocestu regularno ubrzavam dok ne dostignem minimalno 100 km/h a onda moram da kočim zbog likova koji se ubace ne koristeći traku za ubrzavanje i voze mi u mrtvom uglu.

Inače, ako pravilno koristiš traku za uključivanje i traku za isključivanje, u oba slučaja si u opasnosti da se sudariš sa likovima koji iste uopšte ne koriste.
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#39834 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by semirsar »

Laplace wrote: 18/08/2022 18:46
Spoiler
Show
EFD22 wrote: 18/08/2022 18:22 Nervira me nepravilno korištenje trake za usporavanje (isključivanje).

Primjetio sam dva načina koja su učestala kod nas:
- usporavanje u voznoj traci sa 70-80 na 40 i onda tek onda prestrojavanje na traku za usporavanje, prilikom čega ometa saobraćaj iza sebe, i ne koristi traku za usporavanje za ono za šta je predviđena
- usporavanje u voznoj traci na isti način kao prethodno, osim što se prestroji u traku za usporavanje tek na njenom kraju, obično preko pune linije, čime je postojanje ove trake suvišno, i ta radnja se može smatrati direktnim skretanjem. Ovi su još opasniji, jer osim što smetaju ovima iza sebe, najčešće nalete na nekog ko već koristi traku za usporavanje na pravilan način.

Slično je i sa trakom za ubrzavanje, ne koristi se njena cijela odnosno dovoljna dužina, nego se ili prestroji na glavni put odmah na početku pa tek onda ubrzava, ili ne procijeni / ne gleda pa dođe do samog kraja trake za ubrzavanje i stane, i onda se uključuje na put gdje je ograničenje mahom 70 i više iz stajanja, a znamo kako takvi vole pritisnuti gas - maksimalno do 10% hoda papučice.


Ovim putem veliki pozdrav za sve vozače iz prethodno navedenih kategorija. Jebo vas onaj ko vam dade vozačku.
Ja sam zbog likova koji se u traku za isključivanje prestrojavaju na njenom kraju morao dva puta motato na trotoar i još nekoliko puta oštro kočiti kako bih izbjegao sudar.

A ovi koji ne znaju koristiti traku za ubrzavanju me nemalo puta zeznu: kad se uključujem na autocestu regularno ubrzavam dok ne dostignem minimalno 100 km/h a onda moram da kočim zbog likova koji se ubace ne koristeći traku za ubrzavanje i voze mi u mrtvom uglu.

Inače, ako pravilno koristiš traku za uključivanje i traku za isključivanje, u oba slučaja si u opasnosti da se sudariš sa likovima koji iste uopšte ne koriste.


Prikljucak stare ceste iz pravca Ilidze na brzu cestu u Blazuju, dugo su se zadrzali u raspravi koliko sam upratio, jedan od njih me prestigao kod radara, barem 80 banki je vozio, nije stigao usporiti garant ga je uslikala kamera.
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#39835 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kazo »

:run:
Ateista wrote: 17/08/2022 21:41 Danas guzva na gaspromu kod wise, iz nekog razloga presporo ide na kasama. Bio sam treci u redu i cekao 15-20 minuta.
Kad sam vidio idiota koji je bio ispred mene da se lagano setka sa dvije kafe, lagano ulazi u auto, veze se i sve druge procedure ko da je zensko i tek onda se pomjera sa pumpe, doslo mi je da izadjem i nabijem mu one kafe...
Koji bolikurci, vidis da je haos i ogromna guzva, plati gorivo pa pomjeri auto i onda kupuj jebene kafe.
Da nije majmun sa karavanom bio? Taj je bio ispred mene, prvo cese djecu po glavu, nakon toga sjeda u auto, otvara one drzace za case, pa mijenja majicu i potkosulju. Sviram mu i nista mu nije jasno, gleda desno lijevo kao Travolta u onom gifu, prilazim mu skroz s autom, trk se onda veze i pali auto. Znao sam da ce se zadrzati kad mu je zena izasla iz auta i otisla unutra.

Ja sam uspio nasuti, platiti i u isto vrijeme smo izasli. Seljacina bi i dalje bila tu da mu nisam sviro. Pored njega je svo vrijeme bio pumpadzija i on ga je trebao opomenuti.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16993
Joined: 31/03/2019 14:56

#39836 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Ta pumpa je svakako kriticna, mnogo auta, jedan radnik na kasi,dok drugi uvijek ima potrebu da nesto palamuda okolo i naplacuje gluposti. Skroz su neorganizovani,zato im je nered na tocenju.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#39837 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

kazo wrote: 18/08/2022 22:32 :run:
Ateista wrote: 17/08/2022 21:41 Danas guzva na gaspromu kod wise, iz nekog razloga presporo ide na kasama. Bio sam treci u redu i cekao 15-20 minuta.
Kad sam vidio idiota koji je bio ispred mene da se lagano setka sa dvije kafe, lagano ulazi u auto, veze se i sve druge procedure ko da je zensko i tek onda se pomjera sa pumpe, doslo mi je da izadjem i nabijem mu one kafe...
Koji bolikurci, vidis da je haos i ogromna guzva, plati gorivo pa pomjeri auto i onda kupuj jebene kafe.
Da nije majmun sa karavanom bio? Taj je bio ispred mene, prvo cese djecu po glavu, nakon toga sjeda u auto, otvara one drzace za case, pa mijenja majicu i potkosulju. Sviram mu i nista mu nije jasno, gleda desno lijevo kao Travolta u onom gifu, prilazim mu skroz s autom, trk se onda veze i pali auto. Znao sam da ce se zadrzati kad mu je zena izasla iz auta i otisla unutra.

Ja sam uspio nasuti, platiti i u isto vrijeme smo izasli. Seljacina bi i dalje bila tu da mu nisam sviro. Pored njega je svo vrijeme bio pumpadzija i on ga je trebao opomenuti.
Ne sjecam se auta, ali ovaj o kome ja govorim je bio ispred mene pa ne pricamo o istom sigurno, ali ocito da je bilo vise takvih idiota zbog kojih i jeste bila takva guzva.
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#39838 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

https://avaz.ba/showbiz/jet-set/766355/ ... tove-ulice

Da vidimo koliko će se ljudi na ovo žaliti, za sad nigdje negativnih komentara. :D
User avatar
kabal1337
Posts: 7802
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#39839 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

Logovan wrote: 19/08/2022 14:53 https://avaz.ba/showbiz/jet-set/766355/ ... tove-ulice

Da vidimo koliko će se ljudi na ovo žaliti, za sad nigdje negativnih komentara. :D
malo ce ga zeznut kisa, vise zatvaranje ulice za svaku malu zajebaciju. Najbolje da je skroz pretvore u pjesacku zonu...
tolike arene, skenderija plato i oni zatvore glavnu ulicu. Pa ima dariva, plato od parkinga ispred Vijecnice itd.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16993
Joined: 31/03/2019 14:56

#39840 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Novo siledzijstvo, kombiji sa razularenom arapadijom kod Bosmala(utovar i istovar agresivnih arapkinja i njihove mahrem pratnje hehe)

Preuredili su naravno prilaz,moze se jahati bez problema,a tu je trolejbuska stanica, bolikurcizam. Ubacivanje ko u Đibutiju ma glavnu cestu...uredjenje saobracaja cista nula
Leon16v
Posts: 5716
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#39841 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

kabal1337 wrote: 19/08/2022 14:54
Logovan wrote: 19/08/2022 14:53 https://avaz.ba/showbiz/jet-set/766355/ ... tove-ulice

Da vidimo koliko će se ljudi na ovo žaliti, za sad nigdje negativnih komentara. :D
malo ce ga zeznut kisa, vise zatvaranje ulice za svaku malu zajebaciju. Najbolje da je skroz pretvore u pjesacku zonu...
tolike arene, skenderija plato i oni zatvore glavnu ulicu. Pa ima dariva, plato od parkinga ispred Vijecnice itd.
A vi ne volite tupctupctupc :?
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#39842 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Logovan wrote: 19/08/2022 14:53 https://avaz.ba/showbiz/jet-set/766355/ ... tove-ulice

Da vidimo koliko će se ljudi na ovo žaliti, za sad nigdje negativnih komentara. :D
Ala će hin haluja sjebati, malo je rijet.
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#39843 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

kabal1337 wrote: 19/08/2022 14:54 malo ce ga zeznut kisa, vise zatvaranje ulice za svaku malu zajebaciju. Najbolje da je skroz pretvore u pjesacku zonu...
tolike arene, skenderija plato i oni zatvore glavnu ulicu. Pa ima dariva, plato od parkinga ispred Vijecnice itd.
Dariva nije za ovo. Ako je na onom trgu, opet bi se zatvorile neke glavne ulice.
I dalje nema gomile negativnih komentara. Dokaz da se svi žale kada im ne godi razlog zatvaranja ulica, čim im odgovara određeni događaj onda nema kritika.
User avatar
kabal1337
Posts: 7802
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#39844 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

Logovan wrote: 19/08/2022 15:15
kabal1337 wrote: 19/08/2022 14:54 malo ce ga zeznut kisa, vise zatvaranje ulice za svaku malu zajebaciju. Najbolje da je skroz pretvore u pjesacku zonu...
tolike arene, skenderija plato i oni zatvore glavnu ulicu. Pa ima dariva, plato od parkinga ispred Vijecnice itd.
Dariva nije za ovo. Ako je na onom trgu, opet bi se zatvorile neke glavne ulice.
I dalje nema gomile negativnih komentara. Dokaz da se svi žale kada im ne godi razlog zatvaranja ulica, čim im odgovara određeni događaj onda nema kritika.
Nije ni Bijela Tabija pa su rokali tuc tuc. Kad su ih mogli tjerat da se penju do nje, mogu i prosetat darivom do Parkinga. Sta fali promocija zdravlja
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#39845 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Ovo nije događaj sa 1000 ljudi. Puno, puno više.
User avatar
kabal1337
Posts: 7802
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#39846 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

Ima Kosevo, Zetra ha ja. Kad je mogao Halid, mogu i ostali
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#39847 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Zato se napravi veliki projekat i iza Vjecne vatre pocne cesta ici pod zemlju i izadje na raskrsnicu Kosevo/Titova i taj dio se pretvori u setnicu.

Ali to mozemo samo sanjati
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#39848 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

kakaljin wrote: 19/08/2022 16:26 Zato se napravi veliki projekat i iza Vjecne vatre pocne cesta ici pod zemlju i izadje na raskrsnicu Kosevo/Titova i taj dio se pretvori u setnicu.

Ali to mozemo samo sanjati
Pa da opet bude "studenti kasne na predavanja", "djed nije mogao neni donijeti ručak na KCUS", "to se samo digne asfalt, stavi put ispod i spusti asfalt" (Zahiragić style) itsl.
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#39849 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Concord »

Ne moze Pofalicka raskrsnica (za koju postoji projekt i plan na yt) ili bilo koja druga extra prometna raskrsnica da se uradi u 2 nivoa, a da se napravi cesta pod zemljom od Vjecne Vatre do Alipasine dzamije ili blize.
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#39850 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Concord wrote: 19/08/2022 22:49 Ne moze Pofalicka raskrsnica (za koju postoji projekt i plan na yt) ili bilo koja druga extra prometna raskrsnica da se uradi u 2 nivoa, a da se napravi cesta pod zemljom od Vjecne Vatre do Alipasine dzamije ili blize.
Ako se tu pocne kopati dublje od 2 metra naci ce se heibet arheologije.
Post Reply